Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien Etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien Etapp 5
Arrangörsorganisationer: Göteborg-Majorna OK / Göteborgs Orienteringsförbund
Datum: torsdag 6 juni 2019

D16

4 630 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida BengtssonOK Alehof47:3610:16
2Sabina AumoKungälvs OK51:03+3:2711:01
3Eleonora AlinderSjövalla FK1:00:36+13:0013:05
4Filippa FagerströmIFK Göteborg Orientering1:01:40+14:0413:19
5Filippa KindeSävedalens AIK1:10:33+22:5715:14
6Elvira SöderbergSävedalens AIK1:14:24+26:4816:04
7Olivia LundstedtSjövalla FK1:15:34+27:5816:19
8Molly GranängKungälvs OK1:19:31+31:5517:10
9Matilda WallströmSävedalens AIK1:19:34+31:5817:11
10Elsa AspMölndal Outdoor IF1:21:43+34:0717:38
11Matilda AspIFK Göteborg Orientering1:23:46+36:1018:05
12Emilia KraftIK Uven1:32:32+44:5619:59
13Frida DahlbergIK Uven1:39:41+52:0521:31
Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Elina ReinholdssonOK Alehofej godkänd
Amanda Ström EckerlidSävedalens AIKutgått
Ebba NäsmanLerums SOKutgått
Louise OlssonMölndal Outdoor IFej start

H16

4 970 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper SkeppSävedalens AIK48:579:50
2William RönnborgIK Uven50:37+1:4010:11
3Elias NordbergGöteborg-Majorna OK51:29+2:3210:21
4Gunnar FovaeusSävedalens AIK52:35+3:3810:34
5Melker ÅkessonOK Landehof54:26+5:2910:57
6Gustav BertsOK Alehof54:52+5:5511:02
7Victor BeischerIK Uven59:18+10:2111:55
8Karl GranforsOK Landehof1:00:47+11:5012:13
9Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:04:31+15:3412:58
10Lucas BoströmOK Alehof1:05:12+16:1513:07
11Simon BååthSävedalens AIK1:07:22+18:2513:33
12Ebbe HolmqvistSjövalla FK1:07:53+18:5613:39
13Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb1:09:27+20:3013:58
14Alvin OllanderOK Landehof1:10:06+21:0914:06
15Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb1:10:26+21:2914:10
16Jakob AspIFK Göteborg Orientering1:19:50+30:5316:03
17Alfred JohanssonOK Alehof1:20:41+31:4416:14
18Joel RingströmOK Landehof1:24:44+35:4717:02
19Tom EkenstråleFK Herkules1:28:51+39:5417:52
20Jacob GrahnIK Uven1:37:33+48:3619:37
21Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg Orientering1:37:38+48:4119:38
22Axel BjörkmanSjövalla FK1:59:01+1:10:0423:56
Johan Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Anton KastrupSävedalens AIKej godkänd
William SturessonLerums SOKej godkänd
Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubbutgått
Simon LjungkvistOK Alehofej start
Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Ville TörmänenMölndal Outdoor IFej start
Adrian BergqvistOK Alehofej start
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OKej start

D16 Kort

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Agnes MårildGöteborgs SKej godkänd
Juni DrakengrenIF Marin Västej godkänd

H16 Kort

3 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon SahlinSjövalla FK56:3316:09
2Henry NicholsonFrölunda OL1:17:57+21:2422:16
Jesper JanssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Hugo NorbergIK Sternej start

D14

3 640 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja AxelssonLerums SOK41:2811:23
2Audrey HanssonFrölunda OL42:29+1:0111:40
3Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb44:29+3:0112:13
4Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb46:17+4:4912:42
5Emilia LundstedtSjövalla FK46:39+5:1112:48
6Ella PetterssonSävedalens AIK49:42+8:1413:39
7Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb53:00+11:3214:33
8Wilma ReinholdssonOK Alehof56:25+14:5715:29
9Miranda WallströmSävedalens AIK56:46+15:1815:35
10Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK1:02:45+21:1717:14
11Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb1:06:39+25:1118:18
12Ida KörleOK Landehof1:07:28+26:0018:32
13Stina Lyckemalm DahlénIK Uven1:08:47+27:1918:53
14Lisa ErikssonOK Landehof1:10:00+28:3219:13
15Signe KullanderSävedalens AIK1:12:55+31:2720:01
16Emma KarlssonOK Landehof1:18:32+37:0421:34
17Matilda FolkessonIK Uven1:20:46+39:1822:11
18Julia BogeOK Alehof1:23:53+42:2523:02
19Alice OlssonMölndal Outdoor IF1:50:00+1:08:3230:13
Signe LundqvistSjövalla FKej godkänd
Nora NordlundOK Kåreej godkänd
Lisa GunnarssonLerums SOKej godkänd
Sara BengtssonOK Alehofej godkänd
Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FKej godkänd
Maja TorseinFrölunda OLej godkänd
Anna-Lisa KinellIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Signe HördegårdhIFK Göteborg Orienteringutgått

H14

3 600 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus LammFrölunda OL39:3711:00
2Hannes PerssonFK Herkules41:18+1:4111:28
3Tim MartnerFrölunda OL41:43+2:0611:35
4Fabian AlinderSjövalla FK42:24+2:4711:46
5Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb42:49+3:1211:53
6Arvid HermanssonKungälvs OK43:20+3:4312:02
7Ola LeireGöteborg-Majorna OK45:33+5:5612:39
8Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb47:28+7:5113:11
9Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb52:16+12:3914:31
10Lukas ErdalenIFK Göteborg Orientering53:14+13:3714:47
11Axel StyreniusTolered-Utby Ol-klubb59:42+20:0516:35
12Martin EkFrölunda OL1:01:21+21:4417:02
13Felix JohanssonOK Alehof1:02:44+23:0717:25
14Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb1:03:16+23:3917:34
15Levin LummanderLerums SOK1:03:56+24:1917:45
16Erik SlättOK Alehof1:04:43+25:0617:58
17Oscar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK1:05:39+26:0218:14
18Axel Ström EckerlidSävedalens AIK1:13:14+33:3720:20
19Ludvig MedinTolered-Utby Ol-klubb1:15:34+35:5720:59
20Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb1:19:56+40:1922:12
21David RothamelTolered-Utby Ol-klubb1:22:19+42:4222:51
22Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:26:59+47:2224:09
23Charlie WennbergTolered-Utby Ol-klubb1:32:13+52:3625:36
24Joel HolgersonOK Landehof1:33:35+53:5825:59
25Linus AugustssonGöteborgs SK1:43:40+1:04:0328:47
26Albin BoellIFK Göteborg Orientering1:56:09+1:16:3232:15
Alvin HuuvaTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Alwin EinarssonKungälvs OKej godkänd
Albin KarlsmoIK Uvenej godkänd
Linus AlinderSjövalla FKej godkänd
Emil LindbladSävedalens AIKej godkänd
Vilgot RappSjövalla FKutgått
Elias LauriFK Herkulesej start
Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Viktor JanssonMölndal Outdoor IFej start
Isak ÖhgrenSävedalens AIKej start

D14 Kort

2 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna PihlströmOK Landehof27:4011:04
2Freja NilssonGöteborg-Majorna OK33:03+5:2313:13
3Wilma EsbergOK Alehof35:55+8:1514:22
4Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK38:51+11:1115:32
5Selma CronaIF Marin Väst40:01+12:2116:00
6Ella BergelindFK Herkules41:28+13:4816:35
7Tilde StridOK Landehof46:24+18:4418:33
8Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK53:46+26:0621:30
9Hanna SchälinOK Alehof1:11:45+44:0528:42
Alma NohleKungälvs OKej godkänd
Stella AlbrektssonGöteborg-Majorna OKej start

H14 Kort

2 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav HedlundLerums SOK37:4615:06
2Samuel RingströmOK Landehof39:02+1:1615:36
3Elliot NorbergIK Stern41:20+3:3416:32
4Darian McCoyGöteborg-Majorna OK43:17+5:3117:18
5Arvid MårildGöteborgs SK43:44+5:5817:29
6Filip ÖstbergIK Uven52:43+14:5721:05
7Albin EkbergIF Marin Väst59:59+22:1323:59
Axel WilkensonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Axel NilssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Primus HäggbomTolered-Utby Ol-klubbej start

D12

2 670 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin NobornIFK Göteborg Orientering27:1810:13
2Selma PerssonFK Herkules27:23+0:0510:15
3Edith HolmstrandOK Landehof27:44+0:2610:23
4Emelina HolmqvistSjövalla FK27:59+0:4110:28
5Elin ClaessonOK Landehof29:34+2:1611:04
6Elin AxelssonLerums SOK29:41+2:2311:07
7Wilma RosénGöteborg-Majorna OK30:00+2:4211:14
8Vera HöglundSjövalla FK31:03+3:4511:37
9Jennie LidénOK Landehof31:27+4:0911:46
10Malva JarlKungälvs OK32:10+4:5212:02
11Signe AxelssonGöteborg-Majorna OK33:14+5:5612:26
12Elina KarlssonFK Herkules34:46+7:2813:01
13Ellen SkovbjergFrölunda OL35:13+7:5513:11
14Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb35:18+8:0013:13
15Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering35:22+8:0413:14
16Agnes BogeOK Alehof38:02+10:4414:14
17Maja NordelöfMölndal Outdoor IF38:35+11:1714:27
18Linnea WaernOK Landehof40:48+13:3015:16
19Stella TormenaFK Herkules42:28+15:1015:54
20Ebba KopkaIFK Göteborg Orientering43:42+16:2416:22
21Elsa ArvidssonSjövalla FK44:06+16:4816:31
22Stina HelgesonKungälvs OK44:37+17:1916:42
23Saga WildheimMölndal Outdoor IF46:09+18:5117:17
24Elly EinarssonKungälvs OK46:22+19:0417:21
25Vilma JanssonMölndal Outdoor IF46:40+19:2217:28
26Elin ZachrissonKungälvs OK47:26+20:0817:45
27Alice FagerströmIFK Göteborg Orientering47:34+20:1617:48
28Agnes SmidfeltIFK Göteborg Orientering48:47+21:2918:16
29Alva JunkellFK Herkules49:02+21:4418:21
30Ellen RubendahlFrölunda OL53:07+25:4919:53
31Alva BodforssTolered-Utby Ol-klubb54:01+26:4320:13
32Emilia PerssonIK Uven1:04:36+37:1824:11
33Alice BohlinIFK Göteborg Orientering1:04:39+37:2124:12
34Elin KarlssonOK Landehof1:08:56+41:3825:49
35Maja Alenvik-dahlOK Alehof1:28:46+1:01:2833:14
Maja ÖjerskogFrölunda OLej godkänd
Wilma SandeliusFK Herkulesej godkänd
Evelina BjörkmanKungälvs OKej godkänd
Elin JonssonSjövalla FKej godkänd
Hanna HolmerFrölunda OLej start
Emma WisslerFK Herkulesej start

H12

2 650 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin SonedahlOK Landehof21:138:00
2Axel EkdalaKungälvs OK21:16+0:038:01
3Emil SkeppSävedalens AIK22:39+1:268:32
4Noah HedenblomSjövalla FK23:20+2:078:48
5Filip ValentinGöteborg-Majorna OK23:28+2:158:51
6Gustav AspIFK Göteborg Orientering25:30+4:179:37
7Gustav RexOK Landehof25:36+4:239:39
8Emil WalleniusFrölunda OL25:53+4:409:46
9Harald MartnerFrölunda OL26:14+5:019:53
10Herman PetterssonSävedalens AIK27:03+5:5010:12
11Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb27:24+6:1110:20
12Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb27:28+6:1510:21
13Lukas GudmundssonOK Landehof27:29+6:1610:22
14Gustav StåhlSävedalens AIK28:31+7:1810:45
15Lukas RandåkerSjövalla FK29:10+7:5711:00
16Vidar EkdalaKungälvs OK29:26+8:1311:06
17Axel SlättOK Alehof29:43+8:3011:12
18Truls VoelkerlingIK Uven30:25+9:1211:28
19Rasmus GranängKungälvs OK30:36+9:2311:32
20Dante WallinSävedalens AIK30:56+9:4311:40
21Pontus BergströmFrölunda OL31:25+10:1211:51
22Arvid LanneKungälvs OK32:15+11:0212:10
23Björn DjupströmFrölunda OL32:29+11:1612:15
24Alvar NivertFK Herkules33:26+12:1312:36
25Einar BeckmanSjövalla FK34:08+12:5512:52
26Victor Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK35:12+13:5913:16
27Artur StjernlöfIFK Göteborg Orientering35:27+14:1413:22
28Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb35:38+14:2513:26
29Nils KylbergSävedalens AIK36:40+15:2713:50
30Valter GerleIFK Göteborg Orientering37:23+16:1014:06
31Eric OlofssonSjövalla FK37:42+16:2914:13
32Bruno FovaeusSävedalens AIK37:56+16:4314:18
33William KraftIK Uven38:07+16:5414:23
34Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb38:18+17:0514:27
35Theander HulthénMölndal Outdoor IF38:22+17:0914:28
36Emil AugustssonGöteborgs SK39:06+17:5314:45
37Viggo NäsmanLerums SOK39:32+18:1914:55
38Albin SvenssonFK Herkules39:49+18:3615:01
39Albert JonforsenFrölunda OL41:45+20:3215:45
40Carl DavidssonSävedalens AIK43:08+21:5516:16
41Jonas LeireGöteborg-Majorna OK43:33+22:2016:26
42Axel JohanssonTolered-Utby Ol-klubb43:49+22:3616:32
43Filip ThorTolered-Utby Ol-klubb45:18+24:0517:05
44Joel GabrielssonKungälvs OK46:37+25:2417:35
45Anton DahlbergIK Uven47:14+26:0117:49
46Hugo OlssonMölndal Outdoor IF51:58+30:4519:36
47Anton AnderssonTolered-Utby Ol-klubb53:02+31:4920:00
48Martin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb1:16:55+55:4229:01
49Leopold SjörénTolered-Utby Ol-klubb1:43:42+1:22:2939:07
Albert EdgrenSjövalla FKej godkänd
Jarvis HanssonFrölunda OLej godkänd
Jonathan BäckmanIFK Göteborg Orienteringej start
Malte LjungkvistOK Alehofej start
Max VetterSävedalens AIKej start
Nils AndreassonIFK Göteborg Orienteringej start

D12 Kort

2 320 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK16:567:17
2Moa SteenKungälvs OK19:15+2:198:17
3Hedda LjungbergTolered-Utby Ol-klubb19:51+2:558:33
4Agnes ÅbergTolered-Utby Ol-klubb21:43+4:479:21
5Anna JonssonTolered-Utby Ol-klubb22:36+5:409:44
6Ingrid KafvelströmTolered-Utby Ol-klubb24:28+7:3210:32
7Tilde ÖstbergIK Uven26:16+9:2011:19
8Ebba JönssonGöteborg-Majorna OK30:25+13:2913:06
9Tilma GlamhedenOK Landehof34:22+17:2614:48
10Emilia SöderlundSjövalla FK34:29+17:3314:51

H12 Kort

2 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin SamuelssonOK Landehof21:149:09
2Joel NilssonSjövalla FK22:47+1:339:49
3Nils LydmarkSjövalla FK26:15+5:0111:18
4Anton SaetherOK Landehof27:56+6:4212:02
5Noel GalianisMölndal Outdoor IF31:21+10:0713:30

D10

2 240 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering14:476:35
2Linnéa RexOK Landehof18:42+3:558:20
3Moa LindgrenSävedalens AIK18:46+3:598:22
4Ebba BogeOK Alehof20:15+5:289:02
5Linnea NilssonOK Landehof20:25+5:389:06
6Ellen HederströmLerums SOK20:45+5:589:15
7Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering20:52+6:059:18
8Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb21:24+6:379:33
9Meja StridOK Landehof21:39+6:529:39
10Hedvig AugustssonGöteborgs SK22:04+7:179:51
11Linnea LundstedtSjövalla FK23:01+8:1410:16
12Amanda FinndinIFK Göteborg Orientering23:05+8:1810:18
13Elsa HaablaheLerums SOK23:16+8:2910:23
14Jonna Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK24:34+9:4710:58
15Moa WallströmSävedalens AIK24:50+10:0311:05
16Ingrid AndreassonIFK Göteborg Orientering27:00+12:1312:03
17Nina OlssonIFK Göteborg Orientering27:40+12:5312:21
18Ida KopkaIFK Göteborg Orientering27:56+13:0912:28
19Madeleine BergqvistOK Alehof29:39+14:5213:14
20Vera WildheimMölndal Outdoor IF31:49+17:0214:12
21Saga TormenaFK Herkules31:51+17:0414:13
22Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OK32:34+17:4714:32
23Selma JönssonIK Uven32:40+17:5314:35
24Bianca GiobbiOK Alehof38:14+23:2717:04
25Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK40:48+26:0118:12
26Hilda NivertFK Herkules51:58+37:1123:11
Elise EhleskogTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H10

2 110 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb15:237:17
2Olle JohanssonIFK Göteborg Orientering15:49+0:267:29
3Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb16:01+0:387:35
4Axel PerssonGöteborg-Majorna OK16:30+1:077:49
5Filip StåhlSävedalens AIK17:11+1:488:08
6Jesper RandåkerSjövalla FK18:21+2:588:41
7Robin SommanssonIK Uven19:50+4:279:23
8Alexander LindellOK Alehof20:02+4:399:29
9Hjalmar JohanssonOK Alehof20:13+4:509:34
10Martin SkovbjergFrölunda OL21:22+5:5910:07
11Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb21:52+6:2910:21
12John HermanssonKungälvs OK21:58+6:3510:24
12Jakob RingströmOK Landehof21:58+6:3510:24
14Emil ZetterlundLerums SOK22:00+6:3710:25
15Arild NorbergIF Marin Väst22:11+6:4810:30
16Hilding MartinssonLerums SOK22:51+7:2810:49
17Melker LarssonKungälvs OK23:28+8:0511:07
18Sixten WidéenTolered-Utby Ol-klubb23:39+8:1611:12
19Jakob GudmundssonOK Landehof23:40+8:1711:12
20Ivar HolmstrandOK Landehof23:43+8:2011:14
21Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb23:48+8:2511:16
22Aksel ForsKungälvs OK24:14+8:5111:29
23Felix AumoKungälvs OK25:10+9:4711:55
24Herman EngIFK Göteborg Orientering25:14+9:5111:57
25Noah LjungkvistKungälvs OK26:15+10:5212:26
26Jonas NissarTolered-Utby Ol-klubb26:56+11:3312:45
27Axel ÖsterbergTolered-Utby Ol-klubb27:10+11:4712:52
28Alfred EdmanLerums SOK28:02+12:3913:17
29Emil GambergKungälvs OK29:11+13:4813:49
30Alvar HedenblomSjövalla FK29:13+13:5013:50
31Leo BertsOK Alehof29:33+14:1014:00
32Hugo HolgersonOK Landehof29:56+14:3314:11
33Noel KjellbergerIFK Göteborg Orientering32:58+17:3515:37
34Wilhelm HedendahlKungälvs OK34:57+19:3416:33
35Oliver Borrego OlssonSävedalens AIK36:26+21:0317:16
36Anton BäckLerums SOK36:34+21:1117:19
37Gabriel SlättOK Alehof42:47+27:2420:16
38Ludvig LindenauOK Alehof43:55+28:3220:48
39Benjamin BerglundTolered-Utby Ol-klubb53:24+38:0125:18
Oliver WennbergTolered-Utby Ol-klubbutgått
Emil Alenvik - DahlOK Alehofej start
Samuel BäckmanIFK Göteborg Orienteringej start
August LindgrenTolered-Utby Ol-klubbej start

U3

2 310 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb31:2313:35
2Edvin LanneKungälvs OK33:26+2:0314:28
3Hugo LövgrenKlubblös47:21+15:5820:29
4Amanda ThorTolered-Utby Ol-klubb50:43+19:2021:57
5Noah GrundbergSävedalens AIK53:10+21:4723:00
6Lisa BohlinTolered-Utby Ol-klubb1:04:10+32:4727:46
Gunnar SottFrölunda OLej godkänd

DU2

2 270 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice NohleKungälvs OK19:548:45
2Frida AnderssonIK Uven23:08+3:1410:11
3Liv Dejanovic AlbertssonLerums SOK23:18+3:2410:15
4Lowa WetterbergFK Herkules25:16+5:2211:07
5Alice Dahlén FälldinIK Uven25:17+5:2311:08
6Sigrid CarlénIK Uven26:18+6:2411:35
7Ellen SteenKungälvs OK26:23+6:2911:37
8Lovisa CarlénIK Uven26:45+6:5111:47
9Wilma PerssonIK Uven26:48+6:5411:48
10Livia IdegårdIFK Göteborg Orientering27:29+7:3512:06
11Elsa WisslerFK Herkules27:33+7:3912:08
12Märta StrelénOK Alehof27:53+7:5912:17
13Siri ErikssonKlubblös29:45+9:5113:06
14Stina GambergKungälvs OK29:56+10:0213:11
15Ina JohanssonIFK Göteborg Orientering30:10+10:1613:17
16Hillevi AnundbyOK Landehof32:01+12:0714:06
17Isabella SvärdOK Landehof32:10+12:1614:10
18Judith SaloGöteborgs SK32:31+12:3714:19
19Li HolmaTolered-Utby Ol-klubb32:41+12:4714:23
20Kajsa EvaldssonSjövalla FK33:30+13:3614:45
21Molly FinndinTolered-Utby Ol-klubb34:07+14:1315:01
22Greta EngebrattGöteborgs SK34:50+14:5615:20
23Py LarssonTolered-Utby Ol-klubb36:18+16:2415:59
24Karin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb36:25+16:3116:02
25Felicia LanghamerMölndal Outdoor IF38:36+18:4217:00
26Olivia CronquistOK Landehof40:04+20:1017:39
27Saga LöfgrenIK Uven40:06+20:1217:39
28Alice KeereweerTolered-Utby Ol-klubb40:13+20:1917:42
29Annie JonesSjövalla FK40:29+20:3517:50
30Noeli NiklassonKlubblös41:18+21:2418:11
31Lovisa PerhamnLerums SOK44:36+24:4219:38
32Astrid JohanssonOK Landehof45:37+25:4320:05
33Linnea PalmOK Landehof45:40+25:4620:07
34Agnes Misic ForsbergIK Uven48:43+28:4921:27
35Angelika LjungmanSävedalens AIK56:34+36:4024:55
36Ellen HolmbergLerums SOK56:37+36:4324:56
Elsa JonssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Ylva BramfeldtOK Landehofej start
Mailis HolmqvistSjövalla FKej start

HU2

2 120 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilgot ÅbergTolered-Utby Ol-klubb18:188:37
2Emil RosénIK Uven18:20+0:028:38
3Joel DavidssonGöteborg-Majorna OK18:59+0:418:57
4Axel PerssonFK Herkules19:21+1:039:07
5Olof KarlssonFK Herkules20:57+2:399:52
6Knut GrenSävedalens AIK21:26+3:0810:06
7Vidar SunessonOK Alehof21:37+3:1910:11
8Love VikströmTolered-Utby Ol-klubb21:47+3:2910:16
9Liam StillmanKungälvs OK22:46+4:2810:44
10Arvid RudlingOK Landehof22:49+4:3110:45
11Arvid ZetterstrandGöteborg-Majorna OK23:46+5:2811:12
12Erik OdénSävedalens AIK23:48+5:3011:13
13Olle NordqvistTolered-Utby Ol-klubb24:01+5:4311:19
14Joar Lin-björnströmGöteborg-Majorna OK24:28+6:1011:32
15Teodor JakobssonFrölunda OL24:47+6:2911:41
16Emil CarlénFrölunda OL25:02+6:4411:48
17William PusaFrölunda OL25:06+6:4811:50
18Arvid LiedmanTolered-Utby Ol-klubb25:18+7:0011:56
19Adam HemmendorffIK Uven25:39+7:2112:05
20Viggo OlssonMölndal Outdoor IF27:01+8:4312:44
21Arvid LiljaGöteborg-Majorna OK27:02+8:4412:45
22Koda SilverwoodKlubblös27:03+8:4512:45
23Felix WeihardSävedalens AIK27:45+9:2713:05
24Viktor SaloGöteborgs SK27:48+9:3013:06
25Linus RappSjövalla FK28:04+9:4613:14
26David SmidebrantTolered-Utby Ol-klubb28:09+9:5113:16
27Benjamin LöfgrenGöteborg-Majorna OK28:12+9:5413:18
28Holger DomargårdSävedalens AIK29:13+10:5513:46
29Frederik HulthénMölndal Outdoor IF29:29+11:1113:54
30Albin KonradssonGöteborg-Majorna OK29:36+11:1813:57
31Oskar WernerFrölunda OL29:47+11:2914:02
32Elis LjungbergTolered-Utby Ol-klubb30:00+11:4214:09
33Caspian AnderssonLerums SOK30:17+11:5914:17
34Linus StenhoffOK Landehof30:43+12:2514:29
35Noah ErikssonTolered-Utby Ol-klubb31:04+12:4614:39
36Johannes TengsFK Herkules31:28+13:1014:50
37Elias GranängKungälvs OK32:01+13:4315:06
38Isac ErikssonKungälvs OK32:32+14:1415:20
39Sven KarlssonOK Alehof32:39+14:2115:24
40Ingmar ZannakisGöteborgs SK32:43+14:2515:25
41Eric LiljaTolered-Utby Ol-klubb34:06+15:4816:05
42Gustav AgnvallIK Uven34:20+16:0216:11
43Erik LindenbergTolered-Utby Ol-klubb34:29+16:1116:15
44Melker ÖstbergIK Uven35:03+16:4516:31
45Leo ForsgardIK Uven35:14+16:5616:37
46Anton NilssonTolered-Utby Ol-klubb35:28+17:1016:43
47Hjalmar BrostedtFK Herkules35:50+17:3216:54
48Edvin StjernlöfIFK Göteborg Orientering36:38+18:2017:16
49Malte LindoufIFK Göteborg Orientering36:51+18:3317:22
50Erik Tollgerdt KellermanFrölunda OL36:55+18:3717:24
51Valdemar EllisonKungälvs OK37:02+18:4417:28
52Gillis EklundSjövalla FK37:50+19:3217:50
53John WesterbergGöteborg-Majorna OK39:30+21:1218:37
54Albin PeterssonOK Alehof39:31+21:1318:38
55Folke BergmanMölndal Outdoor IF42:36+24:1820:05
56Masaki AnderssonOK Landehof42:47+24:2920:10
57Elias AnderssonKungälvs OK45:23+27:0521:24
58Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb45:29+27:1121:27
59Arvid JunkellFK Herkules46:43+28:2522:02
60Anton KuthySjövalla FK49:53+31:3523:31
Samuel AlegriaTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Alfons JohanssonMölndal Outdoor IFej godkänd
David ErikssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Axel LydmarkSjövalla FKej start
Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubbej start

DU1

2 120 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK21:039:55
2Moa KjellbergerIFK Göteborg Orientering22:50+1:4710:46
3Julia EvergreenLerums SOK23:40+2:3711:09
4Astrid GrahnIFK Göteborg Orientering23:53+2:5011:15
5Amanda SandebergOK Alehof25:00+3:5711:47
6Stina AskerlundIK Uven25:21+4:1811:57
7Agnes LindgrenSävedalens AIK25:22+4:1911:57
8Lisa HanssonIFK Göteborg Orientering25:39+4:3612:05
9Lilly SteenKungälvs OK26:49+5:4612:38
10Freja HesselSjövalla FK27:02+5:5912:45
11Klara HanssonIFK Göteborg Orientering27:19+6:1612:53
12Tilda GustafssonGöteborg-Majorna OK27:46+6:4313:05
13Vera ArvidssonSjövalla FK27:54+6:5113:09
14Emma Evergreen StärnerzLerums SOK28:29+7:2613:26
15Elin KarlssonLerums SOK28:40+7:3713:31
16Linnea LöfgrenIK Uven28:49+7:4613:35
17Juli PeterssonIK Uven30:33+9:3014:24
18Meja WolmhagLerums SOK31:26+10:2314:49
19Hilde HolmerFrölunda OL32:37+11:3415:23
20Emma AnderssonIK Uven32:39+11:3615:24
21Matilda JonforsenFrölunda OL34:29+13:2616:15
22Leia LindenauOK Alehof35:39+14:3616:48
23Agnes WesterbergGöteborg-Majorna OK35:46+14:4316:52
24Elsa MarcherSjövalla FK36:08+15:0517:02
25Alice WolmhagLerums SOK36:30+15:2717:13
26Emilia HederströmLerums SOK36:33+15:3017:14
27Ester WidéenTolered-Utby Ol-klubb36:40+15:3717:17
28Lykke Steen StillmanKungälvs OK37:03+16:0017:28
29Lia SchafferKlubblös37:05+16:0217:29
30Elvira EdmanLerums SOK39:33+18:3018:39
31Linnea MohlinTolered-Utby Ol-klubb39:48+18:4518:46
32Florence AnderssonOK Alehof39:54+18:5118:49
33Bligård Vennerlund MoaGöteborg-Majorna OK42:52+21:4920:13
34Tilda BäckLerums SOK43:06+22:0320:19
35Kerstin ElisonKungälvs OK43:16+22:1320:24
36Rut MårildGöteborgs SK43:52+22:4920:41
37Irma Gunnarsson LiedmanTolered-Utby Ol-klubb45:39+24:3621:31
38Siri EhleskogTolered-Utby Ol-klubb46:46+25:4322:03
39Johanna ThorTolered-Utby Ol-klubb51:17+30:1424:11
40Elsa KafvelströmTolered-Utby Ol-klubb52:39+31:3624:50
41Alva Ockborn RudlingOK Landehof4:08:05+3:47:021:57:01
Miranda WesterbergGöteborg-Majorna OKej godkänd

HU1

2 120 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel AnderssonOK Alehof17:588:28
2David GustafssonGöteborg-Majorna OK18:03+0:058:30
3Albert NorbergIF Marin Väst20:05+2:079:28
4Jonatan FinndinIFK Göteborg Orientering20:58+3:009:53
5Isak EvergreenLerums SOK22:41+4:4310:41
6Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubb22:55+4:5710:48
6Isak Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK22:55+4:5710:48
8Emil NordqvistTolered-Utby Ol-klubb23:41+5:4311:10
9Anton LindellOK Alehof24:21+6:2311:29
10Simon FlintaFK Herkules25:11+7:1311:52
11Emil JohanssonIFK Göteborg Orientering25:22+7:2411:57
12Fabian BörjessonOK Landehof25:30+7:3212:01
13Gustaf ScherdinSjövalla FK25:35+7:3712:04
14William StenbergSävedalens AIK25:55+7:5712:13
15Jonathan RexOK Landehof26:15+8:1712:22
16Vincent AndreasGöteborg-Majorna OK28:09+10:1113:16
17Joel BjörkmanKungälvs OK28:36+10:3813:29
18Dexter HanssonFrölunda OL28:53+10:5513:37
19Teodor EckersteinMölndal Outdoor IF29:00+11:0213:40
20Anton SandebergOK Alehof30:23+12:2514:19
21Felix EhlersSjövalla FK31:15+13:1714:44
22Arvid RosénIK Uven32:00+14:0215:05
23Isak DellmingIFK Göteborg Orientering32:22+14:2415:16
24Thure SundbäckSävedalens AIK32:41+14:4315:25
25Tor Von SydowTolered-Utby Ol-klubb33:02+15:0415:34
26Jonas EhlersSjövalla FK33:05+15:0715:36
27Melker TorstenssonIK Uven33:20+15:2215:43
28Svante LindbergIFK Göteborg Orientering34:40+16:4216:21
29Henning AndreassonOK Skogshjortarna35:21+17:2316:40
30Hugo HanssonGöteborg-Majorna OK35:23+17:2516:41
31Anton ReidalSävedalens AIK35:38+17:4016:48
32Alex AxénIK Uven35:39+17:4116:48
33Melker EliassonIK Uven36:17+18:1917:06
33Knut UrbySävedalens AIK36:17+18:1917:06
35Vincent BörjessonOK Landehof36:30+18:3217:13
36Valter EkströmKungälvs OK37:50+19:5217:50
37Emil StridOK Landehof38:02+20:0417:56
38Georg BjörklundMölndal Outdoor IF38:43+20:4518:15
39Arvid ZhuIK Uven39:10+21:1218:28
40Emil Welander EricssonSävedalens AIK41:41+23:4319:39
41Ted EngdahlFrölunda OL42:27+24:2920:01
42Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK42:37+24:3920:06
43Elton PetterssonSävedalens AIK43:11+25:1320:22
44Henry AnderssonOK Alehof44:02+26:0420:46
45Vincent LanghamerMölndal Outdoor IF44:03+26:0520:46
46Vide UlveklintTolered-Utby Ol-klubb44:30+26:3220:59
47Alen Tomaso CiberKlubblös44:36+26:3821:02
48Sam OlssonIFK Göteborg Orientering45:54+27:5621:39
49Oskar StenborgLerums SOK47:12+29:1422:15
50Vide FinndinTolered-Utby Ol-klubb56:59+39:0126:52
51Alexander Svedberg MarkGöteborg-Majorna OK1:07:16+49:1831:43
Agnes MarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Samuel EckersteinMölndal Outdoor IFej start
Elias EkelundSävedalens AIKej start

Inskolning

1 270 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aron OlssonIFK Göteborg Orientering15:4512:24
2Maja EngIFK Göteborg Orientering15:58+0:1312:34
3Viktor SunessonOK Alehof16:10+0:2512:43
4Hanes BergagårdTolered-Utby Ol-klubb16:29+0:4412:58
5Vilmer GudmundssonOK Landehof16:39+0:5413:06
6Evelina BergagårdTolered-Utby Ol-klubb16:43+0:5813:09
7Assar LöwegrenIFK Göteborg Orientering18:20+2:3514:26
8Loa EngdahlFrölunda OL18:41+2:5614:42
9Daniel LeireGöteborg-Majorna OK18:54+3:0914:52
10Jakob AnderssonOK Alehof19:30+3:4515:21
11Eskil SandströmKlubblös20:13+4:2815:55
12Emil HofflanderGöteborg-Majorna OK20:14+4:2915:55
13Astrid HolgerssonSävedalens AIK20:23+4:3816:02
14Ronja BergmanMölndal Outdoor IF20:32+4:4716:10
15Molly NordelöfMölndal Outdoor IF20:33+4:4816:10
16Caspian GustavssonKlubblös21:35+5:5016:59
17Vera StrelénOK Alehof22:35+6:5017:46
18Anton AxelssonSävedalens AIK22:48+7:0317:57
19Saga DellmingIFK Göteborg Orientering23:53+8:0818:48
20Hampus LöfgrenIK Uven23:54+8:0918:49
21Vidar SamuelssonOK Landehof25:48+10:0320:18
22Elias HemmendorffIK Uven27:23+11:3821:33
23Melker NordelöfMölndal Outdoor IF28:20+12:3522:18
24Elliott SaetherOK Landehof28:29+12:4422:25
25Alfred BådagårdTolered-Utby Ol-klubb30:24+14:3923:56
26Malva IsraelssonTolered-Utby Ol-klubb31:18+15:3324:38
27Sixten SundbäckSävedalens AIK33:17+17:3226:12
28Emma LindenbergTolered-Utby Ol-klubb34:09+18:2426:53
29Edwin JonforsenFrölunda OL34:53+19:0827:28
30Manfred IsraelssonTolered-Utby Ol-klubb37:32+21:4729:33
31Nelia ErikssonTolered-Utby Ol-klubb43:00+27:1533:51
32Vidar IsraelssonTolered-Utby Ol-klubb44:36+28:5135:07
Sanni SilverwoodKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser