Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 7
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: torsdag 23 maj 2019

Öppen motion 1

2 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vincent SchollerVisborgs OK30:4412:38
2Armand NygrenVisborgs OK50:04+19:2020:36
3Marit SchollerVisborgs OK50:06+19:2220:37

Öppen motion 3

3 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam UllbergSvaide Roma SOK43:3813:45
2Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK46:17+2:3914:36

Öppen motion 5

3 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie RappIFK Mora OK28:598:31
2Elisabeth LångströmAttunda OK43:04+14:0512:40

Öppen motion 6

4 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Armin SchollerVisborgs OK31:596:43
2Ann-Charlotte DahlVisborgs OK39:42+7:438:20
3Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK41:51+9:528:47
4Ronny AlexanderssonOK Linné53:37+21:3811:15
5Cecilia NygrenKlubblös56:09+24:1011:47

Öppen motion 7

3 190 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gert LundquistGotlands Bro OK21:136:39
2Klara BäckstädeVisborgs OK22:10+0:576:56
3Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg22:32+1:197:03
4Åsa GunnarssonVisborgs OK24:49+3:367:46
5Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg24:51+3:387:47
6Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg24:52+3:397:47
7Göran PerssonGotlands Bro OK25:39+4:268:02
8Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg25:41+4:288:03
9Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg26:23+5:108:16
10Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK26:44+5:318:22
11Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg28:18+7:058:52
12Lena JanssonJärla Orientering28:43+7:309:00
13Olle GardellVisborgs OK29:51+8:389:21
14Neo CederqvistVisborgs OK31:49+10:369:58
15Pär GustafssonSvaide Roma SOK32:55+11:4210:19
16Gunnar ErikssonGotlands Bro OK33:03+11:5010:21
17Leo LövdahlVisby IF Gute SOK33:18+12:0510:26
18Anna BäckstädeVisborgs OK33:34+12:2110:31
19Lena NyströmVisborgs OK33:36+12:2310:31
20Karin BengtssonVisborgs OK33:52+12:3910:36
21Jenna SenecalVisborgs OK33:53+12:4010:37
22Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg34:12+12:5910:43
23Bo MagnussonVisborgs OK34:23+13:1010:46
24Ing-Marie BergmanVisborgs OK34:35+13:2210:50
25Peter EkbergGarda OK36:02+14:4911:17
26Björn AhrlingSvaide Roma SOK38:16+17:0311:59
27Ingrid EnekvistVisborgs OK38:18+17:0512:00
28Rolf MalmrosVisborgs OK43:38+22:2513:40
29Helge GardelinGotlands Bro OK44:03+22:5013:48
30Nils HallgrenVisborgs OK44:42+23:2914:00
31Elisabeth KimellGotlands Bro OK46:27+25:1414:33
32Gunnel FranssonVisborgs OK49:23+28:1015:28
33Folke LindgrenVisborgs OK1:04:30+43:1720:13

Öppen motion 9

5 520 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik WestergaardSvaide Roma SOK37:316:47
2Albin LindgrenVisborgs OK38:06+0:356:54
3Daniel SeestrandVisborgs OK38:20+0:496:56
4Konrad NilssonVisborgs OK38:51+1:207:02
5Magnus IhreskogGotlands Bro OK40:21+2:507:18
6Filip NilssonGotlands Bro OK41:03+3:327:26
7Stefan MolinSvaide Roma SOK44:53+7:228:07
8Anders HellminVisborgs OK46:09+8:388:21
9Kenneth HermanssonSigtuna OK47:08+9:378:32
10Kurt LöfgrenGotlands Bro OK48:22+10:518:45
11Tyra MellinSvaide Roma SOK1:00:08+22:3710:53
12Pernilla MellinSvaide Roma SOK1:00:32+23:0110:57
13Monika JonssonSvaide Roma SOK1:05:25+27:5411:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser