Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Sörmon Norra

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Sörmon Norra
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 2 maj 2019

Bana 1 - mycket lätt

1 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birger KarlströmOK Tyr19:1512:50
2Linnea BrohedeOK Tyr24:31+5:1616:20
3Teo DuranOK Tyr26:35+7:2017:43
4Linus PetterssonOK Tyr31:39+12:2421:06
5Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK33:46+14:3122:30
6Elvira TunlöfKlubblös.33:49+14:3422:32

Bana 2 - lätt

2 700 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix LindOK Tyr20:247:33
2Johanna Holtet-LindbergOK Tyr24:52+4:289:12
3Per-Åke FritiofssonOK Tyr26:08+5:449:40
4William LundqvistOK Tyr26:35+6:119:50
5Vincent LjungbergOK Tyr28:59+8:3510:44
6Ingela SvenssonOK Tyr29:43+9:1911:00
7Margaretha HedqvistOK Tyr30:04+9:4011:08
8Jeanette KarlssonOK Älgen30:39+10:1511:21
9Nikki Af JochnickOK Tyr30:58+10:3411:28
10Anette WästlundOK Tyr31:38+11:1411:42
11Sören AnderssonOK Tyr33:00+12:3612:13
12Mira KarlströmOK Tyr33:01+12:3712:13
13Gilbert KarlströmOK Tyr33:04+12:4012:14
14Anton TattiOK Älgen33:40+13:1612:28
15Jonathan EmmesjöOK Älgen34:26+14:0212:45
16Åsa MolinderOK Tyr34:35+14:1112:48
17Molly LundqvistOK Tyr36:20+15:5613:27
18Elisabet LundqvistOK Tyr36:21+15:5713:27
19Kevin TollanOK Älgen37:59+17:3514:04
20Per-Olov LindholmHammarö.39:18+18:5414:33
21Albin GärdestamOK Älgen42:01+21:3715:33
22Marie StenströmKarlstad.42:57+22:3315:54
23Mariann SyvertssonOK Tyr43:00+22:3615:55
24Elin EdlingOK Älgen43:59+23:3516:17
25Åsa RosenbrandtSkattkärrs SOK46:35+26:1117:15
26Carl EdlingOK Älgen50:00+29:3618:31
27Hannah HöökOK Tyr50:52+30:2818:50
28Alice HöökOK Tyr51:16+30:5218:59
29Fabian WästlundOK Tyr58:00+37:3621:28
30Janet EdwardsOK Tyr1:04:16+43:5223:48

Bana 3 - medel

3 100 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Colin Mc IntyreOK Tyr22:517:22
2Jonas BergenfurSkattkärrs SOK28:05+5:149:03
3Elin LundgrenOK Tyr28:16+5:259:07
4Jens BeironSkattkärrs SOK28:27+5:369:10
5Lars AnderssonOK Tyr28:40+5:499:14
6Linus NilssonOK Tyr28:59+6:089:20
7Jerker AnderssonOK Tyr30:22+7:319:47
8Lina UllerKils OK31:20+8:2910:06
9Ulf JohanssonSkattkärrs SOK31:22+8:3110:07
10Ulf SkoglundKils OK31:33+8:4210:10
11Linn AnderssonOK Tyr32:02+9:1110:20
12Thomas MobergOK Tyr32:33+9:4210:30
13Angelica WikströmOK Tyr32:41+9:5010:32
14Per BrolinSkattkärrs SOK32:53+10:0210:36
15Amanda AlfredssonOK Tyr32:58+10:0710:38
16Mats KensbyOK Tyr33:07+10:1610:40
17Lars-Erik OlssonOK Tyr33:22+10:3110:45
18Anna HaneOK Tyr34:08+11:1711:00
19Anders HaneOK Tyr34:12+11:2111:01
20Peter CarlmanOK Mangen34:52+12:0111:14
20Leif EricssonOK Tyr34:52+12:0111:14
22Elisabeth ÖströmOK Tyr35:37+12:4611:29
23Hans PerssonOK Älgen35:41+12:5011:30
24Sandra HaneOK Tyr36:06+13:1511:38
25Izabella LjungbergOK Tyr36:13+13:2211:40
26Anders OlssonOK Tyr36:47+13:5611:51
27Börje RåbergOK Tyr37:01+14:1011:56
28Jan SvenssonOK Tyr37:34+14:4312:07
29Bengt CarlssonSkattkärrs SOK37:39+14:4812:08
30Ingrid KensbyOK Tyr38:06+15:1512:17
31Björn SvenssonSK Örnen39:04+16:1312:36
32Kjell JohanssonSkattkärrs SOK40:15+17:2412:59
33Albert BrohedeOK Tyr40:40+17:4913:07
34Laura GöhlinKlubblös41:06+18:1513:15
35Christer HöglundOK Tyr42:05+19:1413:34
36Bernt-Åke LarssonOK Tyr42:12+19:2113:36
37Åke KappelOK Tyr42:16+19:2513:38
38Lars MellkvistOK Hierne43:18+20:2713:58
39Leif SalinOK Tyr43:22+20:3113:59
40Maria ErikssonOK Tyr43:30+20:3914:01
41Maja BrodinIstrums SK43:34+20:4314:03
42Christer HallOK Tyr44:01+21:1014:11
43Johanna AlfredssonOK Tyr44:31+21:4014:21
44Marit NilssonKils OK44:46+21:5514:26
45Erika UmelandOK Älgen45:34+22:4314:41
46Monika WikströmOK Tyr48:07+25:1615:31
47Gunilla NilssonOK Tyr48:33+25:4215:39
48Claes MolinderOK Tyr50:10+27:1916:10
49Mattias KarlssonKlubblös50:21+27:3016:14
50Eva TrangiusOK Tyr50:48+27:5716:23
51Annette HalvorsenOK Milan51:01+28:1016:27
52Bengt StarkOK Milan51:52+29:0116:43
53Mikael AlfredssonOK Tyr52:04+29:1316:47
54Johan SkogsmanKarlstad.52:42+29:5117:00
55Andreas GöhlinKarlstad52:44+29:5317:00
56Ann-Sofie HultsvedOK Tyr52:52+30:0117:03
57Wilma JonssonOK Tyr53:16+30:2517:10
58Eva SvenssonOK Tyr55:09+32:1817:47
59Karin MoodhOK Tyr56:13+33:2218:08
60Inger BerglundKils OK57:52+35:0118:40
61Kenneth BerglundKils OK57:54+35:0318:40
62Axel LindOK Tyr59:34+36:4319:12
Lisa AnnersandOK Tyrej godkänd
Ivar WikströmOK Tyrej godkänd
Anders ErikssonKarlstad.ej godkänd
Emma AlfredssonOK Tyrej godkänd
Tage NymanOK Tyrej godkänd
Anna GundSkattkärrs SOKutgått
Fredrik NymanOK Tyrutgått
Jan LöfvenholmSkattkärrs SOKutgått

Bana 4 - svår

5 400 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan OlmKils OK39:147:15
2Henric BrohedeOK Tyr40:03+0:497:25
3Lars-Håkan BengtssonOK Tyr40:16+1:027:27
4Viktor SkoogKils OK41:45+2:317:43
5Rolf WikströmOK Tyr46:20+7:068:34
6Martin LjungbergOK Tyr47:39+8:258:49
7Anders Holtet-LindbergOK Tyr47:55+8:418:52
8Pär NymanOK Tyr49:06+9:529:05
9Mikael NybergSkattkärrs SOK50:01+10:479:15
10David WästlundOK Tyr50:39+11:259:22
11Anders HedqvistOK Tyr50:52+11:389:25
12Andrey AbadzhievOK Tyr52:21+13:079:41
13Mathias AxelsonOK Tyr52:34+13:209:44
14Per HögkvistOK Tyr52:47+13:339:46
15Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK52:49+13:359:46
16Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr53:04+13:509:49
17Anders LevinOK Tyr55:20+16:0610:14
18Malin JonssonOK Tyr56:14+17:0010:24
19Julia ForsgrenOK Tyr56:50+17:3610:31
20Thomas HollowellOK Tyr57:00+17:4610:33
21Mattias PerssonOK Tyr57:15+18:0110:36
22Daniel DjuvfeltOK Tyr57:38+18:2410:40
23Joakim PerssonKils OK58:35+19:2110:50
24Håkan RichterKarlstad58:58+19:4410:55
25Mathias BjörklundOK Tyr1:01:25+22:1111:22
26Lina RööhsSkattkärrs SOK1:01:27+22:1311:22
27Lisa HöökOK Tyr1:02:11+22:5711:30
28Anders OlssonLustens OK1:02:18+23:0411:32
29Sixten WestlundOK Tyr1:03:05+23:5111:40
30Anna Weckner WestlundOK Tyr1:03:35+24:2111:46
31Lars Audun HadlandOddersjaa1:04:50+25:3612:00
32Leif SandahlOK Tyr1:05:36+26:2212:08
33Olov ÖströmOK Tyr1:05:49+26:3512:11
34Mikael RhöösSkattkärrs SOK1:05:58+26:4412:12
35Björn EiderbrantOK Tyr1:08:28+29:1412:40
36Mira AbadzhevaOK Tyr1:10:28+31:1413:02
37Elin ErikssonVästvärmlands OK1:11:41+32:2713:16
38Tobias LundqvistOK Tyr1:20:06+40:5214:50
39Johan HenricssonOK Tyr1:21:08+41:5415:01
40Jenny NybergSkattkärrs SOK1:23:29+44:1515:27
Tone HollowellOK Tyrej godkänd
Lars NordströmKils OKej godkänd
Fredrik NordströmOK Älgenej godkänd
Sverre WikströmOK Tyrej godkänd
Anna UllerKils OKutgått

Bana 5 - lätt och lång

5 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders HederOK Tyr41:277:40
2Thomas BomanSkattkärrs SOK43:06+1:397:58
Johan SöderlundOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser