Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercupen 2018-2019 Baslinjen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercupen 2018-2019 Baslinjen
Arrangörsorganisation: Härlövs IF
Datum: söndag 24 februari 2019

5 Banor

13 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik AnderssonHässleholms OK1:56:258:24

4 Banor

10 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LarssonFK Göingarna1:05:336:23
2Ludvig HallabroHässleholms OK1:10:26+4:536:52
3Magnus EmilssonFK Åsen1:21:50+16:177:59
4Jonas EdvardssonHästveda OK1:22:16+16:438:01
5Johan NöjdFK Göingarna1:26:36+21:038:26
6Matthew ArcherOK Pan-Kristianstad1:30:41+25:088:50
Jesper HåkanssonFK Göingarnaej start

3 Banor

7 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Michael HusénOK Pan-Kristianstad52:387:01
2Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers58:43+6:057:49
3Magnus GranqvistFK Göingarna1:01:27+8:498:11
4Hilma HolmströmHärlövs IF1:01:43+9:058:13
5Elin NilssonAndrarums IF1:07:41+15:039:01
6Torgny HolmströmHärlövs IF1:09:38+17:009:17
7Irmalinn NilssonHärlövs IF1:12:00+19:229:36
8Ebba ThuressonOK Pan-Kristianstad1:12:38+20:009:41
9Hans PerssonAndrarums IF1:12:40+20:029:41
10Björn NilssonHärlövs IF1:17:13+24:3510:17
11Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad1:17:21+24:4310:18
12Jon MobergFK Göingarna1:19:36+26:5810:36
13Christel OlssonFK Åsen1:21:38+29:0010:53
14Ingela ThoressonAndrarums IF1:28:28+35:5011:47
15Anna WikströmHästveda OK1:28:33+35:5511:48
16Marie SvenssonFK Åsen1:37:11+44:3312:57
Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstadej start

2 Banor

5 000 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa OlssonTorsås OK37:567:35
2Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad39:07+1:117:49
3Håkan ErikssonHästveda OK39:52+1:567:58
4Lars SäfströmOK Pan-Kristianstad40:38+2:428:07
5Anna PerssonFK Göingarna41:11+3:158:14
6Mikael PerssonFK Göingarna43:53+5:578:46
7Alma LeijonHärlövs IF46:25+8:299:17
8Carina RydlundHässleholms OK46:43+8:479:20
9Gunnar WessbergHärlövs IF48:04+10:089:36
10Malin LeijonHärlövs IF48:31+10:359:42
11Anders NilssonFK Göingarna48:33+10:379:42
12Marie NilssonHärlövs IF48:35+10:399:43
13Leif SandgrenFrosta OK52:02+14:0610:24
14Bengt BergmanLunds OK52:14+14:1810:26
15Hans-Inge HanssonOK Pan-Kristianstad53:28+15:3210:41
16Nellie RydlundHässleholms OK53:34+15:3810:42
17Kerstin DahlHärlövs IF56:55+18:5911:23
18Jan GradinAndrarums IF57:32+19:3611:30
19Jan WessbergHärlövs IF59:31+21:3511:54
20Linnea RydlundHässleholms OK1:00:39+22:4312:07
21Linda HammarquistBroSö OK1:03:32+25:3612:42
22Kerstin WessbergHärlövs IF1:05:56+28:0013:11
23Jan PerssonYstads OK1:06:27+28:3113:17
24Lars DahlHärlövs IF1:06:33+28:3713:18
25Gunnar NilssonHärlövs IF1:07:18+29:2213:27
26Inger FrickFK Göingarna1:09:12+31:1613:50
27Roland OffrellOK Pan-Kristianstad1:12:06+34:1014:25
28Roger NilssonFK Åsen1:13:32+35:3614:42
29Casper TuressonHärlövs IF1:19:55+41:5915:59
30Nils-Åke NilssonHärlövs IF1:24:31+46:3516:54
31Alfred WessbergHärlövs IF1:25:55+47:5917:11
32Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF1:56:43+1:18:4723:20
Viola HolmströmHärlövs IFej start

1 Bana

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida LindebergOK Pan-Kristianstad27:5711:10
2Magnus NilssonHärlövs IF32:58+5:0113:11
3Olivia SvenssonFK Åsen47:06+19:0918:50
4Helen NilssonHärlövs IF48:36+20:3919:26
5Carin BergmanLunds OK1:02:13+34:1624:53
6Susanne KarlssonHärlövs IF1:05:41+37:4426:16
Ingvar PerssonFK Åsenej start

Gul bana

2 790 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid GunnarssonBig Foot Orienteers32:3411:40
2Troj GunnarssonBig Foot Orienteers34:40+2:0612:25
3Jurgita GunnarssonBig Foot Orienteers35:42+3:0812:47
4Frida EmilssonFK Åsen41:29+8:5514:52
5Mikel MånssonEj klubbansluten42:20+9:4615:10
6Gustav GranqvistFK Göingarna42:32+9:5815:14
7Albin GranqvistFK Göingarna42:46+10:1215:19
8Ellen MobergFK Göingarna1:07:32+34:5824:12
9Anna MobergFK Göingarna1:07:43+35:0924:16
10Irene OlofssonFK Åsen1:37:45+1:05:1135:02
Anette HolmströmHärlövs IFej start

Vit bana

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ander MånssonEj klubbansluten23:1810:07
2Hugo GranqvistFK Göingarna29:17+5:5912:43
3Axel Persson JeppssonFK Göingarna31:15+7:5713:35
4Clara FrickFK Göingarna47:21+24:0320:35

Utan Tid

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Maria TuressonHärlövs IF40:0916:03
Erik MånssonEj klubbansluten1:11:25+31:1628:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser