Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-KM, Motala kretsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-KM, Motala kretsen
Arrangörsorganisation: Motala AIF OL
Datum: tisdag 26 mars 2019

D21

4 740 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK41:028:39
2Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OK48:28+7:2610:13
Marika LundinTjällmo-Godegårds OKej start

H21

6 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin Olausson AlgotsonMotala AIF OL1:01:379:21
Oskar HöglundMotala AIF OLej start

H16

3 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK51:4413:52
Björn BroströmTjällmo-Godegårds OKej start

H14

2 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noah KorallMotala AIF OL32:5014:05
2Oliver HaleniusMotala AIF OL41:10+8:2017:40

H35

6 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus HardtMotala AIF OL1:08:1010:20
Andreas AxelssonTjällmo-Godegårds OKej start

D40

3 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna KorallMotala AIF OL1:07:5518:12

H40

5 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1James MelanderTjällmo-Godegårds OK1:01:4511:01
Nils-Åke SkoglundOK Motalaej godkänd

H45

5 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK51:089:07
Fredrik KorallMotala AIF OLej start

D50

3 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petra KorallMotala AIF OL1:00:3218:23

H50

4 740 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan PetterssonOK Motala37:367:55
2Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK40:07+2:318:27
3Per JohanssonMotala AIF OL46:11+8:359:44
4Fredrik JönssonMotala AIF OL50:10+12:3410:35
5Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL54:07+16:3111:25
6Patrik KorallMotala AIF OL1:05:07+27:3113:44
7Patric HaleniusMotala AIF OL1:16:10+38:3416:04

D55

3 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL54:0516:26
2Ingrid RoosMotala AIF OL1:03:29+9:2419:17
Marianne NymanTjällmo-Godegårds OKej godkänd

H55

4 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:12:4015:19

H60

3 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas SvenssonMotala AIF OL39:5210:41
2Christer FranssonMotala AIF OL1:02:05+22:1316:38
3Sven GranathTjällmo-Godegårds OK1:20:58+41:0621:42

H65

3 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:04:4717:22
Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OKej start

H70

3 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jerry MartinssonOK Motala55:3716:54
2Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL1:01:10+5:3318:35
3Anders HedinMotala AIF OL1:13:12+17:3522:14
Gunnar HejdenbergMotala AIF OLej godkänd

H75

3 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif SamorTjällmo-Godegårds OK1:00:2918:23
2Uno BergOK Motala1:08:46+8:1720:54
Stig BengtssonMotala AIF OLutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser