Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogsfemman 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogsfemman 1
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: tisdag 14 maj 2019

Inskolning

2 010 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Bertil BodénLitsbygdens SKfullföljt
Gunnar BodénLitsbygdens SKfullföljt
Alice Esping SvarcMarieby GIFfullföljt
Otto Esping SvarcMarieby GIFfullföljt
Signe GunnarssonKlubblösfullföljt
Carl-Johan LindénÖstersunds OKfullföljt
Alva MaripuuÖstersunds OKfullföljt
Ella MaripuuÖstersunds OKfullföljt
Vide NorrbyKlubblösfullföljt
Clara RönnhedKlubblösfullföljt
Emeliee StoneÖstersunds OKfullföljt
Emma WickenbergÖstersunds OKfullföljt

U1

2 010 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvar LindblomÖstersunds OK14:197:07
2Embla SjölundFrösö IF31:01+16:4215:25
3Selma LindblomÖstersunds OK34:52+20:3317:20
4Hedvig SvedskogÖstersunds OK36:14+21:5518:01
5Harry LuthmanKlubblös41:13+26:5420:30
6Eskil EnelandFrösö IF43:42+29:2321:44
7Wilmer EkÖstersunds OK56:15+41:5627:59
8Stefan DahlströmKlubblös1:46:19+1:32:0052:53
Roi StoneÖstersunds OKej godkänd

Miniknat

1 060 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Saga BjörängKlubblösfullföljt
Viggen EdwangFrösö IFfullföljt
Ville EdwangFrösö IFfullföljt
Alve FlygareÖstersunds OKfullföljt
Birgit HagqvistFrösö IFfullföljt
Fridolf LidarKlubblösfullföljt
Moltas Olsson BerggrenÖstersunds OKfullföljt
Hedda PetersonIFK Umeåfullföljt
Olle PetersonIFK Umeåfullföljt
Nora SchneiderKlubblösfullföljt
Ellen WickenbergÖstersunds OKfullföljt
Vide ÅsbergKlubblösfullföljt

Öppen motion 1

2 810 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor TimrénÖstersunds OK27:349:48
2Johan TimrenÖstersunds OK28:47+1:1310:14
3Erik MaripuuÖstersunds OK31:45+4:1111:17
4Märta LindqvistÖstersunds OK31:52+4:1811:20
5Hugo EnelandFrösö IF36:04+8:3012:50
6Nellie StoneÖstersunds OK36:39+9:0513:02
7Charlie StoneÖstersunds OK36:43+9:0913:03
8Simon FalkeströmFrösö IF37:41+10:0713:24
9Vidar EnelandFrösö IF37:42+10:0813:24
10Alice BerglundKlubblös39:01+11:2713:53
11Gerd LindqvistBrunflo IF40:28+12:5414:24
12Milo BrolinÖstersunds OK40:29+12:5514:24
13Albin BerglundKlubblös45:38+18:0416:14
14Mattis HalvarssonOK Storsjön47:37+20:0316:56
15Lo FlygareÖstersunds OK48:48+21:1417:21
16Henrik FlygareÖstersunds OK48:54+21:2017:24
17Tyra LodinÖstersunds OK50:39+23:0518:01
18Janna ThanerFrösö IF55:28+27:5419:44
Gösta NilssonÖstersunds OKutgått
Emma LidarKlubblösutgått

Öppen motion 3

3 150 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LindqvistÖstersunds OK25:178:01
2Bo SvedskogÖstersunds OK29:24+4:079:20
3Anna SchneiderKlubblös30:50+5:339:47
4Emelie StålbergÖstersunds OK31:24+6:079:58
5Bengt HannersjöÖstersunds OK33:29+8:1210:37
6Claes NordlingOK Storsjön35:52+10:3511:23
7Alvar LindblomÖstersunds OK37:02+11:4511:45
8Laila MaijetÖstersunds OK43:20+18:0313:45
9Ellinor KarlssonÖstersunds OK45:13+19:5614:21
10Gunilla AckerotFrösö IF46:00+20:4314:36
11Sofie ÖhrmanKlubblös54:02+28:4517:09
12Inger BjörängKlubblös56:35+31:1817:57
13Rasmus KarlströmFrösö IF58:58+33:4118:43
14Margareta VemdalÖstersunds OK59:05+33:4818:45
15Eva-Britt BjörkBrunflo IF1:01:18+36:0119:27
16Sören PerssonKlubblös1:30:50+1:05:3328:50
17Iza GråbergKlubblös1:37:33+1:12:1630:58
Arvid BerggrenÖstersunds OKej godkänd

Öppen motion 4

4 880 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin HammarstedtKlubblös36:467:32
2Stefan SöderbergFrösö IF38:55+2:097:58
3Ida NordinÖstersunds OK39:51+3:058:09
4Maria LindénKlubblös42:44+5:588:45
5Lars-Åke LarssonÖstersunds OK47:46+11:009:47
6Cristine ÅsbergKlubblös52:42+15:5610:47
7Emilia PetterssonSollefteå Skidor IF1:00:08+23:2212:19
8Wilma JohanssonÅsarna IK1:00:12+23:2612:20
9Maria HanssonÖstersunds OK1:07:56+31:1013:55
10Claes SöderhjelmÖstersunds OK1:08:01+31:1513:56

Öppen motion 5

3 620 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Åke FalkenströmFrösö IF29:338:09
2Stina BodénLitsbygdens SK34:00+4:279:23
3Fredrik MartinssonFrösö IF34:48+5:159:36
4Peder SjölundFM IF34:52+5:199:37
5Tomas BergströmKlubblös35:24+5:519:46
6Filippa BernstenÖstersunds OK35:49+6:169:53
7Torulf BäckmanFrösö IF36:55+7:2210:11
8Greta HedmanÖstersunds OK37:48+8:1510:26
9Hanna FalkeströmFrösö IF38:11+8:3810:32
10Jonatan GreenÖstersunds OK39:27+9:5410:53
11Lars Jönsson LooJämtkraft IF39:43+10:1010:58
12Oskar NowénFrösö IF40:29+10:5611:10
13Göran NilssonOK Vildhussen43:02+13:2911:53
14Sven-Martin ErikssonÖstersunds OK43:09+13:3611:55
15Öjvind BäckmanFrösö IF43:14+13:4111:56
16Malin OlssonÖstersunds OK44:44+15:1112:21
17Eivor LindgrenBrunflo IF47:10+17:3713:01
18Malla OlssonHede SK47:38+18:0513:09
19Emma WidegrenKlubblös47:51+18:1813:13
20Toste WallskogÖstersunds OK50:23+20:5013:55
21Jonna EnghultFrösö IF50:35+21:0213:58
22Anna-Karin EnghultFrösö IF50:45+21:1214:01
23Amanda DahlstenHede SK§51:08+21:3514:07
23Josefin DahlstenHede SK51:08+21:3514:07
23Axel LodinÖstersunds OK51:08+21:3514:07
26Olle MajietKlubblös1:03:39+34:0617:34
27Peder MajietRSA1:03:40+34:0717:35
28Madeléne WallentinÖstersunds OK1:10:21+40:4819:26
Mats SundbergFrösö IFej godkänd

Öppen motion 7

3 220 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna HjalmarsÖFS26:478:19
2Tommie IrewallKlubblös28:56+2:098:59
3Johan BeirsenÖstersunds OK29:42+2:559:13
4Pär LindblomÖstersunds OK29:53+3:069:16
5Seth PerssonFältjägarnas IF30:38+3:519:30
6Ove HemmingssonBrunflo IF34:24+7:3710:40
7Leif EkströmÅngsta SK34:54+8:0710:50
8Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF35:16+8:2910:57
9Tom BrantheimÖstersunds OK35:33+8:4611:02
10Märta SvedskogÖstersundsOk38:24+11:3711:55
11Ove JönssonBrunflo IF39:04+12:1712:07
12Hans GreenÖstersunds OK39:05+12:1812:08
13Kjell EnarssonÖstersunds OK39:36+12:4912:17
13Anders ForsstedtSöders-Tyresö39:36+12:4912:17
15Joar BäckmanFrösö IF40:24+13:3712:32
16Lotta NilssonFrösö IF40:28+13:4112:34
16Åsa LindqvistÖstersunds OK40:28+13:4112:34
18Bosse CarlssonOK Tjärnen40:40+13:5312:37
19Lars SahlénÖstersunds OK42:21+15:3413:09
20Per Erik OlssonKlubblös43:29+16:4213:30
21Frida BerggrenÖstersunds OK44:03+17:1613:40
22Agneta SamuelssonFältjägarnas IF44:22+17:3513:46
23Bengt JonssonÖstersunds OK46:33+19:4614:27
24Elias HaglundOK Djerf47:46+20:5914:50
25Maria OlofssonLitsbygdens SK50:02+23:1515:32
26Tobias HallLitsbygdens SK50:05+23:1815:33
27Karin WalltinÖstersunds OK58:07+31:2018:02
28Helen WiknerOK Storsjön1:04:20+37:3319:58
29Björn WikstrandÖstersunds OK1:14:39+47:5223:10
Annika AletindKlubblösej godkänd
Monica Skog BoströmBrunflo IFej godkänd

Öppen motion 8

5 420 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan AndreassonFrösö IF41:377:40
2Daniel AnderssonOK Storsjön42:42+1:057:52
3Oscar BorgFK Åsen42:44+1:077:53
4Einar NordgrenKlubblös43:13+1:367:58
5Anders JohanssonÖstersunds OK44:07+2:308:08
6Johan NilssonÖstersundsOk44:42+3:058:14
7Jesper KolmodinAndrarums IF45:43+4:068:26
8Håkan CarnlandFrösö IF45:51+4:148:27
9Marcus HjortsfeldtÖstersunds OK46:37+5:008:36
10Marie OhlssonOK Storsjön46:52+5:158:38
11Peo ErikssonFrösö IF47:25+5:488:44
12Niklas FriskMarkbygdens OK47:38+6:018:47
13Hampus LindblomÅsarna IK48:20+6:438:55
14Hans ÅgrenÖstersunds OK48:36+6:598:58
15Hanna LindqvistÖstersunds OK49:43+8:069:10
16Erica JohanssonÖstersunds OK51:12+9:359:26
17Linda BergKlubblös51:38+10:019:31
18Roger KrohnFältjägarnas IF52:46+11:099:44
19Anders BergFrösö IF52:50+11:139:44
20Ingela EngholmLitsbygdens SK55:25+13:4810:13
21Mårten EnebergOK Storsjön55:27+13:5010:13
22Katarina LindblomÖstersunds OK56:49+15:1210:28
23Erik WillénÖstersunds OK1:02:13+20:3611:28
24Lars-Peter JohnssonSelånger SOK1:02:33+20:5611:32
25Jens HalvarssonOK Storsjön1:02:36+20:5911:32
26Anna WesterlundOK Storsjön1:02:37+21:0011:33
27Stefan ErikssonÅsarna IK1:03:25+21:4811:42
28Matilda Heiskanen SjölundÖstersunds OK1:03:59+22:2211:48
29Richard EngholmTandsbyns IF1:04:29+22:5211:53
30Mats BirkeståhlKöping-Kolsva OK1:05:13+23:3612:01
31Cathrin WikstenKlubblös1:05:25+23:4812:04
32Camilla GillströmÖstersunds OK1:06:55+25:1812:20
33Sten BrulinKlubblös1:08:19+26:4212:36
33Agnes MattssonTandsbyns IF1:08:19+26:4212:36
35Mikael NilssonKlubblös1:12:35+30:5813:23
36Maria GrundFrösö IF1:15:06+33:2913:51
Hanna ErikssonRöbäcks SKej godkänd
Staffan LundFrösö IFutgått

Öppen motion 9

8 020 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken51:366:26
2David SundströmSöderhamns OK53:08+1:326:37
3Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad58:27+6:517:17
4Erik MemmiÖstersunds OK59:57+8:217:28
5Daniel BerggrenÖstersunds OK1:00:27+8:517:32
6Erik HedmanÖstersunds OK1:02:31+10:557:47
7David LarssonKlubblös1:04:59+13:238:06
8Pär BodénLitsbygdens SK1:05:33+13:578:10
9Markus HanssonFrösö IF1:08:17+16:418:30
10Anders ErikssonFrösö IF1:11:59+20:238:58
11Edvard SundmanÅsarna IK1:12:00+20:248:58
12Fredrik BäckmanBrunflo IF1:32:19+40:4311:30
13Minna MarttinenKlubblös1:38:01+46:2512:13
14Jonas PetersonIFK Umeå1:42:39+51:0312:47

Öppen motion 12

8 070 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik JonssonÖstersunds OK1:02:027:41
2Henrik WestlingÖstersunds OK1:03:39+1:377:53
3Torkel BäckmanKlubblös1:04:21+2:197:58
4Love ErikssonOK Storsjön1:06:15+4:138:12
5Julius LidarÖstersunds OK1:09:46+7:448:38
6Hagbard PaulsonKlubblös1:36:36+34:3411:58
Ronny LarssonLitsbygdens SKutgått

Öppen motion 3 UT

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Marie KrondahlÖstersunds OKfullföljt
Oskar KrondahlÖstersunds OKfullföljt

Öppen motion 7 UT

3 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kristina LarssonÖstersunds OKfullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser