*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skatås

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skatås
Arrangörsorganisation: IFK Göteborg Orientering
Datum: onsdag 19 juni 2019

ÖM3

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Arvid LanneKungälvs OK20:17
2Jessica PegeliusMölndal Outdoor IF20:24+0:07
3Ingemar CarlssonKlubblös23:36+3:19
4Katarina PouraskariKlubblös23:41+3:24
5Maria AndréKlubblös25:56+5:39
6Maria ÅbergOK Landehof26:41+6:24
7Maria OttelinKlubblös27:06+6:49
8Majken MännerGöteborgs SK28:23+8:06
9Kirsten SonneKlubblös31:41+11:24
10Hanna BjuggrenKlubblös37:36+17:19
11Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb45:12+24:55
12Lin NanKlubblös45:13+24:56
13Embla WavikG.O.A.T45:23+25:06
14Anders NilssonG.O.A.T45:27+25:10
15Abu RahmathullahKlubblös1:06:06+45:49
16Ninva BulunKlubblös1:06:08+45:51
17Carl-Gustaf CarlssonTolered-Utby Ol-klubb2:13:14+1:52:57

ÖM5

51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna LindströmOK Tranan35:11
2Per-Olov DavalliusKlubblös35:48+0:37
3Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK47:23+12:12
4Måns FritzellGudhems IF47:50+12:39
5Ina SonneKlubblös49:08+13:57
6Björn JohannessonKlubblös49:50+14:39
7Elin DolkJönköpings OK53:08+17:57
8Linnéa AnderssonIK Vista53:13+18:02
9Hugo LindbladKlubblös55:53+20:42
10Malin HolmbergGöteborg-Majorna OK55:58+20:47
11Petter FranssonKlubblös57:56+22:45
12Mattias NirvanderKlubblös59:00+23:49
13Ebba MolinderFK Herkules59:04+23:53
14Christer AndréKlubblös1:00:03+24:52
15Tommy SimonssonKlubblös1:00:43+25:32
16Jan EismarkKlubblös1:01:47+26:36
17Stanley TaivulaKlubblös1:03:11+28:00
18Naeimi GunlyckeKlubblös1:03:48+28:37
19Christoffor IvarssonKlubblös1:03:49+28:38
20Julia RingsbyKlubblös1:05:25+30:14
21Ellen HäggKlubblös1:06:01+30:50
22Hanna JungbladKlubblös1:06:42+31:31
23Christian HalvordssonKlubblös1:06:48+31:37
24Filip HolménKlubblös1:07:40+32:29
25Rebecka SikGöteborg-Majorna OK1:09:43+34:32
26Ester HäggKlubblös1:09:46+34:35
27Linda JakobssonIK Uven1:11:24+36:13
28Lovisa AxelssonKlubblös1:12:40+37:29
29Ulrika MolinderFK Herkules1:12:48+37:37
30Erik RosellIK Stern1:13:30+38:19
31Josefin LarssonKlubblös1:16:24+41:13
32Matilda LarssonKlubblös1:17:44+42:33
33Barbro AlvebrattLerums SOK1:20:04+44:53
34Per ErikssonKlubblös1:20:18+45:07
35Tove AudhavKlubblös1:22:14+47:03
36Hans AlvebrattLerums SOK1:26:50+51:39
37Jesper CockxKlubblös1:26:53+51:42
38Johanna BergströmKlubblös1:28:52+53:41
39Minna GruvefeldtIFK Göteborg Orientering1:30:20+55:09
40Anna HäggKlubblös1:31:50+56:39
41Christine LarssonGöteborg-Majorna OK1:33:01+57:50
42Elisabeth WästlundKlubblös1:35:17+1:00:06
43Ingalill MullinsSjövalla FK1:40:11+1:05:00
44Albert SerraKlubblös1:41:25+1:06:14
45Christina PetterssonIFK Göteborg Orientering1:51:06+1:15:55
46Åsa IvelandIFK Göteborg Orientering1:52:07+1:16:56
47Bengt-Åke HenrikssonIFK Göteborg Orientering2:12:16+1:37:05
Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sebastian CarbolKlubblösej godkänd
Karin MattssonKlubblösej godkänd
Henrik RubenssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

ÖM6

35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marcus BernhardIFK Göteborg Orientering41:28
2David AndréGöteborg-Majorna OK42:04+0:36
3Simon BörjesonRyda SK42:57+1:29
4David GudmundsKlubblös46:33+5:05
5Christer BorgGöteborg-Majorna OK46:55+5:27
6Pernilla NilssonSävedalens AIK48:18+6:50
7Johan KarlssonKlubblös49:42+8:14
8Simon AndréKlubblös54:01+12:33
9Fredrik PerssonFK Åsen54:29+13:01
10Stefan MadjarKlubblös54:33+13:05
11Anders FrelekFK Åsen55:13+13:45
12Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK55:21+13:53
13Anna LebarGöteborg-Majorna OK55:45+14:17
14Filip LemanGöteborgs SK56:29+15:01
15Andreas ForsnerGöteborg-Majorna OK56:55+15:27
16Styrbjörn TörngrenTolereds Allmänna IK59:23+17:55
17Mia JodalGöteborg-Majorna OK1:01:49+20:21
18Simon GöthbergKlubblös1:03:45+22:17
19Robert SonneKlubblös1:04:00+22:32
20Ruben SkoogGöteborg-Majorna OK1:09:54+28:26
21Alexandra HägglinKlubblös1:10:13+28:45
22Lukasz SzychlinskiKlubblös1:13:42+32:14
23Andreas LundgrenKlubblös1:20:49+39:21
24Lars SelbergKlubblös1:21:16+39:48
25Henning DahlénKlubblös1:22:02+40:34
26Glenn LundbergKlubblös1:22:45+41:17
27Peter NorbergIF Marin Väst1:24:48+43:20
28Rune LangsethRHCK1:26:26+44:58
29Patrik HultGöteborg-Majorna OK1:26:32+45:04
30Phil MullinsSjövalla FK1:31:42+50:14
31Alexander MalmgrenKlubblös1:41:03+59:35
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej godkänd
Erik BjärkbyKlubblösej godkänd
Anders HäggKlubblösej godkänd
Mårten LarssonKlubblösej godkänd

ÖM7

68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Thomas LaraiaUS Orienteering30:55
2Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK31:02+0:07
3Adrian VartiaOK Löftan31:09+0:14
4Karl-Johan HoelKlubblös31:14+0:19
5Karl LarssonOK Skogshjortarna31:21+0:26
6Erik WeimannKungälvs OK33:25+2:30
7John GabrielssonSävedalens AIK35:06+4:11
8Niklas HidmanHalmstad OK36:08+5:13
9Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering36:56+6:01
10Martin SykGöteborgs SK37:15+6:20
11Carl-Henry AnderssonOK Orinto37:51+6:56
12Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb38:21+7:26
13Claes DavidssonGöteborg-Majorna OK39:49+8:54
14David GustavssonKlubblös40:15+9:20
15Erik NordqvistHässleholms OK41:04+10:09
16Stina BergSävedalens AIK41:08+10:13
17Linda VennerlundGöteborg-Majorna OK41:46+10:51
18Erik KvarnströmKils OK42:22+11:27
19Stefan JohanssonKungälvs OK42:26+11:31
20Pär GustavssonNyköpings OK42:44+11:49
21Malin SettergrenHalmstad OK42:52+11:57
22Peter AugustssonGöteborgs SK43:35+12:40
23Glen BalesKlubblös43:36+12:41
24Hanna ÅbergOK Landehof43:40+12:45
25Mats JohanssonIstrums SK44:18+13:23
26Gustav AlbertssonKlubblös45:41+14:46
27Hans ErikssonHalmstad OK47:09+16:14
28Jesper LindströmIF Hagen47:17+16:22
29Dennis LarssonKlubblös47:40+16:45
30Jesper EricssonKlubblös47:52+16:57
30Ulf SundinGöteborg-Majorna OK47:52+16:57
32Tom NilssonGöteborg-Majorna OK50:33+19:38
33Therese LjungbergOK Skärmen50:44+19:49
34Gustav HolmquistGöteborg-Majorna OK50:51+19:56
35Pernilla HanssonKlubblös52:24+21:29
36Oskar AfzeliusGöteborg-Majorna OK52:29+21:34
37Nilsson JohanKlubblös52:30+21:35
38Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK53:39+22:44
39Torbjörn WikströmOK Orinto53:48+22:53
40Eric Van GyselMölndal Outdoor IF54:06+23:11
41Hanna LockingKlubblös54:35+23:40
42Tomas AxelssonGöteborg-Majorna OK56:34+25:39
43Agnes RamleGöteborg-Majorna OK58:16+27:21
44Mats GruvefeldtIFK Göteborg Orientering58:29+27:34
45Klara SkoogKlubblös58:37+27:42
46Maja BjuggrenKlubblös59:11+28:16
47Jon JonssonGöteborgs SK59:34+28:39
48Nils Anders DanielssonMölndal Outdoor IF59:35+28:40
49Emma SilvergrundLerums SOK1:02:12+31:17
50Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK1:03:03+32:08
51Angelica AfzeliusGöteborg-Majorna OK1:03:27+32:32
52Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OK1:04:04+33:09
53Klas ErikssonKlubblös1:05:08+34:13
54Linda SidebyGöteborg-Majorna OK1:06:13+35:18
55Anna LjungkvistIFK Göteborg Orientering1:06:52+35:57
56Simon EkströmKlubblös1:09:23+38:28
57Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:09:47+38:52
58Henrik SahlbergIFK Göteborg Orientering1:10:27+39:32
59Berit JanssonFalköpings AIK OK1:12:50+41:55
Lennart AnderssonGöteborgs SKej godkänd
Rickard EhleskogTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Fanny BrodinIstrums SKej godkänd
Mattias BerglundKlubblösej godkänd
Johan ÅbergOK Landehofej godkänd
Sofia PåhlmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Joakim HolmströmKlubblösej godkänd
Daniel SjölundGöteborg-Majorna OKej godkänd
Maria EngebrattGöteborgs SKutgått
Lars AleniusSävedalens AIKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser