Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Sanna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Sanna
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: tisdag 16 april 2019

Hagaby GoIF Örebro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Arvid ErikssonBana 3 - medel21:40

Hammarö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
20Gustav LindholmBana 1 - mycket lätt53:45+30:28

Hammarö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
82Patrik WästlundBana 3 - medel48:25+26:45

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
3Martin GBana 2 - lätt32:58+5:04

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
7Pernilla HolstBana 2 - lätt41:08+13:14

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
22Malin BrobergBana 2 - lätt49:08+21:14

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
23Madelene BrunzellBana 2 - lätt49:41+21:47

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
11Lars LundqvistBana 3 - medel26:23+4:43

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
45Bengt MalmBana 3 - medel32:52+11:12

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
58Andreas GöhlinBana 3 - medel37:23+15:43

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
72Lollo KullbergBana 3 - medel43:43+22:03

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
77Malin MolanderBana 3 - medel46:07+24:27

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
3Marcus WiegandtBana 5 - lätt och lång45:35+5:52

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
8Moa NilssonBana 5 - lätt och lång56:31+16:48

Kils OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Olof SkoglundBana 4 - svår32:12
2Lukas OlmBana 4 - svår34:37+2:25
6Jan OlmBana 4 - svår36:49+4:37
10Jonathan UllerBana 4 - svår40:39+8:27
12Lina UllerBana 3 - medel26:31+4:51
19Ulf SkoglundBana 3 - medel27:03+5:23
26Ella NordströmBana 3 - medel29:12+7:32
32Elis NordströmBana 3 - medel30:18+8:38
34Anna UllerBana 3 - medel30:51+9:11
59Marit NilssonBana 3 - medel37:44+16:04
75Kenneth BerglundBana 3 - medel44:58+23:18
80Karin BörjarsBana 3 - medel48:09+26:29
81Inger BerglundBana 3 - medel48:10+26:30

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
17Okänd Bana 1 - mycket lätt50:23+27:06

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
22Mattias KarlssonBana 3 - medel28:02+6:22

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
87Laura GöhlinBana 3 - medel1:02:53+41:13

Lustens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
Sandra BomanBana 3 - medelej godkänd

Norbergs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
12Hugo TernlerBana 1 - mycket lätt37:52+14:35
27Robert HellgrenBana 4 - svår49:08+16:56

Oddersjaa

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
36Lars Audun HadlandBana 4 - svår56:24+24:12

OK Hierne

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
84Lars MellkvistBana 3 - medel51:24+29:44

OK Mangen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
4Peter CarlmanBana 3 - medel24:32+2:52

OK Tyr

124 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Gustav NilssonBana 2 - lätt27:54
1Olle GranefeltBana 1 - mycket lätt23:17
1Isak WikströmBana 5 - lätt och lång39:43
2Elin LundgrenBana 3 - medel23:30+1:50
2Per-Åke KristiofssonBana 2 - lätt30:08+2:14
3Tobias ÖströmBana 4 - svår35:05+2:53
3Johan HenricssonBana 3 - medel24:15+2:35
4Anette WästlundBana 2 - lätt35:18+7:24
4Anders LarssonBana 5 - lätt och lång47:46+8:03
4Henric BrohedeBana 4 - svår35:17+3:05
5Alvar EklindBana 1 - mycket lätt34:29+11:12
5Kirsty Mc IntyreBana 5 - lätt och lång47:55+8:12
5Milla ForkéusBana 3 - medel25:05+3:25
5Sören KindlundBana 4 - svår36:14+4:02
6Lottie LindBana 5 - lätt och lång50:59+11:16
6Arvid ErikssonBana 3 - medel25:09+3:29
6Alrik WikströmBana 1 - mycket lätt34:55+11:38
6Patrik JohanssonBana 1 - mycket lätt34:55+11:38
7Niklas KarlssonBana 5 - lätt och lång56:30+16:47
7Mathias SwartzBana 3 - medel25:16+3:36
8Fabian WästlundBana 1 - mycket lätt35:01+11:44
8Johan WennermarkBana 4 - svår37:28+5:16
8Eva SvenssonBana 2 - lätt41:24+13:30
8Linus NilssonBana 3 - medel25:22+3:42
9Axel LindBana 2 - lätt41:34+13:40
9Maria StråleBana 5 - lätt och lång1:32:32+52:49
9Andre AbadjivBana 4 - svår40:20+8:08
9Vincent LjungbergBana 1 - mycket lätt35:06+11:49
9Jerker AnderssonBana 3 - medel26:08+4:28
10Gilbert KarlströmBana 2 - lätt43:53+15:59
10Amanda AlfredssonBana 3 - medel26:21+4:41
11Claes MolinderBana 2 - lätt44:13+16:19
11Martin LjungbergBana 4 - svår41:11+8:59
12Åsa MolinderBana 2 - lätt44:14+16:20
12Rolf WikströmBana 4 - svår41:40+9:28
13Göran KarlströmBana 2 - lätt44:16+16:22
14Tone HollowellBana 3 - medel26:51+5:11
14Sixten WestkundBana 4 - svår43:22+11:10
14Tor AxelssonBana 1 - mycket lätt39:57+16:40
14Filip BlomquistBana 2 - lätt45:27+17:33
15Lars-Erik OlssonBana 3 - medel26:52+5:12
15Anders HaneBana 3 - medel26:52+5:12
15Pär NymanBana 4 - svår43:41+11:29
16Henrik JonssonBana 1 - mycket lätt48:39+25:22
16Mira KarlströmBana 2 - lätt45:34+17:40
16David WästlundBana 4 - svår44:09+11:57
17Fredrik HaneBana 4 - svår45:15+13:03
18Molly LundqvistBana 1 - mycket lätt52:26+29:09
18Malin NilssonBana 2 - lätt47:38+19:44
19Margaretha HedqvistBana 2 - lätt48:37+20:43
19Olov ÖströmBana 4 - svår46:15+14:03
19William LundqvistBana 1 - mycket lätt52:33+29:16
20Anders Holtet-LindbergBana 4 - svår46:21+14:09
20Adam StråleBana 3 - medel27:18+5:38
20Felix GrundinBana 2 - lätt48:45+20:51
21Tage NymanBana 2 - lätt48:55+21:01
22Anders LevinBana 4 - svår47:02+14:50
22Linus JörgBana 1 - mycket lätt1:02:55+39:38
23Emma AlfredssonBana 3 - medel28:16+6:36
23Linus PetterssonBana 1 - mycket lätt1:25:37+1:02:20
24Izabella LjungbergBana 3 - medel28:21+6:41
24Nils GälterstadBana 2 - lätt51:06+23:12
25Ingrid KensbyBana 3 - medel28:59+7:19
25Leif HelgmanBana 4 - svår48:12+16:00
25Wilma NilssonBana 2 - lätt51:21+23:27
26Thomas HollowellBana 4 - svår48:39+16:27
26Amélie SundquistBana 2 - lätt51:43+23:49
27Thomas MobergBana 3 - medel29:17+7:37
27Ricard HellströmBana 2 - lätt56:52+28:58
28Thomas BomanBana 3 - medel29:23+7:43
28Julia ForsgrenBana 4 - svår49:22+17:10
28Jan SamudovskyBana 2 - lätt57:18+29:24
29Niclas MobergBana 4 - svår49:27+17:15
29Gösta WirénBana 2 - lätt1:14:06+46:12
30Örjan BeckiusBana 3 - medel29:49+8:09
30Oskar ClaessonBana 2 - lätt1:14:07+46:13
30Magnus KällmingBana 4 - svår49:59+17:47
31Markus HultsvedBana 3 - medel29:58+8:18
33Elisabeth ÖströmBana 3 - medel30:42+9:02
33Mira AbadzhevaBana 4 - svår54:07+21:55
35Leif EricssonBana 3 - medel30:52+9:12
36Malte GranefeltBana 3 - medel30:53+9:13
37Leif SandahlBana 4 - svår57:42+25:30
37Ivar WikströmBana 3 - medel31:04+9:24
38Mikael HjerpeBana 3 - medel31:17+9:37
38Linn AnderssonBana 4 - svår57:50+25:38
39Mia GyllenbergBana 4 - svår58:03+25:51
40Tobias LundqvistBana 4 - svår58:15+26:03Ladda ner rutt i gpx-format
41Anna HaneBana 3 - medel32:01+10:21
42Johanna AlfredssonBana 3 - medel32:06+10:26
43Börje RåbergBana 3 - medel32:18+10:38
44Mats KensbyBana 3 - medel32:51+11:11
46Anders HederBana 3 - medel33:42+12:02
48Ove LundbergBana 3 - medel33:49+12:09
49Anders OlssonBana 3 - medel34:27+12:47
50Tuva HenricssonBana 3 - medel34:42+13:02
51Oscar AnderssonBana 3 - medel35:11+13:31
52Sandra HaneBana 3 - medel35:42+14:02
53Gustav JörgBana 3 - medel36:10+14:30
54Albin RansjöBana 3 - medel36:16+14:36
55Albert BrohedeBana 3 - medel36:27+14:47
56Elin BomanBana 3 - medel36:38+14:58
57Anne NilssonBana 3 - medel37:20+15:40
60Lisa AnnersandBana 3 - medel38:17+16:37
63Monika WikströmBana 3 - medel38:54+17:14
64Christer HallBana 3 - medel39:36+17:56
65Leif SalinBana 3 - medel39:50+18:10
66Karin MoodhBana 3 - medel40:15+18:35
67Åke KappelBana 3 - medel40:34+18:54
69Mikael AlfredssonBana 3 - medel41:20+19:40
70Janet EdvardssonBana 3 - medel43:24+21:44
71Annica LarssonBana 3 - medel43:27+21:47
76Eva TrangiusBana 3 - medel45:59+24:19
78Agneta BomanBana 3 - medel46:14+24:34
79Alma KappelBana 3 - medel47:04+25:24
83Elisabet LundqvistBana 3 - medel48:45+27:05
85Sara Storm-AnderssonBana 3 - medel52:05+30:25
86Tilda KindlundBana 3 - medel57:39+35:59
Marie AlfredssonBana 4 - svårej godkänd
Nicolina MobergBana 4 - svårej godkänd
Anna Weckner WestlundBana 4 - svårej godkänd
Mats VesterbergBana 4 - svårej godkänd
Ida SvenssonBana 4 - svårej godkänd
Birger KarlströmBana 1 - mycket lättutgått

OK Älgen

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
2Kevin TollanBana 1 - mycket lätt31:15+7:58
3Christoffer EmmesjöBana 1 - mycket lätt33:22+10:05
4Albin GärdestamBana 1 - mycket lätt33:41+10:24
10Elin EdlingBana 1 - mycket lätt35:07+11:50
13Emma AirimanBana 1 - mycket lätt38:41+15:24
15Jonathan EmmesjöBana 2 - lätt45:32+17:38
17Carl EdlingBana 2 - lätt45:35+17:41
61Torbjörn JohanssonBana 3 - medel38:19+16:39

SK Örnen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
18Björn SvenssonBana 3 - medel27:01+5:21

Skattkärrs SOK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
5Edith BergenfurBana 2 - lätt36:38+8:44
11Lilly BergenfurBana 1 - mycket lätt35:31+12:14
13Bengt SvedjebyBana 3 - medel26:45+5:05
15Lina RööhsBana 3 - medel26:52+5:12
15Åsa RosenbrandtBana 1 - mycket lätt43:58+20:41
21Alva RööhsBana 1 - mycket lätt54:42+31:25
32Mikael RhöösBana 4 - svår53:38+21:26
34Alfred NybergBana 4 - svår54:47+22:35
35Mikael NybergBana 4 - svår54:51+22:39
39Bengt CarlssonBana 3 - medel31:46+10:06
40Jan LöfvenholmBana 3 - medel31:48+10:08
47Kjell JohanssonBana 3 - medel33:47+12:07
73Ella NybergBana 3 - medel44:48+23:08
74Jenny NybergBana 3 - medel44:50+23:10

Skellefteå OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
23Patrik WennbergBana 4 - svår47:12+15:00
29Linn WennbergBana 3 - medel29:47+8:07
62Thea WennbergBana 3 - medel38:51+17:11
68Maria WennbergBana 3 - medel41:17+19:37

Spårab

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
JonasSaleskog Bana 5 - lätt och långej godkänd

Team Bulgaria

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
7Stefan Bana 4 - svår37:01+4:49
13Alex IvanovBana 4 - svår43:20+11:08
18Lilly Anna GotsevaBana 4 - svår45:21+13:09
21Apostol Bana 4 - svår46:59+14:47
24Kristina IvanovaBana 4 - svår47:41+15:29
31Teo Bana 4 - svår53:30+21:18

Visborgs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
Nils AhlqvistBana 4 - svårej godkänd

Västvärmlands OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
21Elin ErikssonBana 3 - medel27:33+5:53

Åmotfors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
6Per KroghBana 2 - lätt40:06+12:12

Örebro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
2Jonathan SaleskogBana 5 - lätt och lång41:26+1:43

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser