Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL
Arrangörsorganisation: Boxholms OK
Datum: torsdag 23 maj 2019

Lång

3 860 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK40:4010:32
2Christer SandhOK Roxen42:27+1:4710:59
3Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK49:19+8:3912:46
4Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK49:24+8:4412:47
5Pär ForsströmStjärnorps SK51:51+11:1113:25
6Bengt ÖstlundOK Roxen54:07+13:2714:01
7Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL54:55+14:1514:13
8Arne IrevallTjalve IF Norrköping56:16+15:3614:34
9Kjell ErikssonStjärnorps SK58:43+18:0315:12
10Uno BergOK Motala1:25:02+44:2222:01
Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OKej godkänd

Mellan

3 330 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders JohanssonSol Tranås44:2413:20
2Kjell WalleringOK Roxen46:47+2:2314:02
3Roland AlsénOK Roxen48:10+3:4614:27
4Bo JernbergOK Roxen51:58+7:3415:36
5Lars JohanssonOK Motala55:26+11:0216:38
6Ove CaesarTjällmo-Godegårds OK55:40+11:1616:43
7Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL59:03+14:3917:43
8Per GustavssonOK Roxen59:40+15:1617:55
9Gabriella LundqvistLinköpings OK1:02:54+18:3018:53
10Barbro ÖstlundOK Roxen1:04:53+20:2919:29
11Arne AnderssonOK Motala1:08:21+23:5720:31
12Mona PetersenOK Motala1:10:56+26:3221:18
13Jan PetterssonOK Roxen1:11:21+26:5721:25
14Maja-Stina GustavssonOK Roxen1:30:07+45:4327:03
Kicki SanderBjörkfors GOIFej godkänd
Claus PetersenOK Motalaej godkänd
Bo LundqvistLinköpings OKej godkänd

Kort

2 410 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta FischerströmSol Tranås46:0519:07
2Tore KarlssonTjällmo-Godegårds OK48:06+2:0119:57
3Stig BengtssonMotala AIF OL55:28+9:2323:00
4Britt PetterssonOK Roxen55:37+9:3223:04
5Kerstin BengtssonMotala AIF OL57:07+11:0223:41
6Sven JonssonOK Roxen57:44+11:3923:57
7Lennart LarssonÖdeshögs SK1:03:08+17:0326:11
8Ulf KorallMotala AIF OL1:05:43+19:3827:16
9Stina KorallMotala AIF OL1:07:13+21:0827:53
10Ann-Cathrine SundqvistOK Motala1:13:09+27:0430:21
11Birgitta GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:30:51+44:4637:41
12Solveig AgerhallTjällmo-Godegårds OK1:30:52+44:4737:42
13Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:33:16+47:1138:41
14Ove PetterssonOK Motala1:41:35+55:3042:09
Britt-Marie OlsOK Roxenej godkänd
Lars-Erik KarlssonSol Tranåsej godkänd
Folke SimonssonOK Roxenej godkänd
Britten PerssonFinspångs SOKej godkänd
Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OKej godkänd

Promenad

1 770 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans KleistOK Roxen28:1915:59
2Monica ÅbergTjällmo-Godegårds OK28:35+0:1616:08
3Barbro GustavsonTjällmo-Godegårds OK28:42+0:2316:12
4Brigitte AlsénOK Roxen37:04+8:4520:56
5Berith KarlssonSol Tranås41:30+13:1123:26
6Hansi FridströmFinspångs SOK45:24+17:0525:38
Bengt KleistBoxholm-Mjölby OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser