Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering,Morokulien, Eidskog

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering,Morokulien, Eidskog
Arrangörsorganisation: OK Hierne
Datum: torsdag 2 maj 2019

Lett

1 500 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Synne BergqvistBrittatorps TK12:318:20
2Ida Marianne BergersenBrittatorps TK17:08+4:3711:25
3Lene FøyenBrittatorps TK17:31+5:0011:40
4Marissa Penelope BergersenBrittatorps TK17:45+5:1411:50
5Joel DåverhøgOK Jösse18:14+5:4312:09
6Noah HalvorsrudBrittatorps TK18:50+6:1912:33
7Sebastian Tangen HoltetBrittatorps TK19:47+7:1613:11
8Sara-Sofie Larsen SimonsenMalmö OK20:33+8:0213:42
9Hallvard NarvestadBrittatorps TK20:36+8:0513:44
10Liv SimonsenMalmö OK20:45+8:1413:50
11Sindre BergqvistBrittatorps TK25:11+12:4016:47
12Siren BergqvistBrittatorps TK26:00+13:2917:20
13Øyvind SørliBrittatorps TK26:52+14:2117:54
14Synne SørliBrittatorps TK27:58+15:2718:38
15Håkon StolpeBrittatorps TK28:28+15:5718:58
16Bjørn BergersenBrittatorps TK30:48+18:1720:32
17Mille Marie LundgrenBrittatorps TK30:58+18:2720:38
17Nathalie Ranner MagnusenBrittatorps TK30:58+18:2720:38
19Michael LundgrenBrittatorps TK32:10+19:3921:26
20Birgitte BergersenBrittatorps TK32:17+19:4621:31
21Lukas Aleksander IversenBrittatorps TK32:58+20:2721:58
22Hilde SørliBrittatorps TK33:22+20:5122:14
23Erlend Sørli GrandeBrittatorps TK33:42+21:1122:28

Kort

2 300 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tony GullqvistKuopion Suunnistajat23:5610:24
2Maria DåverhögTrosabygdens OK24:41+0:4510:43
3Jonny HalvorsrudBrittatorps TK26:37+2:4111:34
4Torbjørn NilssonOK Jösse27:53+3:5712:07
5Stig FøyenBrittatorps TK29:23+5:2712:46
6Asbjørn LandeBrittatorps TK30:52+6:5613:25
7Oddvar GravingenOK Hierne31:53+7:5713:51
8Maria SundbäckKuopion Suunnistajat31:56+8:0013:53
9Øivind EriksenMalmö OK35:09+11:1315:16
10Aleksander Tangen HoltetBrittatorps TK36:17+12:2115:46
11Jan-Olov NewborgOK Jösse39:34+15:3817:12
12Ragnar LandeBrittatorps TK41:44+17:4818:08
13Oddbjørn BergersenBrittatorps TK41:45+17:4918:09
14Tor SimonsenMalmö OK42:00+18:0418:15
15Lauritz Palmstrøm-StolpeBrittatorps TK42:45+18:4918:35
16Klaus EngenBrittatorps TK44:18+20:2219:15
17Kurt PerssonOK Jösse46:52+22:5620:22
18Irene VårliOK Hierne52:33+28:3722:50
19Stig CarlssonOK Jösse54:30+30:3423:41

Mellom

3 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mangnus JonssonOK Mangen37:249:35
2Lars CarlssonOK Jösse46:49+9:2512:00
3Leif BillingsøBrittatorps TK48:12+10:4812:21
4Örjan EkenbäckOK Mangen49:49+12:2512:46
5Arne SørliBrittatorps TK51:53+14:2913:18
6John TangenBrittatorps TK51:54+14:3013:18
7Jan NilssonOK Hierne52:12+14:4813:23
8Jens-Henrik SimonsenMalmö OK54:38+17:1414:00
9Bård BergersenBrittatorps TK57:53+20:2914:50
10Dick SundbäckKuopion Suunnistajat1:00:26+23:0215:29
11Kai Jostein BergersenBrittatorps TK1:09:21+31:5717:46
12Elin FøyenBrittatorps TK1:16:34+39:1019:37
13Christopher JakobssonOK Jösse2:06:25+1:29:0132:24

Lang

5 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jon Ivar BergersenBrittatorps TK54:0610:12
2Jonas BacklundOK Jösse59:41+5:3511:15
3Philip FøyenBrittatorps TK1:01:45+7:3911:39
4Fredrik KarlssonTrosabygdens OK1:01:59+7:5311:41
5Henry Michael ØdegaardMalmö OK1:02:15+8:0911:44
6Kurt NilssonOK Hierne1:03:44+9:3812:01
7Jan-Ove BråthenMalmö OK1:06:31+12:2512:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser