Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Rånna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Rånna
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 23 april 2019

Långa

6 410 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tony LarssonIstrums SK37:205:49
2Johan MårtenssonIF Hagen41:076:24
3Olle HedmanIF Hagen42:296:37
4Moa AlsiöIF Hagen50:077:49
5Lars JakobssonIF Hagen50:097:49
6Torbjörn JarlevangVolvo51:067:58
7Anders PåhlmanIstrums SK52:068:07
8Urban BarkIF Hagen55:408:41
9Erik GullbrandIF Hagen56:268:48
10Emma KindbomIF Hagen59:319:17
11Kjell JohanssonIF Hagen1:00:159:23
12Åsa AlsiöIF Hagen1:07:4410:34

Mellan

4 270 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna AlsiöIF Hagen31:297:22
2Jonas NiklassonFalköpings AIK OK34:238:03
3Linus AhlenIF Hagen34:428:07
4Bo HallbergFalköpings AIK OK34:478:08
5Thomas BergstenIstrums SK35:088:13
6Jan SamuelssonFalköpings AIK OK35:178:15
7Liam JohanssonIF Hagen35:308:18
8Oscar NiklassonFalköpings AIK OK35:568:24
9Niklas SahlénIF Hagen36:138:28
10Mats AhnheimTibro OK37:308:46
11Stefan AnderssonIstrum38:188:58
12Nina AhlenIF Hagen39:399:17
13Stefan LinderothIF Hagen40:069:23
14Johan LindgrenIF Hagen40:109:24
15Per-Ola DammÖvrig40:529:34
16Julius WiklundFalköpings AIK OK41:489:47
17Mirjam InemyrIstrums SK41:529:48
18Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu41:589:49
19Peter BäckströmIstrums SK42:069:51
20Simon WiklundFalköpings AIK OK42:249:55
21Greger AhlenIF Hagen42:379:58
22Roger AnderssonOK P442:389:59
23Mikael KrantzOK P443:4810:15
24Anders RotzénOK P443:4910:15
25Peter TorgénIstrums SK44:0910:20
26Hans-Gösta BernhardMariestads FK45:0210:32
27Kristina HöökOK Klyftamo45:3110:39
28William HärströmFalköpings AIK OK45:3710:40
29Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK46:3110:53
30Oskar BolinFörsvarsmakten47:1511:03
31Joakim AhnheimTibro OK47:5611:13
32Conny GunnarssonOK Älgen48:3211:21
33Maria LundhVolvo50:0711:44
34Jan LindströmIK Wilske50:1411:45
35Karl-Gustav LarssonOK P451:0411:57
36Lars JakobssonIF Hagen52:3112:17
37Anders JakobssonK352:3212:18
38Henrik JacobsonTibro OK52:4412:20
39Magnus HolmÖvrig53:0412:25
40Adam SamuelssonFalköpings AIK OK55:3613:01
41Ove FlinkIK Albion56:1713:10
42Conny LjungbergOK P457:4913:32
43Sebastian ErikssonKatrineholms OK1:00:1814:07
44Magnus RamsinIstrums SK1:03:3914:54
45Alma AnderIstrums SK1:05:1615:17
46Elin DanielssonIstrum1:06:0415:28
47Gustav ArvidssonÖvrig1:08:5016:07
48Oskar JosefssonIstrums SK1:11:3516:45
49Eric GrändingeIstrum1:11:4316:47
50Alf AnderssonOK P41:11:5116:49
51Leo AnderssonOK P41:14:3717:28
52Per AnderssonOK P41:14:4517:30
53Nils DahlenIstrums SK1:16:4817:59
54Urban NordqvistVolvoej godkänd
55Helmer TallbackaIF Hagenej godkänd

Korta

2 890 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie OlssonMullsjö SOK30:1410:27
2Malin KindbomIF Hagen34:3211:56
3Maria WidmarkIF Hagen34:5412:04
4Lennart ArdmarVolvo35:0912:09
5Jonas AllanssonÖvrig36:2612:36
6Ove AllanssonOK P436:4412:42
7Jan-Åke EmilssonGudhems IF38:0313:09
8Karin TorstenssonFalköpings AIK OK39:2813:39
9Lars BörjessonIstrums SK40:2713:59
10Lena ArnoldssonMullsjö SOK40:3814:03
11Fredrik LindellÖvrig41:3514:23
12Karin AnderssonIF Hagen41:3514:23
13Ylva GefvertOK P441:5314:29
14Lars WikströmIF Hagen42:1714:37
15Jonas EricssonVolvo42:5814:52
16Sofie BendeFörsvarsmakten43:1314:57
17Kay SvenssonOK P444:5815:33
18Carl-Otto WijkmarkIF Hagen45:2315:42
19Anna GöransdotterÖvrig45:4715:50
20Staffan WelanderOK P446:5616:14
21Fritiof LomanderIstrums SK48:5816:56
22Oskar von RosenIstrums SK49:1217:01
23Emil JosefssonIstrum49:5217:15
24Anders JonssonP450:0817:20
25Jonas SandgrenVolvo52:0017:59
26Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu52:2018:06
27Carina WallgrenIstrums SK55:0419:03
28Monica AbrahamssonGudhems IF56:1919:29
29Per-Anders FurusköldIK Gandvik57:2819:53
30Therese SvantessonOK Klyftamo58:5020:21
31Renita PåsseIF Hagen59:4720:41
32Karl-Erik JohanssonIstrums SK1:03:3922:01
33Karin B AnderssonIF Hagen1:08:5423:50
34Eine LarssonOK P41:36:4133:27
35Eva SjöströmIF Hagenej godkänd
36Hampus SahlenIF Hagenej godkänd
37Agnes JohanssonIF Hagenej godkänd
38Margaretha FredrikssonIstrums SKej godkänd
39Emma AhlénIF Hagenej godkänd

Lätta

1 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK20:1913:06
2Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK20:2813:12
3Jonatan SahlenIF Hagen24:4916:00
4Peter BäckströmIstrums SK35:3822:59
5Bengt ÖsterblomK3 IF39:0225:10
6Peter BäckströmIstrums SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser