Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skatås

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skatås
Arrangörsorganisation: IK Stern
Datum: onsdag 8 maj 2019

ÖM3

3 020 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David AnderssonÅmåls OK30:3010:05
2Jessica PegeniusMölndal Outdoor IF39:46+9:1613:10
3Maria FrimodigKlubblös41:26+10:5613:43
4Amanda AnderssonKlubblös41:29+10:5913:44
5Maria AndréKlubblös44:21+13:5114:41
6Ann-Sofie JohanssonFK Åsen45:20+14:5015:00
7Ingalill MullinsSjövalla FK46:50+16:2015:30
8Lukacs SzychlimskiKlubblös47:45+17:1515:48
9Josefin MassieKlubblös51:42+21:1217:07
10Bengt LindbergIK Stern52:02+21:3217:13
11Lovisa AxelssonKlubblös53:38+23:0817:45
12Karin HaaseKlubblös1:11:27+40:5723:39
13Emma VasellGöteborg-Majorna OK1:11:30+41:0023:40
14Lisa SvenssonGöteborg-Majorna OK1:24:17+53:4727:54
Carl-Gustaf CarlssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Ebba KarlssonKlubblösej godkänd
Anna JoelssonKlubblösej godkänd
Maria NuldenKlubblösej godkänd
Berndt PerssonIK Sternej godkänd

ÖM5

3 720 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert SonneKlubblös32:128:39
2Ruben SkoogGöteborg-Majorna OK33:50+1:389:05
3Markus JunkersKlubblös36:46+4:349:53
4Klara SkoogKlubblös36:53+4:419:54
5Ina SonneKlubblös37:28+5:1610:04
6Hugo LindbladKlubblös37:56+5:4410:11
7Dennis LarssonKlubblös38:10+5:5810:15
8Erik BjärkbyKlubblös38:15+6:0310:16
9David JörgensenKlubblös39:17+7:0510:33
10Sandra WiklundKlubblös40:37+8:2510:55
11Anders OlssonKlubblös40:46+8:3410:57
12Per NyströmKlubblös41:54+9:4211:15
13Niklas KullanderKlubblös43:16+11:0411:37
14Kjell BerggrenIK Stern43:54+11:4211:48
15Pia JohanssonIK Stern44:12+12:0011:52
16Anna LjungkvistIFK Göteborg Orientering46:33+14:2112:30
17Lena BerglinKlubblös46:37+14:2512:31
18Rebecka SikGöteborg-Majorna OK47:36+15:2412:47
19Henrik DahlströmKlubblös48:01+15:4912:54
20Måns FritzellGudhems IF49:26+17:1413:17
21Maria KarlssonKlubblös50:43+18:3113:38
22Anna ariasGöteborg-Majorna OK50:53+18:4113:40
23Sebastian CarbolKlubblös52:59+20:4714:14
24Christer AndréIF Marin Väst53:25+21:1314:21
25Jonas ReimersKlubblös58:28+26:1615:43
26Johan SvärdKlubblös59:16+27:0415:55
27Johanna LundbergKlubblös59:23+27:1115:57
28Sofia ErikssonKlubblös1:07:06+34:5418:02
29Sussanne SvanbergKlubblös1:07:09+34:5718:03
30Johanna SjonsIFK Hedemora OK1:07:10+34:5818:03
31Madelene HögenbergKlubblös1:07:13+35:0118:04
32Johanna FridhagenGöteborg-Majorna OK1:07:26+35:1418:07
33Malin HolmbergGöteborg-Majorna OK1:07:30+35:1818:08
34Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK1:07:39+35:2718:11
35Per RobertssonIFK Göteborg Orientering1:09:25+37:1318:39
36Lena KarlssonOK Alehof1:11:19+39:0719:10
37Katarina EdvardssonKlubblös1:11:22+39:1019:11
38Tina BåhtKlubblös1:11:24+39:1219:11
39Bengt-Åke HenrikssonIFK Göteborg Orientering1:18:34+46:2221:07
40Per LjungbergOK Alehof1:19:04+46:5221:15
41Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:19:59+47:4721:30
Stanley TaivulaKlubblösej godkänd
Simon JohanssonEksjö SOKej godkänd
Anton PaulinderSävedalens AIKej godkänd
Thomas PaulinderKlubblösej godkänd
Vanessa JohannessonKlubblösutgått
Linn PehrssonKlubblösutgått

ÖM6

5 630 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan EngebrattGöteborgs SK41:427:24
2Johan KarlssonKlubblös43:35+1:537:44
3Veronica LindgrenOK Skogshjortarna50:36+8:548:59
4Marcus BernhardIFK Göteborg Orientering50:47+9:059:01
5Rikard HallgrenKlubblös51:38+9:569:10
5Stefan MadjarKlubblös51:38+9:569:10
7Fredrik KjörlingKlubblös53:15+11:339:27
8David GudmundsKlubblös54:13+12:319:37
9David SteenKungälvs OK55:31+13:499:51
10Tobias LysvretGöteborg-Majorna OK59:16+17:3410:31
11Lina DahlbergHaninge SOK1:03:45+22:0311:19
12Nanna BergendahlIF Rigor1:03:52+22:1011:20
12Anders LövingKlubblös1:03:52+22:1011:20
14Alexander MalmgrenKlubblös1:05:55+24:1311:42
15Andreas ForsnerGöteborg-Majorna OK1:12:57+31:1512:57
16Tova NorbladGöteborg-Majorna OK1:13:15+31:3313:00
17Patrik FalkGöteborg-Majorna OK1:13:19+31:3713:01
18Peter WissöLerums SOK1:20:25+38:4314:17
19Robin NylénGöteborg-Majorna OK1:21:55+40:1314:33
20Max MagnellKlubblös1:25:41+43:5915:13
21August KarssonKlubblös1:25:52+44:1015:15
Mats G AnderssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Matilda SvenssonÅmåls OKej godkänd
Emil LarssonKlubblösej godkänd
Alexandra TunbergKlubblösutgått

ÖM7

3 580 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK26:487:29
2Jimmy JohanssonKlubblös28:12+1:247:52
3Rikard LärkängKlubblös29:12+2:248:09
4Veronika AspvallKlubblös30:16+3:288:27
5Cal LjungKlubblös30:24+3:368:29
6Claes DavidssonGöteborg-Majorna OK31:00+4:128:39
7Joakim HanssonKlubblös31:25+4:378:46
8Henrik EdmanLerums SOK31:53+5:058:54
9Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK32:18+5:309:01
10David GustafssonKlubblös33:05+6:179:14
11Pernilla HanssonKlubblös33:34+6:469:22
12Ulf SundinGöteborg-Majorna OK33:53+7:059:27
13Björn BorgGöteborg-Majorna OK35:56+9:0810:02
14Peter SävingerGöteborg-Majorna OK36:10+9:2210:06
15Jon JonssonGöteborgs SK36:56+10:0810:18
16Kent ErikssonLerums SOK36:57+10:0910:19
17Jan RydénSjövalla FK37:31+10:4310:28
18Hanna LockingKlubblös39:12+12:2410:56
19Agnes RamleGöteborg-Majorna OK40:41+13:5311:21
20Oskar AfzeliusGöteborg-Majorna OK41:17+14:2911:31
21Cathrine BoklundKlubblös41:25+14:3711:34
22Henrik SahlbergIFK Göteborg Orientering43:04+16:1612:01
23Johan SärnbrattTolered-Utby Ol-klubb43:41+16:5312:12
24Gustav AlbertssonKlubblös43:49+17:0112:14
25Niclas NygrenFrölunda OL45:14+18:2612:38
26Erik StrannegårdKlubblös45:46+18:5812:47
27Jakob LjungkvistIFK Göteborg Orientering46:26+19:3812:58
27Karolina LundinIFK Göteborg Orientering46:26+19:3812:58
29Emma SilvergrundLerums SOK47:20+20:3213:13
30Michel JohanssonOK Tor48:23+21:3513:30
31Philip MullinsSjövalla FK48:31+21:4313:33
32Hans LindgrenOK Skogshjortarna50:59+24:1114:14
33Bodil RehnbergKlubblös52:51+26:0314:45
34Kjsa ErikssonKlubblös53:40+26:5214:59
35Jill ÅgrenGöteborg-Majorna OK55:32+28:4415:30
36Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK1:02:54+36:0617:34
37Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK1:03:46+36:5817:48
38Carl Magnus IsakssonMölndal Outdoor IF1:06:23+39:3518:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser