Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för BrunellaNassen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: BrunellaNassen
Arrangörsorganisation: Skogspojkarnas OK
Datum: onsdag 27 februari 2019

BanaA

3 120 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per WirénOK Kolmården35:5111:29
2Bo EliassonSkogspojkarnas OK40:44+4:5313:03
3Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK43:14+7:2313:51
4Lars HammarströmOK Kolmården43:16+7:2513:52
5Gösta LindmanFinspångs SOK43:26+7:3513:55
6Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb43:28+7:3713:55
7Anders EklundOK Kolmården43:32+7:4113:57
8Håkan SvenssonKlubblös43:48+7:5714:02
9Tobias JanssonNAIS Orienteringsklubb47:50+11:5915:19
10Per FröbergTjalve IF Norrköping48:21+12:3015:29
11Alf MattssonOK Kolmården48:57+13:0615:41
12Kjell JosefssonOK Kolmården52:22+16:3116:47
13Johnny WallingeOK Kolmården52:38+16:4716:52
14Hans EnglundOK Kolmården53:54+18:0317:16
15Nils-Göran KempeOK Denseln54:08+18:1717:21
Lars PerssonFinspångs SOKej godkänd
Testlöpare Skogspojkarnas OKutgått

BanaB

3 910 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb36:129:15
2Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb39:19+3:0710:03
3Göran BrattgårdTjalve IF Norrköping41:18+5:0610:33
4Björn Erik OhlssonFinspångs SOK47:54+11:4212:15
5Roland NilssonKlubblös48:27+12:1512:23
6Claes MartinssonFinspångs SOK48:33+12:2112:25
7Erik HallgrenFinspångs SOK48:43+12:3112:27
8Pelle SkullmanLinköpings OK52:42+16:3013:28
9Carl-Gustav NöjdOK Kolmården58:45+22:3315:01
10Lennart KjellgrenLjusdals OK58:56+22:4415:04
11Göran SvärdOK Klemmingen1:05:13+29:0116:40
12Nils SjödinOK Kolmården1:06:29+30:1717:00

BanaE

2 220 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart HaffenbergNAIS Orienteringsklubb53:2324:02
2Bertil EngmanIFK Norrköpings OK53:26+0:0324:04
3Göran SjögrenIFK Norrköpings OK53:31+0:0824:06
4Tryggve JohanssonIFK Norrköpings OK53:44+0:2124:12
5Lennart ForsellNAIS Orienteringsklubb53:52+0:2924:15
6Tor AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:20:21+26:5836:11
Erik OlssonKlubblösej godkänd
Lennart SjöbergOK Denselnej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser