Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM Sport vintercup #4 final!

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM Sport vintercup #4 final!
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: lördag 9 mars 2019

Svart lång (herr huvudklass)

4 930 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering37:477:39
2Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering40:27+2:408:12
3Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK40:30+2:438:12
4Mikko KnuuttilaIkaalisten Nouseva-Voima41:07+3:208:20
5Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK43:41+5:548:51
6Ville ParkkinenIkaalisten Nouseva-Voima44:39+6:529:03
7Rickard NorlinKungälvs OK46:51+9:049:30
8Jooseppi KalliokoskiIkaalisten Nouseva-Voima48:07+10:209:45
9Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK48:46+10:599:53
10Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK49:00+11:139:56
11Johan WikströmSävedalens AIK50:52+13:0510:19
12Henrik EliassonIFK Göteborg Orientering51:10+13:2310:22
13Simon SchusterIFK Lidingö SOK52:59+15:1210:44
14Niklas HidmanHalmstad OK53:05+15:1810:46
15Anton KarlssonOK Kullingshof54:36+16:4911:04
16Hermanni SankeloIkaalisten Nouseva-Voima1:00:25+22:3812:15
17Jan HanssonStenungsunds OK1:02:14+24:2712:37
Klas DahlbergKlubblösfullföljt
Magnus ForsbergFK Herkulesutgått

Svart mellan (dam huvudklass)

3 840 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amilia BjörklundSävedalens AIK36:249:28
2Erik LindgrenSävedalens AIK41:34+5:1010:49
3Per NordholmSävedalens AIK43:09+6:4511:14
4Lovisa NilssonSävedalens AIK49:26+13:0212:52
5Stina BergSävedalens AIK50:12+13:4813:04
6Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK51:43+15:1913:28
7Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK52:05+15:4113:33
8Malin SettergrenHalmstad OK56:42+20:1814:45
9Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK59:33+23:0915:30
10Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK1:03:03+26:3916:25
11Christina BirathStenungsunds OK1:16:26+40:0219:54
12Arne LundStenungsunds OK1:21:36+45:1221:15
Klara PålssonSävedalens AIKej godkänd
Johan LundStenungsunds OKej godkänd
Christer BorgGöteborg-Majorna OKej godkänd
Kerstin Haugen LundStenungsunds OKej godkänd
Henrik NordholmSävedalens AIKej godkänd
Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OKej start
David RisbergKils OKej start

Svart kort

3 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bernard FiedlerEj klubbansluten51:4116:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser