Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL Norra Skogen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL Norra Skogen
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / SOK Träff
Datum: torsdag 16 maj 2019

Falköpings AIK OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Thomas HjertLånga (24)33:548:04
1Kurt JohanssonMellan (42)34:059:44
3Christer LundbergKorta (36)39:2713:36
4Lars-Eric AnderssonMellan (42)37:2310:40
6Yngve MalmlöfMini kort (11)35:0923:26
8Ing-Marie HjertKorta (36)41:3114:18
13Pia SvenssonLånga (24)47:1811:15
23Anneli JohanssonKorta (36)47:5916:32
34Anne-Marie ArkåsenKorta (36)ej godkänd

Falköpings AIK OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Lennart WetterstadKorta (36)49:0316:54

Falköpings AIK OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lennart WetterstadMini kort (11)35:0323:22

Hjobygdens OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Bertil KarlssonLånga (24)37:148:51
5Håkan OlssonLånga (24)41:049:46
10Göran BanckLånga (24)45:0410:43
10Inge BergKort Kort (34)39:5219:56
11Bernhard GrenaboLånga (24)46:4211:07
17Karl BergstrandKorta (36)45:4515:46
19Helena KarlssonKort Kort (34)45:5822:59
21Lennart GustavssonKorta (36)46:4616:07

IF Hagen

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ing-Marie WijkmarkMini kort (11)33:1822:12
7Tommy WesterbergLånga (24)44:2410:34
15Rolf EinarssonMellan (42)45:3213:00
16Stig SahlKort Kort (34)42:4821:24
16Per-Erik CarlssonMellan (42)45:3413:01
18Gunnel HultqvistKorta (36)45:5015:48
22Britta SahlKort Kort (34)47:4023:50
23Carl-Otto WijkmarkMellan (42)48:5613:58
25Lars VikströmMellan (42)50:0714:19
26Styrbjörn JanssonMellan (42)50:2314:23
30Bertil ErikssonMellan (42)53:2415:15
24Hans TuvessonLånga (24)ej godkänd

IK Albion

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Börje SundbergKort Kort (34)30:5215:26
5Monica NiklassonKorta (36)40:4314:02
17Nils HenrikssonKort Kort (34)43:2921:44
22Ove FlinkMellan (42)48:4913:56
35Jonny FlinkMellan (42)56:5216:14
33Erling GökstorpKort Kort (34)ej godkänd

IK Gandvik

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Bertil HolmqvistKort Kort (34)36:2618:13
20Hans AnderssonKorta (36)46:1015:55
29Gert JohanssonMellan (42)52:3215:00
33Ann-Marie TiveljungMellan (42)55:3015:51
38Ingrid TengelandMellan (42)1:02:5017:57
39Torbjörn HaginMellan (42)1:06:0318:52

IK Wilske

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Kenneth MörkKorta (36)40:4314:02
6Yngve AlvénMellan (42)37:4610:47
10Solveig AlvénMini kort (11)53:5235:54

Istrums SK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gert JohanssonMini kort (11)26:1417:29
11Karl-Inge KarlssonKort Kort (34)40:1420:07
16Stig HjerpLånga (24)51:0612:10
18Anita PehrsonKort Kort (34)43:5221:56
19Ulf ÖstlundMellan (42)46:5613:24
22Lars WahlströmLånga (24)57:4913:45
22Britt-Marie RydbergKorta (36)46:5716:11
23Nils DalenLånga (24)1:09:1316:28
37Stig -Olof PetterssonMellan (42)59:3617:01
40Anders NilssonMellan (42)1:06:2418:58
36Barbro WahlströmKorta (36)ej godkänd

Laxå OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Eje DahlLånga (24)39:599:31
14Anna DahlKorta (36)43:5215:07

Lidköpings VSK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Stig Olof PetterssonMini kort (11)44:3229:41
12Folke DahlenMellan (42)43:1712:22
13Villy FribergKorta (36)43:3615:02
20Torgny GrönlundLånga (24)55:1513:09

Mariestads FK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lars FribergKort Kort (34)32:5916:29
3Håkan LööfMellan (42)36:0910:19
4Kjell PerssonKort Kort (34)33:2116:40
4Hans G BernhardLånga (24)40:339:39
7Bibbi AppelgrenKorta (36)40:5114:05
8Kjell CedermanKort Kort (34)37:0618:33
9Anne-Catrine PerssonKort Kort (34)39:0819:34
11Peter NyströmMellan (42)42:0212:00
18Lars Erik NilssonLånga (24)53:4512:47
24Kristina SundbergMellan (42)49:4014:11
31Birgit CarlssonKort Kort (34)ej godkänd

OK Amne

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lars-Erik LarssonKorta (36)36:5512:43
5Ingvar AnderssonMellan (42)37:3410:44
9Reits HallMellan (42)41:1611:47
11Ruth NyströmMini kort (11)1:02:5841:58
13Tommy HoltbringMellan (42)45:2612:58
18Britt-Marie AnderssonMellan (42)46:1113:11
29Stig BengtssonKorta (36)1:00:1920:47

OK Klyftamo

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karl-Ivar BlombergKort Kort (34)30:0215:01
2Tord LöövMini kort (11)28:5919:19
2Lennart KrantzKorta (36)37:1612:51
4Harry SundbergKorta (36)40:3313:58
8Sten OlssonLånga (24)44:3310:36
9Martin HäggblomLånga (24)44:5510:41
10Lars ErikssonKorta (36)41:5814:28
12Stig PerssonKort Kort (34)40:2320:11
13Bertil RybergKort Kort (34)40:3220:16
15Per-Olof JohanssonKorta (36)44:0915:13
19Lars-Olof GustafssonLånga (24)53:4812:48
20Börje LundqvistKort Kort (34)47:0623:33
21Åke NordbergKort Kort (34)47:1123:35
23Bernt OlssonKort Kort (34)48:5524:27
24Margit RybergKort Kort (34)51:1225:36
25Bo-Göran GustavssonKort Kort (34)51:5025:55
26Stefan StentoftKorta (36)55:1219:02
26Lars HedbergKort Kort (34)53:0126:30
27Lars LångKort Kort (34)54:2127:10
28Ulla HöökMellan (42)52:1614:56
28Anne StentoftKorta (36)56:3619:31
28Kurt CarlssonKort Kort (34)55:1427:37
31Hans JohanssonKorta (36)ej godkänd
32Anita NordbergKorta (36)ej godkänd
33Knut HöökKorta (36)ej godkänd
34Per GustavssonKort Kort (34)ej godkänd
35Sture BertilssonKorta (36)ej godkänd
41Larsson KristinaMellan (42)ej godkänd

OK P4

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Eva BrodénMini kort (11)30:5220:34
6Karl Gustav LarssonLånga (24)43:0010:14
14Christer OttossonLånga (24)47:3111:18
17Alf AnderssonLånga (24)51:5712:22
21Conny LjungbergLånga (24)56:2113:25
21Kay SvenssonMellan (42)48:3113:51

OK Skogsstjärnan

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Jürg GrissemannMini kort (11)38:5825:58
7Sven-Erik JohanssonMellan (42)38:3111:00
8Sven ErikssonMini kort (11)44:0629:24
12Mats SunessonLånga (24)47:1511:15
12Eva HöjeKorta (36)42:3314:40
14Inga-Maj ÖsterholmKort Kort (34)42:1121:05
15Stina GrissemanKort Kort (34)42:3421:17
15Lennart HöijeLånga (24)47:3811:20
16Kerstin WalleniusKorta (36)45:2515:39
27Bittan KarlssonKorta (36)55:3319:09
29Ulla-Britt KarlssonKort Kort (34)57:0328:31
30Siv RödströmKorta (36)1:05:3322:36
31Gunilla JohanssonMellan (42)53:3015:17
32Jan RödströmMellan (42)53:5815:25

Ryda SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Gun ThorssonKort Kort (34)36:1518:07
17Bert ThorssonMellan (42)45:3513:01

T2 IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Jonny AspKorta (36)48:5516:52

Tibro OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Vidar LövingMellan (42)35:4710:13
5Lars SennbergKort Kort (34)36:1118:05
8Anders PeterssonMellan (42)40:1411:29
10Berit KlamfeltMellan (42)41:5311:58
14Aina SvenssonMellan (42)45:2912:59
19Roland LagerstedtKorta (36)45:5815:51
20Sune GustafssonMellan (42)48:2013:48
27Conny HallbergMellan (42)50:5814:33
36Christer SvenssonMellan (42)57:0316:18
32Kerstin SvenssonKort Kort (34)ej godkänd
42Gisela LöfvingMellan (42)ej godkänd

Tidaholm SOK Sisu

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Bengt AnderssonKorta (36)41:3414:20
11Bertil AnderssonKorta (36)42:0714:31
30Harry BrandqvistKort Kort (34)58:3529:17
34Magnus AnderssonMellan (42)55:4715:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser