Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Sörmon Norra

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Sörmon Norra
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 2 maj 2019

Bana 3 - medel

3 100 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Colin Mc IntyreOK Tyr22:51
2Jonas BergenfurSkattkärrs SOK28:05+5:14
3Elin LundgrenOK Tyr28:16+5:25
4Jens BeironSkattkärrs SOK28:27+5:36
5Lars AnderssonOK Tyr28:40+5:49
6Linus NilssonOK Tyr28:59+6:08
7Jerker AnderssonOK Tyr30:22+7:31
8Lina UllerKils OK31:20+8:29
9Ulf JohanssonSkattkärrs SOK31:22+8:31
10Ulf SkoglundKils OK31:33+8:42
11Linn AnderssonOK Tyr32:02+9:11
12Thomas MobergOK Tyr32:33+9:42
13Angelica WikströmOK Tyr32:41+9:50
14Per BrolinSkattkärrs SOK32:53+10:02
15Amanda AlfredssonOK Tyr32:58+10:07
16Mats KensbyOK Tyr33:07+10:16
17Lars-Erik OlssonOK Tyr33:22+10:31
18Anna HaneOK Tyr34:08+11:17
19Anders HaneOK Tyr34:12+11:21
20Peter CarlmanOK Mangen34:52+12:01
20Leif EricssonOK Tyr34:52+12:01
22Elisabeth ÖströmOK Tyr35:37+12:46
23Hans PerssonOK Älgen35:41+12:50
24Sandra HaneOK Tyr36:06+13:15
25Izabella LjungbergOK Tyr36:13+13:22
26Anders OlssonOK Tyr36:47+13:56
27Börje RåbergOK Tyr37:01+14:10
28Jan SvenssonOK Tyr37:34+14:43
29Bengt CarlssonSkattkärrs SOK37:39+14:48
30Ingrid KensbyOK Tyr38:06+15:15
31Björn SvenssonSK Örnen39:04+16:13
32Kjell JohanssonSkattkärrs SOK40:15+17:24
33Albert BrohedeOK Tyr40:40+17:49
34Laura GöhlinKlubblös41:06+18:15
35Christer HöglundOK Tyr42:05+19:14
36Bernt-Åke LarssonOK Tyr42:12+19:21
37Åke KappelOK Tyr42:16+19:25
38Lars MellkvistOK Hierne43:18+20:27
39Leif SalinOK Tyr43:22+20:31
40Maria ErikssonOK Tyr43:30+20:39
41Maja BrodinIstrums SK43:34+20:43
42Christer HallOK Tyr44:01+21:10
43Johanna AlfredssonOK Tyr44:31+21:40
44Marit NilssonKils OK44:46+21:55
45Erika UmelandOK Älgen45:34+22:43
46Monika WikströmOK Tyr48:07+25:16
47Gunilla NilssonOK Tyr48:33+25:42
48Claes MolinderOK Tyr50:10+27:19
49Mattias KarlssonKlubblös50:21+27:30
50Eva TrangiusOK Tyr50:48+27:57
51Annette HalvorsenOK Milan51:01+28:10
52Bengt StarkOK Milan51:52+29:01
53Mikael AlfredssonOK Tyr52:04+29:13
54Johan SkogsmanKarlstad.52:42+29:51
55Andreas GöhlinKarlstad52:44+29:53
56Ann-Sofie HultsvedOK Tyr52:52+30:01
57Wilma JonssonOK Tyr53:16+30:25
58Eva SvenssonOK Tyr55:09+32:18
59Karin MoodhOK Tyr56:13+33:22
60Inger BerglundKils OK57:52+35:01
61Kenneth BerglundKils OK57:54+35:03
62Axel LindOK Tyr59:34+36:43
Lisa AnnersandOK Tyrej godkänd
Ivar WikströmOK Tyrej godkänd
Anders ErikssonKarlstad.ej godkänd
Emma AlfredssonOK Tyrej godkänd
Tage NymanOK Tyrej godkänd
Anna GundSkattkärrs SOKutgått
Fredrik NymanOK Tyrutgått
Jan LöfvenholmSkattkärrs SOKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser