Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien Etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien Etapp 1
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / OK Landehof
Datum: tisdag 7 maj 2019

D16

4 800 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eleonora AlinderSjövalla FK38:488:05
2Elina ReinholdssonOK Alehof44:58+6:109:22
3Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering45:14+6:269:25
4Filippa KindeSävedalens AIK49:47+10:5910:22
5Olivia LundstedtSjövalla FK50:08+11:2010:26
6Matilda AspIFK Göteborg Orientering51:35+12:4710:44
7Sofia RaskKungälvs OK52:56+14:0811:01
8Molly GranängKungälvs OK53:55+15:0711:13
9Elvira SöderbergSävedalens AIK54:44+15:5611:24
10Ebba NäsmanLerums SOK57:31+18:4311:58
11Disa RangertKungälvs OK58:47+19:5912:14
12Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb1:00:45+21:5712:39
13Elsa AspMölndal Outdoor IF1:00:52+22:0412:40
14Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb1:03:01+24:1313:07
15Emilia KraftIK Uven1:03:27+24:3913:13
16Signe LindebladIFK Göteborg Orientering1:28:22+49:3418:24
17Frida DahlbergIK Uven1:32:40+53:5219:18
Ida BengtssonOK Alehofej start
Louise OlssonMölndal Outdoor IFej start

H16

5 310 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper SkeppSävedalens AIK36:046:47
2Elias NordbergGöteborg-Majorna OK38:27+2:237:14
3William SturessonLerums SOK39:35+3:317:27
4Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK39:52+3:487:30
5Gunnar FovaeusSävedalens AIK40:08+4:047:33
6Melker ÅkessonOK Landehof40:54+4:507:42
7Victor BeischerIK Uven41:55+5:517:53
8William RönnborgIK Uven42:04+6:007:55
9Gustav BertsOK Alehof43:40+7:368:13
10Anton KastrupSävedalens AIK45:34+9:308:34
11Lukas GrothKungälvs OK48:49+12:459:11
12Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb49:22+13:189:17
13Karl GranforsOK Landehof49:33+13:299:19
14Lucas BoströmOK Alehof50:18+14:149:28
15Ebbe HolmqvistSjövalla FK52:15+16:119:50
16Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb52:38+16:349:54
17Joel RingströmOK Landehof53:11+17:0710:00
18Alvin OllanderOK Landehof53:35+17:3110:05
19Johan Wall JungbjerGöteborgs SK54:27+18:2310:15
20Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb55:27+19:2310:26
21Tom EkenstråleFK Herkules57:22+21:1810:48
22Hannes EssungerSjövalla FK1:00:25+24:2111:22
23Alfred JohanssonOK Alehof1:00:58+24:5411:28
24Tage KinellIFK Göteborg Orientering1:01:24+25:2011:33
25Jonas OlandersLerums SOK1:03:55+27:5112:02
26Ville TörmänenMölndal Outdoor IF1:07:04+31:0012:37
27Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb1:08:50+32:4612:57
28Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg Orientering1:12:08+36:0413:35
29Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:20:36+44:3215:10
30Simon SahlinSjövalla FK1:22:38+46:3415:33
31Simon LjungkvistOK Alehof1:23:23+47:1915:42
32Jakob AspIFK Göteborg Orientering1:30:36+54:3217:03
Adrian BergqvistOK Alehofej godkänd
Albin NyqvistOK Landehofej start
Axel BjörkmanSjövalla FKej start
Jacob GrahnIK Uvenej start
Simon BååthSävedalens AIKej start
Arvid PerssonMölndal Outdoor IFej start

D16 Kort

3 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn EneljungIFK Göteborg Orientering1:13:4320:05
2Juni DrakengrenIF Marin Väst1:47:19+33:3629:14
3Agnes MårildGöteborgs SK1:51:05+37:2230:16

H16 Kort

3 670 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon AlfredssonLerums SOK47:4012:59
2Arvid EkbergIF Marin Väst49:38+1:5813:31
3Emil WernerOK Landehof53:45+6:0514:38
4Jesper JanssonMölndal Outdoor IF1:01:16+13:3616:41
5Hugo NorbergIK Stern1:04:00+16:2017:26
6Erik KlerforsFK Herkules1:17:05+29:2521:00
7Anton LarssonOK Landehof1:22:11+34:3122:23

D14

3 790 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella PetterssonSävedalens AIK31:248:17
2Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb32:58+1:348:41
3Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb34:06+2:428:59
4Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb35:03+3:399:14
5Miranda WallströmSävedalens AIK35:22+3:589:19
6Maja AxelssonLerums SOK36:22+4:589:35
7Wilma ReinholdssonOK Alehof37:01+5:379:46
8Emilia LundstedtSjövalla FK38:23+6:5910:07
9Clara LövgärdOK Alehof39:48+8:2410:30
10Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering40:41+9:1710:44
11Signe LundqvistSjövalla FK41:00+9:3610:49
12Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb41:11+9:4710:51
13Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK43:22+11:5811:26
14Ellen NormanSävedalens AIK45:32+14:0812:00
15Emma KarlssonOK Landehof45:40+14:1612:02
16Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb47:40+16:1612:34
17Anna-Lisa KinellIFK Göteborg Orientering48:58+17:3412:55
18Julia BogeOK Alehof50:14+18:5013:15
19Lisa ErikssonOK Landehof51:11+19:4713:30
20Stina Lyckemalm DahlénIK Uven52:04+20:4013:44
21Linnea OskarssonSjövalla FK57:55+26:3115:16
22Sara BengtssonOK Alehof57:58+26:3415:17
23Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK1:03:39+32:1516:47
24Signe KullanderSävedalens AIK1:07:00+35:3617:40
25Maja TorseinFrölunda OL1:09:04+37:4018:13
Ida KörleOK Landehofej godkänd
Linna NybergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OKutgått
Audrey HanssonFrölunda OLutgått
Nellie OlssonIK Uvenej start
Alice OlssonMölndal Outdoor IFej start
Elsa MoqvistLerums SOKej start
Matilda LekbergSävedalens AIKej start

H14

3 850 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK26:456:56
2Marcus LammFrölunda OL28:07+1:227:18
3Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK29:27+2:427:38
4Ola LeireGöteborg-Majorna OK30:24+3:397:53
5Linus AlinderSjövalla FK32:09+5:248:21
6Tim MartnerFrölunda OL32:40+5:558:29
7Elias NyqvistOK Landehof33:02+6:178:34
8Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb35:02+8:179:05
9Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb35:34+8:499:14
10Arvid HermanssonKungälvs OK36:04+9:199:22
11Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb38:48+12:0310:04
12Isak ÖgrenSävedalens AIK39:24+12:3910:14
13Hannes PerssonFK Herkules40:44+13:5910:34
14Felix JohanssonOK Alehof41:07+14:2210:40
15Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb41:35+14:5010:48
16Erik SlättOK Alehof42:50+16:0511:07
17Carl-Johan StåhlSävedalens AIK43:50+17:0511:23
18Alwin EinarssonKungälvs OK45:24+18:3911:47
19Albin KarlsmoIK Uven46:22+19:3712:02
20Axel Ström EckerlidSävedalens AIK46:27+19:4212:03
21Isak NilssonOK Landehof46:44+19:5912:08
22Arild ErikmatsSävedalens AIK47:32+20:4712:20
23Martin EkFrölunda OL49:18+22:3312:48
24Arvid HöglundFK Herkules51:54+25:0913:28
25Oscar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK52:45+26:0013:42
26Magnus HammarqvistSjövalla FK53:11+26:2613:48
27Alexander FedjeFrölunda OL56:16+29:3114:36
28David RothamelTolered-Utby Ol-klubb57:07+30:2214:50
29Linus AugustssonGöteborgs SK1:01:05+34:2015:51
30Joel HolgersonOK Landehof1:01:22+34:3715:56
31Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:01:23+34:3815:56
32Levin LummanderLerums SOK1:01:50+35:0516:03
33Olle KullmanOK Alehof1:02:09+35:2416:08
34Albin BoellIFK Göteborg Orientering1:03:15+36:3016:25
35Vilgot RappSjövalla FK1:03:48+37:0316:34
36Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:08:28+41:4317:47
37Viktor JanssonMölndal Outdoor IF1:09:11+42:2617:58
38Emil GrönroosOK Alehof1:15:33+48:4819:37
Arvid MårildGöteborgs SKej godkänd
Alvin HuuvaTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Axel RydgrenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Emil LindbladSävedalens AIKej godkänd
Adam GranhageSjövalla FKej start
Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Simon GrahnIK Uvenej start
Fabian AlinderSjövalla FKej start
Axel StyreniusTolered-Utby Ol-klubbej start
Ludvig MedinTolered-Utby Ol-klubbej start

D14 Kort

2 770 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK29:4310:43
2Lisa GunnarssonLerums SOK33:04+3:2111:56
3Alma NohleKungälvs OK34:43+5:0012:31
4Hanna SchälinOK Alehof35:45+6:0212:54
5Tilde StridOK Landehof36:44+7:0113:15
6Petronella NyströmOK Landehof38:27+8:4413:52
7Ida AlmerOK Landehof41:42+11:5915:03
8Freja NilssonGöteborg-Majorna OK44:21+14:3816:00
Selma CronaIF Marin Västej godkänd
Alva BodforssTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Embla SternöTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Amanda ThorTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Stella AlbrektssonGöteborg-Majorna OKej start
Selma PetterssonKungälvs OKej start

H14 Kort

2 770 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon SolmeusSjövalla FK26:559:43
2Elis GrahnGöteborgs SK30:10+3:1510:53
3Primus HäggbomTolered-Utby Ol-klubb31:54+4:5911:30
4Gustav HedlundLerums SOK40:35+13:4014:39
5Axel WilkensonTolered-Utby Ol-klubb47:18+20:2317:04
6Elliot NorbergIK Stern47:59+21:0417:19
7Albin EkbergIF Marin Väst59:33+32:3821:29
8David BergströmFrölunda OL1:02:19+35:2422:29
9Simon AnderssonTolered-Utby Ol-klubb1:03:44+36:4923:00
10Samuel RingströmOK Landehof1:08:16+41:2124:38
11Vilgot LöfFK Herkules1:14:40+47:4526:57
12Melvin KarlssonFK Herkules1:20:40+53:4529:07
Axel RudmarkLerums SOKej godkänd
Axel NilssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Olle AnderssonGöteborgs SKej start

D12

2 770 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edith HolmstrandOK Landehof25:399:15
2Elin AxelssonLerums SOK26:39+1:009:37
3Jennie LidénOK Landehof27:40+2:019:59
4Emelina HolmqvistSjövalla FK28:30+2:5110:17
5Elin NobornIFK Göteborg Orientering29:49+4:1010:45
6Ebba LövgärdOK Alehof30:57+5:1811:10
7Signe KullmanOK Alehof31:32+5:5311:23
8Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering31:44+6:0511:27
9Elin ClaessonOK Landehof31:54+6:1511:30
10Elsa ArvidssonSjövalla FK32:05+6:2611:34
11Agnes SmidfeltIFK Göteborg Orientering32:59+7:2011:54
12Ellen SkovbjergFrölunda OL34:07+8:2812:18
13Linnea WaernOK Landehof34:48+9:0912:33
14Emma WisslerFK Herkules35:21+9:4212:45
15Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb35:32+9:5312:49
15Anna JohannessonFrölunda OL35:32+9:5312:49
17Maja NordelöfMölndal Outdoor IF36:08+10:2913:02
18Vera HöglundSjövalla FK36:19+10:4013:06
19Ellen RubendahlFrölunda OL37:51+12:1213:39
20Signe AxelssonGöteborg-Majorna OK38:01+12:2213:43
21Ebba KopkaIFK Göteborg Orientering38:16+12:3713:48
22Wilma RosénGöteborg-Majorna OK38:25+12:4613:52
23Tess AnderssonFK Herkules38:38+12:5913:56
24Nelly GrothKungälvs OK39:20+13:4114:11
25Emma EkdahlSävedalens AIK39:35+13:5614:17
26Evelina LindsjöSävedalens AIK40:35+14:5614:39
27Agnes BogeOK Alehof41:02+15:2314:48
28Malva JarlKungälvs OK41:29+15:5014:58
29Vilma JanssonMölndal Outdoor IF41:37+15:5815:01
30Klara BrockmarkMölndal Outdoor IF42:08+16:2915:12
31Elin ZachrissonKungälvs OK42:12+16:3315:14
32Elina KarlssonFK Herkules42:31+16:5215:20
33Ebba GranhageSjövalla FK43:14+17:3515:36
34Elin LidénOK Landehof43:15+17:3615:36
35Selma PerssonFK Herkules43:30+17:5115:42
36Elin JonssonSjövalla FK43:32+17:5315:42
37Wilma SandeliusFK Herkules44:07+18:2815:55
38Elin KarlssonOK Landehof44:34+18:5516:05
39Emilia PerssonIK Uven47:15+21:3617:03
40Elly EinarssonKungälvs OK47:31+21:5217:09
41Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering48:10+22:3117:23
42Stina HelgesonKungälvs OK49:07+23:2817:43
43Hanna HolmerFrölunda OL50:16+24:3718:08
44Hedda RoosIFK Göteborg Orientering50:49+25:1018:20
45Linnéa GrönroosOK Alehof50:55+25:1618:22
46Maja CarlssonKungälvs OK56:23+30:4420:21
47Stella TormenaFK Herkules58:02+32:2320:57
48Maja ÖjerskogFrölunda OL1:03:18+37:3922:51
49Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK1:14:10+48:3126:46
Saga WildheimMölndal Outdoor IFej godkänd
Isabella JohanssonLerums SOKej godkänd
Evelina BjörkmanKungälvs OKej start

H12

2 920 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil SkeppSävedalens AIK21:527:29
2Edvin SonedahlOK Landehof21:56+0:047:30
3Axel EkdalaKungälvs OK22:58+1:067:51
4Gustav AspIFK Göteborg Orientering23:22+1:308:00
5Lukas GudmundssonOK Landehof25:12+3:208:37
6Gustav RexOK Landehof25:37+3:458:46
7Jarvis HanssonFrölunda OL25:54+4:028:52
8Bruno FovaeusSävedalens AIK26:56+5:049:13
9Björn DjupströmFrölunda OL26:57+5:059:13
10Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering27:02+5:109:15
11Axel SlättOK Alehof27:28+5:369:24
12Emil WalleniusFrölunda OL28:06+6:149:37
13William KraftIK Uven28:15+6:239:40
14Harald MartnerFrölunda OL29:16+7:2410:01
15Gustav StåhlSävedalens AIK29:25+7:3310:04
16Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb29:50+7:5810:13
17Herman PetterssonSävedalens AIK30:04+8:1210:17
18Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb30:46+8:5410:32
19Albert EdgrenSjövalla FK30:47+8:5510:32
20Linus WeihardSävedalens AIK30:55+9:0310:35
21Truls VoelkerlingIK Uven31:37+9:4510:49
22Malte LjungkvistOK Alehof32:26+10:3411:06
23Eric OlofssonSjövalla FK32:36+10:4411:09
24Eric EkströmIK Uven32:38+10:4611:10
25Pontus BergströmFrölunda OL34:08+12:1611:41
26Rasmus GranängKungälvs OK35:22+13:3012:06
27Lukas RandåkerSjövalla FK35:47+13:5512:15
28Isak DahlOK Alehof36:39+14:4712:33
29Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb36:40+14:4812:33
30Filip ValentinGöteborg-Majorna OK36:59+15:0712:39
31Victor Lin-björnströmGöteborg-Majorna OK37:33+15:4112:51
32Emil AugustssonGöteborgs SK37:59+16:0713:00
33Theander HulthénMölndal Outdoor IF38:23+16:3113:08
34Jonas LeireGöteborg-Majorna OK38:50+16:5813:17
35Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb39:25+17:3313:29
36Filip ThorTolered-Utby Ol-klubb39:49+17:5713:38
37Anton DahlbergIK Uven41:02+19:1014:03
38Linus KarlsmoIK Uven41:55+20:0314:21
39Viggo NäsmanLerums SOK42:06+20:1414:25
40Anton AnderssonTolered-Utby Ol-klubb42:59+21:0714:43
41Vidar EkdalaKungälvs OK43:09+21:1714:46
42Nils KylbergSävedalens AIK43:35+21:4314:55
43Albin SvenssonFK Herkules43:58+22:0615:03
44Alvar NivertFK Herkules44:26+22:3415:13
45Hannes GöökSjövalla FK44:35+22:4315:16
46Arve StrömIFK Göteborg Orientering47:29+25:3716:15
47Martin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb47:46+25:5416:21
48Malte AnderssonSjövalla FK48:34+26:4216:37
49Hugo OlssonMölndal Outdoor IF50:07+28:1517:09
50Axel JohanssonTolered-Utby Ol-klubb51:39+29:4717:41
51Erik JohanssonIK Uven52:17+30:2517:54
52Max VetterSävedalens AIK52:52+31:0018:06
53Felix EngerOK Landehof53:47+31:5518:25
54Otto BondesonIK Uven55:26+33:3418:59
55Love ErikssonIK Uven1:02:03+40:1121:15
56Arvid LanneKungälvs OK1:02:10+40:1821:17
Valter GerleIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Anton SaetherOK Landehofutgått
Noah HedenblomSjövalla FKej start
Artur StjernlöfIFK Göteborg Orienteringej start
Hugo AlmSjövalla FKej start

D12 Kort

2 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecka AnderssonOK Alehof20:588:44
2Agnes ÅbergTolered-Utby Ol-klubb26:13+5:1510:55
3Tilde ÖstbergIK Uven26:54+5:5611:12
4Emilia SöderlundSjövalla FK29:07+8:0912:07
5Moa SteenKungälvs OK30:31+9:3312:42
6Ylva BramfeldtOK Landehof32:18+11:2013:27
7Anna JonssonTolered-Utby Ol-klubb33:50+12:5214:05
8Ingrid AnderssonFK Herkules36:12+15:1415:05
9Tilma GlamhedenOK Landehof40:25+19:2716:50
10Adeline SalekärrKungälvs OK45:09+24:1118:48
Ebba JönssonGöteborg-Majorna OKej start

H12 Kort

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin SamuelssonOK Landehof23:459:53
2Noel GalianisMölndal Outdoor IF30:25+6:4012:40
3Linus Eriksson HolmgrenIK Uven31:03+7:1812:56
4Nils LydmarkSjövalla FK44:22+20:3718:29
Elias BergqvistOK Alehofej start
Simon EngerOK Landehofej start

D10

2 540 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering18:437:22
2Linnea LundstedtSjövalla FK21:43+3:008:32
3Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering22:33+3:508:52
3Linnea NilssonOK Landehof22:33+3:508:52
5Moa LindgrenSävedalens AIK22:48+4:058:58
6Ebba BogeOK Alehof23:25+4:429:13
7Ellen HederströmLerums SOK24:01+5:189:27
8Amanda FinndinIFK Göteborg Orientering24:24+5:419:36
9Jonna Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK25:08+6:259:53
10Linnéa RexOK Landehof26:57+8:1410:36
11Moa WallströmSävedalens AIK27:50+9:0710:57
12Vera WildheimMölndal Outdoor IF28:46+10:0311:19
13Ingrid AndreassonIFK Göteborg Orientering29:39+10:5611:40
14Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb29:59+11:1611:48
15Meja StridOK Landehof30:17+11:3411:55
16Elsa HaablaheLerums SOK31:01+12:1812:12
17Bianca GiobbiOK Alehof31:24+12:4112:21
18Saga TormenaFK Herkules31:56+13:1312:34
19Ida KopkaIFK Göteborg Orientering32:51+14:0812:55
20Vera IngulfSävedalens AIK36:21+17:3814:18
21Moa DahlOK Alehof37:22+18:3914:42
22Hedvig AugustssonGöteborgs SK41:02+22:1916:09
23Celia HöglundFK Herkules42:37+23:5416:46
24Miranda NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb46:31+27:4818:18
25Madeleine BergqvistOK Alehof48:39+29:5619:09
26Alva KullmanOK Alehof48:45+30:0219:11
27Hilda NivertFK Herkules59:37+40:5423:28
Märta PetterssonKungälvs OKej start

H10

2 390 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel PerssonGöteborg-Majorna OK15:006:16
2Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb16:26+1:266:52
3Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb16:45+1:457:00
4Ted NömmIFK Göteborg Orientering17:25+2:257:17
5Filip StåhlSävedalens AIK17:46+2:467:26
6Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering17:48+2:487:26
7Ivar HolmstrandOK Landehof18:49+3:497:52
8Leo BertsOK Alehof19:04+4:047:58
9Hugo HolgersonOK Landehof19:06+4:067:59
10Arvid HägerstrandKungälvs OK19:12+4:128:02
11Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb19:44+4:448:15
12Jesper RandåkerSjövalla FK20:27+5:278:33
13Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb20:28+5:288:33
14Hilding MartinssonLerums SOK21:26+6:268:58
15Mikkel BergmanIK Uven21:35+6:359:01
16Hjalmar JohanssonOK Alehof21:39+6:399:03
17Alexander LindellOK Alehof21:40+6:409:03
18Gustav BrockmarkMölndal Outdoor IF21:43+6:439:05
19Jakob GudmundssonOK Landehof21:51+6:519:08
20Emil ZetterlundLerums SOK21:58+6:589:11
21John HermanssonKungälvs OK22:18+7:189:19
22Martin SkovbjergFrölunda OL22:47+7:479:31
23Herman EngIFK Göteborg Orientering22:57+7:579:36
24Melker SamorLerums SOK23:32+8:329:50
25Felix AumoKungälvs OK27:02+12:0211:18
26Eric UnemanOK Alehof27:18+12:1811:25
27Wilhelm HedendahlKungälvs OK27:22+12:2211:27
28Jonas NissarTolered-Utby Ol-klubb27:30+12:3011:30
29Anton BäckLerums SOK28:00+13:0011:42
30Sixten WidéenTolered-Utby Ol-klubb28:04+13:0411:44
31Linus RappSjövalla FK28:10+13:1011:47
32Alfred EdmanLerums SOK29:43+14:4312:26
33William FedjeFrölunda OL30:39+15:3912:49
34Maximilian MellqvistSjövalla FK34:25+19:2514:24
35Olle RoosIFK Göteborg Orientering43:42+28:4218:17
36Alvar HedenblomSjövalla FK45:10+30:1018:53
37Oliver Borrego OlssonSävedalens AIK45:35+30:3519:04
38Melker ÖstbergIK Uven1:06:33+51:3327:50
Noel KjellbergerIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Robin SommanssonIK Uvenej godkänd

U3

2 920 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara SaetreOK Landehof35:4712:15
2Sara AlfredssonLerums SOK37:36+1:4912:52
3Jakob RingströmOK Landehof44:11+8:2415:07
4Wilma EsbergOK Alehof45:28+9:4115:34
5Linnéa TöppnerOK Landehof45:42+9:5515:39
5Johanna TöppnerOK Landehof45:42+9:5515:39
7Stella AlbertssonLerums SOK45:44+9:5715:39
8Hedda LjungbergTolered-Utby Ol-klubb46:09+10:2215:48
9Joel GunnarssonSävedalens AIK53:14+17:2718:13
10Joar Sennelöv FöranderOK Landehof1:03:46+27:5921:50
11Joel NilssonSjövalla FK1:04:16+28:2922:00
12Oskar FlycktKLubblös1:05:48+30:0122:32
13Lily WinsnesFK Herkules1:08:17+32:3023:23
14Julia VildinFK Herkules1:08:22+32:3523:24
15Filip ÖstbergIK Uven1:15:28+39:4125:50
16Jacob BörstellSävedalens AIK1:16:46+40:5926:17
Elias BokgrenIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Gunnar SottFrölunda OLej godkänd
Marcus SöderbomSävedalens AIKej godkänd

DU2

2 240 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice NohleKungälvs OK24:4511:02
2Wilma PerssonIK Uven27:35+2:5012:18
3Lisa BohlinTolered-Utby Ol-klubb27:43+2:5812:22
4Frida AnderssonIK Uven28:20+3:3512:38
5Livia IdegårdIFK Göteborg Orientering29:20+4:3513:05
6Liam Simon KarlssonOK Landehof29:38+4:5313:13
7Nina OlssonIFK Göteborg Orientering29:41+4:5613:15
8Elsa JonssonTolered-Utby Ol-klubb30:35+5:5013:39
9Alice Dahlén FälldinIK Uven31:57+7:1214:15
10Stina GambergKungälvs OK32:48+8:0314:38
11Märta StrelénOK Alehof33:15+8:3014:50
12Liv Dejanovic AlbertssonLerums SOK33:54+9:0915:08
13Ebba RingdahlIFK Göteborg Orientering34:58+10:1315:36
14Judith SaloGöteborgs SK36:39+11:5416:21
15Mailis HolmqvistSjövalla FK36:47+12:0216:25
16Aina HolmqvistSjövalla FK37:02+12:1716:31
17Molly FinndinTolered-Utby Ol-klubb37:03+12:1816:32
18Alma AnderssonFK Herkules38:05+13:2017:00
19Lovisa SmitterbergKungälvs OK38:26+13:4117:09
20Leia BerghOK Landehof39:34+14:4917:39
21Ylva WranneFrölunda OL39:58+15:1317:50
22Hillevi AnundbyOK Landehof40:12+15:2717:56
22Isabella SvärdOK Landehof40:12+15:2717:56
24Selma EngelkeGöteborg-Majorna OK41:35+16:5018:33
25Annie JonesSjövalla FK41:39+16:5418:35
26Astrid JohanssonOK Landehof41:51+17:0618:40
27Linnea PalmOK Landehof41:52+17:0718:41
28Klara HallerödFrölunda OL42:29+17:4418:57
29Stina CarlssonKungälvs OK42:41+17:5619:03
30Ina JohanssonIFK Göteborg Orientering42:54+18:0919:09
31Py LarssonTolered-Utby Ol-klubb43:22+18:3719:21
32Li HolmaTolered-Utby Ol-klubb44:50+20:0520:00
33Selma JönssonIK Uven47:05+22:2021:01
34Sara SvenssonOK Alehof49:58+25:1322:18
35Agnes GustavssonIK Uven50:28+25:4322:31
36Elvira EkstrandSjövalla FK51:41+26:5623:04
37Olivia CronquistOK Landehof51:43+26:5823:05
38Agnes ForsbergIK Uven52:39+27:5423:30
39Ella FahlénLerums SOK53:01+28:1623:40
40Alice KeereweerTolered-Utby Ol-klubb55:48+31:0324:54
41Linnea LöfgrenIK Uven56:24+31:3925:10
42Ronja StrandbergOK Landehof1:03:46+39:0128:28
43Angelika LjungmanSävedalens AIK1:05:16+40:3129:08
44Malva IsraelssonTolered-Utby Ol-klubb1:12:08+47:2332:12
45Felicia LanghamerMölndal Outdoor IF2:19:34+1:54:491:02:18
Amanda JerkstrandTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Ebba LyzellTolered-Utby Ol-klubbej start

HU2

2 430 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob WinsellKungälvs OK19:418:06
2Olof KarlssonFK Herkules20:14+0:338:19
3Knut GrenSävedalens AIK20:19+0:388:21
4Joel DavidssonGöteborg-Majorna OK20:37+0:568:29
5Joakim SöderbomSävedalens AIK21:03+1:228:39
6Emil GambergKungälvs OK21:59+2:189:02
7Love VikströmTolered-Utby Ol-klubb22:55+3:149:25
8Axel PerssonFK Herkules23:15+3:349:34
9Felix WeihardSävedalens AIK23:16+3:359:34
10Axel LydmarkSjövalla FK23:17+3:369:34
11Thure SundbäckSävedalens AIK24:10+4:299:56
12Albert Hellén RamsinFrölunda OL24:15+4:349:58
13Vilgot ÅbergTolered-Utby Ol-klubb25:00+5:1910:17
14Axel ÖsterbergTolered-Utby Ol-klubb25:22+5:4110:26
15Erik OdénSävedalens AIK25:31+5:5010:30
16Caspian AnderssonLerums SOK25:41+6:0010:34
17Tom BrendelökkenIFK Göteborg Orientering25:42+6:0110:34
18Olle NordqvistTolered-Utby Ol-klubb26:23+6:4210:51
19Melker LarssonKungälvs OK26:38+6:5710:57
20Arvid FlycktLerums SOK26:39+6:5810:58
21Samuel AlegriaTolered-Utby Ol-klubb27:30+7:4911:19
22Elis LjungbergTolered-Utby Ol-klubb27:44+8:0311:24
23Alexander AckeOK Landehof27:47+8:0611:26
24Elton BokgrenIFK Göteborg Orientering27:50+8:0911:27
25Linus StenhoffOK Landehof28:45+9:0411:49
26Viggo OlssonMölndal Outdoor IF29:04+9:2311:57
27David SmidebrantTolered-Utby Ol-klubb29:17+9:3612:03
28Frederik HulthénMölndal Outdoor IF29:20+9:3912:04
29Benjamin LöfgrenGöteborg-Majorna OK29:54+10:1312:18
30Axel LindqvistIK Uven30:02+10:2112:21
31Elías SigursteinssonGöteborg-Majorna OK30:05+10:2412:22
32Eric FahlenLerums SOK30:13+10:3212:26
33Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb31:15+11:3412:51
34Melker MartnerIFK Göteborg Orientering31:21+11:4012:54
35Liam LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb31:33+11:5212:59
36Casper EngstrandIFK Göteborg Orientering31:40+11:5913:01
37Elias GranängKungälvs OK32:48+13:0713:29
38Nils FridGöteborg-Majorna OK33:05+13:2413:36
39Arvid LiljaGöteborg-Majorna OK33:11+13:3013:39
40Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb33:12+13:3113:39
41Vilhelm LjungLerums SOK34:08+14:2714:02
42Villiam LindälvOK Landehof34:11+14:3014:04
43Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK34:45+15:0414:18
44Gillis EklundSjövalla FK35:39+15:5814:40
45David ErikssonTolered-Utby Ol-klubb35:53+16:1214:46
46Sven KarlssonOK Alehof36:11+16:3014:53
47Max LundgrenMölndal Outdoor IF36:12+16:3114:53
47Alfons JohanssonMölndal Outdoor IF36:12+16:3114:53
49Folke BergmanMölndal Outdoor IF36:15+16:3414:55
50Adam HemmendorffIK Uven36:28+16:4715:00
51Eric LiljaTolered-Utby Ol-klubb36:41+17:0015:05
52August LindgrenTolered-Utby Ol-klubb37:08+17:2715:16
53Viktor SamorLerums SOK37:20+17:3915:21
54Valdemar EllisonKungälvs OK37:47+18:0615:32
55Gustav ScherdinSjövalla FK38:19+18:3815:46
56Henrik LüthjeGöteborgs SK40:38+20:5716:43
57Leo ForsgardIK Uven41:03+21:2216:53
58Liam PerssonOK Landehof44:46+25:0518:25
59Alex PerssonOK Landehof45:15+25:3418:37
60Erik LidénOK Landehof45:16+25:3518:37
61William PusaFrölunda OL48:02+28:2119:46
62Filip RekawekIK Uven48:28+28:4719:56
63Artur IngulfSävedalens AIK49:42+30:0120:27
64Leo DidriksenKLubblös56:25+36:4423:13
65Wilmer NordgrenSävedalens AIK56:28+36:4723:14
Fabian BörjessonOK Landehofej godkänd
Elton BokgrenIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Victor EkströmIK Uvenej start
Noel FridénIK Uvenej start
Pascal TingmanTolered-Utby Ol-klubbej start

DU1

2 240 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid GrahnIFK Göteborg Orientering20:098:59
2Moa KjellbergerIFK Göteborg Orientering20:26+0:179:07
3Alma DavidssonGöteborg-Majorna OK20:40+0:319:13
4Juno ThoméSävedalens AIK21:08+0:599:26
5Annie AlsterstadMölndal Outdoor IF21:20+1:119:31
6Embla TörnMölndal Outdoor IF21:22+1:139:32
7Ella RosénGöteborg-Majorna OK21:59+1:509:48
8Lowa VetterbergFK Herkules22:10+2:019:53
9Minna AnderssonFK Herkules22:57+2:4810:14
10Märta GrahnGöteborgs SK23:38+3:2910:33
11Ester ThoméSävedalens AIK23:59+3:5010:42
12Agnes ViklundTolered-Utby Ol-klubb25:21+5:1211:19
13Maja FridGöteborg-Majorna OK25:56+5:4711:34
14Karin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb26:09+6:0011:40
15Emilia HederströmLerums SOK26:19+6:1011:44
16Kajsa EvaldssonSjövalla FK27:30+7:2112:16
17Julia EvergreenLerums SOK27:46+7:3712:23
18Emma Evergreen StärnerzLerums SOK27:48+7:3912:24
19Ingrid MånssonIFK Göteborg Orientering28:03+7:5412:31
20Astrid NordenstamTolered-Utby Ol-klubb28:34+8:2512:45
21Ester WidéenTolered-Utby Ol-klubb28:53+8:4412:53
22Linnea MohlinTolered-Utby Ol-klubb28:54+8:4512:54
23Matilda JonforsenFrölunda OL29:20+9:1113:05
24Elin CollinLerums SOK29:25+9:1613:07
25Lovisa CarlénIK Uven30:06+9:5713:26
26Maja BjuveforsFrölunda OL30:12+10:0313:28
27Agnes JohanssonFrölunda OL30:13+10:0413:29
28Louise PauliGöteborg-Majorna OK31:19+11:1013:58
29Ellen SteenKungälvs OK31:51+11:4214:13
30Lilly SteenKungälvs OK31:57+11:4814:15
31Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK32:29+12:2014:30
32Esther BorgersenLerums SOK32:33+12:2414:31
33Klara KarlssonIFK Göteborg Orientering32:53+12:4414:40
34Lisa HanssonIFK Göteborg Orientering33:01+12:5214:44
35Hilde HolmerFrölunda OL33:36+13:2715:00
36Klara WinqvistFrölunda OL33:40+13:3115:01
37Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK34:22+14:1315:20
38Olivia KarlssonIK Uven35:06+14:5715:40
39Vera ArvidssonSjövalla FK35:49+15:4015:59
40Tilde RingqvistSjövalla FK35:50+15:4115:59
41Ella BjuveforsFrölunda OL36:36+16:2716:20
42Freja HesselSjövalla FK37:43+17:3416:50
43Johanna ThorTolered-Utby Ol-klubb37:46+17:3716:51
44Molly NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb39:42+19:3317:43
45Amanda LarssonOK Landehof42:12+22:0318:50
46Elsa MarcherSjövalla FK43:19+23:1019:20
47Agnes WesterbergGöteborg-Majorna OK43:47+23:3819:32
48Miranda WesterbergGöteborg-Majorna OK44:02+23:5319:39
49Meja WolmhagLerums SOK48:18+28:0921:33
50Alice WolmhagLerums SOK48:25+28:1621:36
51Tilda BäckLerums SOK49:50+29:4122:14
52Lo johnelsFrölunda OL53:12+33:0323:44
53Astrid HolgerssonSävedalens AIK55:25+35:1624:44
54Freja TibergTolered-Utby Ol-klubb1:00:20+40:1126:56
Julia JohanssonLerums SOKej godkänd
Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OKej start
Molly HollstenIK Uvenej start
Sonja StrandhagLerums SOKej start

HU1

2 180 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leon ArmbrechtIF Marin Väst15:507:15
2Andreas HellströmLerums SOK16:36+0:467:36
3Jonatan FinndinIFK Göteborg Orientering17:42+1:528:07
4Alexander RosénGöteborg-Majorna OK17:48+1:588:09
5Gabriel AnderssonOK Alehof18:17+2:278:23
6Elias DenlinSjövalla FK18:33+2:438:30
7Isak DellmingIFK Göteborg Orientering18:45+2:558:36
8Isak EvergreenLerums SOK18:58+3:088:42
9Felix EhlersSjövalla FK20:16+4:269:17
10Axel PauliGöteborg-Majorna OK20:31+4:419:24
11Erik HägerstrandKungälvs OK20:42+4:529:29
12Vincent BörjessonOK Landehof20:44+4:549:30
13Vera LindbergIFK Göteborg Orientering20:54+5:049:35
14Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubb21:18+5:289:46
15Gustav AgnvallIK Uven21:36+5:469:54
16Dexter HanssonFrölunda OL21:57+6:0710:04
17Einar AAmotFrölunda OL22:02+6:1210:06
17Hjalmar BrostedtFK Herkules22:02+6:1210:06
19Simon FlintaFK Herkules22:08+6:1810:09
20Albert BelforthSävedalens AIK22:15+6:2510:12
21Sixten LinderupSävedalens AIK22:16+6:2610:12
22Sixten AlmerOK Landehof22:25+6:3510:16
23Malte LindoufIFK Göteborg Orientering22:32+6:4210:20
24Isak AxelssonFrölunda OL22:36+6:4610:22
25Gillis Lyth LafveskansSävedalens AIK23:11+7:2110:38
26Anton LindellOK Alehof23:18+7:2810:41
27Harry LinderupSävedalens AIK23:22+7:3210:43
28Isak Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK23:41+7:5110:51
29Emil NordqvistTolered-Utby Ol-klubb23:54+8:0410:57
30Axel HertramOK Landehof24:08+8:1811:04
31Sam OlssonIFK Göteborg Orientering24:34+8:4411:16
32Arvin GrimfeldtMölndal Outdoor IF24:36+8:4611:17
33Elias GrimfeldtMölndal Outdoor IF24:38+8:4811:17
34Vincent AndreasGöteborg-Majorna OK24:41+8:5111:19
35Holger DomargårdSävedalens AIK24:51+9:0111:23
36John WesterbergGöteborg-Majorna OK25:04+9:1411:29
37Jonathan RexOK Landehof25:28+9:3811:40
38Tage WedlinLerums SOK25:31+9:4111:42
39Viktor SaloGöteborgs SK25:51+10:0111:51
40Gabriel SlättOK Alehof25:52+10:0211:51
41Elias EkelundSävedalens AIK25:55+10:0511:53
42Noah GrundbergSävedalens AIK26:24+10:3412:06
43Albin KonradssonGöteborg-Majorna OK26:27+10:3712:07
44Olle GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb26:52+11:0212:19
45Elmer BråthénGöteborgs SK27:19+11:2912:31
46Anton GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb28:05+12:1512:52
47Knut UrbySävedalens AIK28:21+12:3113:00
48Hugo HanssonGöteborg-Majorna OK28:24+12:3413:01
49Valdemar EhnSjövalla FK28:28+12:3813:03
50Elin KarlssonLerums SOK28:32+12:4213:05
51Tor Von SydowTolered-Utby Ol-klubb29:02+13:1213:19
52Oskar WernerFrölunda OL29:38+13:4813:35
53Tage EngelkeGöteborg-Majorna OK30:28+14:3813:58
54Vincent DenlinSjövalla FK31:07+15:1714:16
55Vidar AnisiFrölunda OL31:41+15:5114:32
56William StenbergSävedalens AIK32:22+16:3214:50
57Ludvig OlssonTolered-Utby Ol-klubb32:24+16:3414:51
58Simon Baljeu DjurbackKLubblös33:14+17:2415:14
59Emil StridOK Landehof34:51+19:0115:59
60Filip NilsenOK Landehof35:24+19:3416:14
61Alex AxénIK Uven38:59+23:0917:52
62Melker EliassonIK Uven39:08+23:1817:57
63Fabian KavianIK Uven39:15+23:2518:00
64Melker TorstenssonIK Uven40:31+24:4118:35
65Torsten Pettersson HorneTolered-Utby Ol-klubb41:03+25:1318:49
66Axel BondesonIK Uven41:59+26:0919:15
67William OlssonMölndal Outdoor IF44:39+28:4920:28
68Alexander AlsterbergMölndal Outdoor IF44:41+28:5120:29
69Oskar StenborgLerums SOK47:24+31:3421:44
70Vidar IsraelssonTolered-Utby Ol-klubb57:55+42:0526:34
71Manfred IsraelssonTolered-Utby Ol-klubb57:56+42:0626:34
Svante LindbergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Arvid BorgströmTolered-Utby Ol-klubbej start
Tage EkbergGöteborg-Majorna OKej start
Vide FinndinTolered-Utby Ol-klubbej start
Linus LeoSävedalens AIKej start
Edvin StjernlöfIFK Göteborg Orienteringej start
Ingemar StrandhagLerums SOKej start

Inskolning

1 400 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Nils AmdinOK Landehoffullföljt
enry AnderssonOK Alehoffullföljt
Florence AnderssonOK Alehoffullföljt
Jakob AnderssonOK Alehoffullföljt
Masaki AnderssonOK Landehoffullföljt
Noah BerglundOK Landehoffullföljt
Ronja BergmanMölndal Outdoor IFfullföljt
Georg BjörklundMölndal Outdoor IFfullföljt
Gustav BörstellSävedalens AIKfullföljt
Saga DellmingIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Samuel EckersteinMölndal Outdoor IFfullföljt
Teodor EckersteinMölndal Outdoor IFfullföljt
Elvira EdmanLerums SOKfullföljt
Jonas EhlersSjövalla FKfullföljt
Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Valter EkströmKungälvs OKfullföljt
Sid EliassonOK Landehoffullföljt
Maja EngIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Elsa EngstrandIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Olle EngstrandIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Nike FalleniusKLubblösfullföljt
Egil GlamhedenOK Landehoffullföljt
Molly GrundbergSävedalens AIKfullföljt
Vilmer GudmundssonOK Landehoffullföljt
Caspian GustafssonOK Landehoffullföljt
Albin HelmfridsonMölndal Outdoor IFfullföljt
Charlie HenningssonOK Landehoffullföljt
Sixten HenningssonOK Landehoffullföljt
Tor HägerstrandKungälvs OKfullföljt
Ebba JönssonMölndal Outdoor IFfullföljt
Vincent LanghamerMölndal Outdoor IFfullföljt
Agnes LindgrenSävedalens AIKfullföljt
Hampus LöfgrenIK Uvenfullföljt
Hilda MartnerIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Ebba MobergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Maja MobergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Alvar MuntheOK Landehoffullföljt
Ester NilssonMölndal Outdoor IFfullföljt
Melker NordelöfMölndal Outdoor IFfullföljt
Molly NordelöfMölndal Outdoor IFfullföljt
Egon NordgrenSävedalens AIKfullföljt
Aron OlssonIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Elton PetterssonSävedalens AIKfullföljt
Vidar SamuelssonOK Landehoffullföljt
Vera StrelénOK Alehoffullföljt
Sixten SundbäckSävedalens AIKfullföljt
Felix ThörnMölndal Outdoor IFfullföljt
VIlgot TörnMölndal Outdoor IFfullföljt
Tilda UnemanOK Alehoffullföljt
Emil Welander EricssonSävedalens AIKfullföljt
Ivar WidemanKLubblösfullföljt
Jönsson VilhelmMölndal Outdoor IFfullföljt
Arvid ZhuIK Uvenfullföljt
Daniel LeireGöteborg-Majorna OKej godkänd
Julian StålhammarOK Landehofej godkänd
Alice JacobssonOK Landehofutgått
Greta HertramOK Landehofej start
Ebba KarlssonOK Landehofej start
Beata LööfOK Landehofej start
Svea LööfOK Landehofej start
Vilgot LööfOK Landehofej start
Eskil MuntheOK Landehofej start
Alva Ockborn RudlingOK Landehofej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser