Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Antikrundan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Antikrundan
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: tisdag 16 april 2019

A

4 560 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK38:238:25
2Peter RasmussenNyköpings OK39:35+1:128:40
3Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK40:53+2:308:57
4Martin TichovsicySK Praga40:54+2:318:58
5Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF41:23+3:009:04
6Henrik BladhTullinge SK41:28+3:059:05
6Emil HåsteenRånäs OK41:28+3:059:05
8Mikael SundqvistTullinge SK41:59+3:369:12
9Stig LandstorpOK Tor44:31+6:089:45
10Anders HolmqvistSnättringe SK45:37+7:1410:00
11Hana TichovskaSK Praga46:16+7:5310:08
12Henrik OlssonHallstahammars OK46:36+8:1310:13
13Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn47:02+8:3910:18
14Bengt KärrströmTullinge SK52:36+14:1311:32
15Peder WickströmArboga OK54:33+16:1011:57
16Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF54:47+16:2412:00
17Kurt ErikssonVandrarringen58:08+19:4512:44
18Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF58:28+20:0512:49
19Tommy WåhlinVästerås SOK1:01:46+23:2313:32
20Bo NorbäckTullinge SK1:03:19+24:5613:53
21Anders HasselboOK Måsen1:04:13+25:5014:04
22Ove ErikssonNyköpings OK1:09:25+31:0215:13

B

3 940 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL39:3910:03
2Per-Erik CarleniusKatrineholms OK40:35+0:5610:18
3Per LjungCentrum OK41:21+1:4210:29
4Kjell HolmbergOK Södertörn41:40+2:0110:34
5Lars StrinnholmÖstersunds OK42:13+2:3410:42
6Hans-Erik PerssonSundbybergs IK42:36+2:5710:48
7Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL42:56+3:1710:53
7Jan LindgrenOK Södertörn42:56+3:1710:53
9Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK44:23+4:4411:15
10Inga JohanssonNyköpings OK45:06+5:2711:26
11Kurt Håkan AnderssonOK Tor45:13+5:3411:28
12Sara NylénBromma-Vällingby SOK46:38+6:5911:50
13Knut-Åke HallebroOK Klemmingen46:53+7:1411:53
14Stig PedersonSödertälje-Nykvarn OF47:06+7:2711:57
15Göran ForsbergNyköpings OK47:46+8:0712:07
16Göran SvärdOK Klemmingen47:51+8:1212:08
17Sven DanielssonEskilstuna OL47:54+8:1512:09
18Anders SundströmÅkers IF49:18+9:3912:30
19Martin ErikssonOK Södertörn49:25+9:4612:32
20Björn SveréusSödertälje-Nykvarn OF49:52+10:1312:39
21Curt ThorénNyköpings OK50:19+10:4012:46
22Håkan SöderqvistArboga OK50:42+11:0312:52
23Titti BergendahlOK Måsen51:13+11:3412:59
24Bengt JönssonÅkers IF51:22+11:4313:02
25Lennart LundquistOK Nalle51:31+11:5213:04
26Hans HolgerssonOK Måsen51:53+12:1413:10
27Roland LöwgrenSpårvägens OK52:18+12:3913:16
28Per-Arne EkbomArboga OK53:09+13:3013:29
29Olle ArmanNyköpings OK53:10+13:3113:29
30Jarl Erik PalmKjula IF53:59+14:2013:42
31Göran JanzonArboga OK54:41+15:0213:52
32Hans GustavssonNyköpings OK55:53+16:1414:11
33Lennart JohanssonOK Tor56:32+16:5314:20
34Tommy LjungkvistÄrla IF57:03+17:2414:28
35Mona ForsbergNyköpings OK57:24+17:4514:34
36Åke GranstamOK Tor1:00:47+21:0815:25
37Hans ÖbergOK Hällen1:00:55+21:1615:27
38Leif HermundstadSnättringe SK1:03:27+23:4816:06
39Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:04:54+25:1516:28
40Bo OrtmanVandrarringen1:05:11+25:3216:32
41Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:10:04+30:2517:47
42Stina VahlgrenSträngnäs-Malmby OL1:12:30+32:5118:24
43Tomas KjellbergOK Klemmingen1:12:41+33:0218:26
43Gitte JutvikTrosabygdens OK1:12:41+33:0218:26
45Sven AnderssonOK Hällen1:24:23+44:4421:25
46Ingvar OskarssonKlubblös1:39:53+1:00:1425:21
47Anna TuressonBromma-Vällingby SOK1:42:49+1:03:1026:05

C

2 880 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig ThorssonSödertälje-Nykvarn OF33:4311:42
2Monica SvärdOK Klemmingen35:38+1:5512:22
3Anders MobergKatrineholms OK36:01+2:1812:30
4Gunnar CarlénOK Måsen36:42+2:5912:44
5Mikael HogréusOK Tor37:15+3:3212:56
6Lars RoxneNyköpings OK38:40+4:5713:25
7Ove PetterssonArboga OK39:39+5:5613:46
8Leif JanssonEskilstuna OL39:55+6:1213:51
9Bo CarlssonNyköpings OK39:56+6:1313:51
10Ingemar GustafssonOK Tjärnen40:03+6:2013:54
11Anders RymanSträngnäs-Malmby OL40:12+6:2913:57
12Gittan JonssonKjula IF40:28+6:4514:03
13Conny NilssonNyköpings OK40:34+6:5114:05
14Sven-Arne NilssonOK Klemmingen41:05+7:2214:15
15Lars-Erik ThofeltOK Klemmingen41:36+7:5314:26
16Annika NorströmHallstahammars OK41:55+8:1214:33
17Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL42:02+8:1914:35
18Karl-Robert MoqvistOK Tor42:07+8:2414:37
19Kerstin PalmKjula IF43:01+9:1814:56
20Margareta ErikssonOK Klemmingen44:06+10:2315:18
21Nils JohanssonOK Tjärnen44:23+10:4015:24
22Bo MalmqvistOK Grip45:44+12:0115:52
22Inger HellqvistNyköpings OK45:44+12:0115:52
24Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK47:16+13:3316:24
25Lennart ErikssonOK Enen47:48+14:0516:35
26Lennart KarlssonOK Grip48:09+14:2616:43
27Sonja JedarÅkers IF50:22+16:3917:29
28Rolf LindblomOK Klemmingen50:50+17:0717:39
29Christer SvenssonNyköpings OK51:22+17:3917:50
30Åke ErikssonOK Grip51:31+17:4817:53
31Vivianne HolgerssonOK Måsen51:35+17:5217:54
32Sixten WesterlundSödertälje IF54:35+20:5218:57
33Britt-Marie ErikssonOK Grip54:43+21:0018:59
34Britt ErikssonHammarby IF OF55:03+21:2019:06
34Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby55:03+21:2019:06
36Bengt SjögrenNyköpings OK56:16+22:3319:32
37Louise-Marie NilssonOK Klemmingen1:00:28+26:4520:59
38Olof ThorssellOK Måsen1:28:11+54:2830:37
Barbro MöllbergArboga OKej godkänd
Sture NilssonStockholmspolisens IF OFej godkänd
Maria KärrströmTullinge SKej godkänd

D

2 060 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf JerningSödertälje IF24:2011:48
2Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK28:58+4:3814:03
3Bertil RydgrenIFK Enskede29:48+5:2814:27
4Anders JohanssonNyköpings OK30:07+5:4714:37
5Inge GustafssonSträngnäs-Malmby OL30:35+6:1514:50
6Jan FlodinOK Nalle31:02+6:4215:03
7Åke SchylanderSträngnäs-Malmby OL32:02+7:4215:33
8Eva HogréusOK Tor32:07+7:4715:35
9Stig LundinEskilstuna OL32:35+8:1515:49
10Marianne ArnholmEskilstuna OL33:07+8:4716:04
11Bror GnodhSMOL33:42+9:2216:21
12Anita OttossonNyköpings OK34:47+10:2716:53
13Bengt LindkvistÅkers IF34:53+10:3316:56
14Ann-Christine EkNyköpings OK36:34+12:1417:45
15Ann-Charlotte DuhanEskilstuna OL37:07+12:4718:01
16Berit EdengrenNyköpings OK37:55+13:3518:24
17Lennart LundhÄrla IF38:05+13:4518:29
18Stig GustavssonSödertälje IF38:54+14:3418:53
19Solveig TjernbergSödertälje IF39:16+14:5619:03
20Berit GustavssonSödertälje IF39:39+15:1919:14
21Harriet KarlssonOK Grip39:55+15:3519:22
22Christer LiwellÄrla IF40:00+15:4019:25
23Britt-Marie BjörkmanÅkers IF40:15+15:5519:32
24Ingvar JanssonSundbybergs IK41:25+17:0520:06
25Lars SöderlundHallstahammars OK41:39+17:1920:13
26Alvin NordinOK Älvsjö-Örby46:19+21:5922:29
27Margareta JohanssonOK Tor46:27+22:0722:32
28Barbro MelvingerOK Enen46:33+22:1322:35
29Lena GustafssonOK Klemmingen3:18:55+2:54:351:36:33
30Gunvor GranathNynäshamns OK3:26:35+3:02:151:40:16
Lars GustafssonSträngnäs-Malmby OLutgått
Edda NilssonStockholmspolisens IF OFutgått

E

1 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias BladhTullinge SK18:0011:15
2Joel LövgrenTullinge SK18:05+0:0511:18
3Kjell LindbergVästerås SOK25:26+7:2615:53
4Margaretha NylundOK Södertörn31:55+13:5519:56
5Dagny AnderssonOK Tjärnen33:16+15:1620:47
6Christer LexellOK Klemmingen35:18+17:1822:03
7Jan BurellOK Enen36:13+18:1322:38
8Lars LionellSödertälje IF37:29+19:2923:25
9Signar PalmHallstahammars OK40:45+22:4525:28
10Erland KarlssonOK Tjärnen1:14:20+56:2046:27
11Ulf EskilssonOK Södertörn3:29:08+3:11:082:10:42
Ingrid LundinEskilstuna OLej godkänd
Fahad Klubblösutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser