Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Junior Camp, One (wo)man relay

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Junior Camp, One (wo)man relay
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: söndag 10 mars 2019

D20

5 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin NilssonAndrarums IF56:2611:17
2Hanna RingRonneby OK1:00:59+4:3312:11

H20

6 030 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian ValleriusGamleby OK54:519:05
2Arvid BlomsterRonneby OK55:56+1:059:16
3Simon GiselssonRonneby OK1:02:56+8:0510:26
Erik HanssonKarlskrona SOKej godkänd

D16

5 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove ValleriusGamleby OK1:00:1212:02
2Emma RindstigSOK Viljan1:00:24+0:1212:04
3Alma SvennerudKarlskrona SOK1:01:22+1:1012:16
4Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna1:03:01+2:4912:36
5Hanna ÖbergGamleby OK1:03:02+2:5012:36
6Vendela SturekSOK Viljan1:09:09+8:5713:49
7Ellen TollOK Njudung1:09:25+9:1313:53
8Alice PerssonOK Tyringe1:15:58+15:4615:11
9Vilma EngströmOK Orion1:18:37+18:2515:43
10Martina NiklassonVäxjö OK1:28:54+28:4217:46

H16

6 030 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo LarssonKarlskrona SOK50:438:24
2Filip HåkanssonOK Orion55:43+5:009:14
3Hugo UnossonKalmar OK56:10+5:279:18
4Axel EvebornSOK Viljan1:04:11+13:2810:38
5Gustav EvebornSOK Viljan1:10:02+19:1911:36
6Filip BrolingBredaryds SOK1:10:38+19:5511:42
7Erik JohanssonFK Boken1:11:14+20:3111:48
8Olle ErlandssonSOK Viljan1:22:34+31:5113:41
9Johan HanssonSOK Viljan1:40:20+49:3716:38
William ElfstrandSOK Viljanej godkänd
Oscar HultgrenOK Njudungej godkänd
Anton TörnqvistKarlskrona SOKej godkänd
Linus VernströmRonneby OKej godkänd
Lukas HagbergKalmar OKej start
Melker LarssonOK Orionej start
Theo LövdahlSOK Viljanej start

D14

3 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ZettervallKarlskrona SOK34:509:04
2Tuva ÖstangårdGamleby OK39:21+4:3110:14
3Hedda SvenssonOK Orion45:39+10:4911:53
4Filippa BraunVäxjö OK46:53+12:0312:12
5Anja SvenssonGamleby OK51:09+16:1913:19
6Hilda PeterssonVäxjö OK51:14+16:2413:20
Linn BjörneldKalmar OKej godkänd

H14

3 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel BrattOK Orion35:419:17
2Wilhelm KarmetunOK Njudung41:52+6:1110:54
3Matti JohanssonOK Njudung42:39+6:5811:06
4Emil RingRonneby OK49:56+14:1513:00
5Olle PetersénOK Njudung50:33+14:5213:09
Oliver HåkanssonOK Orionej godkänd
Carl ÖbergGamleby OKej start

Öppen 6 km

6 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik AnderssonOK Orion39:356:33
2Aleksander BernaciakOK Orion45:49+6:147:35
3Anders HåkanssonOK Orion54:16+14:418:59
4Larsson Lars-OlaOK Orion59:50+20:159:55
5Joakim KarmetunOK Njudung1:04:17+24:4210:39
6Olle BjörneldKalmar OK1:05:13+25:3810:48
Mats SöderbergKalmar OKej start

Öppen 5 km

5 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove LernåKalmar OK46:119:14
2Eva GwozdzOK Orion50:23+4:1210:04
3Malin SvenssonOK Orion57:39+11:2811:31
4Anders NilssonOK Orion1:01:45+15:3412:21
5Dan JohanssonFK Boken1:08:51+22:4013:46

Öppen 3,8 km

3 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin Rahm BjörneldKalmar OK1:09:4618:10
Bo SalomonsonKalmar OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser