Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserie kretstävling - Norr 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserie kretstävling - Norr 1
Arrangörsorganisation: Rotebro IS OK
Datum: torsdag 26 maj 2011

D16

4 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliva HäggqviistAttunda OK1:04:1914:29
2Sofia PetterssonAttunda OK1:06:27+2:0814:57

H16

4 780 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BerzellAttunda OK30:426:25
2Johannes KnutasAttunda OK35:26+4:447:24
3Daniel RoosAttunda OK37:42+7:007:53
4Anton DanielsAttunda OK40:04+9:228:22
5Simon MarteliusAttunda OK43:20+12:389:03
6Karl EngesAttunda OK50:36+19:5410:35
7Oscar SturkWaxholms OK59:16+28:3412:23
8Emil ElmarssonWaxholms OK1:00:41+29:5912:41
9Marcus HammarströmWaxholms OK1:10:54+40:1214:49
10Filip OlssonVäsby OK1:12:11+41:2915:06
11Carl Foghammar NömtakOK Österåker1:17:24+46:4216:11
Alexander ForsAttunda OKdiskvalificerad
Anton GumaeliusWaxholms OKej start
Emil LundbergTäby OKej start
Lukas OlssonVäsby OKej start

D14

2 980 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma HagrotTäby OK29:219:50
2Hanna HänströmTäby OK33:08+3:4711:07
3Josefin CarlssonAttunda OK38:22+9:0112:52
4Alice DAngeloAttunda OK43:29+14:0814:35
5Matilda SalénTäby OK54:59+25:3818:27

H14

3 740 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid PerssonTäby OK36:249:43
2Christian RedtzerAttunda OK41:06+4:4210:59
3Johan PerssonOK Österåker41:43+5:1911:09
4Christopher WilestedtAttunda OK45:06+8:4212:03
5Albin GustafssonOK Österåker46:18+9:5412:22
6Nils OrbertAttunda OK48:40+12:1613:00
7Jakob AlfredssonAttunda OK50:13+13:4913:25
8Ludwig GustafssonOK Österåker52:49+16:2514:07
9Mattias ForsAttunda OK52:51+16:2714:07
10Axel ElmarssonWaxholms OK55:38+19:1414:52
11Anton LinussonAttunda OK1:09:20+32:5618:32
Seth WimanTäby OKej start
Edvin NordströmTäby OKej start
x xTäby OKej start

D12

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Selma GumaeliusWaxholms OK25:0510:27
2Malin DahlbäckOK Österåker25:10+0:0510:29
3Veronica RedtzerAttunda OK32:42+7:3713:37
Malin LundvallTäby OKej start

H12

2 530 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar PerssonOK Österåker27:4910:59
2Vidar PerssonTäby OK30:45+2:5612:09
3Oskar EngesAttunda OK35:37+7:4814:04
4Oscar MånkellAttunda OK39:43+11:5415:41
5Viktor LindellAttunda OK42:05+14:1616:38
6Simon SandqvistOK Österåker44:32+16:4317:36
Victor SannicoloTäby OKdiskvalificerad
Jonatan SvenssonTäby OKej start
Marcus Salomon-SörensenAttunda OKej start

D10

2 210 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese NilssonOK Österåker19:408:53
2Maja SandvikTäby OK32:16+12:3614:36
Lovisa SandqvistOK Österåkerdiskvalificerad
Alexandra PerssonOK Österåkerej start

H10

2 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton HänströmTäby OK18:298:02
2Elliot ErlandssonOK Österåker21:27+2:589:19
3Anton AlfredssonAttunda OK22:24+3:559:44
4Hampus JonssonOK Österåker28:46+10:1712:30
5Gustav MolinAttunda OK32:26+13:5714:06
6Love Stalås HörnstenOK Österåker38:49+20:2016:52
7Tobias BudwegOK Österåker42:42+24:1318:33

U1

2 100 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alba ThomassonWaxholms OK14:517:04
2Axel PetterssonWaxholms OK15:12+0:217:14
3Martin PetersonAttunda OK15:21+0:307:18
4Victoria GiraldoWaxholms OK17:00+2:098:05
5Marcus PetersonAttunda OK17:53+3:028:30
6Filip LindqvistTäby OK17:57+3:068:32
7Linus NilssonOK Österåker18:29+3:388:48
8Sofia SundinWaxholms OK18:33+3:428:50
9Rafaela GiraldoWaxholms OK19:23+4:329:13
10Malcom CederbaumWaxholms OK19:42+4:519:22
11Lovisa NilssonAttunda OK19:55+5:049:29
12Elsa BernstoneWaxholms OK22:12+7:2110:34
13Theo Hörnsten StalåsOK Österåker22:50+7:5910:52
14Tuva HöglundWaxholms OK24:03+9:1211:27
15Malte GustafssonAttunda OK24:21+9:3011:35
16Pontus GustavssonWaxholms OK24:28+9:3711:39
17Anna SalénTäby OK24:37+9:4611:43
18Victor GustavssonWaxholms OK25:05+10:1411:56
19Clara RehnWaxholms OK25:16+10:2512:01
20Isac LindWaxholms OK26:27+11:3612:35
21Anna EdlundWaxholms OK26:46+11:5512:44
22Sara SundinWaxholms OK26:47+11:5612:45
23Filip RenbergWaxholms OK26:48+11:5712:45
24Adam RenbergWaxholms OK27:05+12:1412:53
25Malte AlbinssonOK Österåker28:10+13:1913:24
26Sofia IversAttunda OK28:23+13:3213:30
27Magda SandgrenAttunda OK28:54+14:0313:45
28Mikael RunstadOK Österåker29:24+14:3314:00
29Bertil ArvidsonOK Österåker30:13+15:2214:23
30Tova AnderssonOK Österåker38:54+24:0318:31
31Emma CarlssonOK Österåker39:00+24:0918:34
32Märta SandvikTäby OK39:04+24:1318:36
33Helena PerssonOK Österåker40:08+25:1719:06
34Svante SandvikTäby OK51:13+36:2224:23
35Greta SandvikTäby OK51:30+36:3924:31
Maja AnderssonAttunda OKej start
Edvin ArfvénAttunda OKej start
Simon BernstoneWaxholms OKej start
Mattias BlavierAttunda OKej start
Erik GriveAttunda OKej start
William LindellAttunda OKej start
Liam RubachOK Österåkerej start
Kajsa SandkvistOK Österåkerej start
Viktor SoneAttunda OKej start
William WassbergerWaxholms OKej start

U2

2 210 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel MålargårdTäby OK18:028:09
2Alice LinusssonAttunda OK18:30+0:288:22
3Elias LjungbergTäby OK18:34+0:328:24
4Ida HänströmTäby OK21:54+3:529:54
5Emil SoneAttunda OK23:38+5:3610:41
6Erik PerssonOK Österåker24:17+6:1510:59
7Alva PleinerTäby OK27:23+9:2112:23
8Marcus SteneboAttunda OK27:35+9:3312:28
9Julia HallgrenAttunda OK27:36+9:3412:29
10Natanael EkbladAttunda OK27:37+9:3512:29
11Simon SteneboAttunda OK31:53+13:5114:25
12Tyra TingshammarAttunda OK33:45+15:4315:16
13Wiktor EngesAttunda OK46:04+28:0220:50
Hampus BrunanderAttunda OKej start

U3

2 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia EjderbyAttunda OK25:0610:27
2Johan SalénTäby OK30:29+5:2312:42
3Josefin KnutasAttunda OK37:47+12:4115:44
4Jakob VestmanOK Österåker40:45+15:3916:58
5Albin KarlssonAttunda OK42:30+17:2417:42
6Edvin SiggstedtAttunda OK54:10+29:0422:34
7Matilda AnderssonAttunda OK1:03:03+37:5726:16
Daniel CarlssonAttunda OKej start
Charlotta SjöstrandOK Österåkerej start

U4

2 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera MarkgrenTäby OK48:3816:19
2Lina SamnegårdOK Österåker1:08:28+19:5022:58
3Lisa ErlandssonOK Österåker1:09:21+20:4323:16
4Patrik JohanssonAttunda OK1:24:41+36:0328:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser