Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdagsträning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdagsträning
Arrangörsorganisation: OK Orinto
Datum: tisdag 19 mars 2019

Grön

2 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lova BergdahlOK Orinto59:1322:51
2emelie tryggOK Orinto1:03:35+4:2224:32
3filip lindOK Orinto1:04:40+5:2724:58
tyko pantzarOK Orintoej godkänd
signe nyborgOK Orintoej godkänd
meya flinkOK Orintoej godkänd
jan tulejOK Orintoej godkänd
vidar nilssonOK Orintoej godkänd
Filip BarthOK Orintoutgått

Vit

2 560 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida BorgOK Orinto54:5321:26
2Jakub DobsicekOK Orinto55:11+0:1821:33
3Aron NyborgOK Orinto55:17+0:2421:35
4isabella johanssonOK Orinto56:49+1:5622:11
5Ingrid BirkestadOK Orinto56:55+2:0222:13
6Nils BirkestadOK Orinto57:02+2:0922:16
7Selma BirkestadOK Orinto1:04:10+9:1725:03
8August PalmOK Orinto1:04:44+9:5125:17
Melvin KallinOK Orintoej godkänd
Ludvig BurvallOK Orintoej godkänd
Saga LindebergOK Orintoutgått
Linnéa PerssonOK Orintoutgått

Gul

2 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jonatan BarthOK Orintoej godkänd
Eskil WincklerOK Orintoej godkänd
Anton WincklerOK Orintoej godkänd
Wilma BlohmOK Orintoej godkänd
Elsa HanssonOK Orintoutgått

Orange-Röd

3 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera ElfströmOK Orinto57:1417:59
2Erik BillströmOK Orinto1:08:20+11:0621:29
3Benjamin ReulOK Orinto1:09:10+11:5621:45
4Elvina BergdahlOK Orinto1:09:32+12:1821:51
Edvin NyborgOK Orintoutgått
Kristina BohmanOK Orintoej start
Elin BorgOK Orintoej start
Kajsa ElfströmOK Orintoej start

Violett 3

3 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika AnderssonOK Orinto58:5018:30
2Elin BirkestadOK Orinto1:06:45+7:5520:59

Violett 5

4 760 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin JohanssonOK Orinto45:399:35
2Björn KarlssonOK Orinto52:10+6:3110:57
3Olle ElfströmOK Orinto55:55+10:1611:44
4Jonas BergdahlOK Orinto1:04:00+18:2113:26
5Emil SundströmOK Orinto1:04:23+18:4413:31
6Ronnie BohmanOK Orinto1:06:04+20:2513:52
7Gustav BohmanOK Orinto1:16:34+30:5516:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser