Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL Axvall

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL Axvall
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / Istrums SK
Datum: torsdag 11 april 2019

Långa

4 100 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper LindströmIF Hagen26:406:30
2Jens LindströmTibro OK27:436:45
3Karin HolmIstrums SK30:537:31
4Thomas HjertFalköpings AIK OK31:417:43
5Bertil KarlssonHjobygdens OK31:487:45
6Roland SvenssonOK Skogsstjärnan31:527:46
7Hans G BernhardMariestads FK31:557:47
8Bo KlamfeltTibro OK33:168:06
9Sten OlssonOK Klyftamo34:058:18
10Bengt JohanssonOK Skogshjortarna34:418:27
11Tommy WesterbergIF Hagen34:538:30
12Lars JohanssonOK Skogshjortarna35:098:34
13Håkan OlssonHjobygdens OK35:368:40
14Karl-Evert SvenssonIF Hagen35:498:44
15Kjell KaminskyIF Hagen36:128:49
16Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna37:089:03
17Bernhard GrenaboHjobygdens OK38:099:18
18Christer OttossonOK P439:299:37
19Pia SvenssonFalköpings AIK OK39:379:39
20Robert JessenFrämmestads IK39:589:44
21Lennart HöijeOK Skogsstjärnan40:119:48
22Benny HoffmanGudhems IF40:149:48
23Hans TuvessonIF Hagen40:209:50
24Martin HäggblomOK Klyftamo44:0210:44
25Conny LjungbergOK P446:0511:14
26Styrbjörn JanssonIF Hagen47:1011:30
27Thorbjörn LarssonLidköpings VSK47:1611:31
28Torgny GrönlundLidköpings VSK50:3612:20
29Nils DalenIstrums SK1:07:2316:26
30Alf AnderssonOK P4ej godkänd
31Karl Gustav LarssonOK P4ej godkänd

Mellan

3 500 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent KardellLjungskile FK25:387:19
2Yngve AlvénIK Wilske26:367:36
3Stig JohanssonFalköpings AIK OK27:167:47
4Bo AnderssonFalköpings AIK OK27:207:48
5Göran BanckHjobygdens OK28:288:08
6Per FredrikssonOK Skogshjortarna28:428:12
7Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OK29:108:20
8Åke GatelidOK Skogshjortarna29:398:28
9Stellan HolmstrandHerrljunga SK Skid o30:468:47
10Roland BohmanUlricehamns OK30:488:48
11Per-Arne JohanssonVänersborgs SK31:148:55
12Lars Erik NilssonMariestads FK31:258:58
13Rolf EinarssonIF Hagen31:389:02
14Ronny AnderssonOK Skogshjortarna31:549:06
15Kent IvarssonOK Skogshjortarna32:439:20
16Håkan LööfMariestads FK32:579:24
17Per-Erik CarlssonIF Hagen33:229:32
18Lubov PospeshinaIF Hagen33:419:37
19Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo33:529:40
20Ronny RagnarssonMarkbygdens OK34:049:44
21Bert ThorssonRyda SK35:0810:02
22Jonny FlinkÖvrig35:5210:14
23Göran JohanssonIK Gandvik36:0010:17
24Pweter NyströmMariestads FK36:1410:21
25Ove AllanssonOK P436:2610:24
26Sune GustafssonTibro OK37:0510:35
27Lars RenbergKlubblös37:3710:44
28Lennart KarlssonTrollhättans SOK37:3910:45
29Birgitta KarlssonRyda SK38:0210:52
30Ingrid JessenFrämmestads IK38:2010:57
31Reits HallOK Amne38:3711:02
32Aina SvenssonTibro OK38:4611:04
33Lars LöfholmLidköpings VSK40:2111:31
34Bengt Åke AnderssonOK Amne40:3411:35
35Conny HallbergTibro OK42:5712:16
36Ann-Marie TiveljungIK Gandvik43:2312:23
37Gisela LövingTibro OK44:0812:36
38Bertil ErikssonIF Hagen44:5412:49
39Torbjörn HaginIK Gandvik45:2312:58
40Hans AnderssonIK Gandvik45:5913:08
41Ulla HöökOK Klyftamo48:2413:49
42Folke DahlenLidköpings VSK54:3615:36

Korta

2 900 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders PeterssonTibro OK27:359:30
2Ove FlinkIK Albion29:4710:16
3Marite ÅkerströmSOK Träff32:2311:10
4Kent CarlgrenOK Skogshjortarna33:1611:28
5Kajsa TofténHjobygdens OK33:3611:35
6Conny SvanFrämmestads IK34:1011:46
7Gunnar BrystHjobygdens OK34:1111:47
8Agneta EkbergLidköpings VSK35:1912:10
9Inger HolmstrandHerrljunga SK skid o35:2012:11
10Eva HöjeOK Skogsstjärnan35:3612:16
11Bertil AnderssonTidaholm SOK Sisu35:4512:19
12Christer LundbergFalköpings AIK OK35:4512:19
13Lars ErikssonOK Klyftamo35:4512:19
14Karl BergstrandHjobygdens OK35:5712:23
15Monica IvarssonOK Skogshjortarna36:4712:41
16Knut HöökOK Klyftamo36:5812:44
17Regor NiklassonIK Albion37:1412:50
18Roland LagerstedtTibro OK37:1712:51
19Jonny AspT2 IF37:2512:54
20Lennart GustavssonHjobygdens OK37:2912:55
21Hans EkbergLidköpings VSK38:0213:06
22Lennart KrantzOK Klyftamo38:2013:13
23Stig BengtssonOK Amne39:0613:28
24Gunnel HultqvistIF Hagen39:2613:35
25Sture BertilssonOK Klyftamo39:2613:35
26Hans JohanssonOK Klyftamo40:4114:01
27Claes SöderströmOK Skogshjortarna40:4814:04
28Ingrid TengelandIK Gandvik40:5514:06
29Per-Olof JohanssonOK Klyftamo41:1114:12
30Barbro BörjessonOK Skogshjortarna41:2514:16
31Monica NiklassonIK Albion41:3714:21
32Villy FribergLidköpings VSK42:1214:33
33Bibbi AppelgrenMariestads FK42:2514:37
34Anders BerglundOK Skogshjortarna42:5514:47
35Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan43:5115:07
36Anne-Marie ArkåsenFalköpings AIK OK45:3715:43
37Kurt CarlssonOK Klyftamo46:0915:54
38Ingemar ÖbergOK Kullingshof49:1917:00
39Inger OlssonFalköpings AIK OK50:2117:21
40Birgitta JohanssonIK Gandvik58:2720:09
41Lars-Erik LarssonOK Amneej godkänd
42Anita NordbergOK Klyftamoej godkänd

Kort Kort

2 100 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harry SundbergOK Klyftamo27:0912:55
2Karl-Ivar BlombergOK Klyftamo28:0813:23
3Guntram MånssonMariestads FK28:1413:26
4Kjell PerssonMariestads FK28:3913:38
5Bengt RybergMariestads FK29:0913:52
6Bertil HolmqvistIK Gandvik31:2814:59
7Per GustavssonOK Klyftamo32:5315:39
8Jan SahlIF Hagen34:0816:15
9Lisbet JohanssonOK Skogshjortarna34:1516:18
10Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK34:1916:20
11Britta SahlIF Hagen34:2716:24
12Inga-Maj ÖsterholmOK Skogsstjärnan34:4616:33
13Anders NilssonRyda SK34:4916:34
14Lars SennbergTibro OK34:5316:36
15Stig SahlIF Hagen34:5816:39
16Inga PerssonOK Skogshjortarna35:3916:58
17Linnea HallOK Amne36:0817:12
18Bernt OlssonOK Klyftamo36:1217:14
19Anne-Catrine PerssonMariestads FK36:1217:14
20Pia RagmarkOK Skogshjortarna36:5217:33
21Birgit CarlssonMariestads FK37:0617:40
22Lars LångOK Klyftamo37:1817:45
23Kristina JohanssonVänersborgs SK39:5018:58
24Lilian BengtssonOK Amne40:3419:19
25Gun ThorssonRyda SK40:4319:23
26Börje LundqvistOK Klyftamo43:5820:56
27Helena KarlssonHjobygdens OK47:1622:30
28Harry BrandqvistTidaholm SOK Sisu49:0223:20
29Gullveig SöderströmOK Skogshjortarnaej godkänd
30Anne StentoftOK Klyftamoej godkänd

Mini kort

1 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils HenrikssonIK Albion20:2312:44
2Arne SvanFrämmestads IK23:5914:59
3Eva BrodénOK P425:0715:41
4Ulf NyströmLidköpings VSK25:1215:45
5Erling GökstorpIK Albion26:2516:30
6Ulla ÖhrströmOK Amne27:1617:02
7Kjell Åke IsakssonOK Skogshjortarna29:4118:33
8Solveig AlvénIK Wilske32:4720:29
9Gunnel ForsbladIK Wilske32:4920:30
10Stig-Olof PetterssonLidköpings VSK32:4920:30
11Yngve MalmlöfFalköpings AIK OK36:5323:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser