Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VR Veteran Dingtuna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VR Veteran Dingtuna
Arrangörsorganisation: Vandrarringen
Datum: torsdag 16 maj 2019

Klasser: Visa alla | A | B | C | D | E

Västerås SOK

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ulf LindgrenBana E (19)32:07+5:3620:04
2Lars JakobssonBana A (26)37:10+1:338:38
6Ulf BolinderBana E (19)33:57+7:2621:13
7Lars-Olof LundströmBana B (49)38:56+7:0711:27
9Liz PorteousBana E (19)35:04+8:3321:55
10Bengt JohanssonBana E (19)38:58+12:2724:21
11Christina GohdeBana D (39)47:46+16:0219:54
11Hans AnderssonBana B (49)42:17+10:2812:26
12Lennart KarlénBana D (39)48:53+17:0920:22
13Leif NilssonBana E (19)53:00+26:2933:07
13Kjell LindbergBana D (39)49:16+17:3220:31
14Per Erik FogelBana A (26)50:09+14:3211:39
14Altti JärvinenBana D (39)52:34+20:5021:54
14Rune JonssonBana C (62)40:31+9:0013:58
17Peter LjungströmBana B (49)44:51+13:0213:11
17Rune VikmanBana C (62)42:34+11:0314:40
18Göran AnderssonBana C (62)42:46+11:1514:44
18Ida GreijerBana A (26)51:55+16:1812:04
19Gertrud AsplundBana D (39)58:20+26:3624:18
19Margareta LöfqvistBana B (49)45:47+13:5813:27
21Bo LenanderBana C (62)43:54+12:2315:08
21Hans GreijerBana A (26)55:27+19:5012:53
22Anders MillingerBana C (62)44:00+12:2915:10
23Bo AnderssonBana C (62)44:16+12:4515:15
24Bo LöwegrenBana D (39)1:02:01+30:1725:50
25Anders WikströmBana B (49)48:45+16:5614:20
26Gun MillingerBana C (62)46:34+15:0316:03
28Torsten LundBana B (49)50:16+18:2714:47
29Bernt ÅströmBana B (49)51:50+20:0115:14
32Björn EkholmBana C (62)48:43+17:1216:47
33Lena JakobssonBana C (62)48:44+17:1316:48
35Gullan AnderssonBana C (62)49:15+17:4416:58
37Hans MalmkvistBana C (62)50:07+18:3617:16
39Ingrid LundströmBana C (62)51:23+19:5217:43
40Kristina WåhlinBana B (49)1:03:21+31:3218:37
45Rolf SvenssonBana C (62)56:41+25:1019:32
49Nils HellbergBana C (62)1:01:55+30:2421:21
Bengt OdeBana C (62)ej godkänd
Lars-Erik RaskBana B (49)ej godkänd
Britt LarssonBana D (39)ej godkänd
Roland SturkBana B (49)ej godkänd
Kuno ÖsterlundBana A (26)ej godkänd
Jouko TaskinenBana C (62)utgått
Leif ZettervallBana B (49)utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila