Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Högaliden

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Högaliden
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 21 maj 2019

Långa

6 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars JakobssonCentrum OK50:598:05
2Mats AhnheimTibro OK55:578:52
3Urban BarkIF Hagen59:449:28
4Lars JakobssonCentrum OK1:08:1610:50
5Anders JakobssonK31:08:1710:50
6Lars EkmarkHjobygdens OK1:15:1011:55

Mellan

4 200 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas GustavssonGudhems IF30:307:15
2Viktor JohanssonÖvrig37:529:00
3Roger AnderssonOK P439:059:18
4Alf AnderssonIF Hagen40:239:36
5Dennis RoosSOK Träff41:169:49
6Stefan LinderothIF Hagen42:4110:09
7Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK43:5010:26
8Sofia JanssonHjobygdens OK44:0010:28
9Åke WijkmarkIF Hagen44:1910:33
10Kristina HöökOK Klyftamo44:5010:40
11Hans-Gösta BernhardMariestads FK44:5610:41
12Christer OttossonOK P446:3911:06
13Ann-Chrisin JanssonHjobygdens OK46:5111:09
14Mats HellmanÖvrig48:5011:37
15Anders ErikssonIF Hagen49:1511:43
16Joacim AhnheimTibro OK49:5011:51
17Hans TuvessonIF Hagen50:5812:08
18Göran JohanssonIK Gandvik53:0512:38
19Lena ArnoldssonMullsjö SOK54:1712:55
20Karin FredrikssonIstrums SK54:1812:55
21Denny MattssonÖvrig55:2613:11
22Bernhard GrenaboHjobygdens OK56:2913:26
23Per AnderssonOK P456:3713:28
24Ove FlinkIK Albion1:00:2914:24
25Jonny FlinkIK Albion1:03:0815:01
26Anders JonssonP41:04:0215:14
27Conny LjungbergOK P41:07:3516:05
28Karolina SahlströmÖvrig1:08:4516:22
29Johan SahlströmÖvrig1:08:5016:23
30Oscar SundbomÖvrig1:17:1818:24
31Bertil KarlssonHjobygdens OKej godkänd

Korta

2 500 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Gunnar EmanuelssonIstrums SK28:5011:32
2Styrbjörn JanssonIF Hagen31:3212:36
3Anders JakobssonIK Albion33:3913:27
4Jonas SandgrenVolvo34:2013:44
5Sofie BändeÖvrig35:1314:05
6Lars WahlströmIstrums SK36:5614:46
7Carina WallgrenIstrums SK38:2315:21
8Eva Marie LundahlIF Hagen41:4816:43
9Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu42:1116:52
10Ulla AnderssonIF Hagen43:3517:26
11Emelie JonssonÖvrig45:1318:05
12Carl-Otto WijkmarkIF Hagen48:5019:32
13Staffan WelanderOK P451:5220:44
14Margaretha FredrikssonIstrums SK1:25:2934:11
15Ylva GefvertOK P4ej godkänd

Lätta

1 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin HedP449:2225:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser