Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallandspremiären, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallandspremiären, medel
Arrangörsorganisation: Halmstad OK
Datum: lördag 7 mars 2020

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Inskolning 2 km | Mycket lätt 2 km | Lätt 2,5 km | Lätt 5 km | Medelsvår 3 km | Svår 3 km | Svår 5 km | Naturpasset

D21

4 010 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara HagströmIFK Göteborg Orientering24:366:08
2Anna NärhiIFK Göteborg Orientering26:43+2:076:39
3Miri Thrane ØdumIFK Göteborg Orientering26:45+2:096:40
4Pihla OtsamoIFK Göteborg Orientering28:10+3:347:01
5Deborah StadlerIFK Göteborg Orientering28:23+3:477:04
6Amilia BjörklundSävedalens AIK28:45+4:097:10
7Emmi JokelaIFK Göteborg Orientering29:04+4:287:14
8Zsófia SárközyIFK Lidingö SOK29:30+4:547:21
8Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad29:30+4:547:21
10Andrea SvenssonOK Tisaren29:52+5:167:26
11Klara AxelssonEksjö SOK30:07+5:317:30
12Kirsi NurmiIFK Göteborg Orientering30:17+5:417:33
13Agnes LeoGöteborg-Majorna OK30:20+5:447:33
14Siri NyfelerIFK Göteborg Orientering31:04+6:287:44
15Julia AlnervikHelsingborgs SOK31:14+6:387:47
16Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna32:05+7:298:00
17Frida AnderssonFalkenbergs OK32:23+7:478:04
18Lovisa NilssonSävedalens AIK32:24+7:488:04
19Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering33:02+8:268:14
20Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK33:15+8:398:17
21Isabella TapperIFK Lidingö SOK33:29+8:538:20
22Jennie HöyeOK Vivill34:12+9:368:31
23Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK34:42+10:068:39
24Emma PetterssonOK Roxen34:53+10:178:41
25Mia Mathisen BekhusIFK Lidingö SOK34:54+10:188:42
26Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad35:05+10:298:44
27Pia OlssonSkåneslättens OL35:30+10:548:51
28Moa HanssonBredaryds SOK36:13+11:379:01
29Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad36:38+12:029:08
30Ida WillénHestra IF37:00+12:249:13
31Alice HultinOK Löftan37:45+13:099:24
32Sara JosarpFK Friskus-Varberg38:13+13:379:31
33Johanna RundqvistOK Löftan38:20+13:449:33
34Elin OlssonTibro OK38:29+13:539:35
35Stina BergSävedalens AIK39:05+14:299:44
36Lisa WallinMarkbygdens OK39:49+15:139:55
37Amanda ClaessonSävedalens AIK40:06+15:3010:00
38Nadia HindérTolered-Utby Ol-klubb41:09+16:3310:15
39Elisabet MöllerOK Nackhe43:46+19:1010:54
40Petra EklundLunds OK45:23+20:4711:19
41Åsa SöderblomFalkenbergs OK46:36+22:0011:37
42Moa HenningssonIK Trenne Ullared48:52+24:1612:11
43Julia SvärdOskarströms OK52:45+28:0913:09
44Frida KjellmanLidköpings VSK54:15+29:3913:31
45Tove UddMarkbygdens OK54:28+29:5213:34
46Lina ParkOK Stigen54:35+29:5913:36
47Julia SmedenmarkRonneby OK59:11+34:3514:45
48Hanna LockingGöteborg-Majorna OK1:08:04+43:2816:58
49Julia LundHästveda OK1:09:00+44:2417:12
Elin MånssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Elsa JanssonJärla Orienteringej godkänd
Emilia HenryssonTibro OKej godkänd
Linnea GustafssonIFK Göteborg Orienteringej start

H21

5 170 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dag BlandkjennIFK Göteborg Orientering26:555:12
2Johan RunessonIFK Lidingö SOK27:08+0:135:14
3Oskar SjöbergOK Linné27:56+1:015:24
4Albin AnderssonMarkbygdens OK28:06+1:115:26
5Ville JohanssonOK Kolmården28:18+1:235:28
5Heino OllinSävedalens AIK28:18+1:235:28
7Joonas AholaFredrikstad SK28:20+1:255:28 Ladda ner rutt i gpx-format
8Pontus KarlssonMarkbygdens OK28:52+1:575:35
9Gaute FriestadNydalens SK28:58+2:035:36
10Ralph StreetBækkelagets SK29:06+2:115:37
11Oliwer LundbergOK Bävern29:17+2:225:39
12Filip KarlssonIF Hagen29:27+2:325:41
13Filip TrofastBredaryds SOK29:36+2:415:43
14Erik Ivarsson SandbergOK Denseln29:46+2:515:45
15Oscar VångellÄrla IF30:18+3:235:51
16Oscar JohanssonKarlskrona SOK30:21+3:265:52
17Sebastian DalandIFK Göteborg Orientering30:28+3:335:53
18Simon SchusterIFK Lidingö SOK30:31+3:365:54
19Mats NordbrødenHalden SK30:48+3:535:57
20David AnderssonIFK Lidingö SOK30:50+3:555:57
21Anders CarlssonIFK Göteborg Orientering31:09+4:146:01
22Anders VisterNydalens SK31:10+4:156:01
23Hector HainesIFK Lidingö SOK31:19+4:246:03
24Simen WästlundBækkelagets SK31:28+4:336:05
25Johan HördegårdhIFK Göteborg Orientering31:56+5:016:10
26Olle JosarpOK Tisaren32:15+5:206:14
27Johan StrandGöteborg-Majorna OK32:33+5:386:17
28Nicolas SimoninBækkelagets SK32:42+5:476:19
29Erik GustafssonNTNUI32:45+5:506:20
30Adam GeorgssonOK Nackhe32:48+5:536:20
31Niklas CarlssonSundbybergs IK33:02+6:076:23
32Otto StuhlhoferOK Landehof33:05+6:106:23
33Mattias NilssonÄrla IF33:06+6:116:24
34Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK33:09+6:146:24
35Daniel GrahnIFK Göteborg Orientering33:39+6:446:30
36Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK34:01+7:066:34
37Oscar StombergIF Hagen34:27+7:326:39
38Beat RothNydalens SK35:10+8:156:48
39Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb35:17+8:226:49
40Mikael PihelOK Tisaren35:57+9:026:57
41Oskar LeinonenOK Kolmården36:04+9:096:58
42Jon Aukrust OsmoenNydalens SK36:31+9:367:03
43Jonas LauriFK Herkules37:07+10:127:10
44Patrik JohanssonHelsingborgs SOK37:19+10:247:13
45Per AspegrenOK Kontinent37:35+10:407:16
46Sverre Turter SandvoldNydalens SK38:00+11:057:21
47Albin AlsiöIF Hagen38:02+11:077:21
48Henrik BengtssonFalkenbergs OK38:12+11:177:23
49Leif SvenssonOK Tisaren38:28+11:337:26
50Johan AllardLinköpings OK38:29+11:347:26
51Felix AlnervikHelsingborgs SOK39:31+12:367:38
52Jonatan AnderssonFalkenbergs OK40:07+13:127:45
53Joel JohnssonOK Nackhe40:22+13:277:48
54Mårten LundqvistSundbybergs IK40:29+13:347:49
55Jonas NilssonOK Nackhe41:19+14:247:59
56Erik MelénÄrla IF41:21+14:267:59
57Oskar EngmanNyköpings OK42:59+16:048:18
58Joel Käll KarlssonVäxjö OK43:12+16:178:21
59Johan GustafssonOK Nackhe44:03+17:088:31
60Simon BörjesonRyda SK45:10+18:158:44
61Tobias JohanssonLaholms IF OK45:16+18:218:45
62Arvid HammarFK Herkules48:37+21:429:24
63Eric SandströmOK Stigen48:40+21:459:24
64Johan SöderblomFalkenbergs OK49:27+22:329:33
65Viktor ParkOK Stigen51:09+24:149:53
66Maxwell CarrTibro OK54:19+27:2410:30
67Oskar NilssonOK Stigen58:59+32:0411:24
68Martin LundStenungsunds OK1:00:50+33:5511:45
69Eskil Sande GullordBækkelagets SK1:41:08+1:14:1319:33
Marius Thrane ØdumIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Andreas HöyeIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Fredrik JohanssonOK Nackheej start
Jonas PilbladIFK Göteborg Orienteringej start
Kacper KucaOK Kolmårdenej start
Johan HögstrandIFK Göteborg Orienteringej start
Henrik EijsinkNydalens SKej start
Morgan KarlssonSundbybergs IKej start
Bojan BlumensteinNydalens SKej start

D20

3 690 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin LindbladOK Djerf30:448:19
2Alicia LundgrenVäxjö OK31:49+1:058:37
3Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK31:55+1:118:38
4Ebba LindmanOK Gränsen31:56+1:128:39
5Isabella AumoKungälvs OK32:16+1:328:44
6Lovisa BlomgrenEksjö SOK33:15+2:319:00
7Joëlle MeisterNydalens SK33:30+2:469:04
8Lovisa WeidenSkåneslättens OL35:58+5:149:44
9Johanna NilssonFK Göingarna36:00+5:169:45
10Hilda AxelssonFK Göingarna38:22+7:3810:23
11Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK48:42+17:5813:11

H20

3 840 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leo JohanssonOK Kolmården22:075:45
2Simon HardenFK Boken22:25+0:185:50
3Hugo SetthagenOK Tranan22:34+0:275:52
4Hugo StrömUlricehamns OK22:44+0:375:55
5Viktor WaernqvistOK Kolmården24:04+1:576:16
6Hugo JakobssonEksjö SOK24:12+2:056:18
7Tim JohanssonFK Friskus-Varberg24:30+2:236:22
8Adrian VartiaOK Löftan25:22+3:156:36
9Johan GrahnIK Uven26:21+4:146:51
10Carl JosefssonSävedalens AIK26:32+4:256:54
11Sondre OttesenFredrikstad SK26:33+4:266:54
12Simon FreylandEksjö SOK27:44+5:377:13
13Isak JonssonNydalens SK27:56+5:497:16
14Daniel BogrenIF Hagen28:00+5:537:17
15Jostein Svaland DaleÅs-NMBU Orientering28:04+5:577:18
16Linus LundbergOK Bävern28:05+5:587:18
17Mattis PerssonEksjö SOK28:40+6:337:27
18Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK28:47+6:407:29
19Per NordholmSävedalens AIK29:06+6:597:34
20Runar Saur ModahlFredrikstad SK31:00+8:538:04
21Thorsten SvenssonFinspångs SOK31:14+9:078:08
22Jacob MobergHelsingborgs SOK32:00+9:538:20
23Axel ErikssonOK Löftan33:32+11:258:43
24Erik LundStenungsunds OK33:59+11:528:50
25Marcus RagnarssonMarkbygdens OK45:23+23:1611:49
Simon BjörnehällOK Gränsenej godkänd
Hugo DjurstedtEksjö SOKej start
William SeguraKFUM Örebro OKej start
Albin FalkNyköpings OKej start

D18

3 690 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK24:416:41
2Sabina AumoKungälvs OK25:32+0:516:55
3Eleonora AlinderSjövalla FK27:16+2:357:23
4Märta LjungbergSjövalla FK28:19+3:387:40
5Matilda LindhSundbybergs IK29:11+4:307:54
6Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering29:49+5:088:04
7Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK30:32+5:518:16
8Sigrid CarlssonSundbybergs IK30:36+5:558:17
9Olivia LundstedtSjövalla FK31:25+6:448:30
10Thea BökmanHelsingborgs SOK32:12+7:318:43
11Lisa ThunellIFK Lidingö SOK32:15+7:348:44
12Alva Marika NiklassonNydalens SK32:42+8:018:51
13Linnea LundOK Kolmården32:58+8:178:56
14Kajsa BogrenSundbybergs IK34:36+9:559:22
15Karin LindgrenKFUM Örebro OK35:04+10:239:30
16Rebecka PihlströmOK Landehof37:15+12:3410:05
17Fanny ÖstlundOK Kolmården38:02+13:2110:18
18Moa SkoogIF Hagen38:06+13:2510:19
19Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK38:34+13:5310:27
20Sofie BodinAlmby IK40:19+15:3810:55
21Frida MouchardIF Hallby SOK41:37+16:5611:16
22Adine Blakkestad IngesenFredrikstad SK42:26+17:4511:29
23Ylva JohanssonOK Djerf43:48+19:0711:52
24Irma SvenssonOK Klyftamo44:56+20:1512:10
25Malin KindbomIF Hagen46:20+21:3912:33
26Emma EliassonFK Friskus-Varberg49:55+25:1413:31
27Emma IsidorssonOK Vivill51:13+26:3213:52
28Cornelia MöllerOK Kontinent52:37+27:5614:15
29Signe Strand GulbrandsenFredrikstad SK54:50+30:0914:51
30Ronja GérardOK Kontinent1:14:42+50:0120:14
Nicolina MobergOK Tyrdiskvalificerad
Erika ÅkessonMarkbygdens OKej godkänd
Lovisa HambäckLånghundra IFej start
Vilde Jonsson WoldSundbybergs IKej start
Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OKej start

H18

3 840 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter PetterssonOK Tisaren21:535:41
2Axel ElmbladBredaryds SOK22:05+0:125:45
3Jesper JohanssonOK Löftan22:32+0:395:52
4Hugo EricssonVäxjö OK23:28+1:356:06
5Felix DrejmoOK Landehof23:31+1:386:07
6Jakob TorgersenHalden SK24:25+2:326:21
7William SturessonLerums SOK24:26+2:336:21
8Casper SkeppSävedalens AIK24:57+3:046:29
9Anton CarlssonIF Hagen24:58+3:056:30
10Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK25:29+3:366:38
11Johan MårtenssonIF Hagen25:31+3:386:38
11Gustav OhlinOK Tranan25:31+3:386:38
13Hugo MandingerTrollhättans SOK25:44+3:516:42
14Albin WeidenSkåneslättens OL25:55+4:026:44
15Nils KörleOK Landehof26:03+4:106:47
16Edvin SelinFK Göingarna26:05+4:126:47
17Erik IngemarssonHestra IF26:06+4:136:47
18Simon NordbergGöteborg-Majorna OK26:08+4:156:48
19Edvin HellstenNyköpings OK26:53+5:007:00
20Willy FjällborgStenungsunds OK27:06+5:137:03
21Alexander JanssonOK Djerf27:09+5:167:04
22Sigurd Saxe SandvikHalden SK27:12+5:197:05
23Christopher LadimOK Moss27:19+5:267:06
24Linus MalmKFUM Örebro OK27:22+5:297:07
25Alfred ErdeliusIF Rigor27:24+5:317:08
26Emil AxelssonLerums SOK27:57+6:047:16
27Anton KastrupSävedalens AIK28:20+6:277:22
28Rasmus PetterssonOK Djerf28:32+6:397:25
29Edvin HenryssonTibro OK28:54+7:017:31
30Peder HaugaardHalden SK29:25+7:327:39
31Axel BechtelFK Friskus-Varberg31:09+9:168:06
32Jakob MobergOK Löftan32:23+10:308:25
33Hannes RosendahlIF Marin Väst32:47+10:548:32
34Anton TörnqvistKarlskrona SOK32:52+10:598:33
35Kasper Bakken UlsethNydalens SK33:28+11:358:42
36Lukas AndrénTibro OK34:02+12:098:51
37Johan LundStenungsunds OK35:17+13:249:11
38David AlménVänersborgs SK37:32+15:399:46
39Jonathan EylertsenHalden SK40:50+18:5710:38
40Alfred ÖstergrenAlvesta SOK41:26+19:3310:47
41Zebastian ArfwedsonFrölunda OL43:58+22:0511:26
42Wilmer HolmqvistSjövalla FK52:44+30:5113:43
43Edvin SahlinOK Löftan53:47+31:5414:00
44Gustav BohmanOK Orinto56:40+34:4714:45
Sverre RöjgårdOK Kolmårdenej godkänd
David MårtenssonGarphyttans IFej start
Sixten EkbladhSol Tranåsej start
Elias PerssonFjärås AIKej start
Joel AnnermarkenOK Kontinentej start
Jonas OlandersLerums SOKej start
Linus AhlénIF Hagenej start

D16

3 390 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården26:147:44
2Sandra LingIK Hakarpspojkarna26:51+0:377:55
3Tova RangertIK Hakarpspojkarna26:59+0:457:57
4Maja AxelssonLerums SOK27:18+1:048:03
5Hanna ÖbergGamleby OK27:23+1:098:04
6Ellen PelanderOK Djerf27:37+1:238:08
7Tuva SelinFK Göingarna27:51+1:378:12
8Alice OlvegårdFK Göingarna28:09+1:558:18
9Annie LundOK Kolmården29:15+3:018:37
10Ebba NäsmanLerums SOK29:40+3:268:45
11Julia WesthMullsjö SOK31:06+4:529:10
12Audrey HanssonFrölunda OL31:12+4:589:12
13Elsa SödervallIK Gandvik31:26+5:129:16
14Sara OhlinOK Tranan31:35+5:219:18
15Ella PetterssonSävedalens AIK32:02+5:489:26
16Marta TörnströmFK Friskus-Varberg32:50+6:369:41
17Maja KarmstigFK Friskus-Varberg32:51+6:379:41
18Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb33:07+6:539:46
19Fanny HanssonFalkenbergs OK33:17+7:039:49
20Emma OlinIK Hakarpspojkarna33:39+7:259:55
21Jonna LindbladOK Djerf33:48+7:349:58
22Linnea Solvang StaggTrollhättans SOK33:53+7:399:59
23Ida KörleOK Landehof34:00+7:4610:01
24Stina Lyckemalm DahlénIK Uven34:10+7:5610:04
25Johanna BergKFUM Örebro OK34:12+7:5810:05
26Anna Simonsson-SøndenåKarlskrona SOK34:36+8:2210:12
27Lova BerzeliusOK Skogshjortarna35:01+8:4710:19
28Agnes IvarssonOK Skogshjortarna35:37+9:2310:30
29Maja GraadIF Rigor36:12+9:5810:40
30Johanna OttossonÖrkelljunga FK39:23+13:0911:37
31Linn EneljungIFK Göteborg Orientering41:02+14:4812:06
32Emma KarlssonOK Landehof41:34+15:2012:15
33Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK41:37+15:2312:16
34Emelia CarlströmFK Boken41:40+15:2612:17
35Stina NalbinMullsjö SOK42:09+15:5512:26
36Julie WoldOK Moss42:39+16:2512:34
37Annie ErikssonOK Löftan42:45+16:3112:36
38Emmy NilssonHalmstad OK44:10+17:5613:01
39Solveig Pehrsen-LundeSarpsborg OL44:18+18:0413:04
40Johanna PihlströmOK Landehof47:08+20:5413:54
41Ida AnderssonOK Löftan47:24+21:1013:58
42Linnea StenbaekOK Skogshjortarna47:49+21:3514:06
43Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg50:19+24:0514:50
44Signe LindebladIFK Göteborg Orientering51:30+25:1615:11
45Klara NilssonHestra IF55:54+29:4016:29
46Sandra Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK1:00:51+34:3717:56
Moa HolstenHestra IFej godkänd
Ebba ThernOK Skogshjortarnaej start
Tuva NylundBredaryds SOKej start
Hanna AlsiöIF Hagenej start

H16

3 520 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante SelinFK Göingarna21:596:14
2Alfred BjørnerødOK Moss22:02+0:036:15
3Anton KruseKFUM Örebro OK22:23+0:246:21
4Victor BeischerIK Uven22:26+0:276:22
5Hannes PerssonFK Herkules22:44+0:456:27
6Wilmer SelinFK Göingarna23:02+1:036:32
7Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna23:06+1:076:33
8Elias NordbergGöteborg-Majorna OK23:07+1:086:34
9Simon CorneliussonOK Löftan23:46+1:476:45
10Tobias JohanssonOK Löftan24:37+2:386:59
11Emil LarssonOK Tisaren25:03+3:047:06
12Noah KrikströmHjärnarps OL25:05+3:067:07
13Vidar NettelmarkSurahammars SOK25:17+3:187:10
14Nils Anders NiklassonNydalens SK25:24+3:257:12
15Liam JohanssonIF Hagen25:45+3:467:18
16Alfred HallqvistUlricehamns OK25:47+3:487:19
17Melker ÅkessonOK Landehof25:50+3:517:20
18Isak AnderssonLunds OK26:14+4:157:27
19John KinnanderMatteus SI26:30+4:317:31
20Olle MalmKFUM Örebro OK26:31+4:327:31
21Herman Lien BackstrømHalden SK26:35+4:367:33
22Joel HolmbergUlricehamns OK26:37+4:387:33
22Isak BengtssonOK Löftan26:37+4:387:33
24Arvid SkeppSävedalens AIK27:06+5:077:41
25Jonathan RundqvistOK Nackhe27:07+5:087:42
26William RönnborgIK Uven27:19+5:207:45
27Adam SjööarvOK Nackhe27:52+5:537:55
28Alvin OllanderOK Landehof28:08+6:097:59
29Olle FlorénIF Rigor28:13+6:148:00
30Filip IngemarssonHestra IF28:22+6:238:03
31Oskar BlomOK Löftan28:44+6:458:09
32Erik GullbrandIF Hagen28:57+6:588:13
33Hannes EssungerSjövalla FK29:05+7:068:15
34Fredrik WestlundKils OK30:13+8:148:35
35Adam BromsFK Friskus-Varberg30:47+8:488:44
36Noel BengtssonOK Skogshjortarna31:05+9:068:49
37Edvin AlexanderssonIF Rigor31:32+9:338:57
38Kasper VemdalMullsjö SOK31:33+9:348:57
39David MorénHjärnarps OL31:44+9:459:00
40Gustav AnderssonOK Löftan32:05+10:069:06
41Jonathan WoodhouseLillomarka OL32:24+10:259:12
42Arvid JonforsenSurahammars SOK33:14+11:159:26
43Håkon BogasonLillomarka OL33:40+11:419:33
44Oscar NystrandOK Klyftamo34:32+12:339:48
45Elias MosebekkHalden SK36:45+14:4610:26
46Simon WesthMullsjö SOK36:55+14:5610:29
47Peder BryggenHalden SK37:20+15:2110:36
48Arvid GunérusSurahammars SOK37:33+15:3410:40
49Axel BjörkmanSjövalla FK37:57+15:5810:46
50Albin PaulssonOK Löftan38:23+16:2410:54
51Elias NyqvistOK Landehof39:00+17:0111:04
52Torbjørn LundebyLillomarka OL39:31+17:3211:13
53Linus HallinSurahammars SOK40:30+18:3111:30
54Ludvig HaslerSurahammars SOK43:00+21:0112:12
55Arvid JohanssonOK Djerf44:28+22:2912:37
56Linus AlinderSjövalla FK45:56+23:5713:02
57Christoffer GzylOK Moss46:29+24:3013:12
58Vebjørn BlindheimLillomarka OL47:34+25:3513:30
59Rasmus EastwoodLillomarka OL50:32+28:3314:21
60Albin JägstedtHalmstad OK58:07+36:0816:30
61Isak ThysellOK Kontinent58:13+36:1416:32
62Adam GranhageSjövalla FK58:16+36:1716:33
63Martin HanssonIF Rigor59:11+37:1216:48
64Gustav AnderssonOK Skogshjortarna1:04:05+42:0618:12
65Sebastian Bøhn-BryntesenHalden SK1:09:30+47:3119:44
66Edvin TolestamIF Rigor1:21:31+59:3223:09
67Elias ThoresenHalden SK1:36:26+1:14:2727:23
Fabian AlinderSjövalla FKej godkänd
Carl StadigIK Gandvikej godkänd
Oscar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sebastian Blomfeldt UnnerudOK Mossej godkänd
Casper TuressonHärlövs IFej godkänd
Love PerssonMalmö OKej godkänd
Fabian SundOK Hammarenej start
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Erik RexfeltFalkenbergs OKej start
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej start
Anton KarlssonFK Finnej start
Sondre LadimOK Mossej start
Alfred JeppssonOK Hammarenej start
Noel HelmerssonOK Tisarenej start

D14

2 880 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilia OlssonUddevalla OK21:257:26
2Klara EberlénOK Skogshjortarna22:11+0:467:42
3Stina ThernOK Skogshjortarna23:19+1:548:05
4Irma WesthMullsjö SOK23:23+1:588:07
5Jenny DanevadFredrikstad SK23:27+2:028:08
6Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering23:54+2:298:17
7Julia GustafssonKFUM Örebro OK23:56+2:318:18
8Lina ÅsYstads OK24:09+2:448:23
9Wilma ReinholdssonOK Alehof24:22+2:578:27
10Malva ArvidssonBrattås CK24:46+3:218:35
11Marte Hox BrynildsenFredrikstad SK25:39+4:148:54
12Märta SvennerudKarlskrona SOK25:43+4:188:55
13Tilda SundkvistOK Gränsen25:45+4:208:56
14Julia LönnHalmstad OK26:32+5:079:12
15Agnes JohanssonIF Hagen26:53+5:289:20
16Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK28:18+6:539:49
17Frida Kärner GroossAllerød OK28:33+7:089:54
18Emilia MellegårdLidköpings VSK29:00+7:3510:04
19Smilla ThomassonFK Göingarna29:05+7:4010:05
20Liv LundsgaardOK Kontinent29:13+7:4810:08
21Kamma Aglund AndersenOK Øst Birkerød29:58+8:3310:24
22Emelina HolmqvistSjövalla FK30:25+9:0010:33
23Moa VemdalMullsjö SOK30:45+9:2010:40
24Stina SöderqvistLinköpings OK30:52+9:2710:43
25Emma PerssonHalmstad OK30:59+9:3410:45
26Mathea YngveOK Kontinent31:02+9:3710:46
27Emma AhlénIF Hagen32:01+10:3611:07
28Linnéa BjärbyFrosta OK32:09+10:4411:09
29Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg32:26+11:0111:15
30Lova JohanssonFK Friskus-Varberg32:30+11:0511:17
31Emma Aune JakobsenOK Moss32:45+11:2011:22
32Ella KruseKFUM Örebro OK32:46+11:2111:22
33Olivia TillanderYstads OK32:52+11:2711:24
34Sigrid Schmitt GranHalden SK34:03+12:3811:49
35Alice WahlbergFalköpings AIK OK34:41+13:1612:02
36Elin AnderssonOK Löftan34:43+13:1812:03
37Ingrid Due NygaardSøllerød OK35:00+13:3512:09
38Erle Elise WoldOK Moss35:53+14:2812:27
39Amanda GustavssonVäxjö OK36:44+15:1912:45
40Ingrid Pedersen HolmskauTrøsken IL37:15+15:5012:56
41Ellen RubendahlFrölunda OL37:34+16:0913:02 Ladda ner rutt i gpx-format
42Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK38:00+16:3513:11
43Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK38:38+17:1313:24
44Åse KjerkreitHalden SK38:49+17:2413:28
45Inger Anne Svendsby BraarudHalden SK39:17+17:5213:38
46Laura-Johanne David KoueSøllerød OK39:46+18:2113:48
47Vilma LöfgrenOK Skogshjortarna39:50+18:2513:49
48Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg39:55+18:3013:51
49Felicia RööhsSkattkärrs SOK41:42+20:1714:28
50Mira WallinFalkenbergs OK42:18+20:5314:41
51Klara MöllerOK Kontinent43:08+21:4314:58
52Alice HultLidköpings VSK46:17+24:5216:04
53Erle Wetterhus PedersenOK Moss48:42+27:1716:54
54Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK1:15:22+53:5726:10
55Wilda SchmidtOK Kontinent1:20:01+58:3627:47
Minna WingstedtHalden SKej godkänd
Saga KällstrandÅmåls OKej start

H14

2 910 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna18:346:22
2Emil Husebye AamodtFredrikstad SK19:20+0:466:38
3Axel ThybeckLindebygdens OK19:31+0:576:42
4Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK20:08+1:346:55
5Ted NilssonKFUM Örebro OK20:37+2:037:05
6Johannes MaragerAllerød OK20:56+2:227:11
7Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna21:04+2:307:14
8Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK21:21+2:477:20
9Emil SkeppSävedalens AIK21:44+3:107:28
10Emil LingIK Hakarpspojkarna21:46+3:127:28
11Samuel JakobssonOK Skogshjortarna21:54+3:207:31
12Ola LeireGöteborg-Majorna OK22:16+3:427:39
13Erik Grønborg NielsenAllerød OK22:18+3:447:39
14Viktor HedströmOK Skogshjortarna22:31+3:577:44
15Carl ÖbergGamleby OK22:37+4:037:46
16Niels Elton JokumsenFIF Hillerød22:52+4:187:51
17Liam HogedalVänersborgs SK23:15+4:417:59
18Alvar AlexanderssonIF Rigor23:42+5:088:08
19Gustav AspIFK Göteborg Orientering23:44+5:108:09
20Syver Strand GulbrandsenFredrikstad SK23:47+5:138:10
21Simon GrahnIK Uven24:39+6:058:28
22Torbjørn Høyer StaugaardFIF Hillerød25:19+6:458:41
23Andy GranforsIF Rigor25:33+6:598:46
24Mads Christian MaarupAllerød OK25:39+7:058:48
25Isak TörnströmFK Friskus-Varberg26:51+8:179:13
26Noah HedenblomSjövalla FK27:40+9:069:30
27Martin BryggenHalden SK27:46+9:129:32
27Jannik C. L. NielsenFIF Hillerød27:46+9:129:32
29Lukas RandåkerSjövalla FK28:36+10:029:49
30Samuel DahlbergIK Trenne Ullared29:41+11:0710:12
31Albin WraneHestra IF31:15+12:4110:44
32Ted JohnssonMatteus SI31:42+13:0810:53
33Otto NybergÖrkelljunga FK32:35+14:0111:11
34Gabriel EkströmHalmstad OK32:40+14:0611:13
35Eivind ImrikFredrikstad SK32:48+14:1411:16
36Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg34:15+15:4111:46
37Jacob RuderfeltIF Rigor34:22+15:4811:48
38Sverre Karenus SandvikHalden SK34:34+16:0011:52
39Filip PerssonMalmö OK34:39+16:0511:54
40Magnus Svaland DaleOL Vallset/Stange35:16+16:4212:07
41Ossian ÖstergrenAlvesta SOK35:29+16:5512:11
42Simon HanssonIF Rigor35:30+16:5612:11
43Elliott RehnGränna-Bygdens OK39:02+20:2813:24
44Audun NordbyFredrikstad SK44:29+25:5515:17
45Alvin RosénOK Skogshjortarna45:42+27:0815:42
46Elliot JägstedtHalmstad OK55:02+36:2818:54
Nov Bar-NathanLillomarka OLdiskvalificerad
Calle WärnOK Skogshjortarnaej godkänd
Melker SundOK Hammarenej start
Viggo WulffOK Gränsenej start
Leon RybergFalkenbergs OKej start
Kurt SjöbergHelsingborgs SOKej start
Robin HelmerssonOK Tisarenej start

D12

2 540 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK17:036:42
2Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg18:16+1:137:11
3Wilma RosénGöteborg-Majorna OK18:33+1:307:18
4Frida AhlOK Norrvirdarna19:02+1:597:29
5Selma PerssonFK Herkules19:20+2:177:36
6Ebba EberlénOK Skogshjortarna19:29+2:267:40
7Klara PalmFK Boken19:39+2:367:44
8Elina KarlssonFK Herkules19:48+2:457:47
9Evelina BjörkmanKungälvs OK20:54+3:518:13
10Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering20:58+3:558:15
11Frida SöderqvistLinköpings OK21:04+4:018:17
12Cornelia BerglundLidköpings VSK21:23+4:208:25
13Tyra FlinkFjärås AIK21:24+4:218:25
14Agnes PaulssonOK Löftan23:17+6:149:10
15Sara LönnHalmstad OK23:24+6:219:12
16Hilma PaulinOK Vilse 8723:38+6:359:18
17Alice LagerströmRonneby OK23:53+6:509:24
18Evelina LindgrenLidköpings VSK24:04+7:019:28
19Vera HöglundSjövalla FK24:07+7:049:29
20Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering24:18+7:159:34
21Ella AnderssonOK Löftan24:19+7:169:34
22Lovisa ThybeckLindebygdens OK24:46+7:439:45
23Irene Johansson SeguraGöteborg-Majorna OK25:21+8:189:58
24Ida IvarssonOK Skogshjortarna25:22+8:199:59
24Hilma TrofastJönköpings OK25:22+8:199:59
26Elsa IngemarssonHestra IF25:29+8:2610:01
27Moa PetterssonOK Tisaren26:07+9:0410:16
28Elin KarlssonOK Landehof27:31+10:2810:50
29Siri RehnGränna-Bygdens OK27:38+10:3510:52
30Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK27:55+10:5210:59
31Edith BergenfurSkattkärrs SOK29:41+12:3811:41
32Emma Nygaard MonradFIF Hillerød31:13+14:1012:17
33Molly GraadIF Rigor31:14+14:1112:17
34Alice KällstrandÅmåls OK31:42+14:3912:28
35Lovisa PihelOK Tisaren33:23+16:2013:08
36Olivia SvenssonFK Åsen34:33+17:3013:36
37Hanna ThysellOK Kontinent35:54+18:5114:08
38Alice UllertegJönköpings OK40:22+23:1915:53
39Alice SjööarvOK Nackhe42:45+25:4216:49
40Alva SunnenellFalkenbergs OK44:49+27:4617:38
41Alva NilssonKFUM Örebro OK46:29+29:2618:18
42Ebba GranhageSjövalla FK46:51+29:4818:26
Linnea LundstedtSjövalla FKej godkänd
Ella RuderfeltIF Rigorej godkänd

H12

2 540 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof TholénOK Skogshjortarna16:186:25
2Alvin LundgrenVäxjö OK16:53+0:356:38
3Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf18:29+2:117:16
4Anton ArvidssonBrattås CK19:00+2:427:28
5Gabriel HogedalVänersborgs SK19:22+3:047:37
6Axel PerssonGöteborg-Majorna OK20:04+3:467:54
7Elis OlssonHelsingborgs SOK20:41+4:238:08
8Erik Petersson MarkusOK Norrvirdarna20:45+4:278:10
9Troj GunnarssonOK Vilse 8720:47+4:298:10
10Felix SvenssonJönköpings OK20:51+4:338:12
11Isak GustafssonLunds OK20:53+4:358:13
12Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg21:31+5:138:28
13Isak GustafssonHalmstad OK21:38+5:208:31
14Elias LindströmRonneby OK21:46+5:288:34
15Nils JohnssonMatteus SI22:20+6:028:47
16Joar AnderssonVäxjö OK22:48+6:308:58
17Victor Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK22:54+6:369:00
18Hugo CorneliussonOK Löftan23:45+7:279:21
19Alexander SmithOK Øst Birkerød24:36+8:189:41
20Arvid BjörnstamOK Skogshjortarna24:44+8:269:44
21Hannes HolmbergOK Gränsen24:58+8:409:49
22Jonas LeireGöteborg-Majorna OK25:03+8:459:51
23Axel LindbladOK Djerf25:13+8:559:55
24Elias PalmertzHelsingborgs SOK25:16+8:589:56
25David JonforsenSurahammars SOK27:12+10:5410:42
26Jesper RandåkerSjövalla FK27:32+11:1410:50
27Filip PaulinOK Vilse 8728:44+12:2611:18
28Malte PalmérUlricehamns OK28:49+12:3111:20
29Alvar HedenblomSjövalla FK29:57+13:3911:47
30Fabian TillanderYstads OK31:42+15:2412:28
31Ivar LejonLaholms IF OK31:59+15:4112:35
32Mio HammöBredaryds SOK34:58+18:4013:45
33Arvid OlssonOK Kontinent38:03+21:4514:58
34Nils LydmarkSjövalla FK38:59+22:4115:20
35William NielsenFarum Tisvilde OK44:50+28:3217:39
36Hannes AndreenIF Rigor55:45+39:2721:56
37Joar Lin-björnströmGöteborg-Majorna OK1:05:40+49:2225:51
Folke FranssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Hugo TolestamIF Rigorej godkänd
Atle KulstadSkåneslättens OLej godkänd
William RönnFK Friskus-Varbergej start
Nils TholénOK Skogshjortarnaej start
Teo PalmérUlricehamns OKej start
Jarvis HanssonFrölunda OLej start

D10

1 980 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa AxelssonOK Norrvirdarna14:037:05
2Astrid LindgrenLidköpings VSK16:01+1:588:05
3Viola RönnFK Friskus-Varberg16:49+2:468:29
4Hedvig AugustssonGöteborgs SK17:32+3:298:51
5Emma LundsgaardOK Kontinent17:44+3:418:57
6Alma TrofastJönköpings OK18:04+4:019:07
7Vera WesthMullsjö SOK18:06+4:039:08
8Meja HåkanssonRonneby OK18:16+4:139:13
9Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK18:25+4:229:18
10Sonja FagerholmHalmstad OK20:05+6:0210:08
11Elina NordgrenOK Kontinent20:10+6:0710:11
12Ida Nygaard MonradFIF Hillerød20:37+6:3410:24
13Lilly BergenfurSkattkärrs SOK20:53+6:5010:32
14Jonna Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK21:27+7:2410:50
15Astrid TreptowAnderstorps OK26:46+12:4313:31
16Alva RööhsSkattkärrs SOK29:44+15:4115:01
17Felicia SvenssonJönköpings OK33:41+19:3817:00
18Stina AnderssonOK Löftan37:29+23:2618:55

H10

2 010 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg14:006:57
2Almer HanningOK Löftan14:11+0:117:03
3Oscar WärnOK Skogshjortarna14:20+0:207:07
4Erik AhlOK Norrvirdarna15:17+1:177:36
5Oskar HellstrandIF Rigor15:23+1:237:39
6Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK15:25+1:257:40
7Axel PerssonFK Herkules16:19+2:198:07
8Albert AxelssonOK Norrvirdarna16:52+2:528:23
9Arvid LiljaGöteborg-Majorna OK18:51+4:519:22
10Oskar PihelOK Tisaren19:20+5:209:37
11Lukas MobergOK Löftan19:22+5:229:38
12Alfred PihelOK Tisaren19:27+5:279:40
13Rasmus KruseKFUM Örebro OK20:17+6:1710:05
14Ralf GustavssonOK Löftan21:40+7:4010:46
15Jakob AnderssonOK Löftan24:17+10:1712:04
16Oskar WallinFalkenbergs OK25:29+11:2912:40
17Nils FridGöteborg-Majorna OK26:48+12:4813:20
18Hugo WadsöOK Nackhe26:57+12:5713:24
19Holger BergendahlIF Rigor28:43+14:4314:17
20Felix AumoKungälvs OK29:11+15:1114:31
21Elis MarmanderFK Friskus-Varberg38:11+24:1118:59
22Viktor Aglund AndersenOK Øst Birkerød46:55+32:5523:20
Lowe PalmertzHelsingborgs SOKej godkänd
Svante FlorénIF Rigorej godkänd
Theo KronmarkerMullsjö SOKej start
Axel LydmarkSjövalla FKej start

D35

3 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia AnderssonCentrum OK33:349:24
2Lena FlinkFjärås AIK33:47+0:139:27
3Anna NordgrenOK Kontinent37:14+3:4010:25
4Marie SvenssonFK Åsen43:25+9:5112:09
5Kajsa LarssonOK Kontinent43:36+10:0212:12
Sandra LejonbergHelsingborgs SOKej start
Jennie Malmgren RybergFalkenbergs OKej start

H35

4 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL33:517:28
2Thomas NilssonEslövs FK36:28+2:378:03
3Fredrik NilssonFrölunda OL44:26+10:359:48
4Klas JohanssonOK Kolmården45:12+11:219:58
5Fredrik NordgrenOK Kontinent52:35+18:4411:36
6Johannes AxelssonOK Norrvirdarna1:00:10+26:1913:16

D40

3 570 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therése IvarssonOK Skogshjortarna26:407:28
2Susanne BiörsOK Tranan26:44+0:047:29
3Frida PalmFK Boken27:49+1:097:47
4Johanna NordströmKFUM Örebro OK27:58+1:187:50
5Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL28:25+1:457:57
6Emelie SvalinVänersborgs SK28:51+2:118:04
7Emma LindénFK Friskus-Varberg28:52+2:128:05
8Rikke Nygaard MonradFIF Hillerød29:32+2:528:16
9Lina PalmérUlricehamns OK29:36+2:568:17
10Eva GustafssonVäxjö OK29:59+3:198:23
11Lina RööhsSkattkärrs SOK30:27+3:478:31
12Sarah LindströmRonneby OK31:08+4:288:43
13Camilla SelinFK Göingarna33:04+6:249:15
14Sofia KarmstigFK Friskus-Varberg33:28+6:489:22
15Sandra HanssonFrölunda OL34:06+7:269:33
16Lisa EngelkeGöteborg-Majorna OK34:11+7:319:34
17Ann HyvönenSkattkärrs SOK35:27+8:479:55
18Johanna MobergOK Löftan36:07+9:2710:07
19Sara SöderqvistLinköpings OK36:11+9:3110:08
20Jennie GustavssonVäxjö OK36:55+10:1510:20
21Nanna BergendahlIF Rigor37:06+10:2610:23
22Sara WulffOK Gränsen37:54+11:1410:36
23Anna WikströmHästveda OK38:23+11:4310:45
24Sofia CarlssonLindebygdens OK40:18+13:3811:17
25Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK41:21+14:4111:34
26Anna AnderssonLunds OK44:00+17:2012:19
27Maria HöglundSjövalla FK44:02+17:2212:20
28Line LundsgaardOK Kontinent44:57+18:1712:35
29Frida PerssonFK Herkules45:37+18:5712:46
30Linda RandåkerSjövalla FK46:11+19:3112:56
31Susanna CaleklintKarlskrona SOK51:23+24:4314:23
Line Bar NathanLillomarka OLdiskvalificerad
Marion BüchliOLG Suhrej start

H40

4 420 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HogedalOK Alehof26:466:03
2Erik JakobsenOK Moss32:30+5:447:21
3Magnus BertilssonOK Skogshjortarna32:34+5:487:22
4Albin AnderssonVäxjö OK33:48+7:027:38
5Jesper HåkanssonFK Göingarna34:24+7:387:46
6Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers34:32+7:467:48
7Anders SjööarvOK Nackhe34:56+8:107:54
8Patrik CorneliussonOK Löftan35:49+9:038:06
9Mikael MellegårdLidköpings VSK36:20+9:348:13
10Mikael TrofastJönköpings OK37:52+11:068:34
11Laust SörensenGöteborg-Majorna OK39:03+12:178:50
12Jesper GroossAllerød OK39:06+12:208:50
13Ronnie AnderssonFalkenbergs OK39:32+12:468:56
14Erik MarmanderFK Friskus-Varberg39:53+13:079:01
15Mattias BerglundLidköpings VSK40:57+14:119:15
16Mattias RehnGränna-Bygdens OK41:28+14:429:22
17Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK41:59+15:139:29
18Mikael PerssonFK Göingarna42:40+15:549:39
19Henrik SöderqvistLinköpings OK43:07+16:219:45
20David HellerströmFK Friskus-Varberg44:29+17:4310:03
20Jonas PaulinOK Vilse 8744:29+17:4310:03
22Patrick EricsonMullsjö SOK44:48+18:0210:08
23Henrik NettelmarkSurahammars SOK45:39+18:5310:19
24Per PerssonFK Herkules49:42+22:5611:14
25Fredrik NilssonÖrkelljunga FK50:29+23:4311:25
26Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby52:51+26:0511:57
27Daniel MobergOK Löftan55:43+28:5712:36
28Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK58:31+31:4513:14
Carl LejonbergHelsingborgs SOKej start
Jonas NorénHelsingborgs SOKej start

D45

3 260 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny RöjgårdOK Kolmården24:367:32
2Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof29:28+4:529:02
3Susanne CoxLerums SOK29:34+4:589:04
4Maria Høyer StaugaardFIF Hillerød29:38+5:029:05
5Katrin SkeppSävedalens AIK29:45+5:099:07
6Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK30:49+6:139:27
7Jeannette AumoKungälvs OK30:50+6:149:27
8Annica Clevnert LeireGöteborg-Majorna OK31:29+6:539:39
9Lotta EkbergÖrkelljunga FK35:24+10:4810:51
10Annika BechtelFK Friskus-Varberg35:35+10:5910:54
11Kristina AreskougAnderstorps OK36:31+11:5511:12
12Pernilla AlexanderssonIF Rigor36:45+12:0911:16
13Louise AxelssonFK Göingarna36:59+12:2311:20
13Ulrika GranforsIF Rigor36:59+12:2311:20
15Linda HedenblomSjövalla FK37:01+12:2511:21
16Anna ÅsYstads OK37:16+12:4011:25
17Ingrid AlinderSjövalla FK37:39+13:0311:32
18Lotta MagnussonMalmö OK38:03+13:2711:40
19Karin NorlanderOK Nackhe40:18+15:4212:21
20Johanna HallqvistUlricehamns OK42:21+17:4512:59
21Christina OlssonSkåneslättens OL42:41+18:0513:05
22Maria IngemarssonHestra IF43:33+18:5713:21
22Nina AhlénIF Hagen43:33+18:5713:21
24Anna RönnborgIK Uven43:37+19:0113:22
25Ann-Sophie OhlinOK Tranan44:08+19:3213:32
26Lotta MorénHjärnarps OL44:27+19:5113:38
27Pia JohanssonOK Landehof44:36+20:0013:40
28Linda WesterlundFrosta OK44:43+20:0713:43
29Malin BrorsonOK Nackhe44:45+20:0913:43
30Anne NilsenÅs-NMBU Orientering45:43+21:0714:01
31Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared47:44+23:0814:38
32Kerstin OlvegårdFK Göingarna47:48+23:1214:39
33Hanne WoldOK Moss49:10+24:3415:04
34Marie LindbladOK Djerf50:09+25:3315:23
35Karin RundqvistOK Nackhe50:39+26:0315:32
36Nina KastrupFK Herkules52:06+27:3015:58
37Maria TuressonHärlövs IF52:19+27:4316:02
38Jeanette BlomOK Löftan53:39+29:0316:27
39Marie SvennerudKarlskrona SOK53:52+29:1616:31
40Marie-Louise LarssonLerums SOK54:47+30:1116:48
41Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg59:28+34:5218:14
42Sara LindgrenLidköpings VSK59:30+34:5418:15
43Anna SöderströmMalmö OK1:02:18+37:4219:06
44Janni FischerBallerup OK1:09:20+44:4421:16
Tove EneljungIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Lotta RosénGöteborg-Majorna OKej start

H45

4 070 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan IngemarssonHestra IF27:146:41
2Ola JodalGöteborg-Majorna OK27:27+0:136:44
3Christian HåkanssonRonneby OK27:33+0:196:46
4Jens Knud MaarupAllerød OK27:47+0:336:49
5Rasmus NielsenFarum Tisvilde OK27:55+0:416:51 Ladda ner rutt i gpx-format
6Jussi AumoKungälvs OK27:58+0:446:52
7Bent Olav AamodtFredrikstad SK28:16+1:026:56
8Espen DanevadFredrikstad SK28:21+1:076:57
9Mathias WärnOK Skogshjortarna28:24+1:106:58
10Marcus HanssonFrölunda OL28:55+1:417:06
11Fredrik SvenssonJönköpings OK29:11+1:577:10
12Hans JensenFalkenbergs OK29:15+2:017:11
13Håkan PalmFK Boken29:34+2:207:15
14Per HolmbergUlricehamns OK30:03+2:497:22
15Ola SkeppSävedalens AIK30:12+2:587:25
16Herman RosénGöteborg-Majorna OK30:34+3:207:30
17Johan AxelssonOK Älme31:55+4:417:50
18Anders SelinFK Göingarna32:10+4:567:54
19Magnus SundmarkIK Gandvik32:35+5:218:00
20Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK32:45+5:318:02
21Torgny LindströmRonneby OK32:56+5:428:05
22Markus OlinIK Hakarpspojkarna33:03+5:498:07
23Pontus JohnssonMatteus SI33:06+5:528:07
24Magnus SödervallIK Gandvik33:10+5:568:08
25Dyre Martin GulbrandsenFredrikstad SK33:16+6:028:10
26Erik ÅsYstads OK33:46+6:328:17
27Mats GustafssonKFUM Örebro OK33:49+6:358:18
28Torgny LundHästveda OK34:10+6:568:23
29Fredrik MagnussonLaholms IF OK34:47+7:338:32
30Martin SvenssonIF Rigor35:16+8:028:39
31Anders AhlOK Norrvirdarna35:22+8:088:41
32Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK35:30+8:168:43
33Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK35:51+8:378:48
34Stefan GraadIF Rigor36:12+8:588:53
35Jonas BergenfurSkattkärrs SOK36:13+8:598:53
36Magnus AlinderSjövalla FK36:55+9:419:04
37Niklas FlorénIF Rigor37:06+9:529:06
38Per RubendahlFrölunda OL38:07+10:539:21 Ladda ner rutt i gpx-format
39Erik AderstedtKungälvs OK38:12+10:589:23
40Robert EneljungIFK Göteborg Orientering38:38+11:249:29
41Markus ThysellOK Kontinent39:09+11:559:37
42Emil ErdeliusIF Rigor39:13+11:599:38
43Niclas KinnanderMatteus SI39:19+12:059:39
44Christer ÖbergGamleby OK39:53+12:399:47
45Martin JohanssonFalkenbergs OK40:05+12:519:50
46Henrik AnderssonOK Löftan40:07+12:539:51
47Erik LauriFK Herkules41:18+14:0410:08
48Hans KulstadSkåneslättens OL42:19+15:0510:23
49Urban SchmidtOK Kontinent42:31+15:1710:26
50Daniel KämpeÖrkelljunga FK42:38+15:2410:28
51Benny WallinFalkenbergs OK42:53+15:3910:32
52Anders BrynildsenFredrikstad SK43:49+16:3510:45
53Johan LundbladMarkbygdens OK45:35+18:2111:11
54Steinar EastwoodLillomarka OL45:57+18:4311:17
55Stefan CaleklintKarlskrona SOK46:15+19:0111:21
56Björn MöllerOK Kontinent46:16+19:0211:22
57Peter AugustssonGöteborgs SK46:26+19:1211:24
58Greger AhlénIF Hagen46:54+19:4011:31
59Calle Randåker BokedalSjövalla FK47:16+20:0211:36
60Tomas FridénOK Gränsen47:17+20:0311:37
61Jon MobergFK Göingarna50:03+22:4912:17
62Niklas GranhageSjövalla FK50:05+22:5112:18
63Magnus BoivieVaggeryds SOK50:17+23:0312:21
64John-Patrik TreptowAnderstorps OK56:27+29:1313:52
65Johan StåhlHjärnarps OL59:52+32:3814:42
66Richard AnderssonLunds OK1:01:29+34:1515:06
67Ronnie BohmanOK Orinto1:04:20+37:0615:48
Dick UllertegJönköpings OKej godkänd
Magnus PerssonOK Tisarenej start
Andreas EkbladhSol Tranåsej start
Johan HanssonOK Löftanej start

D50

3 110 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina SvenssonBredaryds SOK22:307:14
2Marie OlssonÖrkelljunga FK26:46+4:168:36
3Marina AxelssonMarkbygdens OK27:31+5:018:50
4Anna ErikssonOK Landehof28:22+5:529:07
5Malin LammFrölunda OL29:07+6:379:21
6Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK30:14+7:449:43
7Carina AnderssonFK Friskus-Varberg30:17+7:479:44
8Annika EricssonVäxjö OK30:18+7:489:44
9Åsa JosarpFK Friskus-Varberg31:09+8:3910:00
10Jessica ElmerssonOK Bävern31:14+8:4410:02
11Anna StombergIF Hagen31:18+8:4810:03
12Suzy LarssonOK Skogshjortarna31:25+8:5510:06
13Maria SibilevaKarlskrona SOK33:50+11:2010:52
14Karin AnderssonIF Hagen34:53+12:2311:12
15Anna GustafssonKFUM Örebro OK36:05+13:3511:36
16Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK36:16+13:4611:39
17Sofia KarlssonOK Landehof36:18+13:4811:40
18Malin WeidenSkåneslättens OL37:26+14:5612:02
19Eva Thorsell HanssonOK Djerf39:51+17:2112:48
20Lena TuressonBurseryds IF40:26+17:5613:00
21Renita PåsseIF Hagen41:02+18:3213:11
22Sara HektorJärla Orientering41:54+19:2413:28
23Karin JägrydSkåneslättens OL42:46+20:1613:45
24Tina WestlundKils OK46:13+23:4314:51
25Malin AlfredssonLerums SOK48:04+25:3415:27
26Sarah StutzOLG Suhr52:11+29:4116:46
27Anna HagströmFalkenbergs OK56:00+33:3018:00
28Anna GrahnIK Uven58:59+36:2918:57
29Gun RosendahlIF Marin Väst1:00:25+37:5519:25
30Mona RosbergÖrkelljunga FK1:03:52+41:2220:32
Anneli KarlssonFK Finnej start

H50

3 730 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK22:246:00
2Sören SturessonLerums SOK23:38+1:146:20
3Magnus LarssonFK Göingarna24:50+2:266:39
4Magnus JohanssonOK Löftan25:26+3:026:49
5Jakob ØdumOK Øst Birkerød26:25+4:017:04
6Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL27:31+5:077:22
7Kalle WraneSävedalens AIK27:46+5:227:26
8Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering28:11+5:477:33
9Gunnar ElveljungStångenäs AIS28:17+5:537:34
10Stefan LundOK Linné28:23+5:597:36
11Niklas EdvardssonFK Göingarna28:40+6:167:41
12Magnus HomannOK Orinto28:50+6:267:43
13Anders ArfwedsonFrölunda OL28:54+6:307:44
14Lennart BjörnströmGöteborg-Majorna OK29:11+6:477:49
15Bo HallbergFalköpings AIK OK29:50+7:267:59
16Thomas JosarpFK Friskus-Varberg30:07+7:438:04
17Anders JägrydSkåneslättens OL30:11+7:478:05
18Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna30:18+7:548:07
19Marko VirtaTurun Suunnistajat30:19+7:558:07
20Erik HelanderOK Roxen30:45+8:218:14
21Ulrik StaugaardFIF Hillerød30:51+8:278:16
22Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg31:02+8:388:19
23Nils GustavssonLidköpings VSK31:06+8:428:20
24Ruhdi KarlssonVästerås SOK31:31+9:078:26
24Thomas KarlssonOK Landehof31:31+9:078:26
26Håkan ErikssonHästveda OK31:59+9:358:34
27Jan HanssonOK Djerf32:17+9:538:39
28Peter LundOK Kolmården32:30+10:068:42
29Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL33:54+11:309:05
30Mikael RööhsSkattkärrs SOK34:00+11:369:06
31Magnus JohanssonOK Kolmården35:05+12:419:24
32Andreas PihlströmOK Landehof35:11+12:479:25
33Pär FridsellOK Pan-Kristianstad35:16+12:529:27
34Lars Erik GjeinFossum IF35:50+13:269:36
35Jyrki NieminenLounais-Hämeen Rasti35:59+13:359:38
36Rickard JonforsenSurahammars SOK36:05+13:419:40
37Per CarlssonIF Hagen36:11+13:479:42
38Magnus Ö BernhedSävedalens AIK36:31+14:079:47
39Peter BadenfeltFalkenbergs OK36:43+14:199:50
40Per BaierTolered-Utby Ol-klubb36:56+14:329:54
41Gert WildheimFK Friskus-Varberg37:02+14:389:55
42Håkan HanssonFalkenbergs OK37:15+14:519:59
43Mikael FjällborgStenungsunds OK37:21+14:5710:00
44Johan BökmanHelsingborgs SOK37:26+15:0210:02
45Magnus TrofastBredaryds SOK37:38+15:1410:05
46Mats HedmanIF Hagen38:28+16:0410:18
47Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg39:22+16:5810:33
48Björn RexfeltFalkenbergs OK40:30+18:0610:51
49Henrik WeidenSkåneslättens OL41:18+18:5411:04
50Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK41:33+19:0911:08
51Pontus KastrupFK Herkules42:02+19:3811:16
52Torbjörn GrahnIK Uven42:08+19:4411:17
53Kjell JohanssonIF Hagen42:17+19:5311:20
54Johan BlomgrenEksjö SOK42:23+19:5911:21
55Anders GustafssonFK Friskus-Varberg42:24+20:0011:22
56Fredrik MouchardIF Hallby SOK44:15+21:5111:51
57Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK45:17+22:5312:08
58Olof BarrSkåneslättens OL46:28+24:0412:27
59Joakim ÅkessonOK Landehof46:29+24:0512:27
60Lars LjungbergSjövalla FK46:58+24:3412:35
61Hans BirganderHelsingborgs SOK48:00+25:3612:52
62Erik AhlströmHelsingborgs SOK54:57+32:3314:43
63Stephan ÖstergrenAlvesta SOK55:52+33:2814:58
64Jonas HultinOK Löftan57:04+34:4015:17
65Mats SjöbergFrosta OK58:41+36:1715:43
66Joakim SpångbergIK Hakarpspojkarna1:00:23+37:5916:11
67Mikael BromsFK Friskus-Varberg1:02:16+39:5216:41
Håkan AxelssonFK Göingarnaej godkänd
Lars EdbergOK Nackheej start
Hans LundgrenIK Hakarpspojkarnaej start
Håkan KarlssonFK Finnej start

D55

3 000 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila HöglundFK Herkules23:527:57
2Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK28:14+4:229:24
3Annette Falck LarssonVänersborgs SK28:59+5:079:39
4Anette BernhedSävedalens AIK29:03+5:119:41
5Ingrid JohanssonLaholms IF OK29:17+5:259:45
6Ann-Charlotte BäcklundIFK Göteborg Orientering29:45+5:539:55
7Helena LindmanOK Gränsen29:49+5:579:56
8Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK29:51+5:599:57
9Lena PeterssonOK Alehof30:44+6:5210:14
10Annika JosefssonKarlskrona SOK30:47+6:5510:15
11Anne UddEslövs FK31:21+7:2910:27
12Annette BondeBallerup OK31:24+7:3210:28
13Tone HollowellOK Tyr31:55+8:0310:38
14Susanne ThomasJDRI32:03+8:1110:41
15Pamela ÅstenNydalens SK33:10+9:1811:03
16Pia Käck FritzellGudhems IF34:10+10:1811:23
17Gunnel SvenssonOK Tranan34:59+11:0711:39
18Anna Weckner WestlundOK Tyr37:08+13:1612:22
19Katarina HedbergLerums SOK39:01+15:0913:00
20Gunilla GustafssonOK Orion39:03+15:1113:01
21Katarina AnderssonÄtrans IF40:47+16:5513:35
22Ingrid RoosMotala AIF OL41:07+17:1513:42
23Lotta HanssonOK Kontinent41:12+17:2013:44
24Nina BejbomUddevalla OK42:50+18:5814:16
25Nina DjerfLerums SOK48:37+24:4516:12
26Mona OlssonBrattås CK49:31+25:3916:30
27Margareta MandingerTrollhättans SOK52:16+28:2417:25
28Eva TollsternVäxjö AIS56:54+33:0218:58
29Marita FilipssonMarkaryds FK1:03:12+39:2021:04
30Ann-Sofi WelanderOK Djerf1:18:45+54:5326:15
Christina SternerTockarps IKej godkänd
Åsa LindhSundbybergs IKej start

H55

3 520 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matti YliluikkiSuomusjärven Sisu23:096:34
2Sven LundgrenVäxjö OK25:04+1:557:07
3Mats NylundBredaryds SOK25:40+2:317:17
4Per-Åke NilssonHärlövs IF25:44+2:357:18
5Jens Jørgen HansenJDRI26:07+2:587:25
6Bertil ÅkessonMarkbygdens OK26:11+3:027:26
7Ulf TörnströmFK Friskus-Varberg26:18+3:097:28
8Niclas AnderssonMarkbygdens OK26:55+3:467:38
9Per-Olov DavalliusFK Herkules26:59+3:507:39
10Peter ValterssonAnderstorps OK27:44+4:357:52
11Anders MolinBoxholm-Mjölby OL27:52+4:437:55
12Magnus JoelssonSOK 6828:35+5:268:07
13Kjell EinarssonOK Skogshjortarna28:48+5:398:10
14Mikael HanssonOK Vivill29:14+6:058:18
15Jan-Olof BogrenSundbybergs IK30:04+6:558:32
16Göran StuhlhoferOK Landehof30:27+7:188:39
17Jonas KarlssonMarkbygdens OK31:24+8:158:55
18Peter HambäckLånghundra IF31:55+8:469:04
19Jan TuressonBurseryds IF32:08+8:599:07
20Martin MandingerTrollhättans SOK32:48+9:399:19
21Patrik ThybeckLindebygdens OK33:30+10:219:31
22Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared34:28+11:199:47
23Thomas AttforsSävedalens AIK34:36+11:279:49
24Claes-Håkan EkbergLidköpings VSK34:37+11:289:50
25Mikael ÖrnOK Bävern34:53+11:449:54
26Thomas HollowellOK Tyr35:03+11:549:57
27Johan WettergrenFK Herkules35:11+12:029:59
28Per SvenssonFinspångs SOK35:14+12:0510:00
29Ulf LinderfalkSkåneslättens OL36:32+13:2310:22
30Peter ErikssonKFUM Örebro OK37:21+14:1210:36
31Sören BremerBoxholm-Mjölby OL37:53+14:4410:45
32Ulf HolstenHestra IF38:30+15:2110:56
33Joacim AhnheimTibro OK40:13+17:0411:25
34Anders LarssonOK Nackhe40:55+17:4611:37
35Håkan LindbergOK Djerf41:43+18:3411:51
36Sven TolestamIF Rigor44:12+21:0312:33
37Anders SjöbergOK Reftele45:04+21:5512:48
38Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK47:53+24:4413:36
39Magnus WallinMarkbygdens OK49:26+26:1714:02
40Björn SvenssonOK Djerf49:28+26:1914:03
41Martin WidmerOLG Suhr50:29+27:2014:20
42Claes OlvegårdFK Göingarna51:26+28:1714:36
43Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen52:37+29:2814:56
44Graham KempGöteborg-Majorna OK55:32+32:2315:46
Anders WestfeldtGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jan LindhSundbybergs IKej start
Jan Petter HansenGöteborg-Majorna OKej start
Per-Arne WahlgrenSjövalla FKej start

D60

2 620 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK24:129:14
2Ingrid KensbyOK Tyr25:47+1:359:50
3Lena RunessonOK Vivill27:47+3:3510:36
4Christina SöderblomÄtrans IF27:56+3:4410:39
5Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK29:24+5:1211:13
6Marianne KlassonUlricehamns OK29:43+5:3111:20
7Ann Warma LaasOK Skogshjortarna30:39+6:2711:41
8Lena FröbergTjalve IF Norrköping30:58+6:4611:49
9Maria AnderssonBredaryds SOK33:19+9:0712:42
10Kerstin Haugen LundStenungsunds OK33:21+9:0912:43
11Monika NilssonOK Alehof33:29+9:1712:46
12Leila LjunggrenIK Trenne Ullared35:04+10:5213:23
13Gunilla SandströmOK Stigen38:59+14:4714:52
14Jette KreibergOK Roskilde46:41+22:2917:49
15Marianne RosgrenOK Njudung59:38+35:2622:45
Marianne ThorssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Bente KällVäxjö OKej start
Monika LarssonSkarpnäcks OLej start
Gunilla SandströmAlmby IKej start

H60

3 290 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WestlundOK Tyr22:056:42
2Bengt NiklassonNydalens SK23:12+1:077:03
3Magnus JosefssonSävedalens AIK23:21+1:167:05
4Mats BrorssonTockarps IK24:08+2:037:20
5Torsten BacktemanLerums SOK24:27+2:227:25
6Mats LindqvistSävedalens AIK26:34+4:298:04
7Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK26:54+4:498:10
8Torbjörn LöfvingMullsjö SOK27:12+5:078:16
9Mats WelanderOK Djerf27:29+5:248:21
10Hans GarmerGöteborg-Majorna OK28:13+6:088:34
11Jörgen BatzSkarpnäcks OL28:51+6:468:46
12Lars RunessonOK Vivill29:13+7:088:52
13Svante AndrénTibro OK29:29+7:248:57
14Jørgen PedersenAkademisk Skytteforening30:06+8:019:08
15Jan KarlssonVäxjö OK30:18+8:139:12
16Sverker ErikssonOK Gynge30:55+8:509:23
17Leif SöderlindBredaryds SOK31:21+9:169:31
18Bengt SchwartzOK Kolmården31:23+9:189:32
19Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK31:35+9:309:35
20Ingemar MånssonRonneby OK31:45+9:409:39
21Hans-Olof HolmOK Skogsvargarna32:29+10:249:52
22Bruno StubPI-København32:32+10:279:53
23Leif SandahlOK Tyr33:24+11:1910:09
23Stig NilssonOskarströms OK33:24+11:1910:09
25Ulf SundinGöteborg-Majorna OK33:48+11:4310:16
26Morgan TidemanJönköpings OK33:51+11:4610:17
27Arne SääfGudhems IF33:55+11:5010:18
28Roy JohanssonOK Skogsvargarna35:19+13:1410:44
29Clas BörjessonIK Uven35:37+13:3210:49
30Roy GjerdingOK Moss36:25+14:2011:04
31Tommy RoosFalköpings AIK OK37:50+15:4511:29
32Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby38:48+16:4311:47
33Werner KöhlerTullinge SK38:53+16:4811:49
34Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL40:00+17:5512:09
35Mats KensbyOK Tyr40:16+18:1112:14
36Ulf NordzellOK Djerf42:23+20:1812:52
37Nils-Olof LarssonVänersborgs SK44:32+22:2713:32
38Tor UddEslövs FK44:36+22:3113:33
39Jesper NielsenFIF Hillerød45:55+23:5013:57
40Lennart StenssonHelsingborgs SOK46:13+24:0814:02
41Gregers JørgensenBallerup OK55:21+33:1616:49
Arne LundStenungsunds OKej godkänd
Ulf PalmérUlricehamns OKej start
Christer FranssonMotala AIF OLej start
Christer MannfolkUlricehamns OKej start
Leif KarlssonOK Kontinentej start
Knut BjørkeloNordre Follo Orienteringej start

D65

2 620 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig HedenblomSjövalla FK31:1211:54
2Eva TykessonRävetofta OK31:24+0:1211:59
3Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK36:24+5:1213:53
4Monica WassFalkenbergs OK39:32+8:2015:05
5Gunilla HogedalVänersborgs SK40:32+9:2015:28
6Åsgerd BergmanOK Tranan41:11+9:5915:43
7Monica IvarssonOK Skogshjortarna44:04+12:5216:49
8Elise JohanssonFalköpings AIK OK44:39+13:2717:02
9Anita KarlssonOskarströms OK49:45+18:3318:59
10Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared51:43+20:3119:44

H65

3 240 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas GeorgssonOK Nackhe25:187:48
2Ulf SvenssonOK Njudung29:11+3:539:00
3Kennet SandströmOK Stigen29:14+3:569:01
4Stefan MillegårdSävedalens AIK30:49+5:319:30
5Pierre KarlssonOK Alehof31:13+5:559:38
6Kent TörnqvistKarlskrona SOK31:21+6:039:40
7Kent ErikssonLerums SOK34:26+9:0810:37
8Bo DavidssonSolna OK34:45+9:2710:43
8Urban LarssonOK Gipen34:45+9:2710:43
10Olle BohmanHjärnarps OL35:11+9:5310:51
11Hans EkbergTrollhättans SOK35:25+10:0710:55
12Carl-Johan RoubertFK Finn36:59+11:4111:24
13Nils-Olof BodinAlmby IK37:51+12:3311:40
14Stefan GunnarssonKristinehamns OK38:22+13:0411:50
15Christer NordströmOK Älvsjö-Örby38:45+13:2711:57
16Gunnar BejbomUddevalla OK38:58+13:4012:01
17Gert OlssonTockarps IK39:14+13:5612:06
18Bengt JohanssonOK Skogshjortarna40:09+14:5112:23
19Hans TrofastTenhults SOK40:51+15:3312:36
20Kent IvarssonOK Skogshjortarna41:09+15:5112:42
21Mauri SinneläSuomusjärven Sisu42:10+16:5213:00
22Bo JohanssonOK Vilse 8742:15+16:5713:02
23Bernhard GrenaboHjobygdens OK44:08+18:5013:37
24Bernt AnderssonIF Rigor45:58+20:4014:11
25Alf SkogmalmOK Norrvirdarna46:45+21:2714:25
26Anders PerssonOK Vilse 8748:52+23:3415:04
27Bengt SvenssonOK Gisle55:16+29:5817:03
28Jan AnderssonFjärås AIK1:40:19+1:15:0130:57
Björn-Olof ValdemarssonOK Nackheej start
Arne BogrenOK Vivillej start
Dan JohanssonHelsingborgs SOKej start

D70

2 700 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margaretha SvenssonOK Vilse 8734:1012:39
2Marion HallstenUddevalla OK35:44+1:3413:14
3Maj-Britt ByströmRävetofta OK36:15+2:0513:25
4Åsa StåhlHjärnarps OL39:29+5:1914:37
5Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL40:10+6:0014:52
6Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK40:14+6:0414:54
7Monica LarssonOK Tranan42:15+8:0515:38
8Barbro AnderssonOK Skogshjortarna47:04+12:5417:25
9Sonja HammarOK Kompassen48:17+14:0717:52
10Ann-Britt JohanssonIK Stern48:42+14:3218:02
11Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK49:16+15:0618:14
12Karin LarssonOK Kompassen51:11+17:0118:57
13Maria BerglundOK Vilse 8753:06+18:5619:40
14Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad54:08+19:5820:02
15Kristin LindbergLunds OK54:18+20:0820:06
16Barbro BengtssonOskarströms OK57:15+23:0521:12
17Ylva HäggströmIF Rigor1:16:16+42:0628:14
18Margareta HeldFK Åsen1:45:23+1:11:1339:01
Karin PerssonOK Tyringeej godkänd
Ulla LindellOK Hällenej godkänd
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOKej godkänd

H70

3 300 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto30:099:08
2Ingvar BergmanOK Tranan30:20+0:119:11
3Lars HogedalVänersborgs SK35:49+5:4010:51
4Leif LöfTrollhättans SOK35:52+5:4310:52
5Hans Roar BakkenEiker OL36:01+5:5210:54
6Per FredrikssonOK Skogshjortarna36:26+6:1711:02
7Ingemar ArnessonIK Dran36:37+6:2811:05
8Janne BrunstedtOK Roskilde37:15+7:0611:17
9Håkan WinnbergIK Trenne Ullared38:26+8:1711:38
10Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb38:49+8:4011:45
11Stig JohanssonFalköpings AIK OK40:18+10:0912:12
12Bernt-Ove KarlssonFK Finn41:09+11:0012:28
13Åke PerssonHjärnarps OL41:38+11:2912:36
14Ronald Mc GrailHjärnarps OL41:57+11:4812:42
15Per-Erik WåhlbergOK Linné42:05+11:5612:45
16Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK42:28+12:1912:52
17Kjell JeppsonIF Rigor43:24+13:1513:09
18Kenth SundgrenSkåneslättens OL45:05+14:5613:39
19Leif AxelssonMålilla OK45:19+15:1013:43
20Sölve AnderssonBredaryds SOK45:55+15:4613:54
21Rune EliassonFalkenbergs OK47:10+17:0114:17
22Gunnar ErikssonFK Finn47:30+17:2114:23
23Lars SvenssonTibro OK47:37+17:2814:25
24Torbjörn WikströmOK Orinto47:55+17:4614:31
25Leif RylanderOK Gläntan Vessigebro47:56+17:4714:31
26Per EngkvistRonneby OK48:09+18:0014:35
27Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK49:32+19:2315:00
28Bengt StåhlHjärnarps OL49:53+19:4415:06
29Bo TuressonIFK Sävsjö51:48+21:3915:41 Ladda ner rutt i gpx-format
30Jonas LarssonOK Kullingshof52:22+22:1315:52
31Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK52:23+22:1415:52
32Per-Olof FernbergIS Skanne53:35+23:2616:14
33Gert OlssonSkåneslättens OL54:19+24:1016:27
34Göran JohanssonIK Gandvik55:40+25:3116:52
35Nils-Erik BondessonFrosta OK1:00:00+29:5118:10
36Tommy HeldFK Åsen1:03:20+33:1119:11
37Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK1:17:59+47:5023:37
Göran LarssonSala OKej godkänd
Jan ÅsbergHäverödals SKej godkänd
Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OKej godkänd
Göran LarssonOK Kompassenej godkänd
Hans CarlssonIFK Göteborg Orienteringej start
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OKej start
Rolf GustafssonHelsingborgs SOKej start

D75

2 030 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge JørgensenOK Roskilde23:2511:32
2Margareta LarssonOK Njudung25:05+1:4012:21
3Gunnel SvenssonIK Ymer25:46+2:2112:41
4Helen AndertoftMarkaryds FK26:42+3:1713:09
5Ann-Charlotte JensenHässleholms OK27:42+4:1713:38
6Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK31:11+7:4615:21
7Gunilla GrönbladHärlövs IF33:10+9:4516:20
8Ulla LindheIK Stern37:40+14:1518:33
9Kerstin ErnvidUlricehamns OK38:12+14:4718:49
10Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK38:36+15:1119:00
11Anna-Stina ArnessonIK Dran44:48+21:2322:04
12Maria Foster SchadSkåneslättens OL51:37+28:1225:25
Torill SvendsenFrosta OKej godkänd
Ulla LingJönköpings OKej godkänd
Gullevi SvenssonRonneby OKej start
Gull SvenssonÖrkelljunga FKej start

H75

3 130 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune SandbergUddevalla OK34:1010:54
2Henrik HvoslefIK Stern38:22+4:1212:15
3Stefan G LarssonOK Njudung38:32+4:2212:18
4Åke EckerbomIFK Sävsjö38:33+4:2312:18
5Roland OffrellFrosta OK39:31+5:2112:37
6Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK40:09+5:5912:49
7Dag LorénOK Frisene40:11+6:0112:50
8Börje RåbergOK Tyr40:19+6:0912:52
9Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden41:09+6:5913:08
10Ronny AnderssonOK Skogshjortarna42:04+7:5413:26
11Kjell LindauOK Kompassen46:08+11:5814:44
12Bengt-Åke SvenssonIK Ymer46:25+12:1514:49
13Göran SvenssonFK Finn47:39+13:2915:13
14Lars JohanssonOK Skogshjortarna48:28+14:1815:29
15Arne JohanssonTenhults SOK48:43+14:3315:33
16Christer GrönbladHärlövs IF48:44+14:3415:34
17Bengt GardOskarströms OK49:44+15:3415:53
18John ÖstlundSundbybergs IK50:44+16:3416:12
19Ole SvendsenOK Roskilde52:15+18:0516:41
20Tom LindbergLunds OK53:19+19:0917:02
21Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OK55:56+21:4617:52
22Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad56:34+22:2418:04
23Steffen HäggströmIF Rigor58:41+24:3118:44
24Gunnar JohanssonOK Nackhe1:01:59+27:4919:48
25Gösta MalmerIF Marin Väst1:02:00+27:5019:48
26Ronny RagnarssonMarkbygdens OK1:02:51+28:4120:04
27Åke NordbergOK Klyftamo1:03:35+29:2520:18
28Lars-Åke LarssonOK Tranan1:04:21+30:1120:33
29Björn HolmerKungälvs OK1:16:28+42:1824:25
Lars-Olof GustafssonOK Klyftamoej godkänd
Ingvar BengtssonOskarströms OKej godkänd
Gunnar BrystHjobygdens OKej start
Gösta LindqvistOK Löftanej start

D80

2 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel BörjessonIK Uven35:3117:29
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK35:48+0:1717:38
3Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna40:54+5:2320:08
4Gunni EkbergÄtrans IF43:47+8:1621:34
5Birgitta BergGarda OK45:56+10:2522:37
Bernice AntonssonFK Friskus-Varbergej godkänd

H80

2 560 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erland LingJönköpings OK37:5314:47
2Magne HagströmFrölunda OL38:16+0:2314:56
3Ivan ErnvidUlricehamns OK40:07+2:1415:40
4Sune LindellOK Hällen42:16+4:2316:30
5Bo SvenssonÖrkelljunga FK42:30+4:3716:36
6Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad44:18+6:2517:18
7Bo UllmanOK Pan-Kristianstad44:21+6:2817:19
8Allan SunnergrenHjärnarps OL50:27+12:3419:42
9Sigvard RudolfssonOK Gisle52:18+14:2520:25
10John VallinOK Hedströmmen58:28+20:3522:50
11Kenneth LindborgHässleholms OK1:01:41+23:4824:05
Allan HammarOK Kompassenej godkänd

H85

2 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Erik LundAnderstorps OK31:4615:20
2Jan-Eric NelkingFK Åsen40:16+8:3019:27
3Bertil JohanssonSkåneslättens OL42:43+10:5720:38
4Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:02:24+30:3830:08

Inskolning 2 km

1 870 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova HogedalOK Alehof18:299:53
2Ebbe BergendahlIF Rigor18:53+0:2410:05
3Vidar JanssonFrämmestads IK18:57+0:2810:08
4Nils AnderssonVäxjö OK20:37+2:0811:01
5Joel RåbergOK Landehof20:55+2:2611:11
6Siri HöyeOK Vivill21:23+2:5411:26
7Aldor AnderssonOK Nackhe24:12+5:4312:56
8Klara ThybeckLindebygdens OK28:34+10:0515:16
9Adam NorlanderOK Nackhe29:06+10:3715:33
10Henny HördegårdhIFK Göteborg Orientering31:18+12:4916:44
11Gabriel KällstrandÅmåls OK31:33+13:0416:52
12Veronica AnderssonFjärås AIK43:05+24:3623:02
13Filip JohanssonHalmstad OK47:59+29:3025:39
14Tage WahlgenHalmstad OK1:10:05+51:3637:28
15Hedvig WahlgrenHalmstad OK1:10:16+51:4737:34
Malte LarssonOK Kontinentej godkänd
Alma LarssonOK Kontinentej start

Mycket lätt 2 km

1 980 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie KrikströmHjärnarps OL15:207:44
2Melker JanssonFrämmestads IK17:00+1:408:35
3Isak Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK17:13+1:538:41
4Dexter HanssonFrölunda OL17:43+2:238:56
5Elof TreptowAnderstorps OK17:54+2:349:02
6Vidar HanningOK Löftan18:47+3:279:29
7Hubert CarlssonFK Finn19:30+4:109:50
8Alinda RundqvistOK Nackhe19:45+4:259:58
9Maja NylundBredaryds SOK20:03+4:4310:07
10Alexander RosénGöteborg-Majorna OK20:04+4:4410:08
11Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK20:47+5:2710:29
12Tage EkbergGöteborg-Majorna OK20:56+5:3610:34
13Alva MellegårdLidköpings VSK21:06+5:4610:39
14Valter GustavssonOK Löftan21:34+6:1410:53
15Lova CarlidenHalmstad OK22:45+7:2511:29
16Mattis LindströmRonneby OK24:02+8:4212:08
17Alice MarmanderFK Friskus-Varberg24:34+9:1412:24
18Rasmus SalomonssonHalmstad OK26:07+10:4713:11
19Ester UllertegJönköpings OK26:21+11:0113:18
20Arvid TreptowAnderstorps OK26:40+11:2013:28
21Daniel LeireGöteborg-Majorna OK26:44+11:2413:30
22Måns LindénUddevalla OK27:33+12:1313:54
23Hugo ThoongGöteborg-Majorna OK28:36+13:1614:26
24Robin LönnHalmstad OK29:00+13:4014:38
25Oliver Petersson MarkusOK Norrvirdarna30:02+14:4215:10
26Egon PalmerUlricehamns ok31:19+15:5915:48
27Siv JohanssonLaholms IF OK31:59+16:3916:09
28Maja FridGöteborg-Majorna OK32:06+16:4616:12
29Amelie NordgrenOK Kontinent32:08+16:4816:13
30Aaron JohanssonHalmstad OK32:42+17:2216:30
31Ebba FranssonFK Friskus-Varberg33:08+17:4816:44
32Harry KarlssonHalmstad OK33:30+18:1016:55
33Isak GrönlundLunds OK34:15+18:5517:17
34Johannes DahlbergIK Trenne Ullared36:16+20:5618:18
35Solveig WallentinLerums SOK37:01+21:4118:41
36Bojan WallentinLerums SOK37:03+21:4318:42
37Ida SmithOK Øst Birkerød37:27+22:0718:54
38Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK37:30+22:1018:56
39Torbjörn ToresonOK Löftan41:52+26:3221:08
40Nova SiliFK Friskus-Varberg44:13+28:5322:19
My CarnegårdHalmstad OKej godkänd
Kajsa FagerholmHalmstad OKej godkänd
Emil OlinIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Tage EngelkeGöteborg-Majorna OKej start
Liv PalmertzHelsingborgs SOKej start

Lätt 2,5 km

2 540 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders Dahlén FälldinIK Uven21:398:31
2David LövdahlVisby IF Gute SOK22:25+0:468:49
3Tim AnderssonOK Tranan24:09+2:309:30
4Alvin HogedalOK Alehof25:04+3:259:52
5Ulrika UllertegJönköpings OK26:28+4:4910:25
6Viktoria NybergKlubblös27:07+5:2810:40
7Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF28:21+6:4211:09
8Hannes LindströmHelsingborgs SOK28:37+6:5811:15
9Olof KarlssonFK Herkules30:40+9:0112:04
10Oscar NiehusAllerød OK31:42+10:0312:28
11Henrik GrossAllerød OK31:46+10:0712:30
12Martina BengtssonFK Friskus-Varberg31:49+10:1012:31
13Pernilla NilssonHestra IF31:52+10:1312:32
14Oscar MobergOK Löftan32:10+10:3112:39
15Tove RosbergÖrkelljunga FK32:39+11:0012:51
16Isak KämpeÖrkelljunga FK32:51+11:1212:55
17Annika KämpeÖrkelljunga FK33:03+11:2413:00
18Alva JohanssonFalkenbergs OK33:07+11:2813:02
19Selma EngelkeGöteborg-Majorna OK34:28+12:4913:34
20Elise RöllikeOK Lindéna35:07+13:2813:49
21Oscar RöllikeOK Lindéna35:43+14:0414:03
22Åsa AhlOK Norrvirdarna38:03+16:2414:58
23Madeleine WadsöOK Nackhe39:30+17:5115:33
24Oskar AnderssonOK Nackhe39:36+17:5715:35
25Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK40:16+18:3715:51
26Pia RagnmarkOK Skogshjortarna41:14+19:3516:14
27Alma GullbrandIF Hagen41:49+20:1016:27
28Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK44:32+22:5317:31
29Karl AxelssonOK Älme44:43+23:0417:36
30Jörgen AnderssonUddevalla OK45:35+23:5617:56
31Caroline ThysellOK Kontinent46:17+24:3818:13
32Eliva PerssonGällstadbygdens SOK46:45+25:0618:24
33Birgitta HåkanssonIK Ymer47:21+25:4218:38
34Emma SvärdOskarströms OK47:40+26:0118:45
35Annika SvärdOskarströms OK47:44+26:0518:47
36Elisabeth GranhageSjövalla FK47:48+26:0918:49
37George Omfors MacinnesOK Kontinent47:58+26:1918:53
38Annica HolstenHestra IF48:26+26:4719:04
39Jan-Erik NystrandOK Klyftamo49:20+27:4119:25
40Annika GustafssonOK Nackhe52:13+30:3420:33
41Casper AnderssonOK Nackhe53:10+31:3120:55
42Algot OlssonOK Kontinent55:34+33:5521:52
43Anette BohmanHjärnarps OL55:45+34:0621:56
44Selma OlssonOK Kontinent55:52+34:1321:59
45Anton CarlströmFK Boken1:00:05+38:2623:39
46Marie CarlströmFK Boken1:00:07+38:2823:40
47Joakim HenningssonIF Rigor1:00:59+39:2024:00
48Siv LarssonEmmaboda Verda OK1:02:21+40:4224:32
49kerstin svenssonTibro OK1:03:21+41:4224:56
50Kjell RosgrenOK Njudung1:04:15+42:3625:17
51Pär LydmarkSjövalla FK1:06:13+44:3426:04
52Margareta JohanssonLaholms IF OK1:08:58+47:1927:09
53Marlene GranÖrkelljunga FK1:11:52+50:1328:17
Hasse BartholdssonHalmstad OKdiskvalificerad
Rasmus LindénUddevalla OKej godkänd
Benias PerssonGällstadbygdens SOKej godkänd

Lätt 5 km

4 890 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus HallqvistUlricehamns OK46:059:25
2Cajsa KrikströmHjärnarps OL54:39+8:3411:10
3Anneli BlomgrenEksjö SOK59:34+13:2912:10
4Jessica PegeniusMölndal Outdoor IF59:42+13:3712:12
5Kati NémethStigmännen Karlshamns OK1:03:22+17:1712:57
6Maja SörensenOK Kontinent1:10:51+24:4614:29
7Emma SmithOK Kontinent1:11:08+25:0314:32
8Dennis MertzKlubblös1:15:04+28:5915:21
9Anna-Karin BromsFK Friskus-Varberg1:17:13+31:0815:47
10Jurgita PrakapieneBig Foot Orienteers1:20:09+34:0416:23
11Oskar AnderssonKlubblös1:20:54+34:4916:32
12Eva NordströmOK Älvsjö-Örby1:21:23+35:1816:38
13Adrian MarksOK Nackhe1:25:01+38:5617:23
14Linda GyllénOK Nackhe1:25:04+38:5917:23
15Ida AbrahamssonOK Vivill1:27:49+41:4417:57
16Martina Salomonsson1:28:27+42:2218:05
17David LiljeqvistSöderhamns OK1:32:41+46:3618:57
18Ulrika Lin-björnströmGöteborg-Majorna OK1:38:47+52:4220:12
Christoffer SmithKlubblösej godkänd
Edvin NilssonOskarströms OKej godkänd

Medelsvår 3 km

3 140 m, 101 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus LailehedOK Stigen28:128:58
2Jesper HübnerOK Stigen31:45+3:3310:06
3Anders ReimertzGällstadbygdens SOK31:56+3:4410:10
4Lisa SöderholmOK Stigen32:07+3:5510:13
5Niclas MobergOK Tyr32:33+4:2110:21
6Daniel KarlssonOskarströms OK33:12+5:0010:34
7Arvid BerzeliusOK Skogshjortarna33:14+5:0210:35
8Alma BerzeliusOK Skogshjortarna33:23+5:1110:37
9Sandra Stegrell BerzeliusOK Skogshjortarna33:24+5:1210:38
10Hanna NilssonHestra IF34:14+6:0210:54
11Hans AlmgrenOK Stigen34:44+6:3211:03
12Ola AndertoftMarkaryds FK34:54+6:4211:06
13Bengt KlassonUlricehamns OK35:22+7:1011:15
14Inger SvalandOL Vallset/Stange35:33+7:2111:19
15Jesper PerssonMalmö OK35:46+7:3411:23
16Emy HjertströmFK Friskus-Varberg36:01+7:4911:28
17Josefin BernhedKlubblös36:02+7:5011:28
18Måns FritzellGudhems IF36:09+7:5711:30
19Christer AnderssonSOK Aneby36:11+7:5911:31
20Anders HanssonOK Kontinent37:07+8:5511:49
21Malin HolmbergGöteborg-Majorna OK37:42+9:3012:00
22Terese RuderfeltIF Rigor38:19+10:0712:12
23Pi PerssonOK Orion39:01+10:4912:25
24Ragnar FalkNyköpings OK39:10+10:5812:28
25Peter JohanssonBurseryds IF39:17+11:0512:30
26Lisa ErikssonLidköpings VSK39:39+11:2712:37
27Helena AnderssonSOK Aneby40:12+12:0012:48
28Johanna SvenssonOK Löftan40:15+12:0312:49
29Frida JonforsenSurahammars SOK41:05+12:5313:05
30Kajsa LarssonBurseryds IF41:07+12:5513:05
31Maria LarssonBurseryds IF41:08+12:5613:05
32Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF41:09+12:5713:06
33Lena FredénFalköpings AIK OK41:16+13:0413:08
34Sandra AnderssonFalkenbergs OK41:27+13:1513:12
34Lukas RosénOK Vivill41:27+13:1513:12
36Alva ZakariassonUddevalla OK41:48+13:3613:18
37Annika BengtssonOK Löftan41:59+13:4713:22
38Eva AlmgrenOK Stigen42:31+14:1913:32
39Carina AronssonHässleholms OK42:51+14:3913:38
40Kajsa AspegrenOK Kontinent43:00+14:4813:41
41Thomas HenryssonTibro OK43:07+14:5513:43
42Anna-Carin MolinFalköpings AIK OK43:30+15:1813:51
43Philip StensbyTibro OK43:45+15:3313:55
44Morgan NilssonHestra IF43:48+15:3613:56
45Annelie ThomassonFK Göingarna43:53+15:4113:58
46Gunilla SandströmAlmby IK44:49+16:3714:16
47Anne Sofie HellstrandIF Rigor45:12+17:0014:23
48Lars-Olof RönnqvistOK Löftan45:14+17:0214:24
49Annika IsidorssonOK Vivill45:15+17:0314:24
50Annica HenryssonTibro OK45:47+17:3514:34
51Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb46:12+18:0014:42
52Elin JohanssonBurseryds IF46:16+18:0414:44
52Nina TillanderYstads OK46:16+18:0414:44
54Kajsa IsidorssonOK Vivill46:42+18:3014:52
55Anna TrofastJönköpings OK46:43+18:3114:52
56Sandra WallinFalkenbergs OK46:44+18:3214:52
57Susan StubPI-København47:40+19:2815:10
58Axel NilssonÖrkelljunga FK48:20+20:0815:23
59Frida RönnqvistOK Löftan48:31+20:1915:27
60Patrik MarkusOK Norrvirdarna48:36+20:2415:28
61Bjarke LundsgaardOK Kontinent48:49+20:3715:32
62Ebba NilssonÖrkelljunga FK48:53+20:4115:34
63Göran GustafssonOK Nackhe49:06+20:5415:38
64Alexander BjärbyFrosta OK49:30+21:1815:45
65Anna BjärbyFrosta OK49:37+21:2515:48
66Gunilla MartinssonFalkenbergs OK50:39+22:2716:07
67Charles MolinFalköpings AIK OK51:09+22:5716:17
68Aron LudvigssonHalmstad OK51:32+23:2016:24
69Stefan LudvigssonHalmstad OK51:34+23:2216:25
70Margareta RylanderOK Gläntan Vessigebro51:57+23:4516:32
71Lars RylanderOK Gläntan Vessigebro51:59+23:4716:33
72Benkt AnderssonFrosta OK52:18+24:0616:39
73Dan LundstedtSjövalla FK52:54+24:4216:50
74Camilla BjörklundSjövalla FK52:55+24:4316:51
75Johanna FridGöteborg-Majorna OK53:27+25:1517:01
76Lena EliassonFK Friskus-Varberg53:47+25:3517:07
77Lillvor NordströmKFUM Örebro OK53:50+25:3817:08
78Annelie WardOK Vivill54:13+26:0117:15
79Lena SvenssonOK Löftan55:08+26:5617:33
80Sune JohanssonLaholms IF OK55:38+27:2617:43
81Mikael RuderfeltIF Rigor56:07+27:5517:52
82Tor LindénUddevalla OK56:36+28:2418:01
83Ingmar ErikssonFalkenbergs OK58:28+30:1618:37
84Ulla KjellLinköpings OK59:22+31:1018:54
85Åsa HanssonIF Rigor59:34+31:2218:58
86Lena Carlsson TellIF Hagen1:00:12+32:0019:10
87Britt GunnarssonKristinehamns OK1:00:56+32:4419:24
88Gunilla ÖstergrenAlvesta SOK1:01:18+33:0619:31
89Josefin LockingKlubblös1:03:03+34:5120:04
90Kjell RosénOK Vivill1:06:30+38:1821:10
91Marita RosénOK Vivill1:07:18+39:0621:25
92Arvid AlbinssonHjärnarps OL1:07:31+39:1921:30
93Ditte MobergOskarströms OK1:09:23+41:1122:05
94Marie SöderströmOskarströms OK1:09:27+41:1522:07
95Kjell JohanssonMarkbygdens OK1:17:47+49:3524:46
96Åsa GrenaboHjobygdens OK1:18:24+50:1224:58
97Emmelie GeorgssonOK Nackhe1:20:28+52:1625:37
98Ulla KarlssonOK Tyringe1:22:35+54:2326:18
99Margareta RingRonneby OK1:23:59+55:4726:44
Jenny RönnqvistOK Löftanej godkänd
Fredrik KörleOK Landehofej godkänd
Lina GustavssonOK Löftanej start

Svår 3 km

3 060 m, 95 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Öystein JensenSarpsborg OL27:038:50
2Roger HallgrenIFK Göteborg Orientering27:13+0:108:53
3Stean JensenSarpsborg OL32:09+5:0610:30
4Michaela KällstrandÅmåls OK32:10+5:0710:30
5Therese DahlströmOK Alehof32:26+5:2310:35
6Tormod JensenSarpsborg OL33:11+6:0810:50
7Jan UhrbergBrattås CK33:24+6:2110:54
8Veronica AdolfssonAnderstorps OK33:36+6:3310:58
9Marion BuchliOLG Suhr34:15+7:1211:11
10Hanna AlsiöIF Hagen34:17+7:1411:12
11Karl GustavssonOK Löftan34:27+7:2411:15
12Moltas ÖstergrenAlvesta SOK35:02+7:5911:26
13Camilla KruseKFUM Örebro OK35:04+8:0111:27
14Anna KörleOK Landehof35:13+8:1011:30
15Madeleine AttforsSävedalens AIK35:18+8:1511:32
16Emmy WallinFalkenbergs OK35:22+8:1911:33
17Mårten CedercrantzHalmstad Garnison35:28+8:2511:35
18Martin BaerveldtHalmstad OK35:48+8:4511:41
19Anna LebarGöteborg-Majorna OK36:12+9:0911:49
20Mats LövdahlVisby IF Gute SOK37:11+10:0812:09
21Anders KjellLinköpings OK37:25+10:2212:13
22Liselott SvenssonJönköpings OK37:27+10:2412:14
23Stefan LindbergYstads OK37:34+10:3112:16
24Philip MullinsSjövalla FK37:40+10:3712:18
25Maria GustafssonSävedalens AIK38:07+11:0412:27
26Robert KruseKFUM Örebro OK38:35+11:3212:36
27Hanna MorénHjärnarps OL39:05+12:0212:46
28Marie AlbinssonHjärnarps OL39:08+12:0512:47
29Lisa ErikssonOK Landehof39:17+12:1412:50
30Gunnar GustavssonOK Reftele39:49+12:4613:00
31Micael ElmbladBredaryds SOK39:53+12:5013:02
32Sara SöderblomÄtrans IF40:02+12:5913:04
33Annika WesthMullsjö SOK40:17+13:1413:09
34Anders AnderssonOK Löftan40:26+13:2313:12
35Albin SeverinssonOK Nackhe41:30+14:2713:33
36Ola SvenssonFK Åsen42:20+15:1713:50
37Sigrid VemdalMullsjö SOK42:28+15:2513:52
38Lennart MorénHjärnarps OL43:17+16:1414:08
39Charlotte DrejmoOK Landehof43:27+16:2414:11
40Håkan RundqvistOK Nackhe44:01+16:5814:23
41Anna JanssonOK Djerf44:11+17:0814:26
42Anna CarnegårdHalmstad OK44:17+17:1414:28
43Peter WallentinLerums SOK44:23+17:2014:30
44Fredrik HanssonIF Rigor44:31+17:2814:32
45Sandra ElgFK Finn44:36+17:3314:34
46Malin FritzellMullsjö SOK44:39+17:3614:35
47Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK45:17+18:1414:47
48Tommy NilssonKlubblös45:25+18:2214:50
49Lars KarlssonFK Herkules45:26+18:2314:50
50Tomas TorstensvikFK Friskus-Varberg45:30+18:2714:52
50Maria PollMölndal Outdoor IF45:30+18:2714:52
52Kristian ErikssonIK Trenne Ullared46:39+19:3615:14
53Jeanette PerssonOK Löftan47:37+20:3415:33
54Karin FreylandSOK Aneby47:43+20:4015:35
55Krister KristianssonOK Lindéna48:31+21:2815:51
56Ingvar LiljaGöteborg-Majorna OK48:45+21:4215:55
57Åke StridAlmby IK48:54+21:5115:58
58Anna-Karin EklundSöderhamns OK48:57+21:5415:59
59Anders SwedinLidköpings VSK49:10+22:0716:04
60Stanley TaivulaMarkbygdens OK49:43+22:4016:14
61Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK49:54+22:5116:18
62Per-Johan PerssonFjärås AIK49:55+22:5216:18
63Helena ÅhlinHelsingborgs SOK51:12+24:0916:43
64Stefan HåkanssonIK Ymer51:17+24:1416:45
64Denise TykessonOK Kontinent51:17+24:1416:45
66Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK51:28+24:2516:49
67Jörgen HolmströmOK Milan53:13+26:1017:23
68Inga HolmströmOK Milan53:15+26:1217:24
69Per FröbergTjalve IF Norrköping53:30+26:2717:29
70Frida WallentinLerums SOK53:42+26:3917:32
71Kajsa WardOK Vivill54:35+27:3217:50
72Olle RingRonneby OK54:36+27:3317:50
73Bertil FritzellIF Rigor55:18+28:1518:04
74Anna BeischerIK Uven55:52+28:4918:15
74Sara LydmarkSjövalla FK55:52+28:4918:15
76Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK56:46+29:4318:33
77Susann BerntssonOK Reftele58:13+31:1019:01
78Monika LarssonSkarpnäcks OL59:06+32:0319:18
79Annika MartinssonHylte OK59:34+32:3119:27
80Annette SeldénIF Rigor1:00:46+33:4319:51
81Ingela AlnessLånghundra IF1:01:55+34:5220:14
82Jonny LagerströmRonneby OK1:02:35+35:3220:27
83Marie FranssonUlricehamns OK1:04:29+37:2621:04
84Camilla JohanssonLaholms IF OK1:04:38+37:3521:07
85Camilla SvenssonBurseryds IF1:05:08+38:0521:17
86Alf JohanssonVäxjö OK1:05:40+38:3721:27
87Anna AronssonHässleholms OK1:07:28+40:2522:02
88Max MoritzHestra IF1:09:56+42:5322:51
89Emma HultLidköpings VSK1:10:54+43:5123:10
90Sven ErikssonOK Landehof1:11:35+44:3223:23
91Erland SvensonFrölunda OL1:13:43+46:4024:05
92Emilia JohanssonOK Gisle1:14:17+47:1424:16
93Birgitta JohanssonIK Gandvik1:18:22+51:1925:36
94Jan Eric PerssonOK Löftan1:27:08+1:00:0528:28
Henrik NordholmSävedalens AIKdiskvalificerad

Svår 5 km

3 060 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering33:3210:57
2Erik BengtssonSävedalens AIK34:57+1:2511:25
3Johan RosénGöteborg-Majorna OK37:13+3:4112:09
4Rasmus ArfwedsonFrölunda OL38:59+5:2712:44
5Jonas ZakariassonUddevalla OK39:09+5:3712:47
6Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK39:37+6:0512:56
7John GabrielssonSävedalens AIK41:33+8:0113:34
8Rasmus GrönlundLunds OK42:15+8:4313:48
9Fredrik StåhlHjärnarps OL43:34+10:0214:14
10Claes AnderssonFalkenbergs OK44:17+10:4514:28
11Andreas KarlssonSävedalens AIK45:31+11:5914:52
12Andreas KaverénAnderstorps OK45:38+12:0614:54
13Torbjörn HalvarssonFjärås AIK46:34+13:0215:13
14Magnus RosénOK Skogshjortarna46:35+13:0315:13
15Mats AnderssonOK Löftan46:47+13:1515:17
16Karl JanssonFrämmestads IK47:10+13:3815:24
17Amanda JohanssonOK Orion47:15+13:4315:26
18Henrik SvenssonOK Löftan47:36+14:0415:33
19Håkan LindénUddevalla OK47:56+14:2415:39
19Anders LeireGöteborg-Majorna OK47:56+14:2415:39
21Simon SvärdOskarströms OK47:58+14:2615:40
22Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK48:05+14:3315:42
23Magnus EricssonVäxjö OK48:26+14:5415:49
24Anton PetterssonKlubblös48:55+15:2315:59
25André BjärbyFrosta OK49:02+15:3016:01
26Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK49:11+15:3916:04
27Ola SöderblomFalkenbergs OK49:16+15:4416:06
28Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo49:18+15:4616:06
29Jenny ÖstlundOK Kolmården49:28+15:5616:09
30Jimmy HäggFK Friskus-Varberg49:37+16:0516:12
31Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK49:38+16:0616:13
32Peter WilhelmssonKarlskrona SOK50:05+16:3316:22
33Oskar EkbergGöteborg-Majorna OK50:09+16:3716:23
34Ulf JohanssonKarlskrona SOK50:19+16:4716:26
35Bengt MartinssonHylte OK50:38+17:0616:32
36Mikael SöderströmMalmö OK50:57+17:2516:39
37Knut NielsenNordre Follo Orientering51:00+17:2816:40
38Daniel PerssonRonneby OK51:44+18:1216:54
39Pär SvenssonStenungsunds OK52:32+19:0017:10
40Mark UbbinkSävedalens AIK52:47+19:1517:14
41Mikael SvärdOskarströms OK52:49+19:1717:15
42Simon BengtssonFK Friskus-Varberg52:53+19:2117:16
43Bernard Fiedler54:13+20:4117:43
44Erik JanssonOK Linné55:08+21:3618:01
45Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK55:46+22:1418:13
46Jonas  LarssonKlubblös56:13+22:4118:22
47Martin EricssonFalkenbergs OK56:17+22:4518:23
48Veronica LundOK Kolmården57:56+24:2418:55
49Peter ÖsterbergSurahammars SOK58:07+24:3518:59
50Maria HalvarssonFjärås AIK59:40+26:0819:29
51Niklas JohanssonGöteborg-Majorna OK59:48+26:1619:32
52Marie GrönlundLunds OK59:55+26:2319:34
53Håkan BjörklundSjövalla FK1:00:25+26:5319:44
54Hans PerssonAndrarums IF1:00:43+27:1119:50
55Kjell BengtssonKlubblös1:02:24+28:5220:23
56Ulf-Björn RönnFK Friskus-Varberg1:02:41+29:0920:29
57Martin EnströmTrollhättans SOK1:03:40+30:0820:48
58Mikael WardOK Vivill1:05:39+32:0721:27
59Christer NordOskarströms OK1:07:13+33:4121:57
60Arne AnderssonBredaryds SOK1:07:15+33:4321:58
61Pia HjertströmFK Friskus-Varberg1:15:42+42:1024:44
62Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL1:16:50+43:1825:06
63Johan HjertströmFK Friskus-Varberg1:19:17+45:4525:54
Anna KubickaKlubblösej godkänd
Anders IvarssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Olof BjörkmanKungälvs OKej start
Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SKej start

Naturpasset

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Pia LarssonFK Göingarnafullföljt
Kennet HorvathHalmstad OKfullföljt
Linn SöderströmOskarströms OKfullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser