Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien Etapp 2
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / OK Alehof
Datum: lördag 11 maj 2019

OK Landehof

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Felix EngerH12 Kort (3)45:47+8:1019:28
2Linnéa RexD10 (25)21:06+0:538:56
2Jakob RingströmH10 (38)19:13+2:058:08
4Tilde StridD14 Kort (9)55:02+13:0918:09
4Melker ÅkessonH16 (24)52:14+3:519:26
4Elin ClaessonD12 (38)39:29+6:2712:06
5Linnea NilssonD10 (25)27:55+7:4211:49
6Rebecka PihlströmD16 (14)58:59+13:2112:05
6Jennie LidénD12 (38)41:40+8:3812:46
7Ylva BramfeldtDU2 (35)27:28+3:3513:08
7Gustav RexH12 (50)31:38+6:2410:26
8Jonathan RexHU1 (43)23:27+5:2111:50
8Samuel RingströmH14 Kort (8)1:11:39+34:5822:23
8Ida KörleD14 (21)46:34+2:4211:38
9Lukas GudmundssonH12 (50)33:39+8:2511:06
11Edvin SonedahlH12 (50)34:55+9:4111:31
11Karl GranforsH16 (24)57:28+9:0510:23
12Edith HolmstrandD12 (38)46:21+13:1914:13
14Alvin OllanderH16 (24)59:52+11:2910:49
15Jakob GudmundssonH10 (38)24:51+7:4310:31
17Elias NyqvistH14 (37)51:31+23:4813:37
18Emma KarlssonD14 (21)1:13:34+29:4218:23
19Ivar HolmstrandH10 (38)26:31+9:2311:14
21Isak NilssonH14 (37)54:43+27:0014:28
21Elin KarlssonD12 (38)52:51+19:4916:12
23Emil StridHU1 (43)32:03+13:5716:11
23Stella BrageD10 (25)56:55+36:4224:07
25Liam Simon KarlssonHU2 (51)32:59+13:2115:46
29Joel HolgersonH14 (37)1:21:23+53:4021:31
31Ronja StrandbergDU2 (35)44:07+20:1421:06
32Leia BerghDU2 (35)44:59+21:0621:31
34Erik LidénHU2 (51)40:48+21:1019:31
37Linus StenhoffHU2 (51)42:50+23:1220:29
Caspian GustafssonInskolning (28)fullföljt
Sid EliassonHU2 (51)ej godkänd
Tilma GlamhedenD12 Kort (8)ej godkänd
Elin LidénD12 (38)ej godkänd
Ida AlmerD14 Kort (9)ej start
Johanna PihlströmD14 (21)ej start
Anton SaetherH12 (50)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser