Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VinterNattCup 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VinterNattCup 4
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: onsdag 20 februari 2019

Lång Herr

8 430 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Niklas CarlssonSundbybergs IKej godkänd
Nils EdvardssonJärfälla OKej godkänd
Oskar EdvardssonJärfälla OKej godkänd
Karl EngesAttunda OKej godkänd
Ronny FalkSundbybergs IKej godkänd
William GrunderJärfälla OKej godkänd
Asbjörn GrøvlenJärfälla OKej godkänd
Benjamin LangerakJärfälla OKej godkänd
Samuel LindénAttunda OKej godkänd
Mårten LundqvistSundbybergs IKej godkänd
Aleksandr ManoilovJärfälla OKej godkänd
David MellinSundbybergs IKej godkänd
Robert PedersenJärfälla OKej godkänd
Eric RollerJärfälla OKej godkänd
Anton SilierJärfälla OKej godkänd
Fredrik SoneAttunda OKej godkänd
Marcus SteneboAttunda OKej godkänd
Mårten SundhSundbybergs IKej godkänd
Kristoffer TengrothSundbybergs IKej godkänd
Niklas HenrikssonAttunda OKutgått
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKej start
Melker PalmJärfälla OKej start
Niklas SvenssonJärfälla OKej start
Jesper ÅkessonJärfälla OKej start

Mellan Herr

5 910 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Mats AronssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Thomas BabtistBromma-Vällingby SOKej godkänd
Mattias BerglundBromma-Vällingby SOKej godkänd
Jan-Olof BogrenSundbybergs IKej godkänd
Erik BovalliusJärfälla OKej godkänd
Marcus GrunderJärfälla OKej godkänd
Jan NettelbjerJärfälla OKej godkänd
Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Thierry ReignierJärfälla OKej godkänd
Simon SandgrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Viktor SoneAttunda OKej godkänd
Frank SteinerJärfälla OKej godkänd
Fredrik SteneboAttunda OKej godkänd
Joel WallnerAttunda OKej godkänd
Eskil WidehagSundbybergs IKej godkänd
Niclas LarssonAttunda OKutgått
Erik NylundJärfälla OKutgått
Henrik LundgrenCentrum OKej start
Joakim SkantzeSundbybergs IKej start

Mellan Dam

5 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Magdalena GrunderJärfälla OKej godkänd
Anna StrandAttunda OKej godkänd
Maria Von SchmalenséeAttunda OKej godkänd

Kort Herr

3 940 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Stefan AbrahamssonSundbybergs IKej godkänd
Erik AnderssonOK Österåkerej godkänd
Urban BoströmSolna OKej godkänd
Jonny HanssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Lars LandströmLånghundra IFej godkänd
Stefan MarteliusAttunda OKutgått
Jan-Olof WåhlbergIBM Club Swedenutgått
Sven EdvardssonSundbybergs IKej start
Mikael HedinJärfälla OKej start
Lars JonassonJärfälla OKej start

Kort Dam

3 940 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Birgitta BillstamJärfälla OKej godkänd
Maria EdvardssonJärfälla OKej godkänd
Sofia EdvardssonJärfälla OKej godkänd
Louise NilssonJärfälla OKej godkänd
Miia RollerJärfälla OKej godkänd
Maria PedersenJärfälla OKutgått
Karin SteneboAttunda OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser