Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien Etapp 3
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Sävedalens AIK
Datum: tisdag 21 maj 2019

D16

4 370 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof36:158:17
2Eleonora AlinderSjövalla FK37:07+0:528:29
3Elina ReinholdssonOK Alehof42:06+5:519:38
4Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering43:51+7:3610:02
5Molly GranängKungälvs OK52:19+16:0411:58
6Elsa AspMölndal Outdoor IF55:03+18:4812:35
7Filippa KindeSävedalens AIK55:21+19:0612:39
8Matilda WallströmSävedalens AIK1:00:45+24:3013:54
9Louise OlssonMölndal Outdoor IF1:04:08+27:5314:40
10Emilia KraftIK Uven1:08:17+32:0215:37
11Signe LindebladIFK Göteborg Orientering1:33:38+57:2321:25
Matilda AspIFK Göteborg Orienteringej start
Frida DahlbergIK Uvenej start
Elvira SöderbergSävedalens AIKej start
Ebba NäsmanLerums SOKej start
Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubbej start

H16

4 520 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William SturessonLerums SOK36:468:08
2Elias NordbergGöteborg-Majorna OK36:57+0:118:10
3Victor BeischerIK Uven37:16+0:308:14
4Casper SkeppSävedalens AIK37:56+1:108:23
5Simon BååthSävedalens AIK41:17+4:319:08
6Gunnar FovaeusSävedalens AIK42:07+5:219:19
7Alvin OllanderOK Landehof44:08+7:229:45
8Lukas GrothKungälvs OK44:26+7:409:49
9Melker ÅkessonOK Landehof44:38+7:529:52
10Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK44:51+8:059:55
11William RönnborgIK Uven45:29+8:4310:03
12Lucas BoströmOK Alehof45:40+8:5410:06
13Anton KastrupSävedalens AIK46:31+9:4510:17
14Johan Wall JungbjerGöteborgs SK47:49+11:0310:34
15Karl GranforsOK Landehof50:02+13:1611:04
16Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb51:55+15:0911:29
17Gustav BertsOK Alehof54:19+17:3312:01
18Joel RingströmOK Landehof55:42+18:5612:19
19Alfred JohanssonOK Alehof57:40+20:5412:45
20Jakob AspIFK Göteborg Orientering57:45+20:5912:46
21Hannes EssungerSjövalla FK58:11+21:2512:52
22Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg Orientering1:04:37+27:5114:17
23Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb1:05:04+28:1814:23
24Adrian BergqvistOK Alehof1:17:04+40:1817:03
25Jacob GrahnIK Uven1:18:14+41:2817:18
26Ville TörmänenMölndal Outdoor IF1:19:16+42:3017:32
27Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:27:20+50:3419:19
Axel BjörkmanSjövalla FKutgått
Jonas OlandersLerums SOKutgått
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej start
Tage KinellIFK Göteborg Orienteringej start
Simon LjungkvistOK Alehofej start

D16 Kort

3 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn EneljungIFK Göteborg Orientering49:5314:22
2Agnes MårildGöteborgs SK57:07+7:1416:27
3Juni DrakengrenIF Marin Väst1:52:14+1:02:2132:20
Agnes ThulinKungälvs OKej start

H16 Kort

3 470 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon AlfredssonLerums SOK41:5912:05
2Henry NicholsonFrölunda OL45:01+3:0212:58
3Anton LarssonOK Landehof45:06+3:0712:59
4Hugo NorbergIK Stern49:01+7:0214:07
5Arvid EkbergIF Marin Väst49:14+7:1514:11
6Axel GrimbeckSävedalens AIK50:22+8:2314:30
Simon SahlinSjövalla FKej start
Erik KlerforsFK Herkulesej start
Jesper JanssonMölndal Outdoor IFej start

D14

3 510 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella PetterssonSävedalens AIK28:428:10
2Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering29:38+0:568:26
3Maja AxelssonLerums SOK29:40+0:588:27
4Audrey HanssonFrölunda OL29:55+1:138:31
5Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb30:52+2:108:47
6Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb32:25+3:439:14
7Miranda WallströmSävedalens AIK32:42+4:009:18
8Wilma ReinholdssonOK Alehof32:47+4:059:20
9Emilia LundstedtSjövalla FK32:50+4:089:21
10Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb33:50+5:089:38
11Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb37:45+9:0310:45
12Julia BogeOK Alehof38:20+9:3810:55
13Anna-Lisa KinellIFK Göteborg Orientering38:29+9:4710:57
14Clara LövgärdOK Alehof39:07+10:2511:08
15Lisa ErikssonOK Landehof39:59+11:1711:23
16Stina Lyckemalm DahlénIK Uven41:23+12:4111:47
17Ellen NormanSävedalens AIK41:45+13:0311:53
18Signe KullanderSävedalens AIK41:54+13:1211:56
19Signe LundqvistSjövalla FK42:17+13:3512:02
20Alice OlssonMölndal Outdoor IF47:01+18:1913:23
21Maja TorseinFrölunda OL47:30+18:4813:31
22Sara BengtssonOK Alehof47:45+19:0313:36
23Emma KarlssonOK Landehof50:13+21:3114:18
Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FKej start
Ida KörleOK Landehofej start
Matilda FolkessonIK Uvenej start
Linna NybergIFK Göteborg Orienteringej start
Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FKej start
Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubbej start

H14

3 580 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK24:436:54
2Emil LindbladSävedalens AIK26:23+1:407:22
3Marcus LammFrölunda OL27:11+2:287:35
4Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK27:53+3:107:47
5Fabian AlinderSjövalla FK28:08+3:257:51
6Hannes PerssonFK Herkules28:21+3:387:55
7Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb29:28+4:458:13
8Ola LeireGöteborg-Majorna OK29:51+5:088:20
9Arvid HermanssonKungälvs OK30:47+6:048:35
10Tim MartnerFrölunda OL33:04+8:219:14
11Lukas ErdalenIFK Göteborg Orientering33:47+9:049:26
12Arvid HöglundFK Herkules35:01+10:189:46
13Albin KarlsmoIK Uven35:32+10:499:55
14Noah ErefalkSjövalla FK36:40+11:5710:14
15Alwin EinarssonKungälvs OK38:07+13:2410:38
16Oscar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK38:51+14:0810:51
17Linus AlinderSjövalla FK38:55+14:1210:52
18Erik SlättOK Alehof39:16+14:3310:58
19Axel Ström EckerlidSävedalens AIK39:26+14:4311:00
20Axel StyreniusTolered-Utby Ol-klubb40:10+15:2711:13
21Alexander FedjeFrölunda OL40:37+15:5411:20
22Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb41:40+16:5711:38
23Felix JohanssonOK Alehof42:36+17:5311:53
24Carl-Johan StåhlSävedalens AIK44:16+19:3312:21
25Levin LummanderLerums SOK44:24+19:4112:24
26Martin EkFrölunda OL44:31+19:4812:26
27Simon GrahnIK Uven44:35+19:5212:27
28Isak ÖhgrenSävedalens AIK45:15+20:3212:38
29David RothamelTolered-Utby Ol-klubb45:35+20:5212:43
30Marcus SöderbomSävedalens AIK47:02+22:1913:08
31Linus AugustssonGöteborgs SK47:06+22:2313:09
32Joel HolgersonOK Landehof47:14+22:3113:11
33Ludvig MedinTolered-Utby Ol-klubb49:04+24:2113:42
34Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb49:26+24:4313:48
35Isak NilssonOK Landehof50:35+25:5214:07
36Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb50:58+26:1514:14
37Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb56:12+31:2915:41
38Arvid MårildGöteborgs SK56:15+31:3215:42
39Arild ErikmatsSävedalens AIK57:08+32:2515:57
40Alvin HuuvaTolered-Utby Ol-klubb58:19+33:3616:17
41Viktor JanssonMölndal Outdoor IF1:03:25+38:4217:42
42Olle KullmanOK Alehof1:25:47+1:01:0423:57
Albin BoellIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubbej start
Elias NyqvistOK Landehofej start
Vilgot RappSjövalla FKej start
Magnus HammarqvistSjövalla FKej start

D14 Kort

2 770 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna GruvefeldtIFK Göteborg Orientering29:2610:37
2Wilma EsbergOK Alehof30:27+1:0110:59
3Lisa GunnarssonLerums SOK35:07+5:4112:40
4Freja NilssonGöteborg-Majorna OK39:19+9:5314:11
5Alma NohleKungälvs OK42:38+13:1215:23
6Selma PetterssonKungälvs OK42:45+13:1915:25
7Tilde StridOK Landehof46:04+16:3816:37
8Selma CronaIF Marin Väst46:56+17:3016:56
9Hanna SchälinOK Alehof50:58+21:3218:23
10Alva BodforssTolered-Utby Ol-klubb1:05:41+36:1523:42
11Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb1:06:05+36:3923:51
12Amanda ThorTolered-Utby Ol-klubb1:47:50+1:18:2438:55
Ella BergelindFK Herkulesej start

H14 Kort

2 770 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon SolmeusSjövalla FK35:0812:41
2Primus HäggbomTolered-Utby Ol-klubb38:14+3:0613:48
3Olle AnderssonGöteborgs SK38:38+3:3013:56
4Elliot NorbergIK Stern39:27+4:1914:14
5Vilgot LöfFK Herkules40:28+5:2014:36
6Melvin KarlssonFK Herkules43:41+8:3315:46
7Albin EkbergIF Marin Väst50:57+15:4918:23
8Axel RudmarkLerums SOK51:01+15:5318:25
9Darian McCoyGöteborg-Majorna OK58:16+23:0821:02
Emil GrönroosOK Alehofej godkänd
Axel NilssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Samuel RingströmOK Landehofej start
Axel WilkensonTolered-Utby Ol-klubbej start
Gustav HedlundLerums SOKej start

D12

2 510 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin ClaessonOK Landehof22:258:55
2Wilma RosénGöteborg-Majorna OK22:52+0:279:06
3Edith HolmstrandOK Landehof23:14+0:499:15
4Elin NobornIFK Göteborg Orientering24:20+1:559:41
5Elina KarlssonFK Herkules27:04+4:3910:47
6Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering27:36+5:1110:59
7Elsa ArvidssonSjövalla FK28:39+6:1411:24
8Vera HöglundSjövalla FK28:54+6:2911:30
9Emma EkdahlSävedalens AIK29:06+6:4111:35
10Alice BohlinIFK Göteborg Orientering29:11+6:4611:37
11Selma PerssonFK Herkules30:07+7:4211:59
12Signe AxelssonGöteborg-Majorna OK30:20+7:5512:05
13Anna JohannessonFrölunda OL31:05+8:4012:23
14Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering31:39+9:1412:36
15Nelly GrothKungälvs OK32:01+9:3612:45
16Klara BrockmarkMölndal Outdoor IF33:45+11:2013:26
17Jennie LidénOK Landehof34:31+12:0613:45
18Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb34:40+12:1513:48
19Ellen SkovbjergFrölunda OL34:52+12:2713:53
20Signe KullmanOK Alehof35:12+12:4714:01
21Maja ÖjerskogFrölunda OL35:47+13:2214:15
22Ellen RubendahlFrölunda OL36:21+13:5614:28 Ladda ner rutt i gpx-format
23Evelina BjörkmanKungälvs OK38:03+15:3815:09
24Malva JarlKungälvs OK38:25+16:0015:18
25Elin JonssonSjövalla FK40:27+18:0216:06
26Wilma SandeliusFK Herkules41:14+18:4916:25
27Agnes BogeOK Alehof41:34+19:0916:33
28Hanna HolmerFrölunda OL44:45+22:2017:49
29Stina HelgesonKungälvs OK44:53+22:2817:52
30Vilma JanssonMölndal Outdoor IF45:09+22:4417:59
31Maja Alenvik-dahlOK Alehof46:37+24:1218:34
32Elly EinarssonKungälvs OK48:34+26:0919:20
33Ebba KopkaIFK Göteborg Orientering50:24+27:5920:04
34Stella TormenaFK Herkules51:48+29:2320:38
35Emilia PerssonIK Uven55:11+32:4621:59
36Alva JunkellFK Herkules55:18+32:5322:01
37Elin ZachrissonKungälvs OK55:38+33:1322:09
38Elin KarlssonOK Landehof57:27+35:0222:53
39Hedda RoosIFK Göteborg Orientering1:00:34+38:0924:07
40Elin LidénOK Landehof1:07:19+44:5426:49
Emelina HolmqvistSjövalla FKej start
Agnes SmidfeltIFK Göteborg Orienteringej start
Ebba LövgärdOK Alehofej start
Linnea WaernOK Landehofej start
Maja NordelöfMölndal Outdoor IFej start
Maja CarlssonKungälvs OKej start
Elin AxelssonLerums SOKej start

H12

2 480 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SkeppSävedalens AIK17:597:15
2Noah HedenblomSjövalla FK19:31+1:327:52
3Edvin SonedahlOK Landehof19:53+1:548:01
4Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb19:59+2:008:03
5Gustav AspIFK Göteborg Orientering20:17+2:188:10
6Edvin BrathTolered-Utby Ol-klubb20:55+2:568:26
7Gustav StåhlSävedalens AIK21:15+3:168:34
8Jarvis HanssonFrölunda OL21:23+3:248:37
9Axel EkdalaKungälvs OK21:31+3:328:40
10Herman PetterssonSävedalens AIK21:57+3:588:51
11Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering22:39+4:409:07
12Emil WalleniusFrölunda OL23:03+5:049:17
13Bruno FovaeusSävedalens AIK23:26+5:279:26
14Isak DahlOK Alehof23:37+5:389:31
15Lukas RandåkerSjövalla FK23:43+5:449:33
16Victor Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK23:58+5:599:39
17Linus WeihardSävedalens AIK24:14+6:159:46
18Truls VoelkerlingIK Uven24:17+6:189:47 Ladda ner rutt i gpx-format
19Linus KarlsmoIK Uven24:30+6:319:52
20Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb24:36+6:379:55
21Björn DjupströmFrölunda OL24:52+6:5310:01
22Filip ValentinGöteborg-Majorna OK25:12+7:1310:09
23Theander HulthénMölndal Outdoor IF25:21+7:2210:13
24Eric EkströmIK Uven25:26+7:2710:15
25Albert EdgrenSjövalla FK25:41+7:4210:21
26Malte LjungkvistOK Alehof26:00+8:0110:29
27Vidar EkdalaKungälvs OK26:01+8:0210:29
28Lukas GudmundssonOK Landehof26:34+8:3510:42
28Dante WallinSävedalens AIK26:34+8:3510:42
30Axel SlättOK Alehof27:23+9:2411:02
31Albin SvenssonFK Herkules27:28+9:2911:04
32Viggo NäsmanLerums SOK29:44+11:4511:59
33Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb30:27+12:2812:16
34Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb30:29+12:3012:17
35Alvar NivertFK Herkules30:41+12:4212:22
36Arve StrömIFK Göteborg Orientering31:04+13:0512:31
37Arvid LanneKungälvs OK31:17+13:1812:36
38Harald MartnerFrölunda OL31:34+13:3512:43
39Valter GerleIFK Göteborg Orientering32:52+14:5313:15
40William KraftIK Uven35:17+17:1814:13
41Anton DahlbergIK Uven35:40+17:4114:22
42Hannes GöökSjövalla FK36:39+18:4014:46
43Nils KylbergSävedalens AIK37:01+19:0214:55
44Love ErikssonIK Uven37:21+19:2215:03
45Axel JohanssonTolered-Utby Ol-klubb38:25+20:2615:29
46Filip ThorTolered-Utby Ol-klubb39:02+21:0315:44
47Hugo OlssonMölndal Outdoor IF39:23+21:2415:52
48Anton AnderssonTolered-Utby Ol-klubb39:57+21:5816:06
49Malte AnderssonSjövalla FK43:29+25:3017:32
50Martin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb44:55+26:5618:06
51Erik JohanssonIK Uven48:07+30:0819:24
52Otto BondesonIK Uven56:02+38:0322:35
53Carl DavidssonSävedalens AIK1:06:08+48:0926:40
Linus Eriksson HolmgrenIK Uvenej start
Emil AugustssonGöteborgs SKej start
Einar BeckmanSjövalla FKej start
Max VetterSävedalens AIKej start
Jonas LeireGöteborg-Majorna OKej start
Eric OlofssonSjövalla FKej start

D12 Kort

2 130 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa GrönroosOK Alehof20:459:44
2Agnes ÅbergTolered-Utby Ol-klubb21:25+0:4010:03
3Anna JonssonTolered-Utby Ol-klubb21:37+0:5210:08
4Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubb21:40+0:5510:10
5Ingrid KafvelströmTolered-Utby Ol-klubb23:37+2:5211:05
6Moa SteenKungälvs OK23:47+3:0211:09
7Ebba JönssonGöteborg-Majorna OK27:06+6:2112:43
8Tilma GlamhedenOK Landehof30:49+10:0414:28
9Emilia SöderlundSjövalla FK32:12+11:2715:07
10Ingrid AnderssonFK Herkules33:31+12:4615:44
11Tilde ÖstbergIK Uven36:18+15:3317:02
12Hedda LjungbergTolered-Utby Ol-klubb45:16+24:3121:15
Adeline SalekärrKungälvs OKej start

H12 Kort

2 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils LydmarkSjövalla FK20:259:35
2Noel GalianisMölndal Outdoor IF26:46+6:2112:33
3Leopold SjörénTolered-Utby Ol-klubb34:25+14:0016:09
4Felix EngerOK Landehof44:41+24:1620:58
Joel NilssonSjövalla FKej start

D10

1 950 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering13:186:49
2Amanda FinndinIFK Göteborg Orientering17:26+4:088:56
3Meja StridOK Landehof17:54+4:369:10
4Moa LindgrenSävedalens AIK18:45+5:279:36
5Moa WallströmSävedalens AIK18:50+5:329:39
6Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb19:16+5:589:52
7Hedvig AugustssonGöteborgs SK20:20+7:0210:25
8Jonna Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK20:59+7:4110:45
9Ellen HederströmLerums SOK21:03+7:4510:47
10Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering21:25+8:0710:58
11Madeleine BergqvistOK Alehof23:19+10:0111:57
12Ebba BogeOK Alehof23:25+10:0712:00
13Moa DahlOK Alehof23:59+10:4112:17
14Linnea NilssonOK Landehof24:15+10:5712:26
15Nina OlssonIFK Göteborg Orientering24:27+11:0912:32
16Ida KopkaIFK Göteborg Orientering25:23+12:0513:01
17Vera LindbergIFK Göteborg Orientering26:40+13:2213:40
18Vera IngulfSävedalens AIK28:16+14:5814:29
19Saga TormenaFK Herkules28:36+15:1814:40
20Ingrid AndreassonIFK Göteborg Orientering30:52+17:3415:49
21Alva KullmanOK Alehof32:00+18:4216:24
22Linnea LundstedtSjövalla FK32:51+19:3316:50
23Miranda NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb38:47+25:2919:53
24Hilda NivertFK Herkules41:37+28:1921:20
25Märta PetterssonKungälvs OK43:46+30:2822:26
25Celia HöglundFK Herkules43:46+30:2822:26
27Isabella BrathTolered-Utby Ol-klubb46:38+33:2023:54
28Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK49:25+36:0725:20
29Ylva WranneFrölunda OL59:22+46:0430:26
Elise EhleskogTolered-Utby Ol-klubbej start
Bianca GiobbiOK Alehofej start

H10

2 010 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering12:366:16
2Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb14:09+1:337:02
3Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb14:11+1:357:03
3Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb14:11+1:357:03
5Ted NömmIFK Göteborg Orientering14:18+1:427:06
6Jakob RingströmOK Landehof14:51+2:157:23
7Noel KjellbergerIFK Göteborg Orientering15:10+2:347:32
8Filip StåhlSävedalens AIK15:22+2:467:38
9Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb16:20+3:448:07
10Jesper RandåkerSjövalla FK17:07+4:318:30
11Axel PerssonGöteborg-Majorna OK17:32+4:568:43
12Gustav BrockmarkMölndal Outdoor IF17:39+5:038:46
13Mikkel BergmanIK Uven17:51+5:158:52
14Hilding MartinssonLerums SOK18:16+5:409:05
15Aksel ForsKungälvs OK18:43+6:079:18
16Noah LjungkvistKungälvs OK18:47+6:119:20
17Arvid HägerstrandKungälvs OK19:34+6:589:44
18Emil Alenvik - DahlOK Alehof19:47+7:119:50
18Hjalmar JohanssonOK Alehof19:47+7:119:50
20Arild NorbergIF Marin Väst20:23+7:4710:08
21Joakim SöderbomSävedalens AIK20:24+7:4810:08
22Svante Jedeur-PalmgrenKungälvs OK21:09+8:3310:31
23Ivar HolmstrandOK Landehof21:10+8:3410:31
23John HermanssonKungälvs OK21:10+8:3410:31
25Jakob GudmundssonOK Landehof21:50+9:1410:51
26Alexander LindellOK Alehof22:42+10:0611:17
27Hugo HolgersonOK Landehof23:53+11:1711:52
28Sixten WidéenTolered-Utby Ol-klubb24:30+11:5412:11
29Felix AumoKungälvs OK24:39+12:0312:15
30Melker LarssonKungälvs OK24:42+12:0612:17
31Eric UnemanOK Alehof25:06+12:3012:29
32William FedjeFrölunda OL25:51+13:1512:51
33Robin SommanssonIK Uven26:16+13:4013:04
34Emil ZetterlundLerums SOK30:30+17:5415:10
35Anton BäckLerums SOK30:51+18:1515:20
36Martin SkovbjergFrölunda OL30:59+18:2315:24
37Olle RoosIFK Göteborg Orientering33:54+21:1816:51
38Oliver Borrego OlssonSävedalens AIK35:22+22:4617:35
39Alfred EdmanLerums SOK37:27+24:5118:37
40Ludvig LindenauOK Alehof1:07:25+54:4933:32
Melker SamorLerums SOKej godkänd
Wilhelm HedendahlKungälvs OKej godkänd
Leo BertsOK Alehofej start
Linus RappSjövalla FKej start
John LagergrenTolered-Utby Ol-klubbej start
Jonas NissarTolered-Utby Ol-klubbej start

U3

2 410 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara AlfredssonLerums SOK25:0010:22
2Johanna PihlströmOK Landehof26:09+1:0910:51
3Sara SaetreOK Landehof26:36+1:3611:02
4Johanna TöppnerOK Landehof26:39+1:3911:03
5Linnéa TöppnerOK Landehof28:40+3:4011:53
6Svante MrossIF Marin Väst30:59+5:5912:51
7Axel LindqvistIK Uven31:00+6:0012:51
8Stella AlbertssonLerums SOK40:01+15:0116:36
9Elsa LiljaIFK Göteborg Orientering40:45+15:4516:54
10Anton SaetherOK Landehof44:23+19:2318:24
11Tom BrendelökkenIFK Göteborg Orientering44:56+19:5618:38
12Klara HallerödFrölunda OL45:39+20:3918:56
13Tea LiljaIFK Göteborg Orientering46:29+21:2919:17
14Jacob BörstellSävedalens AIK50:38+25:3821:00
15Hillevi AnundbyOK Landehof54:08+29:0822:27
15Isabella SvärdOK Landehof54:08+29:0822:27
17Arvid LiedmanTolered-Utby Ol-klubb59:12+34:1224:33
Filip ÖstbergIK Uvenej start

DU2

1 950 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice NohleKungälvs OK19:5110:10
2Wilma PerssonIK Uven24:34+4:4312:35
3Juno ToméSävedalens AIK24:35+4:4412:36
4Molly FinndinTolered-Utby Ol-klubb24:39+4:4812:38
5Alice Dahlén FälldinIK Uven25:10+5:1912:54
6Liv Dejanovic AlbertssonLerums SOK25:57+6:0613:18
7Livia IdegårdIFK Göteborg Orientering28:43+8:5214:43
8Greta EngebrattGöteborgs SK28:49+8:5814:46
9Märta StrelénOK Alehof30:17+10:2615:31
10Julia VildinFK Herkules31:39+11:4816:13
11Siri ErikssonKlubblös32:03+12:1216:26
12Py LarssonTolered-Utby Ol-klubb33:18+13:2717:04
12Agnes Misic ForsbergIK Uven33:18+13:2717:04
14Sara SvenssonOK Alehof33:21+13:3017:06
15Karin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb33:28+13:3717:09
16Stina GambergKungälvs OK34:03+14:1217:27
17Noeli NiklassonKlubblös34:12+14:2117:32
18Leia BerghOK Landehof34:24+14:3317:38
19Alma AnderssonFK Herkules35:29+15:3818:11
20Juni HenningssonLerums SOK36:13+16:2218:34
21Lovisa SmitterbergKungälvs OK37:15+17:2419:06
22Li HolmaTolered-Utby Ol-klubb37:35+17:4419:16
23Saga LövgrenIK Uven37:42+17:5119:20
24Elsa JonssonTolered-Utby Ol-klubb37:43+17:5219:20
25Elsa NordgrenFrölunda OL38:49+18:5819:54
26Anna EricssonKlubblös39:01+19:1020:00
27Ronja StrandbergOK Landehof42:01+22:1021:32
28Elin CollinLerums SOK42:03+22:1221:33
29Sally PilbladIFK Göteborg Orientering42:44+22:5321:54
30Elvira EkstrandSjövalla FK43:10+23:1922:08
31Linnea PalmOK Landehof45:50+25:5923:30
32Astrid JohanssonOK Landehof45:51+26:0023:30
33Judith SaloGöteborgs SK47:56+28:0524:34
34Alice KeereweerTolered-Utby Ol-klubb47:57+28:0624:35
35Angelika LjungmanSävedalens AIK53:56+34:0527:39
36Ellen HolmbergLerums SOK59:17+39:2630:24
37Lowa VetterbergFK Herkules1:07:40+47:4934:42
Amanda LarssonOK Landehofej start

HU2

2 040 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil GambergKungälvs OK20:029:49
2Nils FridGöteborg-Majorna OK20:41+0:3910:08
3Axel PerssonFK Herkules20:51+0:4910:13
4Joel DavidssonGöteborg-Majorna OK21:05+1:0310:20
5Vilgot ÅbergTolered-Utby Ol-klubb23:02+3:0011:17
6Felix WeihardSävedalens AIK23:26+3:2411:29
7Alexander2 Acke2OK Landehof23:29+3:2711:30
8Love VikströmTolered-Utby Ol-klubb23:46+3:4411:39
9Arvid LiljaGöteborg-Majorna OK23:50+3:4811:40
10Simon Bealjeu DjurbackKlubblös24:09+4:0711:50
11Olof KarlssonFK Herkules24:27+4:2511:59
12Isac ErikssonKungälvs OK25:11+5:0912:20
13Erik OdénSävedalens AIK25:12+5:1012:21
14Adam HemmendorffIK Uven25:18+5:1612:24
15Vincent CarlsonKungälvs OK25:19+5:1712:24
16Andreas HellströmLerums SOK25:20+5:1812:25
17Arvid ZetterstrandGöteborg-Majorna OK25:31+5:2912:30
18Benjamin LöfgrenGöteborg-Majorna OK25:34+5:3212:31
19Axel ÖsterbergTolered-Utby Ol-klubb25:36+5:3412:32
20Samuel AlegriaTolered-Utby Ol-klubb26:27+6:2512:57
21Albert Hellén RamsinFrölunda OL26:59+6:5713:13
22Elis LjungbergTolered-Utby Ol-klubb27:59+7:5713:43
23Oskar WernerFrölunda OL29:12+9:1014:18
24Axel LydmarkSjövalla FK30:14+10:1214:49
25Elton BokgrenIFK Göteborg Orientering30:17+10:1514:50
26Emil RosénIK Uven30:37+10:3515:00
27Noah GrundbergSävedalens AIK30:39+10:3715:01
28David SmidjebrantTolered-Utby Ol-klubb31:03+11:0115:13
29Arvin GrimfeldtMölndal Outdoor IF31:37+11:3515:29
30Noah ErikssonTolered-Utby Ol-klubb31:38+11:3615:30
31Adrian SmithGöteborg-Majorna OK31:43+11:4115:32
32Elias GrimfeldtMölndal Outdoor IF32:10+12:0815:46
33Ingmar ZannakisGöteborgs SK33:41+13:3916:30
34Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK33:46+13:4416:33
35Melker MartnerIFK Göteborg Orientering34:16+14:1416:47
36Emil JohanssonIFK Göteborg Orientering34:18+14:1616:48
37Valdemar EllisonKungälvs OK35:11+15:0917:14
38Folke BergmanMölndal Outdoor IF36:08+16:0617:42
39Albin PetterssonOK Alehof36:23+16:2117:50
40Caspian AnderssonLerums SOK36:46+16:4418:01
41Anton NilssonTolered-Utby Ol-klubb37:12+17:1018:14
42Frederik HulthénMölndal Outdoor IF37:46+17:4418:30
43Max LundgrenMölndal Outdoor IF37:54+17:5218:34
44Alfons JohanssonMölndal Outdoor IF37:58+17:5618:36
45Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb38:33+18:3118:53
46William PusaFrölunda OL38:48+18:4619:01
47Viktor SaloGöteborgs SK40:53+20:5120:02
48Olle NordqvistTolered-Utby Ol-klubb41:14+21:1220:12
49August LindgrenTolered-Utby Ol-klubb41:35+21:3320:23
50Eric LiljaTolered-Utby Ol-klubb41:36+21:3420:23
51Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb42:42+22:4020:55
52Teodor JacobssonFrölunda OL42:52+22:5021:00
53Masaki AnderssonOK Landehof45:53+25:5122:29
54Henrik LüthjeGöteborgs SK46:37+26:3522:51
55Artur IngulfSävedalens AIK46:38+26:3622:51
56Isak Bealjeu DjurbackKlubblös46:41+26:3922:53
57David ErikssonTolered-Utby Ol-klubb47:35+27:3323:19
58Arvid JunkellFK Herkules47:55+27:5323:29
59Erik LidénOK Landehof49:30+29:2824:15
60Anton KuthySjövalla FK54:06+34:0426:31
Thure SundbäckSävedalens AIKej godkänd
Benjamin BerglundTolered-Utby Ol-klubbej start
Hjalmar BrostedtFK Herkulesej start
Samuel EckersteinMölndal Outdoor IFej start
Teodor EckersteinMölndal Outdoor IFej start
Villiam LindälvOK Landehofej start
Melker LöfFK Herkulesej start
Elías SigursteinssonGöteborg-Majorna OKej start
Liam Simon KarlssonOK Landehofej start
Melker ÖstbergIK Uvenej start

DU1

1 820 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OK14:548:11
2Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK15:58+1:048:46
3Moa KjellbergerIFK Göteborg Orientering16:03+1:098:49
4Ester ToméSävedalens AIK16:04+1:108:49
5Astrid GrahnIFK Göteborg Orientering16:37+1:439:07
6Ella RosénGöteborg-Majorna OK17:07+2:139:24
7Agnes JohanssonFrölunda OL17:32+2:389:38
8Ingrid MånssonIFK Göteborg Orientering17:33+2:399:38
9Juli PeterssonIK Uven18:21+3:2710:04
10Agnes LindgrenSävedalens AIK18:27+3:3310:08
11Amanda SandebergOK Alehof18:46+3:5210:18
12Alma DavidssonGöteborg-Majorna OK19:05+4:1110:29
13Emma Evergreen StärnerzLerums SOK20:04+5:1011:01
14Julia EvergreenLerums SOK20:32+5:3811:16
15Felicia LanghamerMölndal Outdoor IF20:52+5:5811:27
16Astrid NordenstamTolered-Utby Ol-klubb21:12+6:1811:38
17Linnea MohlinTolered-Utby Ol-klubb21:33+6:3911:50
17Lovisa CarlénIK Uven21:33+6:3911:50
19Klara HanssonIFK Göteborg Orientering21:43+6:4911:55
20Selma JönssonIK Uven21:47+6:5311:58
21Lisa HanssonIFK Göteborg Orientering21:50+6:5611:59
22Tilda GustafssonGöteborg-Majorna OK22:11+7:1712:11
23Maja BigstenFrölunda OL22:57+8:0312:36
24Vera ArvidssonSjövalla FK23:20+8:2612:49
25Maja FridGöteborg-Majorna OK24:26+9:3213:25
26Louise PauliGöteborg-Majorna OK25:48+10:5414:10
27Leia LindenauOK Alehof26:15+11:2114:25
27Hilde HolmerFrölunda OL26:15+11:2114:25
29Molly NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb27:26+12:3215:04
30Märta GrahnGöteborgs SK28:24+13:3015:36
31Matilda Bolyos HedinOK Landehof28:28+13:3415:38
32Alice HermanssonOK Landehof28:29+13:3515:39
32Emilia HederströmLerums SOK28:29+13:3515:39
34Elsa KafvelströmTolered-Utby Ol-klubb28:49+13:5515:50
35Tilda BäckLerums SOK28:59+14:0515:55
36Astrid ZetterlundLerums SOK29:04+14:1015:58
37Moa Bligård VennerlundGöteborg-Majorna OK29:38+14:4416:16
38Lisa LindqvistKlubblös29:39+14:4516:17
39Elvira EdmanLerums SOK30:19+15:2516:39
40Majken MännerGöteborgs SK30:20+15:2616:40
41Agnes WesterbergGöteborg-Majorna OK30:41+15:4716:51
42Ronja BergmanMölndal Outdoor IF31:54+17:0017:31
43Johanna ThorTolered-Utby Ol-klubb32:30+17:3617:51
44Elin KarlssonLerums SOK33:43+18:4918:31
45Isa SvenssonOK Alehof34:22+19:2818:52
46Alice WolmhagLerums SOK34:28+19:3418:56
46Meja WolmhagLerums SOK34:28+19:3418:56
48Lo JohnelsFrölunda OL37:09+22:1520:24
49Rut MårildGöteborgs SK39:58+25:0421:57
50Fanny FeldmanisGöteborgs SK40:27+25:3322:13
51Juni FeldmanisGöteborgs SK40:36+25:4222:18
52miranda WesterbergGöteborg-Majorna OK41:39+26:4522:53
53Ester WidéenTolered-Utby Ol-klubb43:19+28:2523:48
54Linnea LöfgrenIK Uven45:01+30:0724:44
Esther BorgersenLerums SOKej start
Siri EhleskogTolered-Utby Ol-klubbej start
Maja LindälvOK Landehofej start

HU1

1 810 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Knut GrenSävedalens AIK12:577:09
2Olle EricssonGöteborg-Majorna OK13:09+0:127:15
3Axel PauliGöteborg-Majorna OK13:39+0:427:32
4Leon ArmbrechtIF Marin Väst13:48+0:517:37
5Erik HägerstrandKungälvs OK13:50+0:537:38
6Vilgot RebeliusGöteborg-Majorna OK14:45+1:488:08
7David GustafssonGöteborg-Majorna OK14:46+1:498:09
8Alexander RosénGöteborg-Majorna OK15:17+2:208:26
9Alexander AckeOK Landehof16:17+3:208:59
10Anton BjörkGöteborg-Majorna OK16:32+3:359:08
11Viktor SamorLerums SOK17:09+4:129:28
12Arvid RudlingOK Landehof17:39+4:429:45
13Anton LindellOK Alehof18:00+5:039:56
14Isak Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK18:10+5:1310:02
15Elias DenlinSjövalla FK18:53+5:5610:25
16Anton SandebergOK Alehof19:00+6:0310:29
17Svante LindbergIFK Göteborg Orientering19:23+6:2610:42
18Jonatan FinndinIFK Göteborg Orientering19:34+6:3710:48
19Dexter HanssonFrölunda OL19:39+6:4210:51
20Isak EvergreenLerums SOK19:46+6:4910:55
21Tage WedlinLerums SOK19:47+6:5010:55
22Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubb19:53+6:5610:59
23Elmer BråthénGöteborgs SK20:44+7:4711:27
24Gillis LythSävedalens AIK20:49+7:5211:30
24Emil NordqvistTolered-Utby Ol-klubb20:49+7:5211:30
26Sixten LinderupSävedalens AIK20:50+7:5311:30
27Harry LinderupSävedalens AIK20:51+7:5411:31
28Felix EhlersSjövalla FK21:17+8:2011:45
29William StenbergSävedalens AIK21:39+8:4211:57
30Vide FinndinTolered-Utby Ol-klubb21:43+8:4611:59
31Holger DomargårdSävedalens AIK21:48+8:5112:02
32Olle GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb21:55+8:5812:06
33Anton GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb22:21+9:2412:20
34Jonas EhlersSjövalla FK22:45+9:4812:34
35knut UrbySävedalens AIK22:49+9:5212:36
36Valdemar BrathTolered-Utby Ol-klubb24:25+11:2813:29
37Malte LindoufIFK Göteborg Orientering25:57+13:0014:20
38Olle RosénIFK Göteborg Orientering26:34+13:3714:40
39Agnes MarkGöteborg-Majorna OK27:05+14:0814:57
40Axel HolmquistSjövalla FK27:42+14:4515:18
41Egil GlamhedenOK Landehof28:37+15:4015:48
42Emil Welander-EricssonSävedalens AIK30:56+17:5917:05
43Axel BondesonIK Uven31:07+18:1017:11
44Viggo OlssonMölndal Outdoor IF31:44+18:4717:31
45Sid EliassonOK Landehof31:47+18:5017:33
46Torsten Pettersson HorneTolered-Utby Ol-klubb33:08+20:1118:18
47Arvid RosénIK Uven33:44+20:4718:38
48Melker EliassonIK Uven34:07+21:1018:50
49Alex AxénIK Uven34:08+21:1118:51
50John WesterbergGöteborg-Majorna OK40:33+27:3622:24
51Lias HergeGöteborg-Majorna OK42:37+29:4023:32
52Sam OlssonIFK Göteborg Orientering48:46+35:4926:56
53Love RebeliusGöteborg-Majorna OK50:08+37:1127:41
54Alexander MarkGöteborg-Majorna OK51:14+38:1728:18
55Albin KonradssonGöteborg-Majorna OK59:11+46:1432:41
Axel HofflanderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sam AnderssonGöteborgs SKej start
Isak DellmingIFK Göteborg Orienteringej start
Elias EkelundSävedalens AIKej start
Victor EkströmIK Uvenej start
Simon FlintaFK Herkulesej start
Hugo HanssonGöteborg-Majorna OKej start
Arvid KarlssonOK Landehofej start
Oskar StenborgLerums SOKej start
Emil StridOK Landehofej start
Erik Tollgerdt KellermanFrölunda OLej start
Arvid ZhuIK Uvenej start

Inskolning

1 230 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hampus LöfgrenIK Uven20:41+8:5216:48
Aron OlssonIFK Göteborg Orientering17:25+5:3614:09
Tor HägerstrandKungälvs OK16:36+4:4713:29
Molly GrundbergSävedalens AIK29:16+17:2723:47
Vera UrbySävedalens AIK15:35+3:4612:40
Astrid HolgerssonSävedalens AIK24:10+12:2119:38
Alice TagemanSävedalens AIK15:32+3:4312:37
Vera StrelénOK Alehof17:27+5:3814:11
Hannes Bergagård JillTolered-Utby Ol-klubb18:01+6:1214:38
Evelina Bergagård JillTolered-Utby Ol-klubb15:41+3:5212:45
Alva RudlingOK Landehof31:50+20:0125:52
Hilma BodinIK Stern13:03+1:1410:36
Agnes AgapievIK Uven13:37+1:4811:04
Ines BodinIK Stern14:44+2:5511:58
Siri AgapievIK Uven21:28+9:3917:27
Stina AskerlundIK Uven13:30+1:4110:58
Vilmer GudmundssonOK Landehof11:499:36
Herman LinderupSävedalens AIK19:30+7:4115:51
Vera EdgrenSjövalla FK24:33+12:4419:57
Allan LythSävedalens AIK18:54+7:0515:21
Maja MobergTolered-Utby Ol-klubb19:57+8:0816:13
Ebba MobergTolered-Utby Ol-klubb23:14+11:2518:53
Seth EhrenkronaIFK Göteborg Orientering16:10+4:2113:08
Vidar EhrenkronaIFK Göteborg Orientering16:10+4:2113:08
Nicolai GillefalkIFK Göteborg Orientering20:19+8:3016:31
Tilda UnemanOK Alehof17:48+5:5914:28
Anton AxelssonSävedalens AIK16:36+4:4713:29
Max AnderssonIFK Göteborg Orientering20:35+8:4616:44
Sigge LiljaIFK Göteborg Orientering17:47+5:5814:27
Astrid NymanIFK Göteborg Orientering19:24+7:3515:46
Assar LöwegrenIFK Göteborg Orientering17:49+6:0014:29
Agnes AhlgrenIFK Göteborg Orientering20:30+8:4116:40
Lucia Fraizy ProttiIFK Göteborg Orientering17:43+5:5414:24
Hilda MartnerIFK Göteborg Orientering17:46+5:5714:26
Erik GelotteIFK Göteborg Orientering31:01+19:1225:13
Daniel LeireGöteborg-Majorna OK19:27+7:3815:48
Vincent LanghamerMölndal Outdoor IF13:45+1:5611:10
Gustav BörstellSävedalens AIK30:37+18:4824:53
Alfred BådagårdTolered-Utby Ol-klubb19:19+7:3015:42
Doris PilbladIFK Göteborg Orientering23:24+11:3519:01
Anton EdilOK Vilse 8717:18+5:2914:03
Saga DellmingIFK Göteborg Orienteringej start
Ester NilssonMölndal Outdoor IFej start
Melker NordelöfMölndal Outdoor IFej start
Molly NordelöfMölndal Outdoor IFej start
Sixten SundbäckSävedalens AIKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser