Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarserie 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserie 4
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: torsdag 4 juli 2019

Bana 1 vit

1 680 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias OpelSundsvalls OK12:487:37
2Ruben JensenSundsvalls OK18:25+5:3710:57
3Klemens OpelSundsvalls OK22:38+9:5013:28
4Mikael KuzminSundsvalls OK39:28+26:4023:29
5Nicolai KuzminSundsvalls OK39:29+26:4123:30
Elin BergforsVK Uvarnaej godkänd
Isak NorgrenSelånger SOKej start

Bana 2 gul

2 680 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne OpelSundsvalls OK29:0810:52
2Monica BylundNjurunda OK29:34+0:2611:01
3Savanna DahlkvistKovlands IF30:10+1:0211:15
4Taavetti AhonenKlubblös31:21+2:1311:41
5Diana DahlkvistKovlands IF32:47+3:3912:13
6Mikko AhonenKlubblös34:14+5:0612:46
7Hans OpelSundsvalls OK36:12+7:0413:30
8Alva NorgrenSelånger SOK38:27+9:1914:20
9Linus OpelSundsvalls OK39:18+10:1014:39
10Hans ForsmarkKlubblös39:52+10:4414:52
11Hanna HässlerSundsvalls OK39:59+10:5114:55
12Ebba JensenSundsvalls OK40:26+11:1815:05
13Wilma LindströmSundsvalls OK41:28+12:2015:28
14Luise HeermannNjurunda OK48:29+19:2118:05
15Jennie JohanssonVK Uvarna49:43+20:3518:33
16Anna-Carin SundlöfSelånger SOK53:27+24:1919:56
17Hillevi SjöbomNjurunda OK1:15:51+46:4328:18
Henning BohlinNjurunda OKdiskvalificerad
Hugo HässlerSundsvalls OKej godkänd
Sten-Olov HellbergSundsvalls OKej godkänd

Bana 3 röd

3 660 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan ZetterbergHudiksvalls OK34:259:24
2Tony DalebrandSundsvalls OK34:40+0:159:28
3Mikael AugustssonSelånger SOK35:07+0:429:35
4Mats NissiläSelånger SOK36:30+2:059:58
5Johan LindénSelånger SOK36:32+2:079:58
6Anna KårénSundsvalls OK38:45+4:2010:35
7Peter ErngrundSelånger SOK39:13+4:4810:42
8Carl ErngrundSelånger SOK39:15+4:5010:43
9Christer LundstedtSundsvalls OK39:51+5:2610:53
10Leif SundlingNjurunda OK40:10+5:4510:58
11Eva OlssonNjurunda OK41:50+7:2511:25
12Mattias LarssonSundsvalls OK42:03+7:3811:29
13Wilma LarssonSundsvalls OK42:05+7:4011:29
14Johannes BjörklundNjurunda OK42:27+8:0211:35
15Ida BergforsVK Uvarna43:30+9:0511:53
16Anna GustafssonKlubblös45:24+10:5912:24
17Monica JanssonSundsvalls OK45:57+11:3212:33
18Johan NylanderNjurunda OK46:15+11:5012:38
19John BylundNjurunda OK46:28+12:0312:41
20Jon JensenSundsvalls OK47:14+12:4912:54
21Annelie NordströmSelånger SOK47:34+13:0912:59
22Katharina SandströmSundsvalls OK48:49+14:2413:20
23Winn BjörklundSundsvalls OK48:52+14:2713:21
24Ola KårénSundsvalls OK50:19+15:5413:44
25Sofia LindénSelånger SOK51:04+16:3913:57
26Tomas SellstedtSelånger SOK53:42+19:1714:40
27Peter SjöbomNjurunda OK54:36+20:1114:55
28Anders SundbergSelånger SOK55:07+20:4215:03
29Ann BjörklundNjurunda OK59:33+25:0816:16
30Anita SundlingNjurunda OK1:04:54+30:2917:43
31Maria OlssonNjurunda OK1:05:39+31:1417:56
32Susanna LindströmNjurunda OK1:14:21+39:5620:18
33Irené LarssonSundsvalls OK1:14:49+40:2420:26
Roland SalomonssonVittjärvs IKej godkänd
Sten Åke VedinSelånger SOKej godkänd
Anna-Karin ÖstlundKovlands IFej godkänd
Ivar GranholmSundsvalls OKutgått
Susanna De SanctisSundsvalls OKej start

Bana 4 svart

5 680 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus FrödinSundsvalls OK43:377:40
2Martin HässlerSundsvalls OK45:58+2:218:05
3Lars HolmquistSundsvalls OK50:03+6:268:48
4Hannes LindahlSundsvalls OK56:48+13:1110:00
5Mattias LindahlSundsvalls OK57:02+13:2510:02
6Elin VedinSundsvalls OK59:26+15:4910:27
7Jörgen BlästaNjurunda OK1:00:40+17:0310:40
8Göran TjernbergKovlands IF1:02:13+18:3610:57
9Anders SjöbomNjurunda OK1:02:15+18:3810:57
10Nino NäätänenSundsvalls OK1:02:57+19:2011:04
11Fredrik PonténSelånger SOK1:03:39+20:0211:12
12Peter HolmquistSundsvalls OK1:04:08+20:3111:17
13Johnny BlästaNjurunda OK1:07:22+23:4511:51
14Torsten FlemmingVisby IF Gute SOK1:13:09+29:3212:52
15Niklas MartinNjurunda OK1:15:53+32:1613:21
16Erik JakobssonSundsvalls OK1:17:22+33:4513:37
17Ylva SandströmSundsvalls OK1:43:52+1:00:1518:17
Magnus SäterbergSundsvalls OKej godkänd
Elsa GranholmSundsvalls OKej godkänd
Albin KårénSundsvalls OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser