Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 12

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 12
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: torsdag 8 augusti 2019

Öppen 1

2 380 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam UllbergSvaide Roma SOK28:2111:54
2David RondahlVisborgs OK46:49+18:2819:40
3Emmet KeyGotlands Bro OK58:58+30:3724:46
4Lewis KeyGotlands Bro OK59:09+30:4824:51

Öppen 3

2 770 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin MårtenssonGotlands Bro OK49:0717:43
2Emil BjörksvedGotlands Bro OK54:16+5:0919:35
3Anders PerssonSvaide Roma SOK56:23+7:1620:21
4Gustav HellminVisborgs OK57:21+8:1420:42
5Erik BalckTäby OK1:03:44+14:3723:00
Roland ErikssonKlubblösej godkänd
Svante GustafssonGotlands Bro OKej godkänd
Ann-Marie LarssonVisborgs OKej godkänd

Öppen 5

3 120 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katja KinnunenTäby OK50:1216:05
2Pontus FulkeOK Älvsjö-Örby1:01:04+10:5219:34
3Mattias BolinVisborgs OK1:02:19+12:0719:58
4Joakim GustafssonGotlands Bro OK1:04:58+14:4620:49
5Göran GustafssonGotlands Bro OK1:05:03+14:5120:50
6Karin SeigerlundSvaide Roma SOK1:07:25+17:1321:36
7Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK1:08:48+18:3622:03
8Gunnel BalckIFK Lidingö SOK1:33:11+42:5929:51

Öppen 6

5 140 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran KimellGotlands Bro OK50:129:45
2Armin SchollerVisborgs OK54:29+4:1710:35
3Johan BalckTäby OK1:01:43+11:3112:00
4Carl-Erik BerglövFagersta OK1:05:59+15:4712:50
5Håkan LundbergSvaide Roma SOK1:12:52+22:4014:10
6Gunnar HallströmVisborgs OK1:19:05+28:5315:23
7Göran LarssonSvaide Roma SOK1:19:09+28:5715:23
Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOKej godkänd
Leif Svangrenej godkänd

Öppen 7

3 410 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arne BackEksjö SOK33:249:47
2Martin ForsslundGävle OK43:37+10:1312:47
2Christina GustavssonSvaide Roma SOK43:37+10:1312:47
4Ing-Marie BackEksjö SOK46:14+12:5013:33
5Göran PerssonGotlands Bro OK47:48+14:2414:01
6Åsa GunnarssonVisborgs OK47:49+14:2514:01
7Bo MagnussonVisborgs OK49:46+16:2214:35
8Lena NyströmVisborgs OK50:47+17:2314:53
9Inga-Britt PetterssonSala OK51:52+18:2815:12
10Carin KihlströmTäby OK52:46+19:2215:28
11Tommy UllbergSvaide Roma SOK53:57+20:3315:49
12Pär GustafssonSvaide Roma SOK54:14+20:5015:54
13Anki HallströmSvaide Roma SOK54:17+20:5315:55
14Olle SvangrenGotlands Bro OK55:16+21:5216:12
15Ing-Marie BergmanVisborgs OK1:00:22+26:5817:42
16Gurli Hörnell RondahlVisborgs OK1:01:32+28:0818:02
17Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:04:10+30:4618:49
18Gunnar ErikssonGotlands Bro OK1:04:36+31:1218:56
19Rolf MalmrosVisborgs OK1:06:25+33:0119:28
20Måns PerssonVisborgs OK1:07:03+33:3919:39
21Hanna WallinSvaide Roma SOK1:07:33+34:0919:48
22Karin RådenmanOK Älvsjö-Örby1:10:02+36:3820:32
23Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF1:12:22+38:5821:13
24Nils HallgrenVisborgs OK1:15:45+42:2122:12
25Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg1:17:09+43:4522:37
26Helge GardelinGotlands Bro OK1:19:23+45:5923:16
27Anna BäckstädeVisborgs OK1:23:41+50:1724:32
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburgej godkänd

Öppen 9

7 010 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NikolaussonVisborgs OK53:427:39
2Brent KeyGotlands Bro OK1:00:22+6:408:36
3Stefan WittmannGotlands Bro OK1:08:23+14:419:45
4Per WallinSvaide Roma SOK1:11:51+18:0910:14
5Otto BalckTäby OK1:35:56+42:1413:41
Anders HellminVisborgs OKej godkänd
Leon HanssonVisborgs OKej godkänd
Jukka HonkasaariRasti piikkiöej godkänd
Oskar LundbergDalaportens OLej godkänd
Mattias WhiteGarda OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser