Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien Etapp 2
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / OK Alehof
Datum: lördag 11 maj 2019

Tolered-Utby Ol-klubb

72 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hedda LjungbergU3 (11)41:0515:55
1Agnes ÅbergD12 Kort (8)30:3212:06
1Vilgot VikströmH10 (38)17:087:15
2Elvis ÅbergH12 (50)29:46+4:329:49
3Ingrid KafvelströmD12 Kort (8)37:16+6:4414:47
3Emilia MathiasonD16 Kort (4)1:42:28+26:4625:44
3Stina PeterssonD10 (25)22:36+2:239:34
4Anna JonssonD12 Kort (8)39:23+8:5115:37
6Amanda CliffordsonD14 (21)45:51+1:5911:27
7Alva BodforssD14 Kort (9)1:08:04+26:1122:27
7Embla SternöD14 Kort (9)1:08:04+26:1122:27
7Primus HäggbomH14 Kort (8)1:00:51+24:1019:00
7Pontus CliffordsonH10 (38)22:26+5:189:30
8Samuel AlegriaHU2 (51)25:31+5:5312:12
8Greta KarlssonD12 (38)44:47+11:4513:44
9Elise EhleskogD10 (25)31:03+10:5013:09
10Albin LiljenvallH16 (24)57:27+9:0410:23
10Noa ErikssonHU1 (43)25:35+7:2912:55
10Maja KarlssonD14 (21)48:28+4:3612:07
11Ivar HenrikssonH14 (37)46:45+19:0212:22
11Emil NordqvistHU1 (43)26:40+8:3413:28
11Ulrik OlssonH10 (38)24:11+7:0310:14
12Jakob BaierH14 (37)48:33+20:5012:50
12Evelina GlänneskogD16 (14)1:19:06+33:2816:12
12Molly FinndinDU2 (35)28:51+4:5813:48
12Isabella BaierD14 (21)55:51+11:5913:57
13Vilgot ÅbergHU2 (51)28:59+9:2113:52
13Samuel LjungqvistH16 (24)59:30+11:0710:45
13Hjalmar ÅbergHU1 (43)27:19+9:1313:47
14Axel RydgrenH14 (37)48:52+21:0912:55
16Agnes ViklundDU1 (37)28:00+8:3714:17
16Tor Von SydowHU1 (43)29:20+11:1414:48
17Li HolmaDU2 (35)31:27+7:3415:02
17Olle GårdsbyHU1 (43)29:23+11:1714:50
18Ebba JohanssonDU1 (37)29:14+9:5114:54
19Elsa JonssonDU2 (35)32:05+8:1215:21
19Pontus HedinH14 (37)53:37+25:5414:11
19Frans OlssonHU2 (51)31:41+12:0315:09
20Amanda JerkstrandDU2 (35)33:22+9:2915:57
20Olle NordqvistHU2 (51)32:13+12:3515:24
20Albin TörngrenH12 (50)39:43+14:2913:06
21Anton GårdsbyHU1 (43)30:45+12:3915:31
23Melvin AnderssonH14 (37)54:50+27:0714:30
24Jacob ErikssonH14 (37)1:00:47+33:0416:04
25Alfons GimdalHU1 (43)32:53+14:4716:36
25Sixten WidéenH10 (38)27:34+10:2611:40
26Karin EkdahlDU2 (35)39:40+15:4718:58
27Siri EhleskogDU1 (37)35:44+16:2118:13
27Liam LindegårdhHU2 (51)35:49+16:1117:08
27Noah TörngrenH14 (37)1:13:51+46:0819:32
27Jonas NissarH10 (38)28:14+11:0611:57
28Ludvig MedinH14 (37)1:14:02+46:1919:35
29Py LarssonDU2 (35)43:22+19:2920:44
30Alice KeereweerDU2 (35)43:56+20:0321:01
31Theodor MossljungHU2 (51)38:39+19:0118:29
32Anton AnderssonH12 (50)48:29+23:1516:00
32Erik PeterssonH14 (37)1:49:33+1:21:5028:58
33David ErikssonHU2 (51)39:40+20:0218:58
35Tilda WipenmyrDU1 (37)45:04+25:4122:59
35Torsten Pettersson HorneHU1 (43)41:05+22:5920:44
37Elsa KafvelströmDU1 (37)1:02:53+43:3032:05
38Vide FinndinHU1 (43)43:02+24:5621:44
38Erik NyströmH12 (50)56:44+31:3018:43
40Arvid BorgströmHU1 (43)49:14+31:0824:51
40Max CliffordsonHU2 (51)43:43+24:0520:55
40Axel JohanssonH12 (50)57:50+32:3619:05
42Martin EkdahlH12 (50)1:01:40+36:2620:21
Ebba MobergInskolning (28)fullföljt
Maja MobergInskolning (28)fullföljt
Jakob LundbergH16 (24)ej godkänd
Arvid PeterssonH16 (24)ej godkänd
Sixten ÅbergH10 (38)ej godkänd
Miranda NordenfeltD10 (25)ej start
Siri LarsenD16 (14)ej start
Maja NordenfeltD14 (21)ej start
Eric LiljaHU2 (51)ej start
Elis LjungbergHU2 (51)ej start
Johanna LindströmDU1 (37)ej start
Molly NordenfeltDU1 (37)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser