Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien Etapp 2
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / OK Alehof
Datum: lördag 11 maj 2019

FK Herkules

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Minna AnderssonDU1 (37)19:37+0:1410:00
7Ingrid AnderssonD12 Kort (8)1:28:33+58:0135:08
9Emma WisslerD12 (38)45:38+12:3613:59
14Selma PerssonD12 (38)47:10+14:0814:28
15Hjalmar BrostedtHU2 (51)29:44+10:0614:13
16Alma AnderssonDU2 (35)30:42+6:4914:41
18Elsa WisslerDU2 (35)31:43+7:5015:10
23Wilma SandeliusD12 (38)53:40+20:3816:27
23Albin SvenssonH12 (50)41:27+16:1313:40
24Hilda NivertD10 (25)1:19:20+59:0733:36
32Tess AnderssonD12 (38)1:09:43+36:4121:23
34Alvar NivertH12 (50)49:26+24:1216:18
35Alva JunkellD12 (38)1:37:03+1:04:0129:46
Axel PerssonHU2 (51)ej godkänd

Frölunda OL

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Daniel KarlssonH16 Kort (2)2:07:26+58:5431:56
2Marcus LammH14 (37)32:15+4:328:31
2Audrey HanssonD14 (21)44:35+0:4311:08
5Emil WalleniusH12 (50)31:10+5:5610:17
5David BergströmH14 Kort (8)51:19+14:3816:02
6Jarvis HanssonH12 (50)31:19+6:0510:20
7Tim MartnerH14 (37)39:57+12:1410:34
16Martin EkH14 (37)49:19+21:3613:02
18Einar AamotHU1 (43)29:52+11:4615:05
18Johan SaméusH16 (24)1:28:01+39:3815:54
18Martin SkovbjergH10 (38)26:22+9:1411:10
19Harald MartnerH12 (50)38:51+13:3712:49
19Maja TorseinD14 (21)1:22:42+38:5020:40
19Ellen SkovbjergD12 (38)49:06+16:0415:03
21Björn DjupströmH12 (50)40:05+14:5113:13
22Pontus BergströmH12 (50)40:13+14:5913:16
23William FedjeH10 (38)26:59+9:5111:26
25Alexander FedjeH14 (37)1:07:16+39:3317:47
26Hilde HolmerDU1 (37)35:31+16:0818:07
27Maja BjuveforsDU2 (35)41:55+18:0220:03
28Ella BjuveforsDU2 (35)42:08+18:1520:09
28Ellen RubendahlD12 (38)58:47+25:4518:01Ladda ner rutt i gpx-format
28Erik SaméusH12 (50)44:01+18:4714:31
30Maja BigstenDU1 (37)36:57+17:3418:51
32Dexter HanssonHU1 (43)35:25+17:1917:53
33Ylva WranneDU2 (35)45:34+21:4121:48
48William PusaHU2 (51)52:19+32:4125:01
Elsie AamotInskolning (28)fullföljt
Vidar PusaInskolning (28)fullföljt
Hugo EtemadH16 (24)utgått

Göteborg-Majorna OK

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ella RosénDU1 (37)19:239:53
1Alexander RosénHU1 (43)18:069:08
1Ludwig RosénH14 (37)27:437:19
2Elías SigursteinssonHU1 (43)18:33+0:279:22
2Wilma RosénD12 (38)34:32+1:3010:35
3Axel PerssonH10 (38)19:21+2:138:11
4David GustafssonHU1 (43)20:37+2:3110:24
4Linnea WestfeldtU3 (11)47:24+6:1918:22
4Filip ValentinH12 (50)30:06+4:529:56
5Elsa PerssonDU1 (37)20:36+1:1310:30
5Jenny NorrmanD14 Kort (9)57:41+15:4819:02
5Ebba JönssonD12 Kort (8)40:35+10:0316:06
5Elias NordbergH16 (24)53:43+5:209:42
5Ola LeireH14 (37)38:06+10:2310:04
7Arvid LiljaHU2 (51)25:28+5:5012:11
12Jonna Jodal GöthforsD10 (25)33:13+13:0014:04
17Arvid ZetterstrandHU2 (51)31:14+11:3614:56
22Agnes WesterbergDU2 (35)36:36+12:4317:30
22Tilda GustafssonDU1 (37)33:04+13:4116:52
23John WesterbergDU2 (35)36:48+12:5517:36
24Alma DavidssonDU2 (35)37:02+13:0917:43
25Amanda SidebyD10 (25)1:42:07+1:21:5443:16
27Adrian SmithHU1 (43)34:28+16:2217:24
36Miranda WesterbergDU1 (37)50:26+31:0325:43
37Victor Lin-björnströmH12 (50)56:17+31:0318:34
47Jonas LeireH12 (50)1:05:21+40:0721:34
Moa Bligård VennerlundInskolning (28)fullföljt
Oscar Lin-BjörnströmH14 (37)ej godkänd
Stella AlbrektssonD14 Kort (9)ej godkänd
Signe AxelssonD12 (38)ej start
Hilma AxelssonDU1 (37)ej start

Göteborgs SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Arvid MårildH14 Kort (8)36:4111:27
1Agnes MårildD16 Kort (4)1:15:4219:01
3Olle AnderssonH14 Kort (8)39:50+3:0912:26
17Johan Wall JungbjerH16 (24)1:06:44+18:2112:04

IF Marin Väst

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Selma CronaD14 Kort (9)59:07+17:1419:30
9Arild NorbergH10 (38)23:43+6:3510:02
26Albert NorbergHU1 (43)34:17+16:1117:18
Juni DrakengrenD16 Kort (4)ej godkänd
Leon ArmbrechtHU1 (43)ej start

IFK Göteborg Orientering

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Minna GruvefeldtD14 Kort (9)41:5313:49
1Elsie HördegårdhD10 (25)20:138:33
1Signe HördegårdhD14 (21)43:5210:58
2Linn EneljungD16 Kort (4)1:16:42+1:0019:16
2Filippa FagerströmD16 (14)53:59+8:2111:03
2Ina JohanssonDU2 (35)24:16+0:2311:36
3Ingrid MånssonDU1 (37)20:07+0:4410:15
3Nils AndreassonH12 (50)29:52+4:389:51
4Hedvig GrahnD10 (25)26:47+6:3411:20
4Ted NömmH10 (38)19:25+2:178:13
5Tea LiljaU3 (11)47:41+6:3618:28
5Isak DellmingHU1 (43)20:56+2:5010:34
5Elin NobornD12 (38)40:11+7:0912:19
6Vera LindbergDU2 (35)26:23+2:3012:37
6Elsa LiljaU3 (11)47:42+6:3718:29
7Astrid GrahnDU1 (37)23:13+3:5011:50
7Sam OlssonU3 (11)59:09+18:0422:55
8Gustav AspH12 (50)33:02+7:4810:54
9Livia IdegårdDU2 (35)27:46+3:5313:17
10Ebba KopkaD12 (38)45:54+12:5214:04
10Matilda AspD16 (14)1:12:26+26:4814:50
13Nina OlssonD10 (25)34:54+14:4114:47
14Ingrid AndreassonD10 (25)35:24+15:1115:00
14Signe LindebladD16 (14)1:32:27+46:4918:56
15Jakob AspH16 (24)1:03:06+14:4311:24
15Lukas ErdalenH14 (37)48:53+21:1012:55
15Alice BohlinD12 (38)47:25+14:2314:32
15Edvin StjernlöfHU1 (43)27:33+9:2713:54
16Anna-Lisa KinellD14 (21)1:05:31+21:3916:22
16Elin JohanssonD12 (38)48:19+15:1714:49
19Tage KinellH16 (24)1:31:41+43:1816:34
20Herman EngH10 (38)26:33+9:2511:15
20Alice FagerströmD12 (38)50:27+17:2515:28
21Ida KopkaD10 (25)50:34+30:2121:25
21Melker MartnerHU2 (51)32:15+12:3715:25
22Elton BokgrenHU2 (51)32:16+12:3815:26
25Sally PilbladDU2 (35)38:54+15:0118:36
25Hedda RoosD12 (38)54:10+21:0816:36
26Arve StrömH12 (50)42:51+17:3714:08
28Svante LindbergHU1 (43)34:50+16:4417:35
31Olle RoosH10 (38)37:43+20:3515:58
33Artur StjernlöfH12 (50)49:07+23:5316:12
Saga DellmingInskolning (28)fullföljt
Aron OlssonInskolning (28)fullföljt
Linus Carlsson KokinskyH16 (24)ej godkänd
Linna NybergD14 (21)ej godkänd
Valter GerleH12 (50)ej start
Olle JohanssonH10 (38)ej start

IK Uven

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Wilma PerssonDU2 (35)23:5311:25
2Tilde ÖstbergD12 Kort (8)36:28+5:5614:28
2Emil RosénHU2 (51)20:59+1:2110:02
2William RönnborgH16 (24)48:55+0:328:50
3Frida AnderssonDU2 (35)24:33+0:4011:44
3Erik LüschU3 (11)42:46+1:4116:34
3Victor BeischerH16 (24)49:18+0:558:54
9Juli PeterssonDU1 (37)25:07+5:4412:48
9Adam HemmendorffU3 (11)1:07:13+26:0826:03
10Linus KarlsmoH12 (50)33:53+8:3911:10
11Emilia KraftD16 (14)1:14:19+28:4115:13
11Alice Dahlén FälldinDU2 (35)28:40+4:4713:42
17Matilda FolkessonD14 (21)1:09:58+26:0617:29
19Lovisa CarlénDU1 (37)30:03+10:4015:19
20Jacob GrahnH16 (24)1:48:58+1:00:3519:42
22Simon GrahnH14 (37)54:49+27:0614:30
25Eric EkströmH12 (50)42:39+17:2514:04
25Olivia KarlssonDU1 (37)34:39+15:1617:40
26Gustav AgnvallHU2 (51)35:42+16:0417:04
26Robin SommanssonH10 (38)27:42+10:3411:44
29Emilia PerssonD12 (38)1:00:52+27:5018:40
30William KraftH12 (50)45:31+20:1715:01
34Agnes CahierDU2 (35)49:50+25:5723:50
35Dante CahierDU2 (35)49:54+26:0123:52
36Leo ForsgardHU2 (51)41:41+22:0319:56
36Otto BondesonH12 (50)51:32+26:1817:00
37Victor EkströmHU1 (43)41:53+23:4721:09
39Arvid RosénHU1 (43)46:17+28:1123:22
42Axel BondesonHU1 (43)55:09+37:0327:51
43Love ErikssonH12 (50)1:01:49+36:3520:24
43Melker TorstenssonHU1 (43)1:13:35+55:2937:09
44Erik JohanssonH12 (50)1:02:31+37:1720:37
49Linus Eriksson HolmgrenH12 (50)1:21:56+56:4227:02
Elias HemmendorffInskolning (28)fullföljt
Stina Lyckemalm DahlénD14 (21)utgått
Anton DahlbergH12 (50)ej start
Mikkel BergmanH10 (38)ej start
Frida DahlbergD16 (14)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Nils MentorInskolning (28)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Sonja HansonInskolning (28)fullföljt

Kungälvs OK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Edvin LanneHU2 (51)19:389:23
3Sabina AumoD16 (14)56:12+10:3411:30
4Karl Aderstedt AlthoffH14 (37)37:55+10:1210:01
5Stina GambergDU2 (35)25:17+1:2412:05
6Arvid HermanssonH14 (37)39:07+11:2410:20
6Jacob WinsellHU2 (51)24:47+5:0911:51
6Adeline SalekärrD12 Kort (8)48:47+18:1519:21
7Fritjof Aderstedt AlthoffH16 (24)55:26+7:0310:01
8Aksel ForsH10 (38)23:02+5:549:45
13Alwin EinarssonH14 (37)48:49+21:0612:54
13Evelina BjörkmanD12 (38)46:57+13:5514:24
14Isabella StiernstedtDU2 (35)29:32+5:3914:07
15Arvid LanneH12 (50)38:20+13:0612:39
16John HermanssonH10 (38)25:25+8:1710:46
18Malva JarlD12 (38)48:56+15:5415:00
19Elias AnderssonHU1 (43)30:20+12:1415:19
21Amanda ÅgrenDU2 (35)34:38+10:4516:34
21Melker LarssonH10 (38)26:44+9:3611:19
22Noah LjungkvistH10 (38)26:50+9:4211:22
23Oliver StiernstedtHU2 (51)32:41+13:0315:38
24Vidar EkdalaH12 (50)41:42+16:2813:45
30Elly EinarssonD12 (38)1:04:31+31:2919:47
31Axel EkdalaH12 (50)45:33+20:1915:01
31Joel BjörkmanHU1 (43)35:04+16:5817:42
32Valdemar EllisonHU2 (51)38:45+19:0718:32
32Wilhelm HedendahlH10 (38)38:21+21:1316:15
33Maja CarlssonD12 (38)1:10:20+37:1821:34
35Emil GambergHU2 (51)41:30+21:5219:51
39Elias GranängHU2 (51)43:41+24:0320:54
48Rasmus GranängH12 (50)1:06:50+41:3622:03
Kerstin EllisonInskolning (28)fullföljt
Felix AumoH10 (38)ej godkänd
Elin ZachrissonD12 (38)ej godkänd
Ellna AnderssonInskolning (28)ej godkänd

Lerums SOK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Simon AlfredssonH16 Kort (2)1:08:3217:10
1Elin AxelssonD12 (38)33:0210:07
2Gustav HedlundH14 Kort (8)38:26+1:4512:00
2Oskar FlycktU3 (11)42:18+1:1316:23
6Axel RudmarkH14 Kort (8)53:52+17:1116:50
6William SturessonH16 (24)54:22+5:599:49
7Ebba NäsmanD16 (14)1:06:06+20:2813:32
7Maja AxelssonD14 (21)46:24+2:3211:36
9Arvid FlycktHU2 (51)26:07+6:2912:29
11Julia EvergreenDU1 (37)25:21+5:5812:56
12Emma Evergreen StärnerzDU1 (37)25:23+6:0012:57
15Elsa HaablaheD10 (25)36:16+16:0315:22
15Liv Dejanovic AlbertssonDU2 (35)30:28+6:3514:34
17Emil ZetterlundH10 (38)26:15+9:0711:07
20Elin KarlssonDU1 (37)30:57+11:3415:47
20Ellen HederströmD10 (25)43:07+22:5418:16
22Viktor SamorHU1 (43)30:51+12:4515:34
23Esther BorgersenDU1 (37)33:12+13:4916:56
24Tage WedlinHU1 (43)32:06+14:0016:12
24Anton BäckH10 (38)27:25+10:1711:37
26Levin LummanderH14 (37)1:10:37+42:5418:40
27Viggo NäsmanH12 (50)43:59+18:4514:30
28Sonja StrandhagDU1 (37)36:19+16:5618:31
28Lovisa PerhamnDU1 (37)36:19+16:5618:31
30Andreas HellströmHU2 (51)37:35+17:5717:58
30Melker SamorH10 (38)33:48+16:4014:19
34Tilda BäckDU1 (37)43:18+23:5522:05
36Ingemar StrandhagHU1 (43)41:11+23:0520:47
41Oskar StenborgHU1 (43)51:47+33:4126:09
Elvira EdmanInskolning (28)fullföljt
Alfred EdmanH10 (38)ej godkänd
Hilding MartinssonH10 (38)ej godkänd
Elsa MoqvistD14 (21)ej start
Sara AlfredssonU3 (11)ej start

Mölndal Outdoor IF

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Noel GalianisH12 Kort (3)54:12+16:3523:03
8Meja BoqvistDU2 (35)27:36+3:4313:12
8Elsa AspD16 (14)1:08:52+23:1414:06
11Vilma JanssonD12 (38)46:18+13:1614:12
13Louise OlssonD16 (14)1:20:26+34:4816:28
17Vera WildheimD10 (25)41:19+21:0617:30
21Ronja BergmanDU1 (37)32:10+12:4716:24
24Max LundgrenHU2 (51)32:42+13:0415:38
26Klara BrockmarkD12 (38)54:16+21:1416:38
27Maja NordelöfD12 (38)55:03+22:0116:53
28Gustav BrockmarkH10 (38)29:40+12:3212:34
31Viktor JanssonH14 (37)1:43:27+1:15:4427:22
38Viggo OlssonHU2 (51)43:02+23:2420:35
41Theander HulthénH12 (50)1:00:24+35:1019:56
44Frederik HulthénHU2 (51)46:23+26:4522:11
47Folke BergmanHU2 (51)49:53+30:1523:52
Melker NordelöfInskolning (28)fullföljt
Saga WildheimD12 (38)ej godkänd
Hugo OlssonH12 (50)ej godkänd
Alice OlssonD14 (21)utgått
Jesper JanssonH16 Kort (2)ej start

OK Alehof

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Wilma EsbergD14 Kort (9)44:48+2:5514:47
3Vidar SunessonHU2 (51)21:12+1:3410:08
3Agnes BogeD12 (38)39:07+6:0511:59
3Gabriel AnderssonHU1 (43)18:57+0:519:34
3Julia BogeD14 (21)44:39+0:4711:09
4Amanda SandbergDU1 (37)20:23+1:0010:23
4Wilma ReinholdssonD14 (21)44:46+0:5411:11
5Elias SvalinHU2 (51)22:46+3:0810:53
5Hjalmar JohanssonH10 (38)20:10+3:028:32
7Moa DahlD10 (25)28:46+8:3312:11
7Anton LindellHU1 (43)23:17+5:1111:45
7Signe KullmanD12 (38)41:46+8:4412:48
8Ebba BogeD10 (25)28:52+8:3912:13
10Melker DuvemarkU3 (11)1:23:53+42:4832:30
10Märta StrelénDU2 (35)27:50+3:5713:19
10Erik SlättH14 (37)43:45+16:0211:34
11Sara SvenssonU3 (11)1:37:16+56:1137:42
12Lucas Jiang KarlssonHU1 (43)27:04+8:5813:40
12Alexander LindellH10 (38)24:31+7:2310:23
13Eric UnemanH10 (38)24:32+7:2410:23
13Malte LjungkvistH12 (50)36:12+10:5811:56
14Ludvig LindenauH10 (38)24:40+7:3210:27
15Leia LindenauDU1 (37)25:59+6:3613:15
16Alva KullmanD10 (25)37:26+17:1315:51
17Evelina SvalinDU1 (37)28:27+9:0414:30
18Sven KarlssonHU2 (51)31:28+11:5015:03
18Axel SlättH12 (50)38:38+13:2412:45
18Bianca GiobbiD10 (25)41:28+21:1517:34
19Madeleine BergqvistD10 (25)42:36+22:2318:03
28Albin PetterssonHU2 (51)36:00+16:2217:13
29Wilmer HolmHU1 (43)34:51+16:4517:36
30Viola HolmHU1 (43)34:55+16:4917:38
31Isa SvenssonDU1 (37)38:48+19:2519:47
31Linnéa GrönroosD12 (38)1:07:52+34:5020:49
33Casper KarlenHU1 (43)35:39+17:3318:00
33Tea Skaven LundbergDU1 (37)41:45+22:2221:18
33Leo BertsH10 (38)45:55+28:4719:27
34Gabriel SlättHU1 (43)35:44+17:3818:02
34Maja Alenvik-dahlD12 (38)1:19:36+46:3424:25
41Ville AnderssonHU2 (51)43:44+24:0620:55
Florence AnderssonInskolning (28)fullföljt
Jakob AnderssonInskolning (28)fullföljt
Nova GhaderiInskolning (28)fullföljt
Freja KvistInskolning (28)fullföljt
Kajsa LorentssonInskolning (28)fullföljt
Viktor OscanderInskolning (28)fullföljt
Anton SandbergInskolning (28)fullföljt
Vera StrelénInskolning (28)fullföljt
Viktor SunessonInskolning (28)fullföljt
Tilda UnemanInskolning (28)fullföljt
Felix JohanssonH14 (37)ej godkänd
Hanna SchälinD14 (21)ej godkänd

OK Landehof

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Felix EngerH12 Kort (3)45:47+8:1019:28
2Linnéa RexD10 (25)21:06+0:538:56
2Jakob RingströmH10 (38)19:13+2:058:08
4Tilde StridD14 Kort (9)55:02+13:0918:09
4Melker ÅkessonH16 (24)52:14+3:519:26
4Elin ClaessonD12 (38)39:29+6:2712:06
5Linnea NilssonD10 (25)27:55+7:4211:49
6Rebecka PihlströmD16 (14)58:59+13:2112:05
6Jennie LidénD12 (38)41:40+8:3812:46
7Ylva BramfeldtDU2 (35)27:28+3:3513:08
7Gustav RexH12 (50)31:38+6:2410:26
8Jonathan RexHU1 (43)23:27+5:2111:50
8Samuel RingströmH14 Kort (8)1:11:39+34:5822:23
8Ida KörleD14 (21)46:34+2:4211:38
9Lukas GudmundssonH12 (50)33:39+8:2511:06
11Edvin SonedahlH12 (50)34:55+9:4111:31
11Karl GranforsH16 (24)57:28+9:0510:23
12Edith HolmstrandD12 (38)46:21+13:1914:13
14Alvin OllanderH16 (24)59:52+11:2910:49
15Jakob GudmundssonH10 (38)24:51+7:4310:31
17Elias NyqvistH14 (37)51:31+23:4813:37
18Emma KarlssonD14 (21)1:13:34+29:4218:23
19Ivar HolmstrandH10 (38)26:31+9:2311:14
21Isak NilssonH14 (37)54:43+27:0014:28
21Elin KarlssonD12 (38)52:51+19:4916:12
23Emil StridHU1 (43)32:03+13:5716:11
23Stella BrageD10 (25)56:55+36:4224:07
25Liam Simon KarlssonHU2 (51)32:59+13:2115:46
29Joel HolgersonH14 (37)1:21:23+53:4021:31
31Ronja StrandbergDU2 (35)44:07+20:1421:06
32Leia BerghDU2 (35)44:59+21:0621:31
34Erik LidénHU2 (51)40:48+21:1019:31
37Linus StenhoffHU2 (51)42:50+23:1220:29
Caspian GustafssonInskolning (28)fullföljt
Sid EliassonHU2 (51)ej godkänd
Tilma GlamhedenD12 Kort (8)ej godkänd
Elin LidénD12 (38)ej godkänd
Ida AlmerD14 Kort (9)ej start
Johanna PihlströmD14 (21)ej start
Anton SaetherH12 (50)ej start

Sjövalla FK

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Nils LydmarkH12 Kort (3)37:3716:00
1Eleonora AlinderD16 (14)45:389:21
2Julia SvarfvarD14 Kort (9)44:20+2:2714:37
3Linus AlinderH14 (37)34:17+6:349:04
4Simon SolmeusH14 Kort (8)43:07+6:2613:28
6Elias DenlinHU1 (43)21:39+3:3310:56
6Jesper RandåkerH10 (38)21:16+4:089:00
8Aina HolmqvistDU1 (37)25:01+5:3812:45
9Felix EhlersHU1 (43)25:14+7:0812:44
9Fabian AlinderH14 (37)40:26+12:4310:41
9Emilia LundstedtD14 (21)46:37+2:4511:39
10Alvin ScherdinHU2 (51)27:04+7:2612:57
10Linnea LundstedtD10 (25)32:27+12:1413:45
11Vidar JohannessenHU2 (51)27:08+7:3012:58
11Klara Wedberg-KilnäsD14 (21)55:29+11:3713:52
12Hannes EssungerH16 (24)59:29+11:0610:45
13Kajsa EvaldssonDU1 (37)25:46+6:2313:08
13Mailis HolmqvistDU2 (35)28:53+5:0013:49
14Axel LydmarkHU2 (51)29:37+9:5914:10
14Vera ArvidssonDU1 (37)25:53+6:3013:12
14Oliver ErnholmHU1 (43)27:31+9:2513:53
14Albert EdgrenH12 (50)36:32+11:1812:03
15Tove Wedberg-KilnäsD14 (21)1:01:50+17:5815:27
16Lukas RandåkerH12 (50)38:22+13:0812:39
16Ebbe HolmqvistH16 (24)1:03:28+15:0511:28
17Vera HöglundD12 (38)48:29+15:2714:52
20Valdemar EhnHU1 (43)30:21+12:1515:19
22Emelina HolmqvistD12 (38)53:13+20:1116:19
24Elsa MarcherDU1 (37)33:46+14:2317:13
24Elsa ArvidssonD12 (38)54:00+20:5816:33
29Alvar HedenblomH10 (38)29:41+12:3312:34
30Magnus HammarqvistH14 (37)1:21:27+53:4421:32
34Maximilian MellqvistH10 (38)46:26+29:1819:40
35Hannes GöökH12 (50)51:29+26:1516:59
39Eric OlofssonH12 (50)56:57+31:4318:47
49Anton KuthyHU2 (51)1:40:41+1:21:0348:10
Vera EdgrenInskolning (28)fullföljt
jonas ehlersInskolning (28)fullföljt
Noah ErefalkH14 (37)ej godkänd
Axel BjörkmanH16 (24)ej godkänd
Noah HedenblomH12 (50)ej start
Olivia LundstedtD16 (14)ej start

Skogsluffarnas OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Åke FalkenströmH14 (37)ej godkänd
Henning FalkenströmH12 (50)utom tävlan

Sävedalens AIK

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Simon BååthH16 (24)48:238:44
1Emil SkeppH12 (50)25:148:19
4Juno ThoméDU2 (35)24:53+1:0011:54
4Elvira SöderbergD16 (14)56:28+10:5011:34
4Felix WeihardHU2 (51)21:47+2:0910:25
5Filippa KindeD16 (14)58:27+12:4911:58
5Ella PetterssonD14 (21)45:15+1:2311:18
6Ester ThoméDU1 (37)21:49+2:2611:07
6Moa WallströmD10 (25)27:59+7:4611:51
7Gunnar FovaeusH16 (24)55:26+7:0310:01
8Emil LindbladH14 (37)40:23+12:4010:41
8Jacob BörstellU3 (11)1:06:35+25:3025:48
9Anton KastrupH16 (24)57:21+8:5810:22
9Matilda WallströmD16 (14)1:09:56+24:1814:19
10Agnes LindgrenDU1 (37)25:10+5:4712:50
10Filip StåhlH10 (38)24:08+7:0010:13
11Moa LindgrenD10 (25)32:39+12:2613:50
12Thure SundbäckHU2 (51)28:24+8:4613:35
12Bruno FovaeusH12 (50)35:42+10:2811:46
13Miranda WallströmD14 (21)57:55+14:0314:28
14Ellen NormanD14 (21)58:55+15:0314:43
16Erik OdénHU2 (51)31:11+11:3314:55
17Dante WallinH12 (50)38:30+13:1612:42
18Isak ÖhgrenH14 (37)52:14+24:3113:49
20Carl-Johan StåhlH14 (37)54:16+26:3314:21
22Vera IngulfD10 (25)56:33+36:2023:57
29Knut GrenHU2 (51)37:29+17:5117:56
29Linus WeihardH12 (50)45:00+19:4614:51
42Wilmer NordgrenHU2 (51)44:32+24:5421:18
43Egon NordgrenHU2 (51)44:34+24:5621:19
45Nils KylbergH12 (50)1:03:00+37:4620:47
45Artur IngulfHU2 (51)47:31+27:5322:44
46Gustav StåhlH12 (50)1:03:02+37:4820:48
46Noah GrundbergHU2 (51)49:05+29:2723:29
Gustav BörstellInskolning (28)fullföljt
Arild ErikmatsH14 (37)ej godkänd
Joakim SöderbomH10 (38)ej start
Max VetterH12 (50)ej start
Elias EkelundHU1 (43)ej start

Tolered-Utby Ol-klubb

72 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hedda LjungbergU3 (11)41:0515:55
1Agnes ÅbergD12 Kort (8)30:3212:06
1Vilgot VikströmH10 (38)17:087:15
2Elvis ÅbergH12 (50)29:46+4:329:49
3Ingrid KafvelströmD12 Kort (8)37:16+6:4414:47
3Emilia MathiasonD16 Kort (4)1:42:28+26:4625:44
3Stina PeterssonD10 (25)22:36+2:239:34
4Anna JonssonD12 Kort (8)39:23+8:5115:37
6Amanda CliffordsonD14 (21)45:51+1:5911:27
7Alva BodforssD14 Kort (9)1:08:04+26:1122:27
7Embla SternöD14 Kort (9)1:08:04+26:1122:27
7Primus HäggbomH14 Kort (8)1:00:51+24:1019:00
7Pontus CliffordsonH10 (38)22:26+5:189:30
8Samuel AlegriaHU2 (51)25:31+5:5312:12
8Greta KarlssonD12 (38)44:47+11:4513:44
9Elise EhleskogD10 (25)31:03+10:5013:09
10Albin LiljenvallH16 (24)57:27+9:0410:23
10Noa ErikssonHU1 (43)25:35+7:2912:55
10Maja KarlssonD14 (21)48:28+4:3612:07
11Ivar HenrikssonH14 (37)46:45+19:0212:22
11Emil NordqvistHU1 (43)26:40+8:3413:28
11Ulrik OlssonH10 (38)24:11+7:0310:14
12Jakob BaierH14 (37)48:33+20:5012:50
12Evelina GlänneskogD16 (14)1:19:06+33:2816:12
12Molly FinndinDU2 (35)28:51+4:5813:48
12Isabella BaierD14 (21)55:51+11:5913:57
13Vilgot ÅbergHU2 (51)28:59+9:2113:52
13Samuel LjungqvistH16 (24)59:30+11:0710:45
13Hjalmar ÅbergHU1 (43)27:19+9:1313:47
14Axel RydgrenH14 (37)48:52+21:0912:55
16Agnes ViklundDU1 (37)28:00+8:3714:17
16Tor Von SydowHU1 (43)29:20+11:1414:48
17Li HolmaDU2 (35)31:27+7:3415:02
17Olle GårdsbyHU1 (43)29:23+11:1714:50
18Ebba JohanssonDU1 (37)29:14+9:5114:54
19Elsa JonssonDU2 (35)32:05+8:1215:21
19Pontus HedinH14 (37)53:37+25:5414:11
19Frans OlssonHU2 (51)31:41+12:0315:09
20Amanda JerkstrandDU2 (35)33:22+9:2915:57
20Olle NordqvistHU2 (51)32:13+12:3515:24
20Albin TörngrenH12 (50)39:43+14:2913:06
21Anton GårdsbyHU1 (43)30:45+12:3915:31
23Melvin AnderssonH14 (37)54:50+27:0714:30
24Jacob ErikssonH14 (37)1:00:47+33:0416:04
25Alfons GimdalHU1 (43)32:53+14:4716:36
25Sixten WidéenH10 (38)27:34+10:2611:40
26Karin EkdahlDU2 (35)39:40+15:4718:58
27Siri EhleskogDU1 (37)35:44+16:2118:13
27Liam LindegårdhHU2 (51)35:49+16:1117:08
27Noah TörngrenH14 (37)1:13:51+46:0819:32
27Jonas NissarH10 (38)28:14+11:0611:57
28Ludvig MedinH14 (37)1:14:02+46:1919:35
29Py LarssonDU2 (35)43:22+19:2920:44
30Alice KeereweerDU2 (35)43:56+20:0321:01
31Theodor MossljungHU2 (51)38:39+19:0118:29
32Anton AnderssonH12 (50)48:29+23:1516:00
32Erik PeterssonH14 (37)1:49:33+1:21:5028:58
33David ErikssonHU2 (51)39:40+20:0218:58
35Tilda WipenmyrDU1 (37)45:04+25:4122:59
35Torsten Pettersson HorneHU1 (43)41:05+22:5920:44
37Elsa KafvelströmDU1 (37)1:02:53+43:3032:05
38Vide FinndinHU1 (43)43:02+24:5621:44
38Erik NyströmH12 (50)56:44+31:3018:43
40Arvid BorgströmHU1 (43)49:14+31:0824:51
40Max CliffordsonHU2 (51)43:43+24:0520:55
40Axel JohanssonH12 (50)57:50+32:3619:05
42Martin EkdahlH12 (50)1:01:40+36:2620:21
Ebba MobergInskolning (28)fullföljt
Maja MobergInskolning (28)fullföljt
Jakob LundbergH16 (24)ej godkänd
Arvid PeterssonH16 (24)ej godkänd
Sixten ÅbergH10 (38)ej godkänd
Miranda NordenfeltD10 (25)ej start
Siri LarsenD16 (14)ej start
Maja NordenfeltD14 (21)ej start
Eric LiljaHU2 (51)ej start
Elis LjungbergHU2 (51)ej start
Johanna LindströmDU1 (37)ej start
Molly NordenfeltDU1 (37)ej start

Utby IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32Linnea MohlinDU1 (37)38:55+19:3219:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser