Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien Etapp 2
Arrangörsorganisationer: Göteborgs OF / OK Alehof
Datum: lördag 11 maj 2019

Klasser: Visa alla | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | U3 | DU2 | HU2 | DU1 | HU1 | Insk

Sjövalla FK

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Nils LydmarkH12 Kort (3)37:3716:00
1Eleonora AlinderD16 (14)45:389:21
2Julia SvarfvarD14 Kort (9)44:20+2:2714:37
3Linus AlinderH14 (37)34:17+6:349:04
4Simon SolmeusH14 Kort (8)43:07+6:2613:28
6Elias DenlinHU1 (43)21:39+3:3310:56
6Jesper RandåkerH10 (38)21:16+4:089:00
8Aina HolmqvistDU1 (37)25:01+5:3812:45
9Felix EhlersHU1 (43)25:14+7:0812:44
9Fabian AlinderH14 (37)40:26+12:4310:41
9Emilia LundstedtD14 (21)46:37+2:4511:39
10Alvin ScherdinHU2 (51)27:04+7:2612:57
10Linnea LundstedtD10 (25)32:27+12:1413:45
11Vidar JohannessenHU2 (51)27:08+7:3012:58
11Klara Wedberg-KilnäsD14 (21)55:29+11:3713:52
12Hannes EssungerH16 (24)59:29+11:0610:45
13Kajsa EvaldssonDU1 (37)25:46+6:2313:08
13Mailis HolmqvistDU2 (35)28:53+5:0013:49
14Axel LydmarkHU2 (51)29:37+9:5914:10
14Vera ArvidssonDU1 (37)25:53+6:3013:12
14Oliver ErnholmHU1 (43)27:31+9:2513:53
14Albert EdgrenH12 (50)36:32+11:1812:03
15Tove Wedberg-KilnäsD14 (21)1:01:50+17:5815:27
16Lukas RandåkerH12 (50)38:22+13:0812:39
16Ebbe HolmqvistH16 (24)1:03:28+15:0511:28
17Vera HöglundD12 (38)48:29+15:2714:52
20Valdemar EhnHU1 (43)30:21+12:1515:19
22Emelina HolmqvistD12 (38)53:13+20:1116:19
24Elsa MarcherDU1 (37)33:46+14:2317:13
24Elsa ArvidssonD12 (38)54:00+20:5816:33
29Alvar HedenblomH10 (38)29:41+12:3312:34
30Magnus HammarqvistH14 (37)1:21:27+53:4421:32
34Maximilian MellqvistH10 (38)46:26+29:1819:40
35Hannes GöökH12 (50)51:29+26:1516:59
39Eric OlofssonH12 (50)56:57+31:4318:47
49Anton KuthyHU2 (51)1:40:41+1:21:0348:10
Vera EdgrenInskolning (28)fullföljt
jonas ehlersInskolning (28)fullföljt
Noah ErefalkH14 (37)ej godkänd
Axel BjörkmanH16 (24)ej godkänd
Noah HedenblomH12 (50)ej start
Olivia LundstedtD16 (14)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila