Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VPT 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VPT 1
Arrangörsorganisation: Arboga OK
Datum: tisdag 7 maj 2019

D20

1 740 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia BrangefältVästerås SOK12:587:27
2Ida HallinSurahammars SOK13:22+0:247:40
3Hanna ErikssonNorbergs OK14:46+1:488:29
4Jennifer SvenssonVästerås SOK17:04+4:069:48

H20

2 150 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NäslundVästerås SOK12:345:50
2Pontus LindgrenVästerås SOK13:58+1:246:29
3Anton AugustssonFagersta OK15:53+3:197:23
4Emil AhlströmVästerås SOK16:04+3:307:28
5Emil TörnqvistFagersta OK20:24+7:509:29
Markus ÖsterlundVästerås SOKdiskvalificerad
Martin SandqvistVästerås SOKej godkänd
Tamás SzütsVästerås SOKej godkänd
Noa SjöstrandVästerås SOKej start
Jesper JanssonVästerås SOKej start

D16

1 690 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK10:506:24
2Maja AhlströmVästerås SOK12:03+1:137:07
3Amanda HallVästerås SOK12:48+1:587:34
4Rebecka HaslerSurahammars SOK14:27+3:378:33
5Disa SvenssonVästerås SOK14:30+3:408:34
6Jonna SandbergKöping-Kolsva OK14:35+3:458:37
7Kristina LindgrenVästerås SOK15:07+4:178:56
8Ella WilhelmssonOK Hedströmmen16:26+5:369:43
9Felicia SahlénVästerås SOK17:18+6:2810:14
10Tilde JohanssonSurahammars SOK19:01+8:1111:15
11Ida WilhelmssonOK Hedströmmen19:46+8:5611:41
12Hanna ThulinVästerås SOK19:59+9:0911:49
Clara SvenssonSurahammars SOKej godkänd
Wilma ThornellSurahammars SOKej godkänd
My VelanderSurahammars SOKej godkänd

H16

2 130 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristoffer KlarinVästerås SOK13:476:28
2Lucas AhlströmVästerås SOK14:28+0:416:47
3Tobias DahlmarkVästerås SOK14:43+0:566:54
4Sixten SlagbrandVästerås SOK15:42+1:557:22
5Noah AndertoftVästerås SOK16:10+2:237:35
6Arvid ErikssonNorbergs OK16:21+2:347:40
7Edvin BerggrenOK Hedströmmen20:42+6:559:43
8Anders AnderssonOK Hedströmmen23:01+9:1410:48
Maximilian OlofssonVästerås SOKej godkänd

D14

1 660 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen ThorsénSurahammars SOK11:266:53
2Elvira BjörnbergVästerås SOK11:48+0:227:06
3Agnes JohanssonSurahammars SOK13:22+1:568:03
4Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK13:33+2:078:09
5Nova SahlénVästerås SOK13:48+2:228:18
6Kajsa HallVästerås SOK14:41+3:158:50
7Ester AspersandSala OK19:10+7:4411:32
8Malva EnlundSala OK28:05+16:3916:55
Alva SkoogVästerås SOKej start

H14

1 940 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vidar NettelmarkSurahammars SOK11:556:08
2Elis WiklundVästerås SOK12:21+0:266:21
3Arvid JonforsenSurahammars SOK12:42+0:476:32
4Ludvig HaslerSurahammars SOK12:58+1:036:41
5Erik PalmVästerås SOK13:24+1:296:54
6Linus HallinSurahammars SOK13:59+2:047:12
7Josiah BergrothVästerås SOK15:30+3:357:59
8Carl SandqvistVästerås SOK15:45+3:508:07
9Arvid GunérusSurahammars SOK16:16+4:218:23
10Ville SjöblomKöping-Kolsva OK18:42+6:479:38
11Kalle AnderssonOK Hedströmmen18:57+7:029:46
Albin VelanderSurahammars SOKej godkänd
Anton VelanderSurahammars SOKej godkänd
Gustav ThenanderVästerås SOKej start

D12

1 480 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin PalmVästerås SOK11:518:00
2Freja MattilaHallstahammars OK15:00+3:0910:08
3Wilma WikströmFellingsbro GOIF15:24+3:3310:24
4Alicia HermannVästerås SOK15:50+3:5910:41
5Selma WickströmArboga OK17:25+5:3411:46
6Lovisa BjörnbergVästerås SOK19:34+7:4313:13
7Irma MalmströmVästerås SOK20:19+8:2813:43
8Gabriella HaslerSurahammars SOK23:33+11:4215:54
9Emilie ÖsterbergSurahammars SOK26:16+14:2517:44
Kajsa BergrothVästerås SOKej godkänd

H12

1 680 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David ThapperVästerås SOK12:457:35
2Hugo ZetterbergVästerås SOK13:47+1:028:12
3Rasmus ViertelVästerås SOK14:19+1:348:31
4Albin AnderssonArboga OK15:29+2:449:12
5Gustav JuhlinVästerås SOK15:36+2:519:17
6Ludvig JuhlinVästerås SOK16:53+4:0810:02
7Jakob SandbergKöping-Kolsva OK16:55+4:1010:04
8Rasmus EliassonVästerås SOK19:57+7:1211:52
9Hampus EnarssonKöping-Kolsva OK20:48+8:0312:22
10Oscar NoringVästerås SOK20:59+8:1412:29
11David JonforsenSurahammars SOK22:12+9:2713:12
12Rasmus VånsjöArboga OK29:13+16:2817:23
13Ture HolmstrandArboga OK31:22+18:3718:40
Noah LanderSala OKej godkänd
Leopold OlofssonVästerås SOKej godkänd
Elias KarénSala OKej godkänd
Albin SvenssonSurahammars SOKej start

D10

1 130 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida HerbstVästerås SOK10:078:57
2Leni AnderssonArboga OK12:03+1:5610:39
3Josefin SandbergKöping-Kolsva OK13:21+3:1411:48
4Hanna ThapperVästerås SOK14:01+3:5412:24
5Freja IvermarkVästerås SOK15:29+5:2213:42
6Tova HolmstrandArboga OK43:32+33:2538:31
Signe WinqvistNorbergs OKej start
Selma LöfqvistVästerås SOKej start

H10

1 340 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle OldaeusVästerås SOK11:558:53
2Alexander ThulinVästerås SOK15:36+3:4111:38
3Jonathan EnarssonKöping-Kolsva OK15:42+3:4711:42
4Emil GrankvistArboga OK26:33+14:3819:48
Theodor ThenanderVästerås SOKej godkänd
Ezana ArkebomSala OKej godkänd

Inskolning

930 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Moa AndersonArboga OKfullföljt
Axel BobergArboga OKfullföljt
Vinsent BäcklundArboga OKfullföljt
Alma DanielssonSurahammars SOKfullföljt
Elsa DanielssonSurahammars SOKfullföljt
Olof EkströmArboga OKfullföljt
Lisa ElghKöping-Kolsva OKfullföljt
Lina EliassonVästerås SOKfullföljt
Simon EnarssonKöping-Kolsva OKfullföljt
Minna FredarArboga OKfullföljt
Hilda GunérusSurahammars SOKfullföljt
Felix HerbstVästerås SOKfullföljt
Elin IvermarkVästerås SOKfullföljt
Hugo JonassonArboga OKfullföljt
Tilda JonassonArboga OKfullföljt
Alma Kulle EklövArboga OKfullföljt
Liam LarsssonArboga OKfullföljt
Matilda MolundVästerås SOKfullföljt
Rasmus NoringVästerås SOKfullföljt
Felix OtterskogArboga OKfullföljt
Love VelanderSurahammars SOKfullföljt
Florian ViertelVästerås SOKfullföljt

Prova på

1 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ceasar TengbranKlubblös10:086:45
Klara OldaeusVästerås SOK23:02+12:5415:21
Jonathan MoréusHallstahammars OK22:58+12:5015:18
Selma ElghKöping-Kolsva OK26:54+16:4617:56
Solhem TesfazgiSala OK19:43+9:3513:08
Agnes JakobsonSala OK18:15+8:0712:10
Åsa EnlundSala OK18:26+8:1812:17
Liam FolkjernOK Hedströmmen18:26+8:1812:17
Rasmus MoenKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser