Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Rydskogen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Rydskogen
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 10 september 2019

Broddetorps GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Hans GustafssonMellan (36)1:21:2917:04

Gudhems IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Benny HoffmanKorta (25)47:4814:47

IF Hagen

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hampus SahlenLätta (6)24:058:55
1Erik GullbrandMellan (36)37:047:46
2Liam JohanssonMellan (36)39:008:10
2Emma AhlénLätta (6)26:469:54
3Jonatan SahlenLätta (6)32:0811:54
3Linus AhlenMellan (36)40:348:30
4Edvin NordlundLätta (6)34:2212:43
4Per CarlssonMellan (36)42:248:53
5Malte ThörnLätta (6)40:3115:00
6Nina AhlenMellan (36)45:249:31
7Alf AnderssonMellan (36)45:599:38
8Stefan LinderothMellan (36)46:479:48
10Karin AnderssonMellan (36)49:1010:18
12Jonas SandgrenMellan (36)50:5010:39
13Ida RoosKorta (25)48:4515:05
16Lena ReisenMellan (36)53:5311:17
16Lena Karlsson TellKorta (25)53:0416:25
17Roland SandströmKorta (25)53:4116:37
18David OlssonMellan (36)54:2911:25
19Björn SterudMellan (36)54:4311:28
20Ulla AnderssonKorta (25)59:2418:23
22Renita PåsseKorta (25)1:03:0619:32
23Gunilla SterudMellan (36)56:4411:53
24Karin B AnderssonKorta (25)1:20:4725:00
33Kerstin LarssonMellan (36)1:11:4315:02

IK Albion

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anders JakobssonKorta (25)42:0713:02
32Jonny FlinkMellan (36)1:11:0214:53
34Ove FlinkMellan (36)1:18:4716:30

Istrums SK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Peter BäckströmLånga (6)1:14:0710:46
1Mathilda AlströmKorta (25)38:0911:48
2Elin DanielssonKorta (25)39:3012:13
3Tony LarssonLånga (6)1:16:1611:05
5Alma AnderKorta (25)43:5113:34
9Stefan AnderssonMellan (36)48:2310:08
9Fritiof LomanderKorta (25)45:4714:10
11Carina WallgrenKorta (25)47:2314:40
14Oskar JosefssonKorta (25)51:5216:03
15Emil JosefssonKorta (25)52:5416:22
18Karl-Erik JohanssonKorta (25)57:4917:53
23Oskar von RosenKorta (25)1:04:2719:57
24Peter TorgénMellan (36)57:4112:05
29Henrik LinderothMellan (36)1:02:5713:11
30Jan AlbertssonMellan (36)1:07:2714:08
36Nils DahlenMellan (36)1:49:2222:55

K3

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Anders JakobssonLånga (6)ej godkänd

Mariestads FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Hans-Gösta BernhardMellan (36)54:0011:19

Mullsjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Marie OlssonMellan (36)44:069:14

OK P4

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Ove AllanssonKorta (25)44:4213:50
8Ylva GefvertKorta (25)45:1814:01
15Roger AnderssonMellan (36)52:2210:58
19Staffan WelanderKorta (25)58:4318:10
20Alf AnderssonMellan (36)54:5311:30
21Christer OttossonMellan (36)56:1611:47
26Anders RotzénMellan (36)1:00:2812:40
31Conny LjungbergMellan (36)1:08:4314:24

OK Skogsstjärnan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Roland SvenssonMellan (36)50:1510:32

OK Älgen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Conny GunnarssonMellan (36)56:2411:49

Skara motorklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Emilie JonssonKorta (25)59:4418:29

SOK Träff

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Hugo TofténKorta (25)45:5214:12

T2 IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Kristoffer SvenssonMellan (36)1:00:5912:47

Tibro OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Henrik JacobsonMellan (36)51:2310:46
25Joacim AhnheimMellan (36)58:3312:16
28Anders PeterssonMellan (36)1:02:2313:04

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Claes AnderssonLånga (6)1:16:1111:04

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Mats HellmanLånga (6)1:30:0213:05

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Fredrik FantenbergLånga (6)1:30:0813:06

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Fredrik LindellMellan (36)51:5910:53

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Bjarne AmbertssonKorta (25)41:3112:51

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Peter BergmanKorta (25)ej godkänd

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Staffan AnderssonLätta (6)42:4615:50

Övriga

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Jonas AllanssonKorta (25)44:3813:49

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser