Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarserie 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserie 5
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: torsdag 11 juli 2019

Bana 1 vit

1 670 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Knut LindholmSundsvalls OK17:4910:40
2Ruth HoffmanSundsvalls OK20:19+2:3012:09
3Nour Nygren MassaoudiJärfälla OK20:45+2:5612:25
4Linnea DufvaSundsvalls OK21:18+3:2912:45
Klemens OpelSundsvalls OKej godkänd
Mikael KuzminSundsvalls OKej godkänd
Nicolai KuzminSundsvalls OKej godkänd

Bana 2 gul

2 790 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander DufvaSundsvalls OK29:3310:35
2Erik KardellNjurunda OK36:02+6:2912:54
3Hans ForsmarkSvartiks IF39:39+10:0614:12
4Valter HoffmanSundsvalls OK41:17+11:4414:47
5Tobias OpelSundsvalls OK41:22+11:4914:49
6Anna HoffmanSundsvalls OK42:35+13:0215:15
7Luise HeermannNjurunda OK45:16+15:4316:13
8Herman EliassonSundsvalls OK46:46+17:1316:45
9Kjell AnderssonSundsvalls OK50:36+21:0318:08
10Hanna HässlerSundsvalls OK50:44+21:1118:11
11Elena PetukhovskayaSundsvalls OK51:41+22:0818:31
12Anna-Carin SundlöfSelånger SOK58:11+28:3820:51
13Kerstin BrunnSundsvalls OK1:01:10+31:3721:55
14Bengt LarssonKovlands IF1:04:00+34:2722:56
Gunilla RohdénSundsvalls OKdiskvalificerad
Christina HultinSundsvalls OKdiskvalificerad
Sten-Olov HellbergSundsvalls OKej godkänd
Hillevi SjöbomNjurunda OKutgått

Bana 3 röd

3 190 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olov NorinSundsvalls OK32:4610:16
2Mattias LarssonSundsvalls OK33:23+0:3710:27
3Mikael AugustssonSelånger SOK42:13+9:2713:14
4Annie HolmqvistSundsvalls OK43:37+10:5113:40
5Carl ErngrundSelånger SOK43:45+10:5913:42
6Annelie NordströmSelånger SOK44:15+11:2913:52
7Eva OlssonNjurunda OK44:32+11:4613:57
8Winn BjörklundSundsvalls OK44:43+11:5714:01
9Linda NylanderSelånger SOK45:43+12:5714:19
10Christer LundstedtSelånger SOK45:46+13:0014:20
11Peter ErngrundSelånger SOK46:25+13:3914:33
11Björn AbelssonSundsvalls OK46:25+13:3914:33
13Owe EdströmKovlands IF46:54+14:0814:42
14Tomas SellstedtSelånger SOK47:10+14:2414:47
15Alva EliassonSundsvalls OK48:43+15:5715:16
16Åsa PonténSelånger SOK48:47+16:0115:17
17Tomas VirtanenSelånger SOK49:02+16:1615:22
18Peter LorentzsonSundsvalls OK50:12+17:2615:44
19Gunnar MellinTimrå SOK50:17+17:3115:45
20Ann BjörklundNjurunda OK50:24+17:3815:47
21Gitte LethSundsvalls OK50:33+17:4715:50
22Jon FlordalSundsvalls OK51:18+18:3216:04
23Karin ViklundKovlands IF51:51+19:0516:15
24Barbro EdströmKovlands IF52:44+19:5816:31
25Anders SundbergSelånger SOK53:01+20:1516:37
26Hugo HässlerSundsvalls OK53:43+20:5716:50
27AnnaKarin HaglundSundsvalls OK54:24+21:3817:03
28Molinder. AxelKlubblös55:27+22:4117:22
29Caroline HolmbergSundsvalls OK55:58+23:1217:32
30Roland SalomonssonVittjärvs IK56:16+23:3017:38
31Linus OpelSundsvalls OK56:32+23:4617:43
32Hans OpelSundsvalls OK56:36+23:5017:44
33Linda KarlssonSundsvalls OK59:22+26:3618:36
34Louise RohdénSundsvalls OK59:28+26:4218:38
34Kristin RohdénKlubblös59:28+26:4218:38
36Irené LarssonSundsvalls OK1:00:12+27:2618:52
37Harri NäätänenKovlands IF1:00:48+28:0219:03
38Pernilla HannusVK Uvarna1:01:54+29:0819:24
39Anita SundlingNjurunda OK1:06:29+33:4320:50
40Peter SjöbomNjurunda OK1:06:35+33:4920:52
41Susanna LindströmNjurunda OK1:09:54+37:0821:54
42Leif SundlingNjurunda OK1:10:08+37:2221:59
43Christina FlordalSundsvalls OK1:16:00+43:1423:49
44Inger LorentzsonSundsvalls OK1:25:42+52:5626:51
45Christina WibronNjurunda OK1:25:46+53:0026:53
Lovisa DufvaSundsvalls OKej godkänd
Anna DufvaSundsvalls OKej godkänd
Åsa JadeliusSundsvalls OKej start

Bana 4 svart

5 440 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David HolmbergSundsvalls OK36:426:44
2Mattias LindahlSundsvalls OK44:22+7:408:09
3Thomas JohanssonSundsvalls OK45:25+8:438:20
4Erik NorinSundsvalls OK46:28+9:468:32
5Johanna SjölundSundsvalls OK46:37+9:558:34
6Axel JonssonDuveds IF47:11+10:298:40
7Stina NordinSundsvalls OK47:41+10:598:45
8Lars HolmquistSundsvalls OK48:21+11:398:53
9Tomas KristoferssonSundsvalls OK50:03+13:219:12
10Martin HässlerSundsvalls OK50:51+14:099:20
11Anders SjöbomNjurunda OK52:09+15:279:35
12Erik ToomingasSundsvalls OK52:38+15:569:40
13Marcus ErikssonVK Uvarna52:40+15:589:40
14Magnus SäterbergSundsvalls OK52:48+16:069:42
15Lars JonssonVK Uvarna52:49+16:079:42
16Jörgen BlästaNjurunda OK58:04+21:2210:40
17Erik Lidström LauriSnättringe SK58:49+22:0710:48
18Niklas MartinNjurunda OK1:00:16+23:3411:04
19Bo LauriSnättringe SK1:02:02+25:2011:24
20Magnus JonssonSundsvalls OK1:05:48+29:0612:05
21Hannes LindahlSundsvalls OK1:07:26+30:4412:23
22Sara TimnerSundsvalls OK1:07:27+30:4512:23
23Tony DalebrandSundsvalls OK1:07:42+31:0012:26
24Per TjernbergKovlands IF1:09:24+32:4212:45
25Torsten FlemmingVisby IF Gute SOK1:10:28+33:4612:57
26Fredrik PonténSelånger SOK1:12:16+35:3413:17
27Jari SuonvieriIk aluminium1:14:35+37:5313:42
28Julia NordlanderSundsvalls OK1:18:25+41:4314:24
29Peter HolmquistSundsvalls OK1:32:40+55:5817:02
Jenny NääsSundsvalls OKej godkänd
Lukas JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Kristina NordlanderSundsvalls OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser