Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Sörmon Norra

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Sörmon Norra
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 2 maj 2019

Hammarö.

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Per-Olov LindholmBana 2 - lätt (30)39:18+18:5414:33

Istrums SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
41Maja BrodinBana 3 - medel (67)43:34+20:4314:03

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
55Andreas GöhlinBana 3 - medel (67)52:44+29:5317:00

Karlstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Håkan RichterBana 4 - svår (44)58:58+19:4410:55

Karlstad.

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Marie StenströmBana 2 - lätt (30)42:57+22:3315:54

Karlstad.

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
54Johan SkogsmanBana 3 - medel (67)52:42+29:5117:00

Karlstad.

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Anders ErikssonBana 3 - medel (67)ej godkänd

Kils OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jan OlmBana 4 - svår (44)39:147:15
4Viktor SkoogBana 4 - svår (44)41:45+2:317:43
8Lina UllerBana 3 - medel (67)31:20+8:2910:06
10Ulf SkoglundBana 3 - medel (67)31:33+8:4210:10
23Joakim PerssonBana 4 - svår (44)58:35+19:2110:50
44Marit NilssonBana 3 - medel (67)44:46+21:5514:26
60Inger BerglundBana 3 - medel (67)57:52+35:0118:40
61Kenneth BerglundBana 3 - medel (67)57:54+35:0318:40
Lars NordströmBana 4 - svår (44)ej godkänd
Anna UllerBana 4 - svår (44)utgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
34Laura GöhlinBana 3 - medel (67)41:06+18:1513:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
49Mattias KarlssonBana 3 - medel (67)50:21+27:3016:14

Klubblös.

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Elvira TunlöfBana 1 - mycket lätt (6)33:49+14:3422:32

Lustens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Anders OlssonBana 4 - svår (44)1:02:18+23:0411:32

Oddersjaa

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Lars Audun HadlandBana 4 - svår (44)1:04:50+25:3612:00

OK Hierne

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
38Lars MellkvistBana 3 - medel (67)43:18+20:2713:58

OK Mangen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Peter CarlmanBana 3 - medel (67)34:52+12:0111:14

OK Milan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
51Annette HalvorsenBana 3 - medel (67)51:01+28:1016:27
52Bengt StarkBana 3 - medel (67)51:52+29:0116:43

OK Tyr

100 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Felix LindBana 2 - lätt (30)20:247:33
1Birger KarlströmBana 1 - mycket lätt (6)19:1512:50
1Anders HederBana 5 - lätt och lång (3)41:277:40
1Colin Mc IntyreBana 3 - medel (67)22:517:22
2Linnea BrohedeBana 1 - mycket lätt (6)24:31+5:1616:20
2Henric BrohedeBana 4 - svår (44)40:03+0:497:25
2Johanna Holtet-LindbergBana 2 - lätt (30)24:52+4:289:12
3Teo DuranBana 1 - mycket lätt (6)26:35+7:2017:43
3Per-Åke FritiofssonBana 2 - lätt (30)26:08+5:449:40
3Elin LundgrenBana 3 - medel (67)28:16+5:259:07
3Lars-Håkan BengtssonBana 4 - svår (44)40:16+1:027:27
4William LundqvistBana 2 - lätt (30)26:35+6:119:50
4Linus PetterssonBana 1 - mycket lätt (6)31:39+12:2421:06
5Vincent LjungbergBana 2 - lätt (30)28:59+8:3510:44
5Lars AnderssonBana 3 - medel (67)28:40+5:499:14
5Rolf WikströmBana 4 - svår (44)46:20+7:068:34
6Ingela SvenssonBana 2 - lätt (30)29:43+9:1911:00
6Martin LjungbergBana 4 - svår (44)47:39+8:258:49
6Linus NilssonBana 3 - medel (67)28:59+6:089:20
7Anders Holtet-LindbergBana 4 - svår (44)47:55+8:418:52
7Margaretha HedqvistBana 2 - lätt (30)30:04+9:4011:08
7Jerker AnderssonBana 3 - medel (67)30:22+7:319:47
8Pär NymanBana 4 - svår (44)49:06+9:529:05
9Nikki Af JochnickBana 2 - lätt (30)30:58+10:3411:28
10David WästlundBana 4 - svår (44)50:39+11:259:22
10Anette WästlundBana 2 - lätt (30)31:38+11:1411:42
11Sören AnderssonBana 2 - lätt (30)33:00+12:3612:13
11Linn AnderssonBana 3 - medel (67)32:02+9:1110:20
11Anders HedqvistBana 4 - svår (44)50:52+11:389:25
12Mira KarlströmBana 2 - lätt (30)33:01+12:3712:13
12Thomas MobergBana 3 - medel (67)32:33+9:4210:30
12Andrey AbadzhievBana 4 - svår (44)52:21+13:079:41
13Gilbert KarlströmBana 2 - lätt (30)33:04+12:4012:14
13Mathias AxelsonBana 4 - svår (44)52:34+13:209:44
13Angelica WikströmBana 3 - medel (67)32:41+9:5010:32
14Per HögkvistBana 4 - svår (44)52:47+13:339:46
15Amanda AlfredssonBana 3 - medel (67)32:58+10:0710:38
16Mats KensbyBana 3 - medel (67)33:07+10:1610:40
16Åsa MolinderBana 2 - lätt (30)34:35+14:1112:48
16Anna Isaksson ForsgrenBana 4 - svår (44)53:04+13:509:49
17Anders LevinBana 4 - svår (44)55:20+16:0610:14
17Lars-Erik OlssonBana 3 - medel (67)33:22+10:3110:45
17Molly LundqvistBana 2 - lätt (30)36:20+15:5613:27
18Elisabet LundqvistBana 2 - lätt (30)36:21+15:5713:27
18Anna HaneBana 3 - medel (67)34:08+11:1711:00
18Malin JonssonBana 4 - svår (44)56:14+17:0010:24
19Julia ForsgrenBana 4 - svår (44)56:50+17:3610:31
19Anders HaneBana 3 - medel (67)34:12+11:2111:01
20Leif EricssonBana 3 - medel (67)34:52+12:0111:14
20Thomas HollowellBana 4 - svår (44)57:00+17:4610:33
21Mattias PerssonBana 4 - svår (44)57:15+18:0110:36
22Elisabeth ÖströmBana 3 - medel (67)35:37+12:4611:29
22Daniel DjuvfeltBana 4 - svår (44)57:38+18:2410:40
23Mariann SyvertssonBana 2 - lätt (30)43:00+22:3615:55
24Sandra HaneBana 3 - medel (67)36:06+13:1511:38
25Izabella LjungbergBana 3 - medel (67)36:13+13:2211:40
25Mathias BjörklundBana 4 - svår (44)1:01:25+22:1111:22
26Anders OlssonBana 3 - medel (67)36:47+13:5611:51
27Börje RåbergBana 3 - medel (67)37:01+14:1011:56
27Lisa HöökBana 4 - svår (44)1:02:11+22:5711:30
27Hannah HöökBana 2 - lätt (30)50:52+30:2818:50
28Jan SvenssonBana 3 - medel (67)37:34+14:4312:07
28Alice HöökBana 2 - lätt (30)51:16+30:5218:59
29Fabian WästlundBana 2 - lätt (30)58:00+37:3621:28
29Sixten WestlundBana 4 - svår (44)1:03:05+23:5111:40
30Ingrid KensbyBana 3 - medel (67)38:06+15:1512:17
30Janet EdwardsBana 2 - lätt (30)1:04:16+43:5223:48
30Anna Weckner WestlundBana 4 - svår (44)1:03:35+24:2111:46
32Leif SandahlBana 4 - svår (44)1:05:36+26:2212:08
33Albert BrohedeBana 3 - medel (67)40:40+17:4913:07
33Olov ÖströmBana 4 - svår (44)1:05:49+26:3512:11
35Christer HöglundBana 3 - medel (67)42:05+19:1413:34
35Björn EiderbrantBana 4 - svår (44)1:08:28+29:1412:40
36Mira AbadzhevaBana 4 - svår (44)1:10:28+31:1413:02
36Bernt-Åke LarssonBana 3 - medel (67)42:12+19:2113:36
37Åke KappelBana 3 - medel (67)42:16+19:2513:38
38Tobias LundqvistBana 4 - svår (44)1:20:06+40:5214:50
39Leif SalinBana 3 - medel (67)43:22+20:3113:59
39Johan HenricssonBana 4 - svår (44)1:21:08+41:5415:01
40Maria ErikssonBana 3 - medel (67)43:30+20:3914:01
42Christer HallBana 3 - medel (67)44:01+21:1014:11
43Johanna AlfredssonBana 3 - medel (67)44:31+21:4014:21
46Monika WikströmBana 3 - medel (67)48:07+25:1615:31
47Gunilla NilssonBana 3 - medel (67)48:33+25:4215:39
48Claes MolinderBana 3 - medel (67)50:10+27:1916:10
50Eva TrangiusBana 3 - medel (67)50:48+27:5716:23
53Mikael AlfredssonBana 3 - medel (67)52:04+29:1316:47
56Ann-Sofie HultsvedBana 3 - medel (67)52:52+30:0117:03
57Wilma JonssonBana 3 - medel (67)53:16+30:2517:10
58Eva SvenssonBana 3 - medel (67)55:09+32:1817:47
59Karin MoodhBana 3 - medel (67)56:13+33:2218:08
62Axel LindBana 3 - medel (67)59:34+36:4319:12
Johan SöderlundBana 5 - lätt och lång (3)ej godkänd
Lisa AnnersandBana 3 - medel (67)ej godkänd
Tone HollowellBana 4 - svår (44)ej godkänd
Sverre WikströmBana 4 - svår (44)ej godkänd
Ivar WikströmBana 3 - medel (67)ej godkänd
Emma AlfredssonBana 3 - medel (67)ej godkänd
Tage NymanBana 3 - medel (67)ej godkänd
Fredrik NymanBana 3 - medel (67)utgått

OK Älgen

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Jeanette KarlssonBana 2 - lätt (30)30:39+10:1511:21
14Anton TattiBana 2 - lätt (30)33:40+13:1612:28
15Jonathan EmmesjöBana 2 - lätt (30)34:26+14:0212:45
19Kevin TollanBana 2 - lätt (30)37:59+17:3514:04
21Albin GärdestamBana 2 - lätt (30)42:01+21:3715:33
23Hans PerssonBana 3 - medel (67)35:41+12:5011:30
24Elin EdlingBana 2 - lätt (30)43:59+23:3516:17
26Carl EdlingBana 2 - lätt (30)50:00+29:3618:31
45Erika UmelandBana 3 - medel (67)45:34+22:4314:41
Fredrik NordströmBana 4 - svår (44)ej godkänd

SK Örnen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Björn SvenssonBana 3 - medel (67)39:04+16:1312:36

Skattkärrs SOK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Thomas BomanBana 5 - lätt och lång (3)43:06+1:397:58
2Jonas BergenfurBana 3 - medel (67)28:05+5:149:03
4Jens BeironBana 3 - medel (67)28:27+5:369:10
5Tindra BlomkvistBana 1 - mycket lätt (6)33:46+14:3122:30
9Ulf JohanssonBana 3 - medel (67)31:22+8:3110:07
9Mikael NybergBana 4 - svår (44)50:01+10:479:15
14Per BrolinBana 3 - medel (67)32:53+10:0210:36
15Håkan BlomkvistBana 4 - svår (44)52:49+13:359:46
25Åsa RosenbrandtBana 2 - lätt (30)46:35+26:1117:15
26Lina RööhsBana 4 - svår (44)1:01:27+22:1311:22
29Bengt CarlssonBana 3 - medel (67)37:39+14:4812:08
32Kjell JohanssonBana 3 - medel (67)40:15+17:2412:59
34Mikael RhöösBana 4 - svår (44)1:05:58+26:4412:12
40Jenny NybergBana 4 - svår (44)1:23:29+44:1515:27
Anna GundBana 3 - medel (67)utgått
Jan LöfvenholmBana 3 - medel (67)utgått

Västvärmlands OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
37Elin ErikssonBana 4 - svår (44)1:11:41+32:2713:16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser