Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Tuve

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Tuve
Arrangörsorganisation: Tolereds Allmänna IK
Datum: måndag 27 maj 2019

Andrarums IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Hans PerssonÖppen 8 (17)1:17:25+29:5615:10

Ej klubbansluten

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Tanja DepazÖppen 3 (26)ej godkänd

FK Åsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Fredrik PerssonÖppen 8 (17)1:21:19+33:5015:56

Frölunda OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Niclas NygrenÖppen 8 (17)1:19:39+32:1015:37

Göteborg-Majorna OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Christer KlintÖppen 7 (22)36:0810:02
3Torbjörn OlssonÖppen 5 (17)52:29+7:3915:54
4Christer BorgÖppen 8 (17)51:30+4:0110:05
15Anders WestfeldtÖppen 7 (22)1:07:53+31:4518:51
17Jill ÅgrenÖppen 7 (22)1:39:01+1:02:5327:30
18Stig DahlgrenÖppen 7 (22)1:41:19+1:05:1128:08

IFK Göteborg Orientering

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2John LandstedtÖppen 8 (17)48:29+1:009:30
7Daniel LarssonÖppen 8 (17)1:04:47+17:1812:42
10Viktor ÅkerlindÖppen 7 (22)53:33+17:2514:52
12Mats G AnderssonÖppen 8 (17)1:17:50+30:2115:15
17Marta Braojos PelaezÖppen 3 (26)1:22:08+43:4730:25

IK Stern

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Andreas GårdstamÖppen 8 (17)56:45+9:1611:07
11Jonas RutbergÖppen 7 (22)55:21+19:1315:22

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olivia OtterÖppen 3 (26)38:2114:12

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Adrian ForsbergÖppen 3 (26)38:22+0:0114:12

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Elvin JohanssonÖppen 3 (26)43:30+5:0916:06

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Jennifer MörkÖppen 3 (26)43:31+5:1016:07

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Kjell LindströmÖppen 3 (26)46:32+8:1117:14

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Michael OlssonÖppen 3 (26)51:00+12:3918:53

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Sofie OlssonÖppen 3 (26)51:05+12:4418:55

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Marc VogelÖppen 3 (26)51:31+13:1019:04

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Einar HäggÖppen 3 (26)53:20+14:5919:45

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Linda PerssonÖppen 3 (26)1:17:20+38:5928:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Karl ÖbladÖppen 3 (26)1:17:22+39:0128:39

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Carl-Henrik AnnerhällÖppen 3 (26)1:17:30+39:0928:42

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Karolin BrintessonÖppen 3 (26)1:17:37+39:1628:44

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Inger ErnbergÖppen 3 (26)1:22:47+44:2630:39

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Ava Öppen 3 (26)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Duska VedlicÖppen 3 (26)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Isak EnglundÖppen 3 (26)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
koca haticeÖppen 3 (26)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Linnea DepazÖppen 3 (26)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Nisa HaticeÖppen 3 (26)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Benjamin HaticeÖppen 3 (26)utgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik BjärkÖppen 5 (17)44:5013:35

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Josef AlexanderssonÖppen 5 (17)58:01+13:1117:34

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Ester HäggÖppen 5 (17)1:04:06+19:1619:25

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Victoria ÖhmanÖppen 5 (17)1:10:56+26:0621:29

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Anna HäggÖppen 5 (17)1:11:58+27:0821:48

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Anna HasselÖppen 5 (17)1:14:09+29:1922:28

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Stellan JohanssonÖppen 5 (17)1:19:33+34:4324:06

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Anna OudirÖppen 5 (17)1:55:04+1:10:1434:52

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Rebecca EnglundÖppen 5 (17)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Joakim HanssonÖppen 7 (22)45:41+9:3312:41

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Elin SandahlÖppen 7 (22)51:34+15:2614:19

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Johan IngvarssonÖppen 7 (22)52:50+16:4214:40

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Charlotta LarsjöÖppen 7 (22)1:04:28+28:2017:54

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Åsa GillbergÖppen 7 (22)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Karin MöllerÖppen 7 (22)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Maria NyströmÖppen 7 (22)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Peter KällströmÖppen 8 (17)1:11:35+24:0614:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9David LindgrenÖppen 8 (17)1:11:38+24:0914:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Erika LättÖppen 8 (17)1:11:39+24:1014:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Joakim OlaussonÖppen 8 (17)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Mattias KarlssonÖppen 8 (17)ej godkänd

Lerums SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Emma SilvergrundÖppen 5 (17)45:13+0:2313:42
3Andreas NäsmanÖppen 7 (22)41:26+5:1811:30
Viggo NäsmanÖppen 3 (26)ej godkänd

OK Reftele

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ulf LunnhedÖppen 8 (17)47:299:18

OK Skogshjortarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Glenn LundbergÖppen 8 (17)1:19:58+32:2915:40

Rävetofta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Johan TykessonÖppen 8 (17)51:54+4:2510:10

Stenungsunds OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lisa WinbergÖppen 7 (22)39:16+3:0810:54
14Kajsa WinbergÖppen 5 (17)1:19:38+34:4824:07

Sävedalens AIK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Erik LindgrenÖppen 8 (17)48:40+1:119:32
6Erika GrenÖppen 5 (17)55:59+11:0916:57

Tolered-Utby Ol-klubb

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Hanna VikströmÖppen 3 (26)41:33+3:1215:23
4Ulrik OlssonÖppen 5 (17)53:14+8:2416:07
5Thomas ÅbergÖppen 7 (22)48:48+12:4013:33
5Åsa LarsenÖppen 5 (17)53:32+8:4216:13
6Cecilia ThelinÖppen 7 (22)51:06+14:5814:11
9Anders EkdahlÖppen 7 (22)53:06+16:5814:45
10Karin EkdahlÖppen 3 (26)52:47+14:2619:32
12Jorild MossljungÖppen 3 (26)1:05:40+27:1924:19
14Jörgen KafvelströmÖppen 7 (22)1:04:57+28:4918:02
15Martin EkdahlÖppen 5 (17)1:38:08+53:1829:44
16Petter ThorÖppen 7 (22)1:15:09+39:0120:52
Jan-Erik PorathÖppen 7 (22)ej godkänd

Vänersborgs SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Alexandra WahlbergÖppen 5 (17)1:12:47+27:5722:03
12Inga-Lill WahlbergÖppen 7 (22)57:53+21:4516:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila