Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Sanna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Sanna
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: tisdag 16 april 2019

Bana 1 - mycket lätt

24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Olle GranefeltOK Tyr23:17
2Kevin TollanOK Älgen31:15+7:58
3Christoffer EmmesjöOK Älgen33:22+10:05
4Albin GärdestamOK Älgen33:41+10:24
5Alvar EklindOK Tyr34:29+11:12
6Alrik WikströmOK Tyr34:55+11:38
6Patrik JohanssonOK Tyr34:55+11:38
8Fabian WästlundOK Tyr35:01+11:44
9Vincent LjungbergOK Tyr35:06+11:49
10Elin EdlingOK Älgen35:07+11:50
11Lilly BergenfurSkattkärrs SOK35:31+12:14
12Hugo TernlerNorbergs OK37:52+14:35
13Emma AirimanOK Älgen38:41+15:24
14Tor AxelssonOK Tyr39:57+16:40
15Åsa RosenbrandtSkattkärrs SOK43:58+20:41
16Henrik JonssonOK Tyr48:39+25:22
17Okänd Klubblös50:23+27:06
18Molly LundqvistOK Tyr52:26+29:09
19William LundqvistOK Tyr52:33+29:16
20Gustav LindholmHammarö53:45+30:28
21Alva RööhsSkattkärrs SOK54:42+31:25
22Linus JörgOK Tyr1:02:55+39:38
23Linus PetterssonOK Tyr1:25:37+1:02:20
Birger KarlströmOK Tyrutgått

Bana 2 - lätt

30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Gustav NilssonOK Tyr27:54
2Per-Åke KristiofssonOK Tyr30:08+2:14
3Martin GKarlstad32:58+5:04
4Anette WästlundOK Tyr35:18+7:24
5Edith BergenfurSkattkärrs SOK36:38+8:44
6Per KroghÅmotfors OK40:06+12:12
7Pernilla HolstKarlstad41:08+13:14
8Eva SvenssonOK Tyr41:24+13:30
9Axel LindOK Tyr41:34+13:40
10Gilbert KarlströmOK Tyr43:53+15:59
11Claes MolinderOK Tyr44:13+16:19
12Åsa MolinderOK Tyr44:14+16:20
13Göran KarlströmOK Tyr44:16+16:22
14Filip BlomquistOK Tyr45:27+17:33
15Jonathan EmmesjöOK Älgen45:32+17:38
16Mira KarlströmOK Tyr45:34+17:40
17Carl EdlingOK Älgen45:35+17:41
18Malin NilssonOK Tyr47:38+19:44
19Margaretha HedqvistOK Tyr48:37+20:43
20Felix GrundinOK Tyr48:45+20:51
21Tage NymanOK Tyr48:55+21:01
22Malin BrobergKarlstad49:08+21:14
23Madelene BrunzellKarlstad49:41+21:47
24Nils GälterstadOK Tyr51:06+23:12
25Wilma NilssonOK Tyr51:21+23:27
26Amélie SundquistOK Tyr51:43+23:49
27Ricard HellströmOK Tyr56:52+28:58
28Jan SamudovskyOK Tyr57:18+29:24
29Gösta WirénOK Tyr1:14:06+46:12
30Oskar ClaessonOK Tyr1:14:07+46:13

Bana 3 - medel

88 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro21:40
2Elin LundgrenOK Tyr23:30+1:50
3Johan HenricssonOK Tyr24:15+2:35
4Peter CarlmanOK Mangen24:32+2:52
5Milla ForkéusOK Tyr25:05+3:25
6Arvid ErikssonOK Tyr25:09+3:29
7Mathias SwartzOK Tyr25:16+3:36
8Linus NilssonOK Tyr25:22+3:42
9Jerker AnderssonOK Tyr26:08+4:28
10Amanda AlfredssonOK Tyr26:21+4:41
11Lars LundqvistKarlstad26:23+4:43
12Lina UllerKils OK26:31+4:51
13Bengt SvedjebySkattkärrs SOK26:45+5:05
14Tone HollowellOK Tyr26:51+5:11
15Lina RööhsSkattkärrs SOK26:52+5:12
15Lars-Erik OlssonOK Tyr26:52+5:12
15Anders HaneOK Tyr26:52+5:12
18Björn SvenssonSK Örnen27:01+5:21
19Ulf SkoglundKils OK27:03+5:23
20Adam StråleOK Tyr27:18+5:38
21Elin ErikssonVästvärmlands OK27:33+5:53
22Mattias KarlssonKlubblös28:02+6:22
23Emma AlfredssonOK Tyr28:16+6:36
24Izabella LjungbergOK Tyr28:21+6:41
25Ingrid KensbyOK Tyr28:59+7:19
26Ella NordströmKils OK29:12+7:32
27Thomas MobergOK Tyr29:17+7:37
28Thomas BomanOK Tyr29:23+7:43
29Linn WennbergSkellefteå OK29:47+8:07
30Örjan BeckiusOK Tyr29:49+8:09
31Markus HultsvedOK Tyr29:58+8:18
32Elis NordströmKils OK30:18+8:38
33Elisabeth ÖströmOK Tyr30:42+9:02
34Anna UllerKils OK30:51+9:11
35Leif EricssonOK Tyr30:52+9:12
36Malte GranefeltOK Tyr30:53+9:13
37Ivar WikströmOK Tyr31:04+9:24
38Mikael HjerpeOK Tyr31:17+9:37
39Bengt CarlssonSkattkärrs SOK31:46+10:06
40Jan LöfvenholmSkattkärrs SOK31:48+10:08
41Anna HaneOK Tyr32:01+10:21
42Johanna AlfredssonOK Tyr32:06+10:26
43Börje RåbergOK Tyr32:18+10:38
44Mats KensbyOK Tyr32:51+11:11
45Bengt MalmKarlstad32:52+11:12
46Anders HederOK Tyr33:42+12:02
47Kjell JohanssonSkattkärrs SOK33:47+12:07
48Ove LundbergOK Tyr33:49+12:09
49Anders OlssonOK Tyr34:27+12:47
50Tuva HenricssonOK Tyr34:42+13:02
51Oscar AnderssonOK Tyr35:11+13:31
52Sandra HaneOK Tyr35:42+14:02
53Gustav JörgOK Tyr36:10+14:30
54Albin RansjöOK Tyr36:16+14:36
55Albert BrohedeOK Tyr36:27+14:47
56Elin BomanOK Tyr36:38+14:58
57Anne NilssonOK Tyr37:20+15:40
58Andreas GöhlinKarlstad37:23+15:43
59Marit NilssonKils OK37:44+16:04
60Lisa AnnersandOK Tyr38:17+16:37
61Torbjörn JohanssonOK Älgen38:19+16:39
62Thea WennbergSkellefteå OK38:51+17:11
63Monika WikströmOK Tyr38:54+17:14
64Christer HallOK Tyr39:36+17:56
65Leif SalinOK Tyr39:50+18:10
66Karin MoodhOK Tyr40:15+18:35
67Åke KappelOK Tyr40:34+18:54
68Maria WennbergSkellefteå OK41:17+19:37
69Mikael AlfredssonOK Tyr41:20+19:40
70Janet EdvardssonOK Tyr43:24+21:44
71Annica LarssonOK Tyr43:27+21:47
72Lollo KullbergKarlstad43:43+22:03
73Ella NybergSkattkärrs SOK44:48+23:08
74Jenny NybergSkattkärrs SOK44:50+23:10
75Kenneth BerglundKils OK44:58+23:18
76Eva TrangiusOK Tyr45:59+24:19
77Malin MolanderKarlstad46:07+24:27
78Agneta BomanOK Tyr46:14+24:34
79Alma KappelOK Tyr47:04+25:24
80Karin BörjarsKils OK48:09+26:29
81Inger BerglundKils OK48:10+26:30
82Patrik WästlundHammarö48:25+26:45
83Elisabet LundqvistOK Tyr48:45+27:05
84Lars MellkvistOK Hierne51:24+29:44
85Sara Storm-AnderssonOK Tyr52:05+30:25
86Tilda KindlundOK Tyr57:39+35:59
87Laura GöhlinKlubblös1:02:53+41:13
Sandra BomanLustens OKej godkänd

Bana 4 - svår

46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Olof SkoglundKils OK32:12
2Lukas OlmKils OK34:37+2:25
3Tobias ÖströmOK Tyr35:05+2:53
4Henric BrohedeOK Tyr35:17+3:05
5Sören KindlundOK Tyr36:14+4:02
6Jan OlmKils OK36:49+4:37
7Stefan Team Bulgaria37:01+4:49
8Johan WennermarkOK Tyr37:28+5:16
9Andre AbadjivOK Tyr40:20+8:08
10Jonathan UllerKils OK40:39+8:27
11Martin LjungbergOK Tyr41:11+8:59
12Rolf WikströmOK Tyr41:40+9:28
13Alex IvanovTeam Bulgaria43:20+11:08
14Sixten WestkundOK Tyr43:22+11:10
15Pär NymanOK Tyr43:41+11:29
16David WästlundOK Tyr44:09+11:57
17Fredrik HaneOK Tyr45:15+13:03
18Lilly Anna GotsevaTeam Bulgaria45:21+13:09
19Olov ÖströmOK Tyr46:15+14:03
20Anders Holtet-LindbergOK Tyr46:21+14:09
21Apostol Team Bulgaria46:59+14:47
22Anders LevinOK Tyr47:02+14:50
23Patrik WennbergSkellefteå OK47:12+15:00
24Kristina IvanovaTeam Bulgaria47:41+15:29
25Leif HelgmanOK Tyr48:12+16:00
26Thomas HollowellOK Tyr48:39+16:27
27Robert HellgrenNorbergs OK49:08+16:56
28Julia ForsgrenOK Tyr49:22+17:10
29Niclas MobergOK Tyr49:27+17:15
30Magnus KällmingOK Tyr49:59+17:47
31Teo Team Bulgaria53:30+21:18
32Mikael RhöösSkattkärrs SOK53:38+21:26
33Mira AbadzhevaOK Tyr54:07+21:55
34Alfred NybergSkattkärrs SOK54:47+22:35
35Mikael NybergSkattkärrs SOK54:51+22:39
36Lars Audun HadlandOddersjaa56:24+24:12
37Leif SandahlOK Tyr57:42+25:30
38Linn AnderssonOK Tyr57:50+25:38
39Mia GyllenbergOK Tyr58:03+25:51
40Tobias LundqvistOK Tyr58:15+26:03 Ladda ner rutt i gpx-format
Marie AlfredssonOK Tyrej godkänd
Nils AhlqvistVisborgs OKej godkänd
Nicolina MobergOK Tyrej godkänd
Anna Weckner WestlundOK Tyrej godkänd
Mats VesterbergOK Tyrej godkänd
Ida SvenssonOK Tyrej godkänd

Bana 5 - lätt och lång

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Isak WikströmOK Tyr39:43
2Jonathan SaleskogÖrebro41:26+1:43
3Marcus WiegandtKarlstad45:35+5:52
4Anders LarssonOK Tyr47:46+8:03
5Kirsty Mc IntyreOK Tyr47:55+8:12
6Lottie LindOK Tyr50:59+11:16
7Niklas KarlssonOK Tyr56:30+16:47
8Moa NilssonKarlstad56:31+16:48
9Maria StråleOK Tyr1:32:32+52:49
JonasSaleskog Spårabej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser