Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 16

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 16
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: lördag 21 september 2019

Öppen motion 1

2 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina JakobssonGarda OK56:5422:40
2Bianca JakobssonGarda OK1:01:07+4:1324:20
3Matteus ThorenGotlands Bro OK1:56:12+59:1846:17
4Norah GardellGotlands Bro OK1:58:48+1:01:5447:19

Öppen motion 3

3 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Freddy LiljegrenKlubblös40:2213:19
2Rasmus GunnarssonVisborgs OK1:00:18+19:5619:54

Öppen motion 5

4 070 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sarah SeestrandVisborgs OK40:5410:02
2Kelli JaamaKlubblös46:35+5:4111:26
3Jan FalkHellas Orientering52:42+11:4812:56
4Katarina JakobssonGarda OK54:30+13:3613:23
5Julia LindVisborgs OK54:46+13:5213:27
6Fredrik StenlundKlubblös1:40:46+59:5224:45
Anna JakobssonGarda OKej godkänd

Öppen motion 6

5 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torsten FlemmingVisby IF Gute SOK43:457:29
2Håkan LundbergSvaide Roma SOK52:18+8:338:57
3Carl-Erik BerglöwFagersta OK54:58+11:139:24
4Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK1:00:01+16:1610:16
5Emil OlofssonKlubblös1:02:54+19:0910:46
6Måns PerssonVisborgs OK1:22:20+38:3514:05

Öppen motion 7

3 450 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel SeestrandVisborgs OK28:198:12
2Karin BengtssonVisborgs OK35:13+6:5410:12
3Anders NilssonGotlands Bro OK39:13+10:5411:22
4Anders LevinSvaide Roma SOK39:43+11:2411:30
5Maria PerssonVisborgs OK40:33+12:1411:45
6Inga-Britt PetterssonSala OK40:41+12:2211:47
7Bo MagnussonVisborgs OK41:53+13:3412:08
8Robert GustafssonVisborgs OK42:00+13:4112:10
9Tommy UllbergSvaide Roma SOK42:28+14:0912:18
10Paula JakobssonGarda OK48:00+19:4113:54
11Mats RunanderKlubblös48:44+20:2514:07
12Mattias LevinSvaide Roma SOK49:09+20:5014:14
13Ing-Marie BergmanVisborgs OK50:40+22:2114:41
14Rolf MalmrosVisborgs OK51:26+23:0714:54
15Pär GustafssonSvaide Roma SOK52:27+24:0815:12
16Björn AnderssonGotlands Bro OK53:15+24:5615:26
17Anki HallströmSvaide Roma SOK55:38+27:1916:07
18Monika JonssonSvaide Roma SOK57:12+28:5316:34
19Brita AugustssonVisborgs OK1:02:55+34:3618:14
20Bo SandahlGotlands Bro OK1:05:26+37:0718:57
21Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:08:17+39:5819:47
22Helge GardelinGotlands Bro OK1:13:37+45:1821:20
23Siv JohanssonVisborgs OK1:45:27+1:17:0830:33
Lena NyströmVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 9

7 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar LundbergDalaportens OL59:217:36
2Anders EklundSvaide Roma SOK1:02:37+3:168:01
3Anna SameliusVisborgs OK1:03:14+3:538:06
4Ulf NilssonGotlands Bro OK1:08:35+9:148:47
5Olle GardellGotlands Bro OK1:10:47+11:269:04
6Mikaela RönnbäckVisborgs OK1:10:48+11:279:04
7Gollum SameliusVisborgs OK1:20:43+21:2210:20
8Konrad NilssonVisborgs OK1:25:00+25:3910:53
9Anders HellminVisborgs OK1:27:12+27:5111:10
Enn JaamaKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser