Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Falkdrevet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Falkdrevet
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: söndag 30 september 2012

D21

3 910 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia BrattOK Orion32:378:20
2Sarah LindströmRonneby OK33:33+0:568:34
3Maria JohanssonTorsås OK35:02+2:258:57
4Jennifer GullOK Vilse 8737:18+4:419:32
Miri Thrane ØdumOK Pan Århusej start
Jolanta KolosinskaOK Skogsfalkenej start
Charlotte ThraneOK Øst Birkerødej start

H21

4 830 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Denys ShcherbakovRonneby OK26:525:33
2Aleksander BernaciakOK Orion27:41+0:495:43
3Torgny LindströmRonneby OK30:36+3:446:20
4Johan GullOK Vilse 8731:58+5:066:37
5Patrik SjökvistOK Orion32:34+5:426:44
6Fredrik NilssonHelsingborgs SOK32:46+5:546:47
7Björn AnderssonOK Dacke32:57+6:056:49
8Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK32:59+6:076:49
9Linus KaisajunttiIFK Lidingös Skid o OK33:00+6:086:49
10Håkan GunnarssonFK Göingarna33:06+6:146:51
11Thomas JohannessonRonneby OK33:14+6:226:52
12Pontus PeterssonOK Orion33:16+6:246:53
13Tom OlaussonOK Orion33:56+7:047:01
14Jon EngkvistRonneby OK35:28+8:367:20
15Thomas JosarpFK Friskus-Varberg35:57+9:057:26
16Martin Laage KraghOK Roskilde38:27+11:357:57
17Jan-Ove WikingIstrums SK38:45+11:538:01
18Måns FaxénVäxjö OK38:52+12:008:02
Martin NilssonStigmännen Karlshamns OKej start
Theodor WahlbomOK Orionej start

H18

3 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HenryssonOK Dacke35:209:02
2Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK36:14+0:549:16
Daniel HåkanssonVäxjö OKej start

D16

3 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara JosarpFK Friskus-Varberg28:348:39
2Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK30:03+1:299:06
3Julia HedOK Skogsfalken31:26+2:529:31
4Klara AndrénTibro OK41:35+13:0112:36
5Clara MannfolkUlricehamns OK43:44+15:1013:15

H16

3 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin SmedbergOK Skogsfalken21:446:35
2Henrik JohannessonRonneby OK22:01+0:176:40
3Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK23:58+2:147:15
4Anton HåkanssonOK Vilse 871:04:39+42:5519:35

D14

2 780 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Myrra CarlssonOK Orion22:127:59
2Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK25:34+3:229:11
3Vilma PerssonOK Skogsfalken26:24+4:129:29
4Carlotta Johanna van Bronswijk NaulinOK Roskilde53:43+31:3119:19

H14

2 780 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin HenryssonOK Dacke20:077:14
2Rasmus Krogh MadsenOK Roskilde20:23+0:167:19
3Alexander Ulsøe JessenOK Roskilde24:23+4:168:46
4Rasmus ErikssonOK Vilse 8734:17+14:1012:19
Rasmus Möller JessOK Roskildeej start

D12

2 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna JohannessonRonneby OK19:287:32
2Kajsa AnderssonOK Orion20:45+1:178:02
3Ellen WahlbomOK Orion22:00+2:328:31
4Annika SimonsenFIF Hillerød22:20+2:528:39
Johanna WilhelmssonOK Dackeej start

H12

2 580 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav ÅmanOK Vilse 8722:528:51
2Anton Johansson GlivessonRonneby OK23:50+0:589:14
3Max KärvhagOK Skogsfalken26:36+3:4410:18
4Leonard Pieter van Bronswijk NaulinOK Roskilde29:57+7:0511:36
5Hjalmar JönssonOK Vilse 8745:46+22:5417:44
6Jakob SvendsenOK Roskilde46:22+23:3017:58
7Samuel HåkanssonRonneby OK46:46+23:5418:07
Viktor ErikssonOK Vilse 87ej start
Soeren Thrane OedumOK Øst Birkerødej start

D12 Kort

2 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa EkdahlEmmaboda Verda OK30:5413:44

H12 Kort

2 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel HåkanssonRonneby OK25:1111:11

D10

2 250 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AnderssonOK Orion16:497:28
2Ella SöderbergOK Skogsfalken20:48+3:599:14
3Siri SimonsenFIF Hillerød21:26+4:379:31
4Tova DanielssonOK Skogsfalken21:35+4:469:35
5Hanna Sunnegårdh RingRonneby OK22:04+5:159:48
6Karoline Fonager UlsøeOK Roskilde22:41+5:5210:04
7Ina ÅmanOK Vilse 8722:52+6:0310:09
8Linn KarlssonOK Vilse 8723:05+6:1610:15
9Elina LiljedahlOK Skogsfalken24:55+8:0611:04
10Vilmalee Suwan KuuselaOK Vilse 8727:48+10:5912:21
11Nellie NilssonOK Orion29:40+12:5113:11

H10

2 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin LiljaRonneby OK15:567:04
2Arvid KronmarFK Vittus16:12+0:167:12
3Anders Krogh MadsenOK Roskilde18:24+2:288:10
4Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK20:14+4:188:59
5Jonas Fonager UlsøeOK Roskilde20:50+4:549:15
6Hugo DanielssonOK Skogsfalken27:04+11:0812:01
7Simon ElmRonneby OK42:35+26:3918:55
Max PerssonOK Skogsfalkenej start

D35

3 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda IngemarssonFK Vittus35:499:43
2Emma DahlstedtIFK Lidingös Skid o OK39:16+3:2710:40
3Sandra SimonsenFIF Hillerød41:45+5:5611:20
Linda HammarqvistStigmännen Karlshamns OKej start

D45

3 070 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina HenmyrOK Vilse 8730:149:50
2Christina OlssonSkåneslättens OL30:41+0:279:59
3Britt-Marie BengtssonFK Åsen30:46+0:3210:01
4Lena Sandgren SwartzOK Orion30:53+0:3910:03
5Runa UlsøeOK Roskilde32:27+2:1310:34
6Britt ThörnOK Vilse 8734:09+3:5511:07
7Inge JørgensenOK Roskilde35:20+5:0611:30
8Kristina JohanssonKalmar OK35:52+5:3811:40
9Inge MeidahlOK Roskilde36:49+6:3511:59
10Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK48:37+18:2315:50
11Hanne Möller JensenOK Roskilde54:48+24:3417:51
12Caroline van BronswijkOK Roskilde1:16:32+46:1824:55
Kati NémethStigmännen Karlshamns OKej godkänd

H45

3 920 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas PerssonTorsås OK28:097:10
2Mats AnderssonOK Orion28:10+0:017:11
3Ulf JungstrandMalmö OK29:19+1:107:28
4Glen HåkanssonVäxjö OK29:35+1:267:32
5Thomas HenmyrOK Vilse 8730:25+2:167:45
6Peter EkdahlEmmaboda Verda OK30:57+2:487:53
7Bo SimonsenFIF Hillerød31:04+2:557:55
8Janne BrunstedtOK Roskilde32:32+4:238:17 Ladda ner rutt i gpx-format
9Claus RasmussenOK Roskilde33:11+5:028:27
10Göran MånssonOK Dacke33:45+5:368:36
11Mikael WahlbomOK Orion40:06+11:5710:13
12Volker NaulinOK Roskilde43:08+14:5911:00
13Bo PeterssonLessebo OK43:14+15:0511:01
14Michael Leth JessOK Roskilde43:17+15:0811:02
15Claus M. SihmOK Roskilde43:21+15:1211:03
16Jan KarlssonVäxjö OK44:34+16:2511:22
17Morten JensenOK Roskilde45:32+17:2311:36
18Jørgen KroghOK Roskilde50:17+22:0812:49
19Anders Laage KraghOK Roskilde54:47+26:3813:58
20Ole SvendsenOK Roskilde1:03:10+35:0116:06
21Christer SvenssonRonneby OK1:05:51+37:4216:47
22Patrik FranssonEmmaboda Verda OK1:07:13+39:0417:08
Jan FrederiksenOK Roskildeej godkänd
Max MünsbergOK Roskildeej godkänd
Rasmus OedumOK Øst Birkerødej start

D55

2 860 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bente KällVäxjö OK27:599:47
2Gunnel MånssonOK Vilse 8729:06+1:0710:10
3Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK30:32+2:3310:40
4Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK30:34+2:3510:41
5Eva PetterssonVäxjö OK33:59+6:0011:52
6Kristin JohanssonOK Dacke36:20+8:2112:42
7Ane VeierskovOK Roskilde39:48+11:4913:54
8Kristina FranssonOK Virdarna44:37+16:3815:36
Ann-Helen LinnersjöOK Orionej start
Stella KällOK Älmeej start

H55

3 680 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger ThörnOK Vilse 8729:558:07
2Håkan LindbergOK Vilse 8730:22+0:278:15
3Lars SvenssonOK Vilse 8733:58+4:039:13
4Stefan NilssonStigmännen Karlshamns OK38:01+8:0610:19
5Jörgen NilssonRonneby OK38:18+8:2310:24
6Kenneth FagerFK Vittus39:30+9:3510:44
7Ola SvenssonOK Orion40:22+10:2710:58
8Bo JohanssonOK Vilse 8741:33+11:3811:17
9Sven-Olof LarssonVäxjö AIS41:36+11:4111:18
10Gert OlssonSkåneslättens OL41:58+12:0311:24
11Lars MartinssonRonneby OK45:53+15:5812:28
12Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK46:40+16:4512:40
Owe NilssonStigmännen Karlshamns OKej start
Krister NilssonVäxjö OKej start
Arne AnderssonOK Torfinnej start

D65

2 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Astrid JohannessonHelsingborgs SOK37:1714:44
2Kerstin HenmyrOK Vilse 8738:06+0:4915:03
3Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad38:44+1:2715:18
4Ulla BergqvistStigmännen Karlshamns OK46:11+8:5418:15
5Eva BergstrandVärend GN OL46:50+9:3318:30
6Barbro CassingRonneby OK1:03:39+26:2225:09
Inger AxelssonOK Orionej start

H65

3 070 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy OlssonOK Dacke24:147:53
2Björn LinnersjöOK Orion24:48+0:348:04
3Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK27:34+3:208:58
4Nils KarlssonVäxjö AIS29:12+4:589:30
5Roland KarlssonRonneby OK29:22+5:089:33
6Håkan NilssonMalmö OK29:58+5:449:45
7Lennart BohmanFK Vittus30:49+6:3510:02
8Stig KarlssonLessebo OK31:46+7:3210:20
9Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK32:03+7:4910:26
10Kurt BergstrandLessebo OK32:53+8:3910:42
11Aymonn AnderssonOK Dacke33:24+9:1010:52
12Erling SamuelssonOK Vilse 8733:31+9:1710:55
13Rune BergLunds OK33:50+9:3611:01
14Kent EkdahlEmmaboda Verda OK36:04+11:5011:44
15Stig KarlssonTorsås OK36:33+12:1911:54
16Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad36:44+12:3011:57
17Arne JohanssonOK Älme38:22+14:0812:29
18Göran KarlssonLessebo OK38:36+14:2212:34
19Gunnar SandströmOK Pan-Kristianstad38:41+14:2712:36
20Rune BengtssonRonneby OK39:51+15:3712:58
21Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK40:11+15:5713:05
22John-Erik BergstrandVärend GN OL48:52+24:3815:55
Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OKej start
Leif IngemarssonFK Vittusej start

H75

2 860 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sivert AxelssonKalmar OK28:209:54
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad30:02+1:4210:30
3Leif SjögrenOK Orion35:55+7:3512:33
4Göran FolkessonRonneby OK43:07+14:4715:04
5Evald JohanssonLessebo OK1:07:27+39:0723:35
Sven PerssonTorsås OKej start

Inskolning

1 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Olle HåkanssonRonneby OKfullföljt
Lärke Ravnholt JensenOK Roskildefullföljt
Eddie KarlssonOK Vilse 87fullföljt
Katrine Krogh MadsenOK Roskildefullföljt
Freja StjärnkvistOK Skogsfalkenfullföljt
Emil Sunnegårdh RingRonneby OKej start

U1

2 020 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils SwartzOK Orion21:3710:42
2Hilda KedeniusOK Vilse 8723:06+1:2911:26
3Martilda SöderbergOK Skogsfalken24:21+2:4412:03
4Emma ZettervallOK Dacke26:22+4:4513:03
5Lisa SwartzOK Orion27:45+6:0813:44
6Andreas JohnssonOK Vilse 8731:44+10:0715:42
7Emmelie JohnssonOK Vilse 8731:55+10:1815:48

U2

2 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Beata FranssonEmmaboda Verda OK23:489:52
2Emil ViktorssonOK Skogsfalken25:39+1:5110:38
3Bea MagnstedtOK Vilse 8730:59+7:1112:51
4Lova StjärnkvistOK Skogsfalken31:36+7:4813:06

Öppen motion 1

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta PeterssonAlvesta SOK49:3820:40

Öppen motion 3

2 760 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pahn GardhemAlstermo IF32:3311:47
2Christoffer MagnstedtOK Vilse 8733:06+0:3311:59
3Annemarie HolmAlstermo IF34:42+2:0912:34
4Margareta WikströmVäxjö AIS38:13+5:4013:50
5Åsa JosarpFK Friskus-Varberg38:20+5:4713:53
6Olle RingRonneby OK38:35+6:0213:58
7Göte NilssonRonneby OK41:25+8:5215:00
8Anna Walin GillerudOK Orion45:44+13:1116:34
9Bengt HallerödOK Skogsfalken49:32+16:5917:56
10Magareta RingRonneby OK52:30+19:5719:01
11Rosita KarlssonVäxjö AIS55:23+22:5020:03
12Agneta BernboOK Orion1:04:08+31:3523:14
Nils GybergOK Skogsfalkenej godkänd

Öppen motion 5

3 290 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martina KarlssonOK Vilse 8732:469:57
2Jonas PerssonAlstermo IF34:06+1:2010:21
3Conny BerggrenVäxjö AIS35:00+2:1410:38
4Lars ThorenRonneby OK39:21+6:3511:57
5Peter SunnegårdhRonneby OK39:35+6:4912:01
6Jakob PalmAlstermo IF41:35+8:4912:38
7Ingela AnderssonOK Orion43:43+10:5713:17
8Agneta PeterssonRonneby OK44:09+11:2313:25
9Marcus GöranssonOK Orion44:45+11:5913:36
10Tommy OlssonTorsås OK44:56+12:1013:39
11Bernt PetterssonAlvesta SOK45:44+12:5813:54
12Anna Lilja-RasmussonRonneby OK53:58+21:1216:24
13Lars-Olof KarlssonVäxjö OK54:17+21:3116:29
14Bo CederlöfOK Skogsfalken54:58+22:1216:42
15Merete Lykke ØstergaardOK Roskilde1:07:41+34:5520:34
16Mads SvendsenOK Roskilde1:30:24+57:3827:28
17Stefan KarlssonOK Älme1:38:37+1:05:5129:58
Karin CederlöfOK Skogsfalkenej godkänd

Öppen motion 7

2 960 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats IngvarssonOK Vilse 8730:0110:08
2Lena SöderbergOK Skogsfalken30:03+0:0210:09
3Anna EliassonOK Skogsfalken30:44+0:4310:22
4Ulf NilssonÖrkelljunga FK34:35+4:3411:41
5Kjell LinghedeStigmännen Karlshamns OK35:46+5:4512:05
6Maria HåkanssonVäxjö OK36:06+6:0512:11
7Jeanette AnderssonOK Dacke36:25+6:2412:18
8Torgny JonssonVäxjö AIS36:31+6:3012:20
9Bert Inge GreenStigmännen Karlshamns OK36:47+6:4612:25
10Thorwald FranssonOK Virdarna40:30+10:2913:40
11Arja IngvarssonOK Vilse 8742:07+12:0614:13
12Gitte Krogh MadsenOK Roskilde42:11+12:1014:15
13Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK44:08+14:0714:54
14Harriet KarlssonTorsås OK52:15+22:1417:39
15Siv LarssonVäxjö AIS1:06:59+36:5822:37

Öppen motion 8

4 560 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak BergmanOK Skogsfalken25:585:41
2Henrik JanssonIK Hakarpspojkarna26:22+0:245:46
3Fredrik WennermarkOK Skogsfalken29:34+3:366:29
4Johan WennermarkOK Skogsfalken29:54+3:566:33
5Marko KarkulehtoOK Vilse 8731:42+5:446:57
6Fredrik SmedbergOK Skogsfalken32:31+6:337:07
7Håkan LindströmRonneby OK33:21+7:237:18
8Johan SwartzOK Orion36:03+10:057:54
9Maja AnderssonOK Orion38:40+12:428:28
10Pär JohanssonKlubblös Klubblös40:22+14:248:51
11Ulrika HermanssonOK Orion40:35+14:378:53
12Håkan AnderssonOK Dacke42:28+16:309:18
13Anders NilssonOK Orion42:50+16:529:23
14Linda JanssonIK Hakarpspojkarna44:54+18:569:50
15Bengt SalomonssonSkåneslättens OL52:24+26:2611:29
16Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK53:48+27:5011:47
17Rolf HallbergFK Finn57:16+31:1812:33
18Olle NyströmIS Kullen58:23+32:2512:48
19Lena Norrman-NyströmIS Kullen59:53+33:5513:07
20Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL1:17:38+51:4017:01
21Magnus KronmarFK Vittus1:19:45+53:4717:29
22Kristina LandgrenMalmö OK1:29:37+1:03:3919:39
23Jytte HougaardOK Roskilde1:29:53+1:03:5519:42
Henrik BoesenOK Roskildeej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser