Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VOL 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOL 6
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: torsdag 27 juni 2019

Hudiksvalls OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Marianne ÅsåkerDamer lång54:04+1:5818:01
6Rolf KrohnHerrar kort32:44+6:4318:11
8Lennart WinbergHerrar lång47:56+25:0115:58
Gun KrohnDamer kortej godkänd

Järfälla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Samuel AnderssonHerrar kort39:16+13:1521:48

Kovlands IF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gunnar JonssonPromenad31:2114:55
4Hjördis FridlundDamer kort43:39+10:0324:15
8Gunder BorgHerrar kort36:31+10:3020:17
11Bengt LarssonHerrar kort40:36+14:3522:33
15Rune FridlundHerrar kort1:03:54+37:5335:30

Selånger SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Laila NäslundDamer lång53:44+1:3817:54
2Sven Erik SundinHerrar lång34:25+11:3011:28
5Rune LindHerrar lång37:47+14:5212:35
16Olle NäslundHerrar kort1:07:29+41:2837:29

Sundsvalls OK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Berith LindvallDamer kort33:3618:40
1Ulla HellmanDamer lång52:0617:22
3Kerstin BrunnDamer kort39:51+6:1522:08
3Karl-Erik NorlingHerrar lång37:28+14:3312:29
4Christina FlordalDamer lång55:49+3:4318:36
4Sanne AbelssonPromenad46:34+15:1322:10
4Kjell AnderssonHerrar kort30:50+4:4917:07
4Björn AbelssonHerrar lång37:44+14:4912:34
5Elisabet LundgrenDamer lång1:02:05+9:5920:41
6Margareta NobornDamer lång1:03:11+11:0521:03
6Kristina NorlingDamer kort54:55+21:1930:30
6Winn BjörklundHerrar lång39:32+16:3713:10
7Elvy PeterssonDamer lång1:07:46+15:4022:35
7Göran BergHerrar kort34:57+8:5619:25
10Peter LorentzsonHerrar lång52:37+29:4217:32
11Jan HammarbergHerrar lång53:36+30:4117:52
12Jon FlordalHerrar lång53:46+30:5117:55
15Sören JanssonHerrar lång1:02:57+40:0220:59
16Ove PeterssonHerrar lång1:08:12+45:1722:44
Inger LorentzsonDamer långutgått

Söders-Tyresö

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mattias HovmöllerHerrar lång22:557:38
3Marius HovmöllerPromenad46:22+15:0122:04

Timrå SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bo ÖstbergHerrar kort26:0114:27
2Gun NybergPromenad36:55+5:3417:34
5Lars-Göran ForsHerrar kort32:03+6:0217:48
7Gunnar MellinHerrar lång40:47+17:5213:35
12Clas-Åke NybergHerrar kort41:14+15:1322:54
13Tomas KyrkHerrar kort43:20+17:1924:04
Håkan EnerudHerrar långutgått

Vittjärvs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Roland SalomonssonHerrar lång56:57+34:0218:59

VK Uvarna

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lill NilssonDamer kort35:01+1:2519:27
2Bernt NordinHerrar kort27:24+1:2315:13
3Håkan KarlssonHerrar kort28:16+2:1515:42
5Karin ErikssonDamer kort44:12+10:3624:33
9Göran NilssonHerrar kort37:51+11:5021:01
9Kjell ErikssonHerrar lång49:08+26:1316:22
13Sören ÖdmarkHerrar lång56:25+33:3018:48
14Göte BengssonHerrar kort57:17+31:1631:49
Viola PerssonPromenadej godkänd

Östersunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Lars-Eric GahlinHerrar lång1:18:42+55:4726:14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser