Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering, Gillevi Koppom

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering, Gillevi Koppom
Arrangörsorganisation: OK Hierne
Datum: torsdag 25 april 2019

Lätta banan

1 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Selma VårliOK Hierne24:3312:55
2Laurits StolpeEidskog OL27:41+3:0814:34
3Maria SundbäckÅmotfors OK29:18+4:4515:25
4Henry VårliOK Hierne32:28+7:5517:05
5Thea WadmanOK Hierne38:46+14:1320:24
6Tor Axelsson LövenholmOK Jösse43:15+18:4222:45
7Alfred MagnussonÅrjängs OK57:47+33:1430:24

Korta banan

2 500 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ragnar LandeEidskog OL27:0710:50
2Thorbjörn NilssonOK Jösse35:37+8:3014:14
3Sven-Arne NilssonOK Jösse36:16+9:0914:30
4Övind EriksenOK Øst38:45+11:3815:30
5Margareta ZetterqvistOK Jösse41:26+14:1916:34
6Asbjörn LandeEidskog OL42:37+15:3017:02
7Curt PehrsonOK Jösse48:31+21:2419:24
8Oddvar GravingenOK Hierne49:12+22:0519:40
9Tor SimonsenOK Øst52:15+25:0820:54
10Ann-Marie ÖjstrandOK Hierne55:46+28:3922:18
11Marianne GerbornÅrjängs OK56:54+29:4722:45
12Stig CarlsonOK Jösse1:03:56+36:4925:34
Christer HoltOK Hierneej godkänd

Mellan banan

3 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vårli StefanOK Hierne32:139:28
2Thomas GabrielssonOK Mangen39:20+7:0711:34
3Rolf AnderssonÅrjängs OK41:23+9:1012:10
4Örjan EkenbäckOK Mangen42:50+10:3712:35
5Dick SundbäckÅmotfors OK47:28+15:1513:57
6Jens-Herik SimonsenOK Øst49:19+17:0614:30
7Jan NilssonOK Hierne50:41+18:2814:54
8Hanna KolbergOK Jösse52:35+20:2215:27
9Jonas KolbergOK Jösse52:46+20:3315:31
10Astrid KolbergOK Jösse52:47+20:3415:31
11Niklas StolpeEidskog OL1:02:49+30:3618:28
12Joel GabrielssonOK Mangen1:19:43+47:3023:26
13Ida MagnussonÅrjängs OK1:33:20+1:01:0727:27
14Christopher JakobssonOK Jösse2:57:55+2:25:4252:19

Långa banan

5 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eivind LandeEidskog OL43:577:59
2Erik SundbäckÅmotfors OK53:50+9:539:47
3Anders JohanssonOK Jösse56:10+12:1310:12
4Jon-IvarBergersen Eidskog OL58:40+14:4310:40
5Klara JohanssonOK Jösse59:02+15:0510:44
6Tommy JohanssonOK Jösse59:09+15:1210:45
7Magnus JonssonOK Mangen59:10+15:1310:45
8Mattihas Axelsson LövenholmOK Hierne59:37+15:4010:50
9Henry M ÖdegaardOK Øst1:00:14+16:1710:57
10Kristin JohanssonOK Jösse1:00:15+16:1810:57
11Jan-Ove BråthenOK Øst1:14:09+30:1213:28
Jonas BacklundOK Jösseej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser