Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 4
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: torsdag 2 maj 2019

Öppen motion 1

2 420 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1KasperAdam UllbergSvaide Roma SOK26:2010:52
2Ebba KarlssonSvaide Roma SOK32:05+5:4513:15
3Gustav HellminVisborgs OK33:07+6:4713:41
4Alva LindvallSvaide Roma SOK35:22+9:0214:36
5Mira RynellSvaide Roma SOK35:25+9:0514:38
6Leia GustafssonSvaide Roma SOK35:26+9:0614:38
7Alvar KnutasSvaide Roma SOK35:35+9:1514:42
8Arvid GustavssonSvaide Roma SOK36:11+9:5114:57
9William RynellSvaide Roma SOK37:24+11:0415:27
10Matilda SundvallSvaide Roma SOK37:43+11:2315:35
11Neo CederqvistVisborgs OK39:34+13:1416:20
12Armand NygrenVisborgs OK39:50+13:3016:27
13Rasmus GunnarssonVisborgs OK41:59+15:3917:20
14August SantosVisborgs OK42:04+15:4417:22
15Harry MickelåkerSvaide Roma SOK47:26+21:0619:36
16Vilde LindSvaide Roma SOK51:05+24:4521:06
17Miranda Ullberg HallbergSvaide Roma SOK53:24+27:0422:03
Lorens BrantSvaide Roma SOKej godkänd

Öppen motion 3

4 170 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta HjerthénGotlands Bro OK44:1210:35
2Thomas MellinSvaide Roma SOK48:30+4:1811:37
3Elisabeth StålhammarTullinge SK52:24+8:1212:33
4Niklas WaktelSvaide Roma SOK57:52+13:4013:52
5Per GustafssonSvaide Roma SOK1:05:31+21:1915:42
6Anna TyreforsSvaide Roma SOK1:35:25+51:1322:52
Ann-Marie LarssonVisborgs OKej godkänd
Aston GustafssonSvaide Roma SOKej godkänd

Öppen motion 5

4 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per StålhammarTullinge SK59:0212:05
2Sahra SeestrandVisborgs OK1:00:55+1:5312:28
3Tyra MellinSvaide Roma SOK1:03:41+4:3913:02
4Agnes MellinSvaide Roma SOK1:03:44+4:4213:03
5Alma PetterssonGotlands Bro OK1:25:40+26:3817:33

Öppen motion 6

5 530 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn FlodmanGotlands Bro OK41:177:27
2Einar EngströmSvaide Roma SOK43:04+1:477:47
3Ludvig WaktelSvaide Roma SOK48:50+7:338:49
4Gunnar HallströmVisborgs OK52:52+11:359:33
5Stefan MolinSvaide Roma SOK53:08+11:519:36
6Monika JonssonSvaide Roma SOK59:25+18:0810:44
7Pernilla MellinSvaide Roma SOK1:01:12+19:5511:04
8Adam ÖsterdahlVisborgs OK1:03:21+22:0411:27
Niklas GustafssonGarda OKej godkänd

Öppen motion 7

4 430 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf NilssonGotlands Bro OK34:287:46
2Fredrik WestergaardSvaide Roma SOK35:30+1:028:00
3Kurt LöfgrenGotlands Bro OK36:50+2:228:18
4Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK40:21+5:539:06
5Anders HellminVisborgs OK41:16+6:489:18
6Ylva SvangrenGotlands Bro OK42:20+7:529:33
7Kjell SkalbergGotlands Bro OK43:36+9:089:50
8Leif SvangrenGotlands Bro OK44:19+9:5110:00 Ladda ner rutt i gpx-format
9Edvard PetterssonGotlands Bro OK44:57+10:2910:08
10Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg45:13+10:4510:12
11Ann-Charlotte DahlVisborgs OK45:26+10:5810:15
12Anders NilssonGotlands Bro OK45:55+11:2710:21
13Frida BomanGotlands Bro OK46:18+11:5010:27
14Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg48:11+13:4310:52
15Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK50:41+16:1311:26
16Bo MagnussonVisborgs OK53:00+18:3211:57
17Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg53:34+19:0612:05
18Katja EneqvistGarda OK53:53+19:2512:09
19Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg55:21+20:5312:29
20Maria PerssonVisborgs OK56:22+21:5412:43
21Göran PerssonGotlands Bro OK56:57+22:2912:51
22Måns PerssonVisborgs OK57:38+23:1013:00
23Pär GustafssonSvaide Roma SOK57:58+23:3013:05
24Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg59:42+25:1413:28
25Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK1:02:07+27:3914:01
26Olle SvangrenGotlands Bro OK1:02:58+28:3014:12
27Rolf MalmrosVisborgs OK1:05:42+31:1414:49
28Ingrid EnekvistVisborgs OK1:06:04+31:3614:54
29Leo LövdahlVisby IF Gute SOK1:07:20+32:5215:11
30Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:10:38+36:1015:56
31Anki HallströmSvaide Roma SOK1:11:07+36:3916:03
32Ingrid DanielssonVisborgs OK1:13:54+39:2616:40
33Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:17:40+43:1217:31
34Brita AugustssonVisborgs OK1:20:53+46:2518:15
Gunnel FranssonVisborgs OKej godkänd
Lena NyströmVisborgs OKej start

Öppen motion 9

7 330 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix BäckstädeVisborgs OK42:305:47
2Håkan MattssonGotlands Bro OK45:24+2:546:11
3Oskar LundbergDalaportens OL51:42+9:127:03
4Mattias ÖsterdahlVisborgs OK52:29+9:597:09
5Anders EklundSvaide Roma SOK55:21+12:517:33
6Erik RankinVisborgs OK1:02:41+20:118:33
7Mårten KorallGotlands Bro OK1:09:43+27:139:30
8Carl-Erik BerglöwFagersta OK1:24:30+42:0011:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser