*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Motionsorientering Ursvik

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Ursvik
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: torsdag 8 augusti 2019

Öppen 1

2 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer AskerblomKlubblös23:029:12
2Erik KarnebäckKlubblös27:05+4:0310:50
3Maria MalmqvistKlubblös27:47+4:4511:06
4Marianne SahlinKlubblös32:28+9:2612:59
5Jonatan KarnebäckKlubblös34:52+11:5013:56
6Leo LundahlAlvesta SOK36:34+13:3214:37
7Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK42:08+19:0616:51
8Tage ErikssonBromma-Vällingby SOK48:56+25:5419:34
9Göran RastborgBromma-Vällingby SOK52:06+29:0420:50
Sören NordhSolna OKej godkänd

Öppen 3

3 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders KarnebäckKlubblös25:338:14
2Gustav NordströmSundbybergs IK31:02+5:2910:00
3Anna NordströmSundbybergs IK31:25+5:5210:08
4Amanda SikströmSundbybergs IK44:13+18:4014:15
5Johan EideforsSundbybergs IK44:30+18:5714:21
6Jonatan PinnerJärfälla OK45:12+19:3914:34
7Eeva EuropeOK Älvsjö-Örby47:29+21:5615:19
8Wiliam LindelöfSundbybergs IK51:31+25:5816:37
9Elin WaldenSundbybergs IK52:13+26:4016:50
10Alve WistedtSundbybergs IK52:43+27:1017:00
11Jane StrandbergSolna OK55:59+30:2618:03
12Ulla KarnebäckAttunda OK1:05:20+39:4721:04
13Erik TillegårdSundbybergs IK1:13:01+47:2823:33
14Melvin EkSundbybergs IK1:17:13+51:4024:54
Emma WaldenSundbybergs IKej godkänd

Öppen 4

5 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jessica KarlsenJärfälla OK46:508:50
2Erika FranzénSundbybergs IK51:08+4:189:38
3Per WistedtSundbybergs IK52:33+5:439:54
4Hammad AbuKlubblös52:36+5:469:55
Elina WardeKlubblösej godkänd
Emil DalströmKlubblösej godkänd

Öppen 5

3 400 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérVäsby OK24:017:03
2Karl-Gunnar KarnebäckAttunda OK30:50+6:499:04
3Fredrik MaxénKlubblös31:14+7:139:11
4Julia EdströmSundbybergs IK32:23+8:229:31
5Anna-Clara WistedtSundbybergs IK36:07+12:0610:37
6Jimmy AnderssonOK Kullingshof36:16+12:1510:40
7Jan GothKlubblös36:22+12:2110:41
8Anna FalkSundbybergs IK37:27+13:2611:00
9Michael BergstenVattenfalls IF Stockholm38:16+14:1511:15
10Mattias JohnssonAlvesta SOK39:27+15:2611:36
11Tuva FalkSundbybergs IK39:52+15:5111:43
12Fredrik BauerIFK Lidingö SOK40:05+16:0411:47
13Alexandra TimmermanIFK Lidingö SOK40:07+16:0611:47
14Henrik BlennowKlubblös41:36+17:3512:14
15Eva SvanbergJärfälla OK41:37+17:3612:14
16Louise NilssonJärfälla OK43:57+19:5612:55
17Linda StenbergKlublös45:34+21:3313:24
18Christer AskerblomKlubblös46:16+22:1513:36
19Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK46:18+22:1713:37
20Jonas BystedtJärfälla OK47:39+23:3814:00
21Niklas OhlssonKlubblös48:11+24:1014:10
22Anki LandarvKlubblös48:20+24:1914:12
23Jonas NygrenKlubblös49:03+25:0214:25
24Cecilia KarlsenJärfälla OK51:47+27:4615:13
25Christina NordströmBodens BK52:37+28:3615:28
26Lars DyrhageJärfälla OK55:15+31:1416:15
27Ove WallsterSundbybergs IK55:38+31:3716:21
28Åsa LindhSundbybergs IK57:11+33:1016:49
29Lars NordinSolna OK1:09:21+45:2020:23
30Anna EideforsSundbybergs IK1:10:18+46:1720:40
31Ingvar OskarssonSolna OK1:13:32+49:3121:37
32Anders RasmussonKlubblös1:25:11+1:01:1025:03
33Charlotte JertelKlubblös1:30:16+1:06:1526:32
Anna Martinsson-KarlssonAttunda OKej godkänd
Anna RengstedtSundbybergs IKej godkänd

Öppen 6

6 000 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon AnderssonTrollhättans SOK36:136:02
2Ronny FalkSundbybergs IK40:30+4:176:45
3Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK44:21+8:087:23
4Niklas KarlssonMälarö SOK44:51+8:387:28
5Linus HolmqvistOK Österåker45:10+8:577:31
6Sigrid CarlssonSundbybergs IK46:39+10:267:46
7Ronny NordgrenSundbybergs IK47:18+11:057:53
8Fredrik JohanssonSundbybergs IK47:41+11:287:56
9Magnus AsplundSundbybergs IK50:27+14:148:24
10Jörgen KarlssonAttunda OK50:33+14:208:25
11Tommy StenviOK Linné51:29+15:168:34
12Isak JonssonKlubblös51:53+15:408:38
13Matilda LindhSundbybergs IK51:54+15:418:39
14Björn LinderGustavsbergs OK52:25+16:128:44
15Gunnar SvanbergJärfälla OK54:16+18:039:02
16Henning HagmanKlubblös56:28+20:159:24
17Ida-Maria SvenssonTrollhättans SOK57:46+21:339:37
18Jan LindhSundbybergs IK1:01:53+25:4010:18
19Emma JohanssonSundbybergs IK1:04:20+28:0710:43
20Emil FranzénSundbybergs IK1:05:10+28:5710:51
21Peter NordströmSolna OK1:07:41+31:2811:16
22Ebba HörlingSundbybergs IK1:10:45+34:3211:47
23Mikael HagströmHäverödals SK1:12:52+36:3912:08
24Victoria EngelhardtKlubblös1:17:39+41:2612:56
25Anna PriediteKlubblös1:18:28+42:1513:04
26Alex LoikoKlubblös1:18:40+42:2713:06
26Johannes AgestamKlubblös1:18:40+42:2713:06
28Max NilssonKlubblös1:20:16+44:0313:22
Göran JonssonSundbybergs IKej godkänd
Alexandra EklundOK Roxenej godkänd
Dan MattissonHaninge SOKej godkänd
Gustav BoströmVallentuna-Össeby OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser