Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering, Tömte

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering, Tömte
Arrangörsorganisation: OK Hierne
Datum: torsdag 13 juni 2019

Lätta banan

1 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erica AnderssonOK Hierne32:5419:21
2Selma VårliOK Hierne32:57+0:0319:22
3Robin GullqvistÅmotfors OK35:44+2:5021:01
4David Rundin AnderssonOK Hierne46:54+14:0027:35
5Henry VårliOK Hierne47:15+14:2127:47
6Ture BlomgrenOK Hierne49:57+17:0329:22
7Unni HerrebrødenOK Øst55:06+22:1232:24
8Liv SimonsenOK Øst1:01:09+28:1535:58
9Olav BratteliOK Øst1:03:45+30:5137:30
10Anne Irene HagenOK Øst1:04:12+31:1837:45

Korta banan

2 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer HoltOK Hierne30:5515:27
2Jan-Olov NewborgOK Jösse36:50+5:5518:25
3Lene KillingmoOK Øst51:52+20:5725:56
4Oddvar GravingenOK Hierne54:27+23:3227:13
5Eva Marie GranOK Øst57:13+26:1828:36
6Margareta ZetterquistOK Jösse59:32+28:3729:46
7Björn A BorgOK Jösse1:01:39+30:4430:49
8Tor SimonsenOK Øst1:08:20+37:2534:10
9Laila OlssonÅmotfors OK1:08:54+37:5934:27
10John LarssonÅmotfors OK1:09:05+38:1034:32
11Stig CarlsonOK Jösse1:20:54+49:5940:27
12Christopher JakobssonOK Jösse1:50:30+1:19:3555:15
Torsten NorénOK Hierneutgått

Mellan banan

3 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan VårliOK Hierne38:0510:34
2Tord JanssonOK Jösse41:41+3:3611:34
3Thomas ÖstlundOK Jösse41:53+3:4811:38
4Jenny GullqvistÅmotfors OK42:13+4:0811:43
5Jon TangenEidskog OL43:32+5:2712:05
6Leif BillingsöEidskog OL47:21+9:1613:09
7Trond SyversenOK Øst49:04+10:5913:37
7Olle BorgOK Jösse49:04+10:5913:37
9Jan NilssonOK Hierne50:43+12:3814:05
10Jens-Henrik SimonsenOK Øst53:22+15:1714:49
11Mirja BacklundOK Jösse55:31+17:2615:25
12Matilda RuusÅsarna IK1:01:19+23:1417:01
13Öistein HagenOK Øst4:43:35+4:05:301:18:46

Långa banan

5 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim MellqvistOK Jösse40:348:06
2Magnus JonssonOK Mangen47:07+6:339:25
3Jan Ove BråthenOK Øst47:49+7:159:33
4Peter CarlmanOK Mangen52:12+11:3810:26
5Thomas GabrielssonOK Mangen56:12+15:3811:14
6Jonas BacklundOK Jösse56:48+16:1411:21
7Fredrik PerssonDomnarvets GOIF1:01:09+20:3512:13
8Örjan EkenbäckOK Mangen1:11:09+30:3514:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser