Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Lövsjötorp

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Lövsjötorp
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 9 april 2019

Långa

5 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Urban BarkIF Hagen46:308:18
2Bo HallbergFalköpings AIK OK50:218:59
3Jonas NiklassonFalköpings AIK OK52:349:23
4Anders PåhlmanIstrums SK53:109:29
5Elsa SonessonFalköpings AIK OK55:079:50
6Oscar VagmanOK Klemmingen56:3010:05
7Torbjörn JarlevangVolvo56:3210:05
8Håkan SonessonFalköpings AIK OK1:00:4410:50

Mellan

4 130 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus AhlenIF Hagen38:479:23
2Stefan AnderssonIstrum40:569:54
3Thomas BergstenIstrums SK43:3410:32
4Roger AnderssonOK P444:3610:47
5Anders JakobssonSOK Träff44:3810:48
6Nina AhlenIF Hagen45:1010:56
7Karl-Gustav LarssonOK P445:1810:58
8Karin AnderssonIF Hagen45:3011:01
9Alf AnderssonOK P447:0911:24
10Peter TorgénIstrums SK47:2311:28
11Jonas MånssonK3 IF47:4011:32
12Jan SamuelssonFalköpings AIK OK47:5011:34
13Christer OttossonOK P447:5211:35
14Anders RotzénOK P448:1511:40
15Alf AnderssonIF Hagen49:2311:57
16Greger AhlenIF Hagen51:4012:30
17Per AnderssonOK P452:2512:41
18Mikael KrantzOK P452:3012:42
19Mirjam InemyrIstrums SK52:3612:44
20Leo AnderssonOK P453:0112:50
21Karin TorstenssonFalköpings AIK OK56:5413:46
22Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK59:1714:21
23Jan LindströmIK Wilske59:5414:30
24Anders PeterssonTibro OK59:5414:30
25Conny LjungbergOK P41:04:4515:40
26Sebastian ErikssonKatrineholms OK1:05:1715:48
27Magnus RamsinIstrums SK1:05:1915:48
28Elin DanielssonIstrum1:07:4216:23
29Eric GrändingeIstrum1:09:2216:47
30Alma AnderIstrums SK1:09:3516:50
31Tomas MörkIk Wilske1:11:4817:23
32Jonny FlinkIK Albion1:28:4721:29
33Nils DahlenIstrums SK1:51:3827:01
34Oskar JosefssonIstrums SKej godkänd
35Johan LindgrenIF Hagenej godkänd

Korta

2 950 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim AhnheimTibro OK36:1512:17
2Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK36:5312:30
3Yngve AlvénIK Wilske38:3513:04
4Tommy RoosFalköpings AIK OK38:3813:05
5Lena ArnoldssonMullsjö SOK38:3913:06
6Alf SiewertzGudhems IF41:4314:08
7Maria WidmarkIF Hagen43:3114:45
8Anders JonssonP444:0914:57
9Hanna NordlöfIF Hagen44:3515:06
10Emma AhlénIF Hagen46:1215:39
11Benny HoffmanGudhems IF46:1215:39
12Therese SvantessonOK Klyftamo46:4415:50
13Jonas EricssonVolvo46:5015:52
14Jonas SandgrenVolvo46:5115:52
15Sofie BendeFörsvarsmakten47:0215:56
16Urban NordqvistVolvo47:1115:59
17Adam SamuelssonFalköpings AIK OK52:3517:49
18Carina WallgrenIstrums SK54:1618:23
19Ylva GefvertOK P456:1619:04
20Eva SjöströmIF Hagen58:3519:51
21Nikko TakamatsuP459:0020:00
22Karl-Erik JohanssonIstrums SK59:3720:12
23Lars WahlströmIstrum59:5620:18
24Emil JosefssonIstrum1:00:2520:28
25Ulrika LagerÖvrig1:00:2920:30
26Eine LarssonOK P41:04:1421:46
27Ulla AnderssonIF Hagen1:04:5922:01
28Kuno EkdalOK P41:07:2022:49
29Margaretha FredrikssonIstrums SK1:12:1624:29
30Staffan WelanderOK P41:32:2831:20
31Kenneth MörkIK Wilskeej godkänd
32Mimmi ÖsterlundVolvoej godkänd
33Carl-Christian SchmiterlöwHjobygdens OKej godkänd
34Marcus MalmMariestads FKej godkänd
35Thomas HjertFalköpings AIK OKej godkänd
36Isak ÖsterlundVolvoej godkänd
37Richard ÖsterlundVolvoej godkänd

Lätta

2 160 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svea WesterÖvrig25:3611:51
2Emelie JohnssonSkara motorklubb30:2014:02
3Bengt ÖsterblomK3 IF39:2318:13
4Hugo GustavssonMullsjö SOK42:1119:31
5Tomas SvenssonÖvrig43:4420:14
6Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK49:4223:00
7Martin HedP451:5324:01
8Liv ErikssonKatrineholms OK1:05:3930:23
9Ida ErikssonKatrineholms OK1:06:2630:45
10Max ErikssonKatrineholms OK1:06:4130:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser