Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Park Tour Värmland, deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Park Tour Värmland, deltävling 2
Arrangörsorganisation: OK Jösse
Datum: onsdag 25 maj 2011

Herrar

2 720 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Olof GävertKFUM Örebro OK13:525:05
2Jesper ÖströmOK Tyr14:19+0:275:15
3Oskar SvenssonOK Tyr14:24+0:325:17
4Andreas LeanderssonOK Tyr14:30+0:385:19
5Christer SkoogKils OK14:45+0:535:25
6Andreas BlomgrenVästvärmlands OK14:50+0:585:27
7Leif HelgmanOK Tyr15:04+1:125:32
8Fredrik NordströmOK Älgen15:06+1:145:33
9Emil WikströmOK Tyr15:28+1:365:41
10Martin EricsonOK Tyr15:29+1:375:41
11Sixten WestlundOK Tyr15:35+1:435:43
12Erik SundbäckVästvärmlands OK15:40+1:485:45
13Rolf WikströmOK Tyr15:59+2:075:52
14Fredrik JanssonVästvärmlands OK16:09+2:175:56
15Jens ÖströmOK Tyr16:27+2:356:02
16Thord JanssonVästvärmlands OK16:54+3:026:12
17Tobias BeckiusOK Tyr17:06+3:146:17
18Jesper KullinOK Tyr17:08+3:166:17
19Lars HolmgårdKils OK17:15+3:236:20
20Jonne LövkvistAXA Sports Club17:45+3:536:31
21Oscar RahleniusSkattkärrs IF17:51+3:596:33
22Jonas BergenfurOK Älgen17:59+4:076:36
23Peter RisbergSkattkärrs IF18:05+4:136:38
24Patrik NorlinOK Tyr18:18+4:266:43
25Jonas UllerKils OK18:30+4:386:48
26Stefan ErikssonOK Älgen18:36+4:446:50
27Håkan AhlqvistOK Tyr18:45+4:536:53
28Ulf SkoglundKils OK18:53+5:016:56
28Mathias AxelssonVästvärmlands OK18:53+5:016:56
30Lars-Olov EricsonOK Djerf18:59+5:076:58
31Greg CampbellLustens OK19:17+5:257:05
32Mats WesterbergOK Tyr19:22+5:307:07
33Oskar JohanssonVästvärmlands OK19:23+5:317:07
34Örjan BeckiusOK Tyr19:42+5:507:14
35Patrik JordanssonOK Älgen20:21+6:297:28
36Åke GustavssonOK Älgen20:53+7:017:40
37Conny GunnarssonOK Älgen21:03+7:117:44
38Johan SillfeltVästvärmlands OK38:29+24:3714:08

Damer

2 720 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda TakeOK Tyr15:485:48
2Sofia HolmgårdKils OK16:31+0:436:04
3My WestlundOK Tyr16:38+0:506:06
4Sanna SkoogKils OK17:03+1:156:16
5Linnea LandforsLustens OK17:26+1:386:24
6Ida HyvönenSkattkärrs IF17:46+1:586:31
7Maria BrodinOK Tyr18:22+2:346:45
8Janna GrevilliusOK Tyr18:47+2:596:54
9Maria ErikssonVästvärmlands OK19:16+3:287:04
10Ebba EkmanLustens OK19:21+3:337:06
11Marit AxelssonVästvärmlands OK21:53+6:058:02
12Jill JohanssonOK Älgen22:00+6:128:05
13Eva MartinssonOK Tyr22:18+6:308:11
14Monika WikströmOK Tyr24:16+8:288:55
15Hanna BlomgrenVästvärmlands OK24:35+8:479:02
16Ann HyvönenSkattkärrs IF26:35+10:479:46
Anna Weckner WestlundOK Tyrej godkänd
Malin HelgmanOK Tyrej start
Lotta RansjöOK Tyrej start

H14

2 720 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor SkoogKils OK15:185:37
2Filip JacobssonDegerfors OK15:30+0:125:41
3David RisbergSkattkärrs IF16:32+1:146:04
4Johan GustafssonOK Tyr16:48+1:306:10
5Tom CampbellLustens OK17:02+1:446:15
6Egil SimesOK Tyr17:11+1:536:19
7Andreas UllerKils OK17:57+2:396:35
8Olof SkoglundKils OK18:13+2:556:41
9Erik GillbergVästvärmlands OK19:58+4:407:20
10Jonathan UllerKils OK20:01+4:437:21
11Lukas KatvalaOK Älgen23:12+7:548:31
12Petter GunnarssonOK Älgen24:55+9:379:09
13Erik ErikssonOK Älgen26:04+10:469:35
Robin SvennbergDegerfors OKej godkänd
Eric CampbellLustens OKej start

D14

2 720 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa MartinssonOK Tyr19:367:12
2Elin Ransjö-ZanderOK Tyr20:10+0:347:24
3Märta Ransjö-ZanderOK Tyr20:22+0:467:29
4Linda GustafssonOK Tyr21:17+1:417:49
5Elsa HolmgårdKils OK22:58+3:228:26
6Sara GunnarssonOK Älgen23:16+3:408:33
7Erica AhlqvistOK Tyr27:22+7:4610:03

Prova på

1 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel KummOK Älgen12:407:40
2Björn KummOK Älgen14:08+1:288:33
3Nora HolmgårdKils OK39:54+27:1424:10
4Isak HolmgårdKils OK40:46+28:0624:42
5Joel HolmgårdKils OK41:26+28:4625:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser