Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Ursvik

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Ursvik
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: torsdag 2 maj 2019

Öppen 1

2 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marianne SahlinKlubblös34:5913:09

Öppen 3

2 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magdalena TorssellSundbybergs IK31:1610:46
2Krister AskerblomKlubblös31:26+0:1010:50
3Linda OrlanderFK Friskus-Varberg46:00+14:4415:51
4Charlotte ErikssonKlubblös1:00:25+29:0920:50
5Tony CohKlubblös1:05:26+34:1022:33
6Georg CohKlubblös1:05:32+34:1622:35
Seyda DincerKlubblösej godkänd
Ulla KarnebäckAttunda OKej godkänd

Öppen 4

4 830 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna NordströmSundbybergs IK46:139:34
2Andreas HanssonKlubblös47:14+1:019:46
3Thomas FehrmSolna OK1:01:24+15:1112:42

Öppen 5

3 780 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas CarlssonSundbybergs IK24:526:34
2Karl-Gunnar KarnebäckAttunda OK30:39+5:478:06
3Per LjungCentrum OK30:56+6:048:11
4Ellinor BergmanSundbybergs IK31:36+6:448:21
5Jan GothKlubblös35:43+10:519:26
6Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL36:14+11:229:35
7Malin FredrikssonNacka-Värmdö SK43:34+18:4211:31
8Jessica WestmanFrösö IF46:32+21:4012:18
9Andrey KartashevSundbybergs IK47:36+22:4412:35
10Michaela AspKlubblös48:58+24:0612:57
10Anders JemtKlubblös48:58+24:0612:57
12Henning GrauersSundbybergs IK49:13+24:2113:01
13Simon BackeKlubblös51:27+26:3513:36
14Daniel SannumSundbybergs IK54:45+29:5314:29
15Stefano Dell'OrtoHäverödals SK58:41+33:4915:31
16Wilda NilssonSundbybergs IK1:02:40+37:4816:34
17Max JohanssonKlubblös1:13:19+48:2719:23
18Juha KankaanpänSundbybergs IK1:14:57+50:0519:49
Svarte PetterKlubblösej godkänd
Åsa LindhSundbybergs IKej start

Öppen 6

6 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moritz HammerSundbybergs IK42:567:07
2Sebastian WesterKlubblös43:15+0:197:11
3Asbjörn GrøvlenJärfälla OK49:47+6:518:16
4Mats LenellKlubblös50:47+7:518:26
5Morgan SkoghKlubblös1:09:32+26:3611:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser