Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Bjärsjö

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Bjärsjö
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 16 april 2019

Långa

5 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK53:539:30
2Oscar VagmanOK Klemmingen55:039:42
3Daniel HärströmFalköpings AIK OK57:1910:06
4Magnus BlennowFalköpings AIK OK1:01:4210:52
5Kristina HöökOK Klyftamo1:35:4116:52

Mellan

4 280 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn LöfvingVolvo40:509:32
2Jonas MånssonK3 IF47:5811:12
3Anders RotzénOK P449:1411:30
4Åke WijkmarkIF Hagen49:2611:32
5Johan LindgrenIF Hagen50:1311:43
6Malin KindbomIF Hagen52:0812:10
7Anders KindbomIF Hagen52:1512:12
8Joakim AhnheimTibro OK54:2212:42
9William HärströmFalköpings AIK OK54:5212:49
10Sammy TanhuaIstrums SK56:1013:07
11Anders JakobssonSOK Träff56:5513:17
12Anders JakobssonK358:1613:36
13Magnus RamsinIstrums SK58:2713:39
14Lars BörjessonIstrums SK1:02:0514:30
15Patrik VidlundVolvo1:02:2614:35
16Urban NordqvistVolvo1:03:0214:43
17Jonas EricssonVolvo1:05:1915:15
18Ann-Christin BlennowFalköpings AIK OK1:05:5815:24
19Roger AnderssonOK P41:06:4015:34
20Gustav ArvidssonÖvrig1:11:0216:35
21Johan FrejdÖvrig1:11:3016:42
22Hans TuvessonIF Hagen1:11:5916:49
23Leo AnderssonIF Hagen1:13:0517:04
24Alf AnderssonOK P41:13:0817:05
25Jan SamuelssonFalköpings AIK OKej godkänd

Korta

2 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie OlssonMullsjö SOK29:0511:11
2Benny HoffmanGudhems IF34:4413:21
3Anna GöransdotterÖvrig44:4017:10
4Thea TanhuaIstrums SK44:4617:13
5Hanna LarssonHjobygdens OK45:2017:26
6Eva LarssonHjobygdens OK45:5317:38
7Carina WallgrenIstrums SK50:4719:31
8Therese SvantessonOK Klyftamo1:00:0923:08
9Annica HöckergårdIF Hagen1:00:3523:18
10Carl-Otto WijkmarkIF Hagen1:08:3526:22
11Karin B AnderssonIF Hagen1:12:1627:47
12Krister BayardBroddetorps GOIFej godkänd
13Monica AbrahamssonGudhems IFej godkänd

Lätta

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo GustavssonMullsjö SOK25:0611:57
2Hugo SamuelssonFalköpings AIK OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser